Kaip tapti programuotoju: Galutinis vadovas

Tapimas programuotoju yra ilgas ir sudėtingas, tačiau vis dar naudingas. Tai taip pat gali būti įdomus, jei padaryta teisingai!


Kaip tapti programuotoju

Visi žinome, kad norint išmokti programavimo reikia sunkaus darbo. Problema yra daugybė patarimų, kaip tapti programuotoju, bandančiu įbauginti skaitytojus. Arba siūlo jiems stoti į brangias programas vietiniame universitete. Bet ne to mes norime.

Norime papasakoti, kaip galite patobulinti savo programavimo įgūdžius neišleisdami daug lėšų! Taigi, pažiūrėkime, kaip tapti protingu programuotoju už prieinamą kainą.

10 paprastų žingsnių norint tapti programuotoju ekspertu

Mes aprėpėme viską, ką turite žinoti apie tai, kaip tapti programuotoju. Mes išsamiai išnagrinėsime visus pagrindus, kad nekiltų problemų! Pažiūrėkime dešimt paprastų šios naudingos kelionės žingsnių!

1. Pasiekite tikslą ir griežtai jo laikykitės

Žinoma, pirmas žingsnis yra šimtu procentų įsitikinti, kad tapsite programuotoju. Taigi prieš pradėdami viską apgalvokite ir visiškai įsipareigokite. Žinokite, kad mokymosi kreivė bus kebli ir jums gali atrodyti, kad kelios pirmosios pamokos bus sunkios.

Išmokę pagrindus, programavimas jums bus įdomus. Tiesą sakant, nuo tada tampa lengviau. Pradėkite nuo turimų medžiagų. Jei jums tai įdomu ir esate tikri, kad greitai to neatsisakysite, tada rimtai pagalvokite.

2. Pasirinkite savo programavimo kalbą

Kitas žingsnis – išsirinkite idealią programavimo kalbą, kurią norite išmokti. Tai turbūt pats sunkiausias sprendimas, ir prieš rinkdamiesi turite atsižvelgti į visus aspektus. Kai kurios populiarios parinktys šiais laikais yra „JavaScript“, „Ruby on Rails“, „Python“ ir „Java“. Nors yra daugybė variantų, svarbiausia yra ne per daug.

Galite pradėti sutelkdami dėmesį į vieną kalbą. Nepradėkite nuo pradžių mokytis dviejų ar daugiau. Kai tvirtai laikysite vieną iš jų, galėsite pereiti prie kito.

Atminkite, kad turite būti kantrūs. Jūs turite išmokti visus pagrindus, nieko nepraleisdami. Mes rekomenduojame pradėti nuo „Ruby on Rails“. Jis ne tik efektyvus, bet ir lengvesnis už keletą kitų kalbų. Be to, kadangi tai yra atvirojo kodo, egzistuoja didžiulė kūrėjų bendruomenė. Taigi, jūs galite nemokamai pasiekti prieigą prie daugelio šaltinių.

3. Treniruokis, kiek įmanoma

Kitas žingsnis, kaip tapti programuotoju, yra praktika. Nepriklausomai nuo pasirinktos kalbos, mokytis padės tik praktikuodami ją. Nėra jokių nuorodų. Nustatykite kiekvienos dienos mankštos tvarkaraštį. Būtina nuolat išbandyti įvairius kodus, nesvarbu, kas nutiktų. Jei nesuprantate tam tikros dalies, peržiūrėkite internete pateiktus vadovus ar vadovėlius.

Tai nėra taip sunku, kaip atrodo. Pasak ekspertų, mokiniai gali išmokti nuo keturių iki dešimties mėnesių kalbą. Taigi, eik į praktiką!

4. Sužinokite apie programavimo įrankius & Tapk Pro

Suradę geriausią jums visiškai patogų įrankį, galite daug padėti praktiniame gyvenime. Pavyzdžiui, „Codecademy“ yra puiki nemokamų išteklių platforma. Jums tereikia įvesti naršyklę, ir jūs būsite įvertintas pagal našumą. Bet tai nėra tai, ką daro programuotojas.

Galite išmokti naudotis šiais nemokamais ištekliais. Tačiau praktikuodami turite naudoti įrankius, kuriuos programuotojai naudoja. Puikus „Ruby on Rails“ pasirinkimas yra „Opal“, „Breakman“, „Bullet“, „Hobo“ ir „Pry“. Tuo tarpu, kai kurie PHP, idealūs įrankiai yra „Netbeans“, „Eclipse“ ir „PHPStorm“. Tinkle rasite daugybę mokomųjų vaizdo įrašų, su kuriais galite išmokti efektyviai naudotis šiais įrankiais.

5. Sužinokite, kaip skaityti kodą

Daugelis žmonių linkę praleisti šį žingsnį. Tačiau geras programuotojas gali perskaityti esamą kodą ir jį atitinkamai modifikuoti. Kai perskaitysite kodą, galėsite išsiaiškinti, kaip programa veikia. Tai taip pat pagreitina jūsų mokymosi procesą. Galite naudoti dokumentus, pvz., „GitHub“, norėdami gauti esamą kodą ir tada jį derinti, kad sužinotumėte, kaip jis veikia. Pasirinkite tik vieną ir eikite pro kiekvieną eilutę. Kai tai išmanote, galite patys rašyti kodą.

6. Tapk bendruomenės dalimi

Viena esminių būdų, kaip tapti programuotoju, yra įsilieti į bendruomenę. Tiesą sakant, pasirinkus vieną, jums gali būti puiku. Būdami bendruomenės dalimi, jūs gaunate reikalingą postūmį, kad sėkmingai atliktumėte šią sunkią kelionę. Be to, dirbant grupėje mokymosi procesas tampa gana neskausmingas.

Jei esate įstrigę dėl problemos, galite lengvai paprašyti pagalbos. Nors asmeninės grupės yra puikios, jos ne visada pasiekiamos. Taigi pabandykite prisijungti prie internetinių bendruomenių, kuriose palaikymas prieinamas visą parą. Pirmiausia galite pasirinkti „Reddit“, „Stack Overflow“ ir „The DEV“ bendruomenes. Visa tai turi daugybė programuotojų, pradedant pradedančiais ir baigiant ekspertais.

7. Pasinaudokite savo projektais & Sukurkite juos

Žiūrėti mokomuosius dalykus ar vaizdo įrašus yra smagu, tačiau tai padaryti nebus nieko gero. Taigi kitas žingsnis turėtų būti įgytų įgūdžių panaudojimas kuriant projektą. Prieš prisijungdami prie grupės, pirmiausia išbandykite solo projektą. Kai atliksite keletą sėkmingų programų, prisijunkite prie grupės, kad kartu atliktumėte užduotis.

8. Dirbkite pagal savo laiką

Puiku, kad patys galite kurti projektus, jei projektui atlikti reikia nemažai laiko, tada turite šlifuoti savo įgūdžius. Norėdami padaryti karjerą naudodamiesi kompiuterio programavimo įgūdžiais, turite būti labai produktyvūs. Būsite daugelio projektų dalis, o lėtai palaikyti visus kartu gali būti sunku. Taigi, kitas žingsnis yra padaryti save greitesnį.

9. Išmokite kitas kalbas

Kai įvaldai vieną kalbą, pradėk dirbti su kitomis. Nepakanka tik prilipti prie vieno. Tiesą sakant, tapimas kelių kalbų žinovu gali atverti jums milžiniškas galimybes. Nors tai daug darbo, jis gali būti labai naudingas jūsų ateičiai!

10. Turėkite savo profesionalų tinklą

Projektų kūrimas ar tapimas bendruomenės dalimi padeda išplėsti jūsų tinklą. Dauguma žmonių nori išmokti programavimo, nes nori karjeros pokyčių.

Nesvarbu, ar tai būtų gerai nusistovėjusi karjera, ar laisvai samdomi darbuotojai, tinklo kūrimas užtikrina jūsų įgūdžių sėkmę. Tiesą sakant, dauguma naujų programuotojų yra pasamdyti tokiu būdu. Galite savanoriškai dalyvauti renginiuose, dalyvauti susitikimuose ar net kurti tinklaraštį. Šie būdai yra idealūs skleidžiant žodį apie programavimo rinką.

Ar yra tam tikrų programavimo kalbų, kurias privalau išmokti??

Jei ką tik pradėjote kodavimą, turite žinoti, kurią programavimo kalbą geriausia išmokti. Arba galbūt esate kodavimo veteranas, norintis išbandyti naują kalbą.

Taigi, kaip jūs galite nuspręsti, kurį norite išmokti? Per savo karjerą išmoksite daug programavimo kalbų. Vis dėlto geriausia prioritetą vertinti pagalvojant apie projektus, kuriuos pirmiausia norite atlikti. Štai kaip galite nuspręsti:

Pagrindiniai klausimai

Pasirinkdami mokytis kalbą, dažnai jaučiatės galutinis sprendimas, prie kurio ilgai neteksite. Tačiau tai nėra tas atvejis. Nors jaučiate, kad tai normalu, atminkite, kad daugelis patyrusių kūrėjų moka daug skirtingų kalbų.

Nors vienai programai gali reikėti „Ruby“, kitai – „C ++“. Taigi, nepaisant kalbos, kuria pradedate, ji nebus paskutinė. Kadangi kūrėjai yra besimokantys visą gyvenimą, per savo karjerą turėsite susipažinti su daugiau nei viena programavimo kalba.

Kalbos dažnai būna panašios

Žinoma, kiekviena kalba turi skirtingas taisykles ir sintaksę ir yra skirta tam tikroms problemoms spręsti. Gerai tai, kad visi jie taip pat turi tam tikrų sąvokų ir panašumų. Taigi, mokantis vienos kalbos, kitą mokytis yra daug paprasčiau, nes jūs turėsite pagrindus.

Garsios programavimo kalbos

Sužinoję kai kurias iš jų, rasite gana daug darbo galimybių. Jūsų vieta yra dar vienas svarbus veiksnys, lemiantis, kurį pasirinkti. Pvz., Jei esate mažame mieste, kuriame yra tik keletas technologijų kompanijų, tada C ++ bus jums naudingiausias.

Kai kurie nuotoliniai kūrėjai ir laisvai samdomi vertėjai taip pat pasirenka specializacijas kalbomis, kurios vartojamos mažiau. Taigi jie puikiai supranta kalbą, kurios daugelis kitų nemoka. Vis dėlto, pradedantiesiems, geriau pradėti nuo pagrindinės programavimo kalbos.

Kalbant apie darbo vietų pasirinkimą, turite atsižvelgti į jūsų pasirinktos kalbos ateities perspektyvas. Pavyzdžiui, „Objective-C“ gali būti ne pati geriausia idėja, nes vis daugiau „iOS“ kūrėjų pasirenka „Swift“, į ką „Apple“ investuoja.

Žinoma, sunku nustatyti, kuris iš jų auga ir kuris greitai pasensta. Taigi geriausia likti nuošalyje, atkreipti dėmesį ir tyrinėti. Eikite per darbo paieškos svetaines, kad žinotumėte kalbas, į kurias įsitraukia technologijų milžinai.

Kuri technologija jus domina?

Prieš nuspręsdami pasirinkti kalbą, taip pat pagalvokite apie jus labiausiai dominančią technologiją. Jei pirmiausia pasirenkate technologiją, lengviau pasirinkti kalbą. Taigi, jei norite kurti „MacOS“ ar „iOS“ programas, turėtumėte pradėti mokytis „Swift“. Panašiai, norėdami sukurti „Android“ programas, turėtumėte pradėti mokytis „Java“, kuri yra oficiali „Android“ kūrimo kalba.

Be to, žaidimų tobulinimui geriausia išmokti C kalbų. Visa tai yra įrodymas, kad kalbą geriausia pasirinkti atsižvelgiant į tai, kas jus domina. Be to, entuziazmas dėl technologijos taip pat padeda jums įveikti sunkius laikus mokymosi kreivėje..

Mūsų rekomenduojamos garsiosios programavimo kalbos 2019 m

Garsios programavimo kalbos

„JavaScript“

Kadangi jis jau yra integruotas žiniatinklio naršyklėse, tam reikia mažiausiai sąrankos, kad galėtumėte pradėti. Be to, jos sintaksė yra palyginti lengva. „JavaScript“ mokymasis yra būtinas, jei norite padaryti neįtikėtinai interaktyvius dalykus interneto naršyklėse.

Python

Nepaisant paprastumo, „Python“ garsėja didelėmis galimybėmis. Sintaksė nėra labai griežta, o kodą taip pat lengva perskaityti. Taigi, norint pradėti naudotis „Linux“, to reikia išmokti.

„Java“

Tai tikrai viena garsiausių programavimo kalbų. Tai taip pat įgyvendina į objektą orientuotus principus, kurie dažnai naudojami tokiose šiuolaikinėse kalbose kaip Python, C ++ ir PHP. Jis taip pat naudojamas įvairiems tikslams ir yra tikrai praktinė kalba.

C

Populiariausia ir plačiausiai naudojama programavimo kalba yra C. Tai yra mašininio lygio kalba, kuri sudaro „Linux“ pagrindą. Naudodamiesi C galite sužinoti, kaip tam tikra programa sąveikauja su technine įranga. Taip pat galite išmokti pagrindinius programavimo pagrindus. Tačiau kodavimas C yra gana griežtas, be to, jis turi gana griežtą mokymosi kreivę. Taigi, kol išmoksite efektyviai koduoti, reikės pakankamai laiko, kad išmoktumėte pakankamai C, kad suprogramuotumėte ką nors naudingo.

Naudingi patarimai jūsų programavimo kelionei

Dabar, kai žinote, kaip tapti programuotoju, pateikiami šie patarimai, kurie gali jums padėti.

Kodas, kai galite

Nors išmokti daugiau nei vieną kalbą yra privalumų, ji turi ir trūkumų. Jei nustosite koduoti išmokę kalbą, jūsų sunkus darbas nebus naudingas. Taigi, kai turite galimybę, turite praktikuoti savo įgūdžius.

Pabandykite iššūkį sau

Jūs negalite tapti ekspertu, jei laikas nuo laiko neiškeliate sau iššūkio. Stumti save yra idealus būdas per trumpą laiką įvaldyti naujai įgytus įgūdžius.

Kažką prisidėti prie bendruomenių

Yra daugybė atvirojo kodo bendruomenių. Kažko prisidėjimas gali būti reikšmingas etapas. Tai padeda patobulinti jūsų programavimo įgūdžius ir taip pat tapti didesnės bendruomenės dalimi.

Bendraukite su programuotojais

Partnerystė su kvalifikuotais programuotojais taip pat yra dar vienas puikus triukas, norint tapti ekspertu. Kadangi jie turi daugiau žinių, gali gerai nukreipti.

Realizuok savo specialybę

Kiekvienas programuotojas nemoka visų jums žinomų kalbų. Tiesą sakant, dauguma žmonių moka tik keletą kalbų. Taigi, žinojimas apie savo specialybę bus labai naudingas, kai bus kalbama apie grupinius projektus.

Būkite atnaujinti

Būtina nuolat atnaujinti naujausius pokyčius. Norėdami sužinoti naujų kodavimo gudrybių, atlikite išsamius tyrimus ar skaitykite knygas. Kadangi technologijos greitai keičiasi, išlikti šiuolaikiškiems bus labai naudinga.

DUK skyrius

Kiek laiko reikia norint tapti programuotoju?

Paprastai bakalauro laipsnį įgijusiems studentams kompiuterių programavimo magistro laipsnis įgyjamas dvejus metus. Magistro programoje pristatomi sudėtingesni dalykai, palyginti su bakalauro ar asocijuotųjų programų dalykais.

Kokios išsilavinimo kvalifikacijos reikia norint tapti programuotoju?

Daugelis darbdavių reikalauja, kad programuotojai turėtų bakalauro laipsnį. Laipsnis gali būti teikiamas tokiose srityse kaip informacinės sistemos, matematika ir informatika. Tačiau yra keletas darbų, kuriems reikalingas magistro laipsnis.

Ar būtina turėti programavimo darbo laipsnį??

Nors daugelis kompiuterių programuotojų turi bakalauro laipsnį, kai kurie darbdaviai samdo darbuotojus su asocijuotu laipsniu. Be to, jei norite tapti tinklo architektu, jums reikės informatikos laipsnio.

Koks yra pradinio lygio programuotojo atlyginimas??

Vidutinis metinis atlyginimas pradinio lygio programuotojams siekia 80 500 USD ir 20 000 USD. Šiuo metu dauguma pradinio lygio programuotojų atlyginimų svyruoja nuo 35 000 USD iki 62 500 USD.

Baigiamosios mintys

Kai būsite kvalifikuotas programuotojas, technologijų pasaulis jus tikrai įvertins. Tiesa yra; kvalifikuoto programuotojo poreikis bent jau artimiausiu metu nesumažės.

Taigi, jūs galite patobulinti savo įgūdžius ir sukurti puikią karjerą. Galų gale, jei norite sulaukti pasisekimo, būtinai atidžiai sekite mūsų vadovą!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map