14 Krásny generátor palety farieb pre váš ďalší projekt

Správne farebné schémy môžu pre vašu značku urobiť zázraky.


A nemám srandu. Existuje dôvod, prečo veľké značky, ako sú Google, Uber a Dropbox, sa v priebehu rokov uchytili s konzistentnou farebnou schémou. Uvidíte, že na svojich webových stránkach majú stránky, ktoré sú mimo ich farieb značky.

Ak ste chceli urobiť to isté, ale nemáte potuchy, tento článok vám pomôže. Objavíte niektoré z najlepších generátorov palety farieb, ktoré môžete použiť na výber farieb pre svoju značku.

Najprv však pre tých z vás, ktorí to nevedia, dajte základy do poriadku.

Aká je paleta farieb?

Paleta farieb je škála vhodných a relevantných farieb, ktoré sa môžu použiť na rôzne účely dizajnu vrátane:

 • logo
 • Celá identita značky
 • infografiky
 • Dizajn webových stránok
 • Mobilné aplikácie

Pomáha pri sprostredkovaní posolstva značky vhodnými farbami.

Výhody výberu správnych farieb pre vašu značku

Ako som už uviedol vyššie, výber správnych farieb pre vašu značku je kritickým aspektom úspešného podnikania. Tu je niekoľko pozoruhodných výhod použitia správnych farieb:

Dáva vašej značke zmysel

Vedeli ste, že každá farba má zmysel?

Napríklad modrá farba znamená dôveru, jasnosť, bezpečnosť a zodpovednosť. Na druhej strane oranžová zobrazuje hravosť a zábavu. Každá farba má nejakú správu a výber správnej farby pre vašu značku by znamenal doručenie správnej správy.

Pomáha získať dôveru zákazníkov

Každý miluje príjemné a profesionálne farby a to isté platí aj pre zákazníkov. Keď uvidia, že vaša značka obsahuje také farby, ktoré sa dobre zobrazujú, určite sa budú držať svojej značky po dlhú dobu, ak nie navždy.

Značí značku

Mať správne farby nad vašou firmou znamená, že do myslí vašich zákazníkov vložíte obrázok. Ak použijete farby všade, vrátane vášho webu a e-mailov, budú na to zvyknuté. Až nabudúce uvidia farby vašej značky, pravdepodobne to rozpoznajú v okamihu.

Pozrime sa na generátory farieb.

Coolors

Prvým na zozname je tento úžasný generátor palety drag and drop s názvom Coolors. Ako už názov napovedá, táto služba je v pohode na to, čo robí. Môžete vylepšiť každú farbu, presúvať iný farebný kód, meniť poradie a dokonca generovať podobné alternatívy.

Akonáhle budete mať požadované farebné kódy, môžete ich uzamknúť a tiež nájsť alternatívy stlačením medzerníka. Coolors je webový, ale dodáva sa aj s aplikáciou IOS a doplnkom Adobe.

Adobe Color CC

Nie ste si istí o vás, ale milujem softvér spoločnosti Adobe. Každý z ich nástrojov má neuveriteľnú funkčnosť a bezkonkurenčnú cenu. Hovorí o tom Adobe Color CC, je to vynikajúci nástroj, ktorý vám umožňuje vytvárať farebné palety buď prostredníctvom vašich fotografií, alebo od začiatku.

Má veľa hlbokých možností prispôsobenia, ktoré vás môžu najskôr zahnať. Akonáhle sa však dostanete na kĺb, zistíte, že tento nástroj môže urobiť niekoľko úžasných vecí.

BrandColors

BrandColors je veľmi užitočným zdrojom na zapožičanie inšpirácie. Má obrovskú zbierku farebných kódov oficiálnych značiek, z ktorých môžete čerpať nápady a vymýšľať vlastné. Je to skvelé, keď so svojou kreativitou príliš pracujete a chcete niečo, čo ho znova zapáli.

V súčasnosti majú viac ako 600 značiek farieb a zbierka len neustále rastie. Známy vydavatelia, ako sú časopis Smash Magazine a Tuts +, ich opakovane predstavovali.

Okrem toho je zadarmo používať, takže si to určite vyskúšajte.

Khroma

Ak ste niekto, kto nemá žiadne stopy o vašich preferenciách farieb, môže byť tento nástroj pre vás tou najlepšou voľbou. Keď otvoríte Khroma, budete požiadaní, aby ste si vybrali svoje obľúbené farby a odtiaľ ich posunuli ďalej.

Po vyplnení celého dotazníka sa vám zobrazia najvhodnejšie farby pre vašu značku podľa vašich preferencií.

ColorDrop

Ak ste fanúšikom štýlov plochý dizajn, potom sa vám bude páčiť ColorDrop. Je vybavený niektorými z najlepších hotových farebných paliet pre vaše webové stránky a logo. Samotná domovská stránka obsahuje veľa možností, ktoré by ste na ňu mohli stráviť dlho.

ColRD

ColRD je jeden jedinečný generátor palety farieb. To, čo robí, je to, že vám zobrazuje množstvo možností farieb + zobrazuje podobné farby hneď vedľa farby, ktorú vytvárate. Týmto spôsobom môžete kopať oveľa hlbšie a dokončiť iba tie najlepšie farby.

copas

Rovnako fascinujúce ako meno, copas je jedným z najmodernejších generátorov palety farieb v tomto zozname. Ponúka širokú škálu rôznych predvolieb, ako je triáda a tetrad. Používateľské rozhranie môže byť pre zavádzajúcich trochu mätúce, ale jeho vlastnosti ho nahradia.

ColorMind

ColorMind môžete čítať nahrané obrázky, obrazy a ďalšie umelecké diela a bez problémov načítať farebné schémy. Môžete začať buď výberom hotových paliet alebo vytvorením vlastnej palety pomocou ich funkcií.

Color Hunt

Pravdepodobne nástroj určený pre dizajnérov; Color Hunt je ďalšou skvelou možnosťou s vizuálnym rozhraním. Color Hunt každý deň uvádza nové palety farieb, takže si môžete byť istí, že pre každého existuje niečo. Jediné, čo robíte, je prehľadávanie knižnice a získanie kódov tých, ktorí vás zaujímajú.

Colordot

Vytvorené s ohľadom na minimalizmus, Colordot je vizuálne potešujúca webová stránka, ktorá vám umožňuje pomocou niekoľkých tlačidiel vytvárať a ovládať svoje farebné palety. Okrem webovej aplikácie má Colordot aj aplikáciu pre iOS na vytváranie farieb na cestách.

kód farby

Veľmi podobné vyššie uvedenému nástroju, kód farby je ďalší geniálny generátor paliet, ktorý pracuje iba s niekoľkými kliknutiami a tlačidlami myši. Po dokončení farebnej palety ju môžete uložiť ako PNG, permalink alebo jednoducho získať farebný kód.

Palettable

Ďalší vynikajúci nástroj v minimálnom štýle, ktorý vám navrhne farby, aby ste na začiatku začínali a eliminovali / pridávali. Palettable je skvelá voľba, ak ste skeptický k svojmu výberu. Dobrou vecou tohto nástroja je, že celá webová stránka je na celej obrazovke, čo pomáha pri lepšej vizualizácii. Paletu môžete uložiť ako trvalý odkaz alebo súbor PNG.

Eva Design System

Delené 5 rôznymi farebnými stĺpcami, Eva Design System vám dáva veľa na výber, pokiaľ ide o farby. Každý stĺpec má až 9 rôznych odtieňov zvolenej farby, počnúc svetlom až po tmavé. Po dokončení dokončovania farieb môžete exportovať celé schémy vo formáte JPEG alebo JSON.

Ploché farby používateľského rozhrania 2

Ich najnovšia verzia a inovácia sa volala Ploché farby používateľského rozhrania 2 je lepší ako kedykoľvek predtým. Na samotnej domovskej stránke získate 14 rôznych sád farieb od britskej po indickú až po nie.

V rámci každej palety farieb získate pre vás asi 20 profesionálnych farieb. Ak chcete získať HEX kód, stačí kliknúť na tlačidlo „kopírovať“ a je hotovo. Môžete tiež zmeniť formát exportu z HEX na RGB alebo RGBA.

záver

Teraz, keď viete, čo je potrebné na výber správnych farieb pre vašu značku, je čas pokročiť a vytvoriť svoju farebnú paletu. Dúfam, že vyššie uvedené generátory palety vám to uľahčia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map