Integrácia stratégií CX do redizajnovania vašich webových stránok

Webová stránka je primárnym nástrojom pre každú firmu na zapojenie a konverziu cieľového publika. Spotrebitelia sa zhromažďujú, aby sa dozvedeli viac o rôznych spoločnostiach a ich ponukách, aby sa mohli informovane rozhodnúť.


Keď prídu na domovskú stránku webovej stránky, 86% z nich hľadá informácie o produktoch alebo službách, 52% má záujem vedieť o firme a 64% očakáva, že nájdu kontaktné informácie. navyše, 59% spotrebiteľov zapojiť sa do dobre navrhnutých a atraktívnych webových stránok.

integráciu-CX-stratégie-to-your-webové stránky-redesign-1

zdroj

Koniec koncov, vaši zákazníci chcú dostávať relevantné informácie a tešiť sa hladkému prehľadávaniu na vašom webe, aby nielen úspešne uskutočnili nákup od vás, ale nikdy sa neváhali vrátiť alebo rozšíriť svoje podnikanie vo svojich kruhoch..

Preto, ak práve uvažujete o prepracovaní svojich webových stránok, nezabudnite: Skúsenosti so zákazníkmi zvažuje 73% spotrebiteľov (CX) ako dôležitý faktor pri rozhodovaní o kúpe. Implementácia robustnej stratégie CX pri redizajne webovej stránky pomáha zvyšovať mieru získavania a konverzie zákazníkov.

Tam vstupuje personalizácia. Mnoho projektov nanešťastie čaká na dokončenie pridania tohto prvku na web. Ako by ste teda mali postupovať pri integrácii stratégie CX do návrhu svojich webových stránok? Pozrite si tieto tipy:

Pochopte, ako sa ľudia dostanú na váš web

V určitom okamihu bolo ťažké presne vedieť, ako spotrebitelia pristávajú na webovej stránke. Vďaka zlepšeniam v oblasti zhromažďovania údajov a analytiky sa však oveľa ľahšie identifikuje zdroj návštevnosti webových stránok.

Ak máte relevantné informácie o akvizíciách webových stránok, môžete tieto údaje analyzovať a efektívne využívať. V ideálnom prípade by ste mali študovať informácie z rôznych uhlov, ako sú čas, zdroje, stránky a rôzne segmenty, ktoré sú kľúčové na pochopenie toho, ako vaši zákazníci používajú webovú stránku..

Z tohto dôvodu identifikujte zdroj svojej prevádzky na webe ako dôležitý pre vytvorenie skvelého zážitku; ale hádajte čo? Je to iba jedna časť hádanky.

Na pomoc je k dispozícii niekoľko analytických nástrojov. Vyberte si ten, ktorý sa vám páči.

 • Google Analytics (zadarmo)
 • Matomo (komerčný pre cloudový server, bezplatná voľba pre hostiteľa)
 • Crazyegg

Štúdium vašich zákazníkov je nevyhnutné

Bez ohľadu na to, či upgradujete existujúci produkt alebo upravujete webovú stránku, mali by ste ju prepojiť so svojimi profilmi. A každý redizajn webových stránok, ktorý nezachováva používateľa v jeho strede, bude mať ťažký čas na jeho zapojenie a konverziu..

V dnešnej dobe existuje veľa nástrojov na analýzu interakcií a budovanie osobností kupujúcich. Čo chcú vaši zákazníci? Analýzou údajov a vytvorením užívateľských profilov budete môcť na túto otázku odpovedať oveľa dôkladnejšie.

Ak chcete, aby bol váš návrh úspešný, je dôležité dozvedieť sa o svojich cieľových zákazníkoch a dôvodoch, prečo od vás nakupujú. Pomôže vám to pri práci s nástrojmi, ako je sledovanie analytikov.

 • CloudCherry
 • Hotjar
 • Clarabridge
 • amplitúda

Prijatie metód personalizácie

Dnešní zákazníci milujú osobný zážitok.

To im dáva dobrý pocit z interakcie so značkou, čo ďalej zvyšuje ich šance na konverziu. Implementáciou personalizačných taktík počas redizajnu webových stránok môžete vytvoriť jedinečnú používateľskú skúsenosť pre každého svojho zákazníka.

tím v Optimizely vzal myšlienku prispôsobenia a bežal s ňou ako profesionál vytvorením neuveriteľných 26 verzií svojich webových stránok, aby lepšie vyhovoval každému zákazníkovi. Jo – 26 verzií! Je to veľa usilovnej práce, ale firma môže budovať lojalitu k značke, vychovávať a zapojiť návštevníkov a rýchlejšie ich premeniť prijatím prispôsobenia na „t“.

integráciu-CX-stratégie-to-your-webové stránky-redesign-2

Môžete optimálne použiť na ponúknutie prispôsobeného produktu svojmu používateľovi alebo môžete zvážiť implementáciu interného riešenia pomocou služby Geolocation API..

Vytvorte holistický užívateľský profil

Ak chcete získať úplný obraz o potenciálnom zákazníkovi a o tom, ako mu čo najlepšie predať, musíte na svojej webovej stránke získať dokonalý prehľad o svojich túžbách, zvykoch a interakciách. Efektívne môže byť vaše prepracovanie len vtedy, ak budete poznať a využívať všetky tieto prvky.

Ak chcete optimalizovať svoje webové stránky tak, aby dosahovali najvyššiu výkonnosť, zvážte holistickú stratégiu zákazníckeho zážitku, ktorá by mohla obsahovať dotazník, ktorý môžu vyplniť vaši cieľoví zákazníci. Niektoré otázky môžu byť:

 • Ako sa o vás dozvedeli?
 • Čo ich prvýkrát prilákalo na váš web?
 • Ako dlho zvyčajne trávia na vašom webe?
 • Kúpili si ho niekedy u vás? Ak áno, čo je nútené urobiť?
 • Už niekedy komunikovali s vašimi webovými stránkami so zámerom uskutočniť nákup, ale potom sa proti nemu rozhodli? Ak áno, čo ich viedlo k tomuto rozhodnutiu?
 • Na stupnici od 1 do 10, aké ľahké pre nich je navigácia na vašom webe?

HubSpot je Vytvorte moju Personu je vynikajúci nástroj na získanie spätnej väzby od zákazníkov a vytvorenie užívateľských profilov. Mať 360-stupňový pohľad na vašich cieľových zákazníkov umožní jednoduchšie úpravy a vylepšenie skúseností. Preto odvodzujte údaje podrobne.

Otestujte svoje webové stránky; aktualizovať

Iba dôsledným testovaním viete, či vývoj, ktorý ste implementovali, mal dopad. Zmena dizajnu nie je nikdy úplne úplná, ale skôr neustále sa vyvíjajúca cesta založená na zákazníkoch, ktorí používajú webovú stránku.

Cesta zákazníka je iba tak dôvtipná ako testovanie, ktoré vedie k jeho rozvoju. Preto neustále testujte a aktualizujte podľa zmien na trhu a správania spotrebiteľov. Vo funkcii navigácie používateľa na webe nemusíte nájsť chyby, ale pokiaľ ide o CX, vždy existuje priestor na zlepšenie.

Za tebou

Spotrebitelia vždy nechcú niečo kúpiť; namiesto toho túžia po skvelej skúsenosti so zákazníkom, ktorá sa zhoduje s ponúkaným produktom alebo službou. Z tohto dôvodu je nevyhnutné poskytnúť úroveň zákazníckej skúsenosti, ktorá nielenže vytvára so zákazníkom zákaznícky vzťah, ale tiež ho robí šťastným. Kedy teda upravujete svoje webové stránky??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map