9 Nástroje otvoreného zdroja pre webových a grafických dizajnérov

Zadarmo webový a grafický softvér …


K dispozícii je veľa softvéru s otvoreným zdrojom, ktorý vás môže pozoruhodne podporiť ako webový a grafický dizajnér. Open source nie je cenný iba pre svoju nulovú cenu, ale tiež pre podpornú komunitu, ktorá sa šíri po celom svete. V súčasnej ekonomickej situácii sú nástroje s otvoreným zdrojom vynikajúcim miestom na začatie hľadania.

Vo svete dizajnu je pomerne ťažké udržať profesionálnu kariéru grafického dizajnéra iba s otvorenými zdrojovými aplikáciami. Možno je k dispozícii veľa vylepšených open-source aplikácií, ktoré vám pomôžu stať sa vynikajúcim grafickým a webovým dizajnérom. Termín otvorený zdroj znamená, že je k dispozícii zadarmo a prístupný pre všetkých.

Kriti

Kriti je výkonný tvorca vektorovej grafiky s ťažkým zameraním na digitálne maľovanie a ilustrácie. Používa sa hlavne na navrhovanie komiksov. Je to slobodný softvér s pokročilými šablónami a funkciami.

Umelci navrhnutí Krita pre najkvalitnejší kresliaci softvér sú k dispozícii každému. Môže vám pomôcť navrhnúť komiksy, kreslenie ako sú hladké tvary, úběžky, pokročilé funkcie výberu, masky vrstiev atď. Ak chcete vstúpiť do sveta ilustrácií, Krita je tou najlepšou voľbou v kategórii open source..

gimp

Gimp je skratka pre program manipulácie s obrázkami GNU.

gimp je jedným z najpopulárnejších a otvorených zdrojov grafického dizajnu a nástrojov na úpravu fotografií. Je to vybavený balík grafického dizajnu a editor obrázkov. Tento nástroj je rovnaký ako rozloženie Adobe Photoshop. Vynikajúci nástroj pre všetkých začiatočníkov alebo pokročilých dizajnérov, ktorí pracujú predovšetkým s fotografiami.

GIMP je vysoko kvalitný rámec pre skriptovaný smer obrazu, uprostred jazykov vrátane C, Perl, C ++, Python, atď..

Je náprotivkom Adobe Photoshopu. Ak vytvárate digitálny obraz alebo upravujete fotografie a skladáte rôzne prvky, je to fantastické. Nemá samozrejme všetky funkcie, ako je photoshop, ale ten, kto vytvoril tento softvér, má obrovské množstvo dobrovoľníkov z celého sveta..

prednosti

 • Balené s filtrami, maskami, vrstvami a kefami
 • Rozšírte funkcie o prípony
 • Pokročilé funkcie úprav fotografií
 • Vytvárajú sa skutočne inšpiratívne návrhy. Znamená to poskytnúť flexibilitu pri transformácii obrázkov tak, ako sa vám páči.
 • Obrovské množstvo grafických prvkov, log, komponentov rozhrania. Prispieva tiež k špičkovým funkciám správy farieb, aby sa zabezpečila vysoká vernosť správy farieb.

Inkscape

Inkscape je podobne ako ilustrátor adobe a Corel Draw. Je to tiež jeden z výkonných nástrojov, ktoré sú k dispozícii zadarmo pre všetkých. Je známy aj ako náprotivok adobe ilustrátora tvorcu vektorovej grafiky.

Základný a predvolený formát súboru Inkscape je v Scalable Vector Graphics (SVG). Inkscape je k dispozícii pre operačné systémy Linux, Mac a Windows.

prednosti

 • Stylingové objekty
 • Podporuje rôzne typy formátov súborov
 • Prevádzka závisí od cesty
 • Manipulácia s objektom sa môže vykonávať efektívne
 • Jednoduchá dokumentácia
 • Flexibilné užívateľské rozhranie

dia

dia bol postavený na rozhraní jedného dokumentu (SDI) podobnom Inkscape a GIMP. Používa sa hlavne na vytváranie sietí typu elektronických obvodov, vývojový diagram atď. Je integrovaný s množstvom pokročilých funkcií, t. J. Pomocou tohto pomáha kresliť modely vzťahov v databázových štruktúrach, UML, jednoduchých elektrických obvodoch. Podporované sú formáty súborov SVG a XML.

Pomocou programu Dia môžete exportovať súbory SVG, EPS, DXF, PNG, JPEG do všetkých ďalších známych formátov.

mixér

mixér je softvér na vytváranie 3D výkresov. Najväčší slávni animátori používajú program Blender na výrobu krátkych filmov, hraných filmov a televíznych programov atď.

Jeho rozhranie je spočiatku dosť zložité, ale keď sa chystáte na návrh, potom je to ľahké. Má veľa prispôsobiteľných funkcií; samozrejme môžete vytvoriť aj svoje rozšírenia a funkcie tak, ako chcete.

Pomocou Blenderu môžete zvládnuť fotorealistické vykresľovanie, sochárstvo (rôzne druhy štetcov), tvorbu hier a rýchle vybavenie..

Pencil2D

Pencil2D je kresliaci softvér; umožňuje navrhovať ručne kreslené animácie pomocou bitovej mapy a vektorovej grafiky. Používa sa jednoducho a je integrovaný s jasnejším rozhraním a vybavený špičkovými animačnými nástrojmi.

ceruzka 2d

Nástroj na kreslenie Pencil2D je preto najlepším spôsobom, ako spoznať základné princípy vektorovej grafiky a animácie kreslených.

Skencil

Skencil je aplikácia na kreslenie vektorov. Je k dispozícii v operačných systémoch podobných Linuxu / Unixu / GNU. Umožňuje nám vytvárať niekoľko skvelých schém a ilustrácií a užitočných výkresov. Skencil je zostavený s interpretovaným jazykom, t. J. Pythonom a je objektovo orientovaný na vysokú úroveň.

prednosti

 • Jednoduchosť použitia.
 • Výplne prechodov
 • Napíšte súbory EPS
 • Zmesové skupiny
 • Transformované obrázky a text
 • Pokročilé obdĺžniky a krivky atď.

Písmo Forge

fontforge je editor písiem, ktorý podporuje mnoho formátov písiem pre dizajnérov. Je ľahký a umožňuje vytvárať hladké vzory vášho vlastného typu, pravého typu a postscript. Je to slobodný softvér vyvinutý Georgom Williamsom a napísaný v programovacom jazyku C.

Používa na vykresľovanie písiem FreeType na obrazovke.

SVG-Edit

SVG-Edit môže pomôcť vytvoriť vektorovú grafiku v prehľadávači bez akejkoľvek ďalšej inštalácie softvéru do systému. Je to nástroj na vizualizáciu javascriptu v rôznych prehliadačoch.

SVG-Edit pozostáva z dvoch rozhraní, ktoré zahŕňajú svgcanvas.js a svg-editor.js. Tieto dve zložky spolupracujú pri vytváraní efektívnej vektorovej grafiky.

záver

Keďže digitalizácia na celom svete v priebehu rokov narastala, jasne sa ukazuje, že dopyt po grafickom priemysle a priemysle navrhovania webových stránok bude vysoký. Výber správneho nástroja, ktorý vyhovuje vašim obchodným potrebám, vám poskytne najlepšie výsledky.

Môžete tiež chcieť investovať do seba učenie sa navrhovať.

Tagy:

 • Open Source

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map