10 najlepších ovládacích panelov na báze cloudu na správu serverov a webových stránok

Áno, aj vy môžete spravovať server. Je to ľahké!


Zaujíma vás, ako je to možné? Pokračujte v čítaní a zistíte to.

Od svojho obľúbeného poskytovateľa cloudovej infraštruktúry ste si teda vytvorili úplne nový cloudový server. Teraz začína tvrdá práca: musíte nainštalovať aplikácie a služby, nakonfigurovať ich, postarať sa o všetky bezpečnostné záležitosti, naplánovať zálohovanie atď. Ako budete robiť všetko, čo sa týka vecí, ak nemáte potuchy, ako urobiť správu servera?

Odpoveď je jednoduchá:

Stačí si vybrať ovládací panel v cloude, aby ste mohli vytvárať a udržiavať webové stránky a spravovať servery, ktoré vám umožnia robiť všetko bez toho, aby ste sa dostali na drzosť. Našťastie existuje veľa dobrých možností, z ktorých si môžete vybrať. Pomocou týchto ovládacích panelov a nástrojov budete môcť spravovať infraštruktúru založenú na cloudu u ktoréhokoľvek z najpopulárnejších poskytovateľov cloudu bez toho, aby ste opustili pohodlie svojho vankúša..

Čo môžete očakávať od ovládacieho panela?

Pretože jeho hlavným účelom je ušetriť čas a námahu, dobrý ovládací panel riadenia by mal zjednodušiť zložité úlohy, automatizovať rutinné postupy a upozorniť vás iba v nevyhnutných prípadoch..

Pokiaľ ide o zložité úlohy, ktoré si vyžadujú zjednodušenie, stredobodom záujmu je vytvorenie a konfigurácia servera. Ovládací panel by mal sedieť medzi vami a poskytovateľom cloudovej infraštruktúry, aby pred vami skrýval všetky nejasné (ale kritické) aspekty, ktoré je potrebné pri vytváraní a konfigurácii servera venovať pozornosť..

Potom prichádza inštalácia softvéru. Možno si nie ste istí, čo máte nainštalovať na nový server, ale ovládací panel vám môže pomôcť rozhodnúť sa, čo plánujete s webom urobiť..

Po spustení servera je čas začať vykonávať rutinné úlohy, ako je napríklad monitorovanie, zálohovanie, správa povolení atď. Ak neplánujete vykonávať túto prácu sami alebo na to nemáte najať špecialistu, potrebujete nástroj, ktorý dokáže všetky tieto úlohy vykonávať automaticky..

Musíte sa tiež informovať, keď sa niečo stane, čo si vyžaduje váš zásah. Dobrý nástroj pre správu by mal vydávať dôležité upozornenia prostredníctvom rôznych kanálov, napríklad prostredníctvom e-mailu, telefonických hovorov alebo okamžitých správ. Pozrime sa na niektoré z najdôležitejších ovládacích panelov, ktoré by ste mali zvážiť, ak ste v poriadku s myšlienkou odovzdať kontrolu nad svojimi servermi..

RunCloud

Zvyčajne, keď hľadáte jednoduchosť, musíte odstúpiť od moci. To nie je prípad RunCloud, ktoré ponúka jednoduché, ale výkonné grafické rozhranie na vytváranie a správu webových stránok využívajúcich technológiu DigitalOcean, AWS alebo Google Cloud. Namiesto zapamätania viacerých prihlásení pre každú entitu, ktorú možno budete musieť spravovať, RunCloud ponúka kompletný informačný panel na ich kontrolu: webové aplikácie, databázy, služby, súbory, úlohy, zálohy atď..

Nemusíte sa obávať určenia najlepšej konfigurácie servera. RunCloud prispôsobuje najlepšiu konfiguráciu pre každú premávku a umožňuje ju aplikovať na váš server pomocou niekoľkých kliknutí. Prístrojová doska uľahčuje inštaláciu akejkoľvek konkrétnej verzie PHP, konfiguráciu Nginx alebo Apache2, inštaláciu SSL / TLS z Let’s Encrypt alebo iného poskytovateľa alebo dokonca nakonfigurovanie vášho SSL tak, aby vyhovovalo štandardom PCI-DSS alebo NIST alebo predpisom HIPAA..

Monitorovacie úlohy sa tiež zjednodušujú vyčistenými, čitateľnými protokolmi a elegantnými grafmi a tabuľkami. Ak však nemôžete stráviť deň pozeraním na elegantné obrazovky, RunCloud sa stará o monitorovacie činnosti a upozorňuje vás na dôležité udalosti prostredníctvom e-mailu, Slack alebo Telegram..

ServerPilot

ServerPilotOvládací panel umožňuje pripojenie serverov od akéhokoľvek poskytovateľa serverov, aby ste sa mohli postarať o všetky úlohy spojené s konfiguráciou a správou, ktoré sú potrebné na hosťovanie ľubovoľnej aplikácie PHP, napríklad WordPress alebo iných systémov na správu obsahu. S ServerPilot môžete nakonfigurovať nový server za menej ako dve minúty.

Nemusíte čakať na zmeny na vašom serveri, pretože všetky zmeny sa prejavia okamžite. Servery zahŕňajú softvérový balík špeciálne prispôsobený na zabezpečenie rýchlosti vašich webových stránok: Ubuntu, Apache, Nginx, MySQL..

Riešenie ServerPilot, ktoré je špeciálne vyvinuté pre vývojárov, agentúry a poskytovateľov hostingu, sa stará o všetky úlohy správy serverov cloud, čo dáva užívateľovi slobodu zamerať sa na svoje podnikanie. Pre poskytovateľov hostingu, ktorí stavajú svoje vlastné platformy, ponúka ServerPilot moderné REST API, ktoré poskytuje plnú kontrolu serverov, aplikácií, používateľov systému a databáz na vašich serveroch prostredníctvom požiadaviek HTTPS..

Pretože ServerPilot presne vie, čo beží na vašom serveri a ako je nakonfigurovaný, môžete sa spoľahnúť na jeho integrované funkcie monitorovania, aby ste ušetrili čas a námahu. Štatistiky serverov v reálnom čase vám navyše umožňujú sledovať stav vašich aktív kedykoľvek budete chcieť.

Cloudways

Zamerané na digitálne agentúry a podniky elektronického obchodu, CloudwaysRiadená hostingová platforma ponúka pokoj. Sľubuje čas na uvedenie do prevádzky v priebehu niekoľkých minút a zabezpečí, že sa postarajú o všetky zložitosti nastavenia alebo migrácie webovej stránky. Medzi spravované možnosti hostenia patria WordPress, Magento, Laravel a vlastné PHP aplikácie.

Namiesto bežnej aplikácie cPanel pre správu serverov ponúka Cloudways vlastný ovládací panel, ktorý poskytuje príjemné užívateľské prostredie spojené so schopnosťou spravovať všetky dostupné funkcie. V prípade, že potrebujete osobitnú pomoc pri riešení konkrétneho problému, je súčasťou všetkých cenových plánov aj podpora 24/7/365.

Cloudways podporuje 5 poskytovateľov cloudových služieb: AWS, DigitalOcean, Google Cloud, Linode a Vultr s neobmedzeným výberom aplikácií PHP. Všetky plány zahŕňajú zaujímavú sadu dobrôt, ktoré vás oslobodzujú od zložitých úloh údržby, ako sú napríklad automatické uzdravovacie servery, vyhradené brány firewall, monitorovanie v reálnom čase, automatické zálohovanie, pravidelné opravy zabezpečenia, okrem iného.

mach

mach nie je len nástroj správcu alebo ovládací panel, je to virtuálny spoluhráč pre odborníkov na vývoj webových aplikácií. Jeho cieľom je pomôcť so všetkým, čo môže, zapojiť sa do vývojového tímu softvéru a vykonávať úlohy súvisiace so správou serverov a webových stránok.

Moss sa stará o vaše webové aplikácie a servery a umožňuje vám využiť čas na vývoj aplikácií a podnikanie. V prípade, že potrebujete nasadiť, spravovať alebo monitorovať svoje servery a webové stránky, budete mať pomoc od spoločnosti Moss.

Po pripojení k novému serveru Ubuntu požiada Moss o povolenie prihlásiť sa cez SSH a nastaviť ho vo vašom mene. Dokáže spravovať váš VPS, cloudový server a dokonca aj server pod tabuľkou, pokiaľ spúšťa novú inštaláciu Ubuntu..

Aby vaše aplikácie fungovali čo najrýchlejšie, Moss nakonfiguruje vaše webové stránky tak, aby používali optimalizácie, ako sú HTTP / 2 a OCSP Stapling. Tiež sa stará o bezpečnosť, nastavenie brány firewall, inštaláciu aktualizácií zabezpečenia, správu používateľských oprávnení a kontrolu prístupu SSH / SFTP k vašim serverom..

Vepp

Vepp ponúka sadu webových panelov, ktoré vám pomôžu maximalizovať výkon, flexibilitu a bezpečnosť vašej webovej stránky hostenej VPS a zároveň minimalizujú administratívne úsilie. Či už ste vlastníkom webových stránok, obchodníkom alebo správcom eCommerce, s Vepp môžete spravovať svoje webové stránky WordPress na serveri bez toho, aby ste museli tráviť hodiny konfiguráciou domén, poštových schránok a certifikátov SSL..

Panely Vepp ponúkajú zjednodušenú správu a rýchly prístup ku všetkým dôležitým komponentom vášho webu. Máte tiež k dispozícii spoľahlivé bezpečnostné nástroje vrátane antivírusového softvéru, zálohovania a silných certifikátov SSL. Kontrola dostupnosti vám dáva mimoriadnu istotu, že vaše webové stránky budú neustále fungovať hladko, zatiaľ čo živé štatistiky návštevnosti vás informujú o tom, ako prebieha vaše online podnikanie..

Ak ste nezávislý pracovník alebo vlastníte agentúru, môžete zvýšiť svoje zisky tým, že svojim zákazníkom ponúknete jednoduchý ovládací panel na správu svojich webových stránok. Môžete tiež nasadiť platformu Vepp na svoju vlastnú infraštruktúru a predať ju ako riešenie SaaS.

vesta

vesta ponúka jednoduchý a ľahký ovládací panel, ktorému môžu chýbať niektoré pokročilé funkcie, napríklad nastavenie viacerých serverov, ale zameriava sa na výkon. Jeho predné rozhranie webového panela Nginx poskytuje jednoduchý prístup k správe používateľov, webových stránok, DNS, poštových účtov / serverov, databáz, úloh cron, záloh, IP adries a ďalších. Na paneli sa tiež zobrazujú komplexné grafy a štatistiky, ktoré vám umožňujú prehľadne zistiť, ako prebieha váš web.

Konfigurácia servera sa vykonáva jednoducho prostredníctvom možnosti ponuky, ktorá zobrazuje štatistiku využívania zdrojov a podrobnosti o konfigurácii, ako je verzia OS, počet CPU, nainštalovaná pamäť atď. Medzi ďalšie funkcie, ktoré spoločnosť Vesta ponúka, patrí firewall, správa / prezeranie protokolov, správa aktualizácií a automatizácia, okrem iného.

Jadro Vesta je open source a je napísané v jazyku bash, čo je natívny programovací jazyk, ktorý preferujú správcovia serverov Linux. Zoznam príkazov dostupných v konzole obsahuje 381 príkazov a počítanie. Vďaka technológiám bash a GPL dokáže spoločnosť Vesta opraviť problémy a implementovať nové funkcie veľmi rýchlym tempom.

Plesk na Vultr

Plesk poskytuje výkonný ovládací panel navrhnutý na zjednodušenie správy aplikácií a webových stránok. Predstavuje ľahko použiteľný informačný panel, ktorý obsahuje všetky funkcie potrebné na vykonávanie väčšiny úloh správy webových stránok vrátane komplexných.

Má tiež vstavaný editor kódu, ktorý vám umožňuje modifikovať súbory za behu.

Platforma Vultr vám umožňuje vybrať si z troch rôznych verzií Plesk: Web Admin Edition SE, Web Pro Edition a Web Host Edition. Aktivácia licencie je plne automatizovaná, aby bolo nasadenie čo najjednoduchšie. Vultr tiež ponúka veľa možností pre základnú platformu vašej inštancie Plesk. Môže to byť inštancia cloud computingu s procesormi Intel a 100% úložiskom SSD; holé kovové dedikované servery s nulovou virtualizačnou vrstvou; blokové úložisko: zálohované zálohovanie SSD s objemom až 10 TB; alebo špecializované cloudové výpočtové prípady bez „hlučných“ susedov.

Vultr ponúka ľahko použiteľný ovládací panel, s výnimkou Plesk, ktorý vám umožní ľahko nasadiť nové inštancie, vybrať si operačný systém vášho servera z mnohých distribúcií Linuxu, rozhodnúť sa o geolokácii vášho operátora atď..

cPanel na Kamatere

cPanel je populárny ovládací panel webhostingu s grafickým používateľským rozhraním a automatizačnými nástrojmi vytvorenými na zjednodušenie bežných úloh údržby webových stránok. Predstavuje trojstupňovú štruktúru, ktorá ponúka vlastníkom, predajcom a správcom webových stránok koncového používateľa možnosť ovládať rôzne aspekty správy serverov a webových stránok prostredníctvom webového rozhrania..

cPanel tiež ponúka prístup založený na API a príkazovom riadku, ktorý vývojárom, dodávateľom softvéru tretích strán a poskytovateľom webhostingu umožňuje aplikovať na svoju funkčnosť rôzne modely použitia. Kamatera vám umožňuje vybrať si preferovanú verziu cPanel vždy, keď vytvoríte nový server. Po jeho inštalácii môžete začať používať jeho GUI na správu všetkých aspektov servera, od prístupu FTP a e-mailových účtov až po nasadenie nových webových stránok a konfiguráciu servera..

Kamatera ponúka veľa možností konfigurácie servera, od 1 vCPU, 1 GB RAM a 20 GB SSD úložného priestoru po 8 vCPU, 16 GB RAM a 5 TB SSD úložiska.

Ploi

Nástroj na správu serverov určený na uľahčenie života profesionálov v oblasti vývoja softvéru. Ploi Zameriava sa na zjednodušenie úloh nasadenia, odstránenie všetkej náročnej práce z rúk vývojárov, aby mohli robiť to, čo majú najradšej: vyvíjať aplikácie.

Ploi vám umožňuje rýchlo poskytovať servery a nasadiť weby s mnohými poskytovateľmi IaaS, vrátane AWS EC2, DigitalOcean, Linode, Scaleway, UpCloud, Vultr alebo vlastného VPS. Aby sa veci ešte urýchlili, každý nový server dostane predvolene nainštalovanú NGINX, PHP a Redis, takže môžete začať rýchlo. Môžete voľne inštalovať ďalšie nástroje a aplikácie, ako sú Laravel, WordPress, Git a Cloudflare.

Plány Ploi začínajú 5 servermi, neobmedzeným nasadením a neobmedzeným počtom domén. Kliknutím na tlačidlo môžete použiť vyrovnávanie záťaže a rozdeliť tak svoju komunikáciu medzi všetky svoje servery. Ak potrebujete viac serverov alebo funkcií, môžete škálovať na pokročilejší plán s funkciami, ako sú neobmedzené servery, monitorovanie serverov / stránok a správa tímov..

Kováč na Laravel

Forge umožňuje poskytovať a nasadiť neobmedzené PHP aplikácie na infraštruktúre podľa vášho výberu: AWS, DigitalOcean, Linode, Vultr alebo iné. Svoje servery môžete v predvolenom nastavení predinštalovať so všetkými dobrotami, ktoré chcete nainštalovať: Nginx, PHP, MySQL, Postgres, Redis. Ak chcete nasadiť, stačí na vašom úložisku GitHub alebo Bitbucket tlačiť, aby ste ho zvládli a nechali ho Forge spracovať odtiaľto.

Ak uprednostňujete programové spravovanie serverov namiesto použitia webového rozhrania, môžete použiť rozhranie API spoločnosti Forge, ktoré poskytuje prístup k väčšine jeho funkcií. Pre zvýšenie bezpečnosti Forge inštaluje aktualizácie zabezpečenia automaticky a poskytuje ochranu brány firewall hneď po vybalení. Jeho servery tiež vyžadujú autentizáciu pomocou kľúča SSH a každý server sa spúšťa samostatne, čím sa zabráni aplikáciám v prístupe na iné weby.

Zákazníci obchodného plánu dostanú niektoré pokročilé funkcie, ako napríklad zdieľanie riadiacich panelov medzi spolupracovníkmi a zálohovanie databáz MySQL alebo Postgres do AWS alebo DigitalOcean Spaces..

Viac rany za svoje peniaze

Aj keď máte vo svojom tíme odborníka, ktorý vie presne, ako sa starať o svoje servery a webové stránky, dobrý ovládací panel by mu mohol pomôcť efektívnejšie a produktívnejšie využiť svoj čas. Preto pri zvažovaní nákladov na takýto nástroj vezmite do úvahy všetky úspory, ktoré získate, nielen čo sa týka času a peňazí, ale aj pri menších bolestiach hlavy a na väčších webových stránkach..

Napriek tomu chcete spravovať servery podľa svojich vlastných? Žiadny problém, pozrite sa na tento softvér na správu servera.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map