Čo je Favicon a ako generovať pre web?

Malé veci často často robia obrovský rozdiel vo všeobecnosti, ako aj v podnikaní.


Rovnako ako pri brandingu, aj ja verím, že malé veci skutočne vytvárajú váš veľký dojem pred potenciálnymi zákazníkmi. Jedným z takýchto prvkov je favicon.

Favicon je malá ikona s rozmermi 16 × 16 pixlov, ktorá sa na karte prehliadača nachádza vedľa názvu vášho webu.

Pomáha vašim používateľom identifikovať váš web zo všetkých otvorených kariet. Je dôležité mať na pamäti, že favicon sa líši od loga, ale môžete mať rovnaký dizajn aj na oboch.

Než začnete hovoriť, že „táto maličkosť nie je dôležitá“, poviem vám, určite to tak je. Dodáva vašim webom legitimitu a pomáha vašej značke vyniknúť. Taktiež to, aby si návštevníci uvedomili, že do dizajnu a značky sa vynaložilo úsilie, sa okamžite vytvorí dôvera.

Odporúčam, aby každá stránka mala favicon, ak chcete pred používateľmi urobiť vynikajúci dojem.

Teraz je skutočnou otázkou otázka „ako si ju vyrobiť“? Nie je to najťažšia úloha. Aspoň nie s nižšie uvedenými zdrojmi. Ich použitím môžete ľahko vytvoriť svoj vlastný favicon v žiadnom momente.

Poďme do toho.

Favic-o-Matic

Hneď vedľa netopiera, môžete si vybrať dve rôzne veľkosti Favic-o-Matic. Prvý z nich je normálny 16 × 16 + 32 × 32 pixelov a druhý je univerzálny, ktorý vytvorí favicon pre každé zariadenie a platformu..

Môžete sa tiež pozrieť na niektoré rozšírené nastavenia, ktoré vám umožňujú vybrať farbu pozadia, predvolenú veľkosť a ďalšie funkcie. Favicon si môžete stiahnuť obvyklým spôsobom vo formáte PNG a ICO.

Okamžite môžete nahrať svoj obrázok a sledovať kúzlo. Je úplne zadarmo na použitie, ale malý dar je vždy ocenený ich stránkou. Takže, ak to považujete za užitočné, nezabudnite urobiť niečo. ��

RealFaviconGenerator

Môžete si vytvoriť vhodný favicon pre každý z prehľadávačov a platforiem pomocou RealFaviconGenerator, takže vyzerá sviežo všade. Jediné, čo musíte urobiť, je nahrať svoj obrázok a bude ho univerzálne optimalizovať, takže nemusíte robiť žiadne manuálne práce..

Ak sa vám nepáči vzhľad vášho favicon na konkrétnej platforme, môžete ho pomocou nástroja skontrolovať a vylepšiť v okamihu. Celý proces trvá najviac 5 minút.

Okrem toho je použitie úplne zadarmo.

Favicon.io

Pravdepodobne najjednoduchšia metóda vôbec, Favicon.io vám umožňuje vytvoriť alebo previesť daný obrázok na favicon. Použitie tohto nástroja je úplne zadarmo a vygenerovaný favicon môžete umiestniť kamkoľvek budete chcieť. Získate formát PNG a ICO na export.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pomocou tohto nástroja vygenerovať favicon. Prvý je z obyčajného textu. Ak nemáte obrázok ani logo na premenu na favicon, môžete pomocou tejto možnosti okamžite vygenerovať normálny textový favicon..

Druhý je z obrázka alebo loga. Jediné, čo musíte urobiť, je nahrať požadovaný obrázok / logo a tento nástroj ho zmení na vhodnú veľkosť a formát.

Posledná možnosť je od emodži. Majú rôzne predpripravené emodži, z ktorých si môžete vybrať a vytvoriť si svoj favicon. Túto možnosť by som odporučil, iba ak máte malý web alebo web, ktorý nie je „príliš vážny“.

Fiverr

Doslova si môžete myslieť na akúkoľvek službu a je určite k dispozícii na Fiverr.

Je to obrovský trh, ktorý si najíma nezávislých pracovníkov na jednoduché a zložité úlohy, a navrhnutie favicon sa stane jedným z nich.

Aj keď nie je potrebné, aby akákoľvek služba, ktorú si zakúpite prostredníctvom tejto platformy, bola uspokojivá, musím tiež povedať, že na kategóriu dizajnu takmer nikdy nezabudnete. A keď hovoríme o favicon, určite získate dobrý.

Väčšina koncertov sa začína už od 5 dolárov a zvyčajne dostanete neobmedzené revízie, až kým nebudete úplne spokojní. Recenzie sú pre nezávislých odborníkov veľkou vecou, ​​a preto musia splniť vaše požiadavky. Všetko, čo si kúpite, vhodný koncert a poskytnutie presných požiadaviek. V závislosti od dodacej lehoty to spravidla zvládnu o deň alebo dva.

Odporúčam vám ísť na koncert, ktorý ponúka aj zdrojový súbor favicon, aby ste sa mohli sem a tam vyladiť, ak chcete.

Faviconer

Faviconer umožňuje nakresliť si vlastný favicon alebo nahrať hotový obrázok na konverziu do vhodného formátu. Môžete si vybrať zo 16 × 16 a 32 × 32 veľkostí, alebo lepšie povedané, vybrať si oboje.

Zaujímavou črtou tohto nástroja je, že môžete nahrať svoj obrázok a potom ho ďalej kresliť. Je to užitočné, ak chcete do už vytvoreného obrázka pridať nejaké malé dodatky. Svoj favicon môžete exportovať vo formáte ICO, pretože je známe, že je pre favicons najvhodnejší.

Tento nástroj sa vo všeobecnosti dá ľahko používať, ale ak potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na ich inštruktážne video v dolnej časti stránky. Všetko môžete používať bezplatne.

Generátor favicon

V neposlednom rade, Generátor favicon je ďalší jednoduchý a bezplatný nástroj na vytvorenie favicon pre vaše webové stránky. Nemáte možnosť nahrať obrázok, ale radšej ho môžete vytvoriť od začiatku pomocou prispôsobiteľných možností. Bude úplne založený na texte, ale s farbou.

Môžete hrať s:

 • Typ textu
 • Farba pozadia
 • Farba textu
 • Farba orámovania

V rámci možností sú tiež jednoduché pokyny, aby ste dosiahli najlepší možný výsledok. Nemusíte robiť veľa s pridávaním textu a výberom farieb a svoj favicon môžete exportovať vo formáte ICO okamžite po generovaní..

Ak ste skeptickí, ako bude váš favicon vyzerať, pozrite si príklady v hornej časti stránky a presvedčte sa sami.

záver

Vyššie uvedené zdroje na vytvorenie favicon pre vaše webové stránky sa určite hodia pri vašej značkovej ceste. Väčšina z nich je zadarmo, ale to nezbavuje skutočnosť, že sú neuveriteľné.

Ak chcete konkrétny typ dizajnu favicon, navrhujem, aby ste pokračovali s Fiverrom. Inak sú ďalšie uvedené možnosti skvelé.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map