7 Najlepšia hostingová platforma Jenkins pre malé a stredné podniky

Nechajte Jenkins hosťovať nasledujúcu platformu, aby ste sa zamerali na vývoj a vývoj.


Ak ste vývojár alebo spoločnosť DevOps, je veľmi nepravdepodobné, že ste o nej nepočuli Jenkins.

Je to nástroj automatizácie s otvoreným zdrojom, ktorý pomáha s nepretržitou integráciou a pokračuje v dodávkach v softvérovom cykle. Existuje niekoľko doplnkov, ktoré vám pomôžu pri vytváraní alebo nasadzovaní kódu a automatizácii vecí. Jenkins môže byť nainštalovaný na operačnom systéme Windows, MacOS alebo UNIX.

Nepretržitá integrácia (CI) je prax pri vývoji softvéru, pri ktorej vývojári môžu tlačiť svoj kód do úložiska viackrát za deň. Jenkins je najčastejšie používaný nástroj na nepretržitú integráciu. Jenkins hrá veľmi dôležitú úlohu pri prevádzkovaní plynovodov CI / CD. Buduje projekty nepretržite a dodáva ich integráciou s technológiami testovania a zavádzania.

Môžem povedať, že Jenkins je najdôležitejším nástrojom v celom životnom cykle systému DevOps. Preto je nevyhnutné hosťovať Jenkinsa na spoľahlivej platforme. Jeho prevádzka a správa sa môže stať veľmi hektickým procesom, najmä keď začnete so škálovaním a máte na výber niekoľko verzií. Existuje len niekoľko možností hostenia platforiem pre Jenkins, ktoré môžete využiť.

Ak ste nováčik a chcete sa naučiť Jenkins, potom pozrite sa na tento kurz online.

Ak potrebujete Jenkinsa, môžete si nainštalovať do miestneho počítača a dokončiť prácu. Ak však pracujete v tíme alebo by ste chceli mať prístup z internetu, musíte ho hostiť v službe Cloud. Jednou z možností by bolo získať cloud VM a nainštalovať a udržiavať seba ALEBO nechať odborníka spravovať správu a správu serverov za vás.

Nasledujúci poskytovatelia ponúkajú spravovaný hosting Jenkins, kde platíte za to, čo používate alebo mesačne, a nemusíte sa starať o správu servera, opráv atď..

Platforma Google Cloud Platform

Cloudová platforma Google je jedným z najlepších poskytovateľov cloudových služieb. Za posledných niekoľko rokov sa GCP rozrástla a jej služby vzrástli.

Jenkins stavia na google cloud bude bežať rýchlejšie s škálovateľnou infraštruktúrou a predvídateľným výkonom. Upgradácia a škálovanie inštalácie na serveri Jenkins sa dá automatizovať pomocou nástroja Google Kubernetes Engine.

gpp architektúra Jenkins

Na vyššie uvedenom diagrame vidíte, že v službe GCP identity a riadenia prístupu (IAM) je vytvorený účet služby. Tento účet služby sa pridá do mastera Jenkins s vytvorením agentov Jenkins. Artefakty sú uložené v cloudovom úložisku platformy Google. Staršie artefakty sa po určitom období presúvajú do rôznych tried úložiska, aby sa minimalizovali náklady na uchovávanie prsia.

Existuje dosť dôvodov, prečo by ste mali hosťovať Jenkinsa v službe Google Cloud. Doplnok Jenkins pre výpočtový modul spoločnosti GCP vytvára na požiadanie rýchlejšie zostavovacie a opravné stroje. Pomocou Google Cloud získate natívnu podporu Kubernetes. Plynovod CI / CD môžete ľahko vytvoriť pomocou Jenkinsa a Kuberneta. Kubernetes Google Cloud sa stará o všetky úpravy mierky a zaťaženia nasadenia Jenkinsovcov. Poskytuje vám podrobné správy o všetkých chybách zabezpečenia ihneď po ich výskyte. Vynútením automatického overenia politiky zaistí, že budú nasadené iba overené artefakty. Doplnok Jenkins GKE zjednodušuje proces spúšťania testov a nasadzuje artefakty do nástroja Google Kubernetes Engine (GKE).

Pri platbe za to, čo používate model, sú náklady vynaložené iba vtedy, keď Jenkins beží budovy.

„Vďaka GCP je škálovanie Jenkinsa naozaj jednoduché. S viac ako 350 TB mesačného prenosu údajov a zostavením Jenkinsov rozložených na 670 vCPU sa nám podarilo znížiť vykonávanie zostavení zo dní na minúty. A pri fakturácii za sekundu platíme iba za to, čo používame. “ – Tony Espley, vedúci oddelenia DevOps, PCMS Group plc

Kamatera

Kamatera je poskytovateľ cloudových služieb s 20-ročnými skúsenosťami. Poskytujú tiež platformu pre hosťovanie Jenkins. Najlepšie je podpora 24 x 7.

Môžete nasadiť Jenkinsa na Kamateru behom niekoľkých sekúnd bez potreby nákladov na nastavenie. Službu môžete zrušiť kedykoľvek, keď sa chcete odhlásiť, takže nie je potrebný žiadny záväzok. Stačí si vybrať verziu Jenkins, ktorá sa má nainštalovať, a zónu, v ktorej sa má nainštalovať.

verzia kamatera jenkins

Nakoniec vyberte konfiguráciu, ktorú ponúka Kamatera, to je všetko. Počiatočná cena, ktorú poskytuje Kamatera, je iba 4 $ / mesiac, čo je najlepšie v odbore. Môžete začať s ich 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

kamatera konfigurácia

Webové služby Amazon

Amazonské webové služby je najväčší poskytovateľ cloudových služieb v súčasnosti na trhu cloud. AWS poskytuje hostingovú platformu pre nástroje, ako je Jenkins.

V AWS môžete nasadiť Jenkins na Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2). Prostredie Jenkins sa umiestni do Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC). Na účely ukladania bude tiež používať zväzok Amazon Elastic Block Store (EBS).

Takto bude vyzerať táto architektúra:

architektúra Aws Jenkins

Cena bude závisieť od druhu konfigurácie, ktorú si zvolíte pre nasadenie Jenkinsa na AWS. Môžete ho spustiť na bezplatnej vrstve AWS na 1 hodinu; cena bude 0 $. Pre mesačné použitie, ak pôjdete na inštanciu m4.large s jednotkou 40 GB EBS, cena sa bude pohybovať okolo 89 $ / mesiac.

Ak použijete počítač AWS na spustenie Jenkins, budete platiť iba za to, čo používate. A v závislosti od potrieb môžete zmenšiť alebo zmenšiť veľkosť. Toto je najvhodnejšia, najbezpečnejšia a najspoľahlivejšia možnosť hostenia Jenkins.

Cloudbees

Cloudbees poskytuje softvérové ​​služby nepretržitého poskytovania. Neustále poskytovanie je veľmi dôležité pre organizácie, ktoré prechádzajú na prostredie DevOps. Kohsuke Kawaguchi, ktorý bol zakladateľom projektu Jenkins, je v súčasnosti hlavným vedcom a CTO v Cloudbees. Existuje mnoho ďalších hlavných zadávateľov projektu Jenkins, ktorí teraz pracujú v Cloudbees.

Fantastickou funkciou ponuky Cloudbees je poradca služby Cloud Jenkins. Je zodpovedný za poskytovanie odporúčaní vašim zostavám Jenkins a tiež vám pomáha s potenciálnymi problémami pri zostavovaní. Cloudbees túto funkciu poskytuje úplne zadarmo a o túto funkciu sa postarajú odborníci Jenkins v Cloudbees.

 • Je to jednoduché nastavenie. Môžete si stiahnuť, nainštalovať a spustiť Jenkins za pár sekúnd, nie je potrebný žiadny manuálny zásah.
 • Majú tím odborníkov z Jenkins, ktorí sú zodpovední za zabezpečenie vysokej stability prostredia Jenkins
 • Možno ste v minulosti čelili neúspešným stavbám s Jenkinsom, ale už s Cloudbeesom Jenkinsom. Aktualizácie sú tiež veľmi plynulé.
 • Program Cloudbees Assurance Program obsahuje zoznam všetkých verzií doplnkov, ktoré sú dôkladne testované a bezpečné na použitie.
 • S cloudbees získate aj administratívny informačný panel s názvom Beekeeper Upgrade Assistant. Zobrazuje všetky spustené doplnky Jenkins a akcie, ktoré sú na nich odporúčané.

CloudBees Jenkins Distribution je k dispozícii v AWS, Digitalocean, Google Cloud, Microsoft Azure a VMWare.

DigitalOcean

DigitalOcean je veľmi známy poskytovateľ cloudových služieb. Trh DigitalOcean má aplikáciu s názvom Onjection Jenkins, ktorá zavádza Jenkins na platforme DigitalOcean. Vďaka Onjection môžete rýchlo skenovať, zostavovať, testovať a nasadzovať aplikácie vďaka svojej vynikajúcej kompatibilite so všetkými nástrojmi DevOps.

Onjection Jenkins je nástroj CI / CD pripravený na výrobu. Viacero doplnkov ako Ant, Maven, Docker, Kubernetes Pipeline, Git atď. Je integrovaných a nakonfigurovaných v aplikácii Onjection Jenkins..

Servane

Servane eliminuje všetky problémy, ktorým čelíte vo svojom plynovode CI / CD. Nemusíte sa báť žiadnych chýb vo vašich zostavách ani oneskorenia pri vydaní zostavenia.

Na nasadenie Jenkins používajú distribúciu Cloudbees Jenkins. Obsahuje viac doplnkov pre zabezpečenie a správu Jenkins.

Poskytuje hostingové služby vo svojich vlastných dátových centrách alebo na svojej multi-cloudovej platforme. Existuje jediný modul na vývoj a dodávku softvéru.

Môžu poskytovať služby na úrovni výroby, zabezpečujúc konzistentnosť a kvalitu. Ďalej uvádzame niekoľko ďalších ponúkaných funkcií:

 • Nulová údržba
 • Záruka dostupnosti
 • Monitorovanie 24 × 7 s možnosťami v reálnom čase
 • Ops Dashboard
 • Hodinové šifrované zálohy
 • Zoznam povolených adries IP
 • Šablóny potrubia QuickStart

Poskytuje 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, v ktorej získate zdroje:

 • Spravovaná identita & prístup
 • CICD od Jenkins
 • Osem vývojárov & administrátori
 • Sedem dní uchovávania údajov
 • 50 GB úložisko artefaktov
 • 5 GB vyrovnávacej pamäte
 • Osem súbežných potrubí
 • PAYG agenti

Microsoft Azure

Microsoft Azure je druhým najlepším poskytovateľom cloudových služieb. Jenkins môže byť hosťovaný na serveri Microsoft Azure alebo môžete rozšíriť svoju existujúcu architektúru Jenkins pomocou služieb Azure. Pomôže vám to pri centralizácii automatizácie zostavovania a tiež prispôsobení nasadenia podľa potrieb projektu.

jenkins azure

Existujú tri spôsoby nasadenia Jenkinsa na Azure:

 1. Použitie šablóny riešenia Jenkins. Táto šablóna sa dá použiť s minimálnymi znalosťami Azure na konfiguráciu Jenkinsovej inštancie
 2. Virtuálne počítače Azure môžete použiť na nasadenie Jenkinsa
 3. Vo vnútri kontajnera Azure bežiaceho na klastri Kubernetes

Šablóna riešenia Jenkins nainštaluje najnovšiu verziu Jenkins, vrátane nástrojov a doplnkov, ako sú git, azure pluginy, poverenia Azure VM a plugin agenti zásuvných modulov, azure storage plugin, azure CLI, atď..

Jenkins azúrové služby

Takto vyzerá architektúra s nasadením Jenkinsa v Azure. Server Jenkins beží na virtuálnom počítači Azure. Všetko prebieha vo virtuálnej sieti, takže sa môžu navzájom prepojiť logickým oddelením. Podsieť izoluje server Jenkins, aby mohol dobre riadiť sieťový prenos. Artefakty buildu vytvorené buildmi Jenkins sú uložené v úložisku Azure Blob. Azure Active Directory sa stará o autentifikácie používateľov a definuje politiky a oprávnenia pre každú rolu v pracovnom postupe. Azure Monitor sleduje azúrový virtuálny počítač, na ktorom beží Jenkins. Spravované disky sú zodpovedné za udržiavanie stavu servera Jenkins a za obnovu po havárii. Úschovňa Azure Key a všetky tajomstvá a kľúče na zabezpečenie zdrojov Azure.

záver

Je chytrým rozhodnutím hostiť Jenkinsa na ktorejkoľvek z vyššie uvedených hostingových platforiem Jenkins a nechať sa postarať o beh a správu stavieb. Vyberte si teraz svoju hostingovú platformu Jenkins.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map