11 Úžasné nástroje pre tok používateľov pre návrh UX

Predstavte si, ako chcete, aby používatelia používali váš produkt.


# Aký je tok používateľov?

Tok používateľov je definovaný krokmi, ktoré používateľ podnikne počas interakcie s produktom; týmto produktom môže byť čokoľvek, od vášho webu alebo aplikácie po službu, ktorú poskytujete alebo produkt, ktorý predávate.

Zoberme si, že navštevujete supermarket, aby ste si kúpili vajcia, aký bude váš postup? Vchádzate cez vstupné dvere a potom sa presuniete smerom k mliekárenskej sekcii. Po získaní vajíčok pôjdete k fakturačnému pultu. Za produkt zaplatíte a potom opustíte výstupné dvere. To bol váš tok pri nákupe požadovaných položiek.

Podobne, keď používateľ sleduje určitú cestu, aby dosiahol konkrétny súbor cieľov alebo vykonal úlohu, táto cesta sa stane tokom používateľov..

# Čo sú nástroje na tok používateľov?

Až doteraz bol tok používateľov, o ktorom hovoríme, úplne teoretický. Aby ste však úplne porozumeli interakcii používateľa s produktom, musíte mať vizuálnu reprezentáciu všetkých možných tokov používateľov. Tu prichádzajú nástroje pre tok používateľov. Nástroje pre tok používateľov sú nástroje, ktoré vám poskytujú vizuálnu reprezentáciu toku používateľov. Tieto nástroje predstavujú tok používateľov správnym schematickým spôsobom.

# Prečo je nevyhnutné používať nástroje toku používateľov?

Možno si myslíte, že je veľmi dôležité používať nástroje na sledovanie toku používateľov.

Opýtajte sa sami seba, prečo vytvárate svoje produkty (web, aplikácia)?

Poskytnúť svojim používateľom fantastický zážitok, však? Preto musíte mať predstavu o všetkých možných interakciách, ktoré môže mať používateľ s vaším produktom. Schéma všetkých možných interakcií vám poskytne nástroje na sledovanie toku používateľov. Po získaní predstavy o toku používateľov môžete pracovať na zlepšení používateľského komfortu.

Wireflow

Wireflow je k dispozícii nielen online, ale je aj nástrojom s otvoreným zdrojovým kódom. Pomáha vám vytvárať prototypy toku používateľov. Najlepšie je, že na vytváranie diagramov používateľských tokov pomocou funkcie Wireflow nepotrebujete žiadne zručnosti vo Photoshope. Poskytuje tiež možnosť použitia viac ako 100 zabudovaných grafických prvkov.

Wireflow verí v spoluprácu v reálnom čase. To znamená, že spolu s priateľmi, kolegami alebo členmi skupiny môžete pracovať na dizajne. Zdvojnásobte námahu; zdvojnásobte ovocie!

V programe wireflow môžete navrhovať svoje projektové miestnosti; v týchto virtuálnych izbách môžete pridať kohokoľvek, koho chcete, a dokonca si môžete nastaviť súkromie projektovej miestnosti podľa vášho želania.

Stručne povedané, je to veľmi ľahko použiteľný nástroj, ktorý vám poskytuje množstvo jednoduchých, ale základných funkcií. Cieľom vývojárov tohto nástroja je zjednodušiť proces navrhovania toku používateľov.

Timblee

Timblee vám pomôže vytvoriť diagramy toku používateľov vo veľmi raných fázach vývoja produktu. Vzhľadom na to, ako sa mobilné telefóny stali dôležitejšou súčasťou nášho života, Timblee správne pracuje na webe a mobilne. Cieľom programu Timblee je odstrániť potrebu komplexných nástrojov v počiatočných fázach plánovania používateľskej skúsenosti.

Nie je to úplne zadarmo, ale poskytuje možnosť vyskúšať si ho zadarmo počas prvých 14 dní, aby ste sa mohli rozhodnúť, či to stojí za to alebo nie. Úžasné, správne?

Poskytuje niekoľko funkcií, prostredníctvom ktorých môžete navrhovať súbory Sitemap spolu s vývojovými diagramami. Je vynikajúci pre začiatočníkov, pretože ponúka kvapku a vlečné plátno, s ktorým sa relatívne ľahko manipuluje. Jednou z jeho významných funkcií je, že môžete zdieľať svoje návrhy s ostatnými a môžu zobraziť vašu prácu a poskytnúť spätnú väzbu, aj keď nemajú účet v Timblee..

Microsoft Visio

Názov naznačuje, že je súčasťou rodiny Microsoft. Microsoft Visio je širokospektrálna aplikácia vektorovej grafiky. To znamená, že v aplikácii Visio môžete robiť veľa ďalších vecí spolu s navrhovaním vývojových diagramov. Jedna vec sa už musela ozrejmiť, ktorá je k dispozícii iba pre používateľov spoločnosti Microsoft.

Má veľa šablón, z ktorých si môžete vybrať požadovaný. Vo svojom profesionálnom vydaní je počet šablón a rozložení ešte vyšší. Zdroje údajov môžete prepojiť aj so svojimi diagramami. Zaujímavým aspektom programu Microsoft Visio je, že jeho rozhranie je podobné ako v kancelárii MS. Väčšina z nás používa MS kanceláriu už od detstva, takže získanie Visio by nebolo náročnou úlohou.

Rovnako ako všetky ostatné produkty spoločnosti Microsoft, Visio nie je zadarmo. Môžete získať 30dennú bezplatnú skúšobnú verziu.

Draw.io

Draw.io je webová online aplikácia na navrhovanie vývojových diagramov. Všetky jeho všeobecné vlastnosti sú zadarmo, hoci ak chcete používať niektoré špičkové integrácie, musíte za to platiť. Poskytuje vám možnosť uložiť diagramy na Disk Google, Dropbox alebo do počítača. Je to jedna z najpoužívanejších prehliadačových aplikácií na vytváranie diagramov. Do Draw.io môžete importovať rôzne formáty súborov, ako napríklad Lucidchart, Gliffy atď.

Ponúka niekoľko šablón. Má rozsiahlu knižnicu tvarov, z ktorej si môžete vybrať požadovaný. Na začiatok stránky Draw.io nepotrebujete žiadnu registráciu. Okrem toho si môžete stiahnuť aplikáciu pre stolné počítače a môžete tiež voľne pracovať v režime offline. Je kompatibilný s takmer všetkými prehliadačmi a funguje dobre aj na mobilných zariadeniach.

Inteligentný remíza

SmartDraw je nástroj vývojového diagramu, ktorý je k dispozícii online a dá sa tiež stiahnuť v systéme Windows. Vývojári spoločnosti Smartdraw tvrdia, že je to dokonca jednoduchšie ako program Visio. Tvrdia teda, že je to lacnejšia, ale kompatibilná alternatíva k programu Visio. Diagramy môžete importovať a exportovať v rovnakom formáte ako program Visio. Môže bežať aj na počítačoch Mac. Ponúka viac ako 70 rôznych šablón pre rôzne typy diagramov.

Smartdraw nie je úplne zadarmo, ale v porovnaní so svojimi náprotivkami je celkom cenovo dostupný.

Jednou z jeho prominentných funkcií okrem jednoduchého použitia je, že ponúka automatické formátovanie. Automaticky naformátuje schému, aby odstránila akékoľvek chyby a nedostatky. Môžete doň ľahko integrovať svoje aplikácie Google a kancelárske nástroje MS.

OmniGraffle

OmniGraffle je k dispozícii na počítačoch Mac aj iOS. Je relatívne ľahko použiteľná aplikácia. Rovnako ako iné aplikácie pre Mac, je aj trochu drahý. Má okrem štandardnej verzie aj profesionálnu verziu. Ponúka veľké množstvo základných nástrojov, ako sú nástroje pero, čiara, tvar a text. Zatiaľ čo zoznam funkcií, ktoré poskytuje, je pomerne dlhý. Profesionál bude s radosťou používať takéto špičkové funkcie.

Hlavným rysom, ktorý ho robí vynikajúcim je, že ponúka dizajnové vrstvy. Pomocou návrhových vrstiev si môže užívateľ vizualizovať svoje návrhy.

CaCO

CaCO je populárny nástroj. Na Cacoo môžete navrhnúť vývojové diagramy spolu s ostatnými typmi diagramov. Vývojári spoločnosti Cacoo veria v tímovú prácu. Cacoo vám to umožňuje & vaši spolupracovníci pracujú a upravujú diagram súčasne. Poskytuje vám tiež možnosť vyjadriť sa k práci svojho kolegu; to všetko na vašom plátne.

Cacoo má od vás k dispozícii dva pracovné režimy. S nápadmi môžete začať od nuly, alebo si môžete vybrať zo 100 s vopred dostupných šablón.

Ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a po skončení skúšobnej verzie musíte za svoje služby zaplatiť. Usporiadanie plátna v Cacoo je veľmi jednoduché. Spolu s tým môžete riadiť aj svoj tím.

Justinmind

Justinmind je prototypový nástroj. Je kompatibilný s oboma; web a mobilné telefóny. Ponúka niekoľko mobilných gest a webových interakcií, ktoré vám uľahčujú navrhovanie a zábavu. Má k dispozícii množstvo prechodov a animácií, vďaka ktorým je váš dizajn ešte interaktívnejší.

Môžete vytvárať dynamické zoznamy údajov. Podporuje tiež testovanie používateľov pomocou údajov. Na tomto nástroji môžete okamžite zobraziť ukážky svojich návrhov. Táto ukážka vám môže pomôcť eliminovať nepotrebné funkcie. Ušetrite tým čas a úsilie. Svoj návrh môžete prepojiť a exportovať do HTML pomocou jediného odkazu. Nakoniec môžete pozvať svojich klientov a členov tímu, aby si pozreli vaše návrhy, aby sa predišlo nedorozumeniam v neskorších fázach.

Mockplus

Mockplus je ďalší bezplatný nástroj na vytváranie prototypov. Je veľmi jednoduché používať nástroj s jednoduchým rozhraním. Mockplus môžete používať na zariadeniach iOS, Android a Web. Má viac ako 200 hotových komponentov a šablón, z ktorých si môžete vybrať. Ponúka okolo 3000 vektorových ikon. To všetko vám umožňuje pracovať ešte rýchlejšie.

Nemyslite si však, že iba preto, že má veľké zabudované ikony, nemôžete si prispôsobiť ikony podľa vášho želania. Môžete si vytvoriť prispôsobenú knižnicu s ikonami a interakciami podľa vášho výberu. Ponúka tiež klasický drag and drop prístup pre jednoduché navrhovanie. Podporuje okamžité prezeranie a umožňuje vám prepojiť vaše návrhy s HTML.

Flowmapp

Flowmapp je online nástroj na navrhovanie vývojových diagramov a vizuálnych súborov Sitemap. Má interaktívnu pracovnú dosku. Svoju radu môžete zdieľať so svojimi kolegami a klientmi a propagovať tak spoluprácu v reálnom čase. Okrem toho môžete svoje projekty preniesť na ostatných potom, čo ste skončili so svojou časťou. Svoje návrhy môžete na serveri Flowmapp naplánovať profesionálnym spôsobom. Potom môžete toto plánovanie zmeniť na realitu pomocou praktických nástrojov Flowmapp.

Podporuje pohľad na vrtuľník. V tomto zobrazení môžete mať pohľad zhora nadol na svoje projekty, aby ste získali nový prístup k svojim návrhom.

Svojim používateľom ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

LucidChart

toto nástroj vám poskytuje pracovný priestor. Kombinuje vlastnosti troch rôznych procesov, t. J. Diagramov, vizualizácie údajov a spolupráce. Podporuje vytváranie sietí, takže môžete na svojich projektoch spolupracovať v reálnom čase. To vám umožní plánovať & brainstorming a potom dizajn.

Lucidchart beží iba v prehliadačoch, ktoré podporujú HTML5. Táto funkcia naznačuje, že nevyžaduje aktualizácie tretích strán.

Má bezplatnú verziu, kde máte prístup ku všetkým základným funkciám zariadenia Lucidchart. Zatiaľ čo platená verzia má všetky hlavné funkcie.

záver

Predstavte si, že napíšete esej. Vo svojej mysli máte načrtnutý pozemok pre svoju esej, ale nemáte pero ani papier na ich zapísanie. Bez toho, aby ste napísali esej, nemôžete ju korigovať a opraviť chyby. Môžete to predstaviť učiteľovi bez toho, aby ste to korigovali?

To isté platí pre situáciu, keď už máte na mysli všetok zmapovaný obsah, ale nemáte nástroje na vizualizáciu a návrh toku. Bez vizualizácie toku používateľov nemôžete pracovať na zlepšení používateľského prostredia (UX)..

Uveďte teda požiadavky, ktoré máte na navrhovanie toku používateľov. Majte na pamäti, že každý nástroj má čo ponúknuť. Potom podľa potreby zvoľte nástroj na tok používateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map