7 Spoľahlivé hostingové riešenie JSON pre vašu modernú aplikáciu

JSON sa nepochybne stal na webe nevyhnutným. Je to obľúbený formát pre veľké množstvo webových služieb vrátane veľkých hráčov.


Medzi najvýznamnejšie spoločnosti, ako sú údaje o používateľoch Google, Twitter a Facebook, patrí formát JSON. Až do roku 2013 Twitter podporoval XML, ale vo svojej ďalšej verzii klesol na používanie JSON.

Keď Vývojár systému Android chce uviesť, že aplikácia potrebuje povolenie používateľa, formát je napísaný v JSON, XML, YAML a ďalších. Spoločnosť JSON však všetky zastrešuje tak, aby boli všadeprítomné, aby mohli komunikovať s rôznymi programami na internete.

prečo?

Z tohto dôvodu sa pozrime na koncept JSON.

Čo je JSON?

JavaScript Object Notation (JSON) je textový formát reprezentácie údajov založený na usporiadanom zozname a pároch kľúč – hodnota. Môžete ich použiť na logické a organizované ukladanie údajov, aby ste k nim mali bezbolestný prístup. Používa sa tiež na výmenu údajov medzi webovými servermi a klientmi.

Okrem výmeny údajov ich môžete použiť aj na migráciu databázy, napríklad z JSON na SQL. Môžete dokonca exportovať údaje pomocou JSON z registrovaných webových aplikácií.

Aj keď JSON pochádza z JavaScriptu, je nezávislý od jazyka, čo znamená, že údaje môžu analyzovať rôzne programovacie jazyky.

Aké je tajomstvo jeho popularity?

JSON ponúka jedinečnú a vynikajúcu používateľskú skúsenosť. Uľahčuje jednoduchšiu syntax, ak existuje priama metóda reprezentácie údajov. Mnoho ľudí tiež zistilo, že objektové literály JavaScriptu sú perfektným formátom na prenos objektovo orientovaných údajov v celej sieti.

Keď píšete predné kódy v jazyku Javascript, formát JSON zjednodušuje načítanie údajov do stromov a uľahčuje hladkú prácu s nimi. Holisticky formátuje údaje, aby sa pri komunikácii so serverom ušetrila šírka pásma a zvýšila doba odozvy.

Od jednoduchého prenosu údajov po čitateľné a ľahké kódovanie, všetko je s JSON bezproblémové. Vďaka svojej mimoriadnej popularite rozšírili mnohé databázy natívnu podporu pre JSON. Napríklad MySQL a PostgreSQL sa dodávajú s natívnou podporou údajov JSON pre ukladanie a otázky.

Prečo ukladať JSON na spoľahlivý hosting?

Obchodné procesy zahŕňajú veľa administratívy. Postupom času sa môže stať, že vaše podnikanie bude plávať v oceáne papierovania, ktorý potom bude ťažké ukladať a spravovať tieto údaje.

Viete, ako zraniteľný je internet, keď kybernetickí zlodeji čakajú na jednu šancu ukradnúť vaše údaje a spôsobiť problémy. Pomocou zabezpečenej hostiteľskej platformy môžete ukladať svoje údaje pred škodlivým softvérom, DDoS a ďalšími hrozbami. Môžete tiež nastaviť pokročilé úrovne autentifikácie a sledovanie relácií na ochranu súkromia údajov.

Teraz si preberieme niektoré z najlepších hostingových služieb spoločnosti JSON na bezpečné uloženie vašich údajov.

Vultr

s Vultr Object Storage, máte flexibilitu na integráciu s nástrojmi a aplikáciami umožňujúcimi S3. Škálovateľná architektúra ukladania objektov na požiadanie poskytuje väčšiu spoľahlivosť údajov a menšiu zložitosť správy.

Keďže automaticky klonuje vaše údaje trikrát, môžete si byť istí trvanlivosťou a dostupnosťou údajov. Rozšírte alebo zmenšite svoje potreby na ukladanie údajov pridaním objektov alebo ich odstránením. Poskytuje vysoký výkon tým, že ponúka technológiu ukladania do pamäte cache NVMe.

Môžete tiež ukladať statické mediálne entity pre svoje aplikácie vrátane obrázkov, videa a zvuku. Zjednodušuje ukladanie tým, že vám umožňuje zvýšiť alebo znížiť využitie podľa vašich potrieb.

Využite širokú škálu vlastných riešení vrátane počiatočných bodov CDN, ukladania dát aplikácií založených na cloudu, ukladania histórie protokolov, nastavenia obnovy po katastrofe, archivácie väčších množín údajov a ďalších.

Vultr obsahuje inštaláciu aplikácií jedným kliknutím, miestne SSD spolu s procesormi Intel pre vysoký výkon. Má 17 dátových centier po celom svete a neobmedzené kombinácie OS, vrátane CentOS, Ubuntu, Windows, Debian a FreeBSD. Ponúka tiež výkonné doplnky, ako sú snímky, ochrana DDoS, Firewall a flexibilné vytváranie sietí.

Cena: začína na 5 $ / mesiac, 250 GB úložného priestoru, 1 000 GB na odoslanie dát mesačne

Hosting A2

Hosting A2 je známy svojimi rýchlymi a spoľahlivými riešeniami hostenia prispôsobenými vašim potrebám. Vďaka tomu sa JSON stáva predvoleným formátom s inštaláciami PHP a prináša hosťovanie na svojich turbo serveroch 20krát rýchlejšie.

Využíva špičkový vývojový softvér ako PHP, MySQL, Python, PERL, PostgreSQL, Apache, Node.js a MariaDB. Okrem toho vám poskytuje voľný prístup k certifikácii SSH a SSL. A2 Hosting zabraňuje vašim údajom online hrozbám zahrnutím ochrany HackScan zadarmo spolu s ochranou DDoS.

A2 zaručuje 99,9% dostupnosti prostredníctvom vysokovýkonných serverov, takže môžete kedykoľvek pristupovať k údajom. Poskytujú veľa ďalších alternatív pre hosťovanie softvéru, vrátane serverov Ubuntu, Nginx, Apache Tomcat, IonCube a Perl 5.10..

Amazon S3

Jednoduchá služba úložiska Amazonu alebo Amazon S3 ponúka prvotriednu dostupnosť údajov, škálovateľnosť, výkon a bezpečnosť. Nezáleží na tom, aký veľký alebo malý je váš podnik; má riešenie pre každého na ukladanie údajov.

Môže chrániť vaše dáta pre rôzne prípady použitia, vrátane mobilných aplikácií, webových stránok, podnikových aplikácií, analýzy veľkých údajov, zariadení internetu vecí a ďalších. Jeho užívateľsky prívetivé funkcie správy vám pomáhajú ukladať a organizovať údaje a potom ich konfigurovať pomocou účinných prístupových kontrol.

Amazon S3 ponúka vysokú úroveň odolnosti údajov vytváraním a ukladaním kópií všetkých objektov podporujúcich S3. Vaše dáta sú preto prístupné kedykoľvek a sú chránené pred hrozbami a chybami. Ponúka cenovo dostupné triedy úložiska, ktoré podporujú rôzne úrovne prístupu k údajom.

Amazon S3 plne vyhovuje predpisom HIPAA / HITECH, PCI-DSS, smernici EÚ o ochrane údajov, FedRAMP a FISMA. Okrem toho ponúka možnosti auditu, replikáciu údajov, správu riadenia prístupu, integráciu S3 pomocou Amazonu Macie, protokoly aktivít a ďalšie.

Pomocou S3 Select môžete načítať podmnožiny dát objektov a zvýšiť výkonnosť dotazu. Jeho dotaz na mieste vám umožňuje vykonávať veľké údaje, analyzovať, dotazovať S3-umožňuje dáta s výrazmi SQL pomocou Amazon Athena a analyzovať dáta pomocou Amazon Redshift Spectrum..

Môžete tiež vyskúšať bezpečnostné tipy S3.

GitHub

Dôveruje viac ako 50 miliónov vývojárov, GitHub je váš perfektný hostingový partner, kde je správa súborov a prístup k nim jednoduchý. Poskytuje nielen flexibilné riadenie hostingu a granulárne riadenie prístupu k údajom, ale poskytuje aj spoľahlivé zabezpečenie a spoľahlivosť prostredníctvom svojho cloudu GitHub Enterprise Cloud..

GitHub hostí toľko úložísk typu open source, súkromných a verejných na jednom mieste. Každá z nich je vybavená pokročilými nástrojmi, ktoré vám môžu pomôcť pri hostovaní, dokumentácii, uvoľňovaní kódov a ďalších. Zjednodušuje vašu prácu pri manipulácii s veľkými súbormi pomocou Git LFS.

Využite server GitHub Enterprise Server na jeho nasadenie vo vašom dátovom centre. Môžete ho tiež nasadiť do súkromného cloudu prostredníctvom webových služieb Amazon, Google Cloud alebo Azure. Prispôsobte každý proces pomocou intuitívneho rozhrania API spolu s aplikáciami GitHub.

Umožňuje bezchybnú integráciu nástrojov, ktoré používate na uľahčenie efektívneho pracovného toku. Presúvajte svoje údaje do cloudu prostredníctvom vstavaného CI / CD. Balíky GitHub môžete používať a prenášať neobmedzené údaje v rámci akcií GitHub.

Používa CodeQL, čo je špičkový nástroj na analýzu sémantických kódov, na zisťovanie slabých miest zabezpečenia.

Google Cloud Storage

Google Cloud predstavuje komplexné riešenie všetkých vašich potrieb ukladania objektov, ktorým podniky a vývojári dôverujú na celom svete. Poskytuje škálovateľný, jednotný a trvalý prístup k ukladaniu a ochrane vašich údajov.

Využitím správy životného cyklu objektov (OLM) môžete nakonfigurovať údaje a automaticky ich previesť do lacných tried úložných priestorov na základe vašich kritérií..

GCP vám poskytuje flexibilitu na hosťovanie vašich údajov aplikácie JSON a aplikácií na požadovanom mieste a spôsobom, ktorý chcete uložiť, podľa vašich požiadaviek na výkon. Ponúka rôzne triedy úložiska, ktoré vám umožňujú určiť cenu a dostupnosť.

Existujú štyri triedy úložiska:

 • Štandard je optimalizovaný pre vysokofrekvenčný prístup a výkon.
 • Najbližšia linka na prístup k údajom zriedka s vysokou životnosťou a rýchlosťou
 • Coldline pre prístup k údajom niekoľkokrát do roka s vysokou životnosťou a rýchlosťou
 • Archív pre prístup k údajom raz ročne s dostupnosťou

Podporuje množstvo prípadov použitia, vrátane integrovaného archívu údajov na výpočty, strojové učenie a analýzy, ukladanie a doručovanie mediálneho obsahu, archívov a záloh. Verziu objektov môžete použiť na vytváranie a ukladanie kópií objektov pre prípad, že budú prepísané alebo odstránené.

Ďalej môžete definovať zásady uchovávania, držať objekt na zmiernenie mazania, šifrovania a správy údajov prostredníctvom služby Cloud Key Management Service a zakázať ACL objektov na riadenie prístupu. Uchovávanie údajov môžete nakonfigurovať aj pomocou funkcie Bucket Lock, odosielania upozornení, protokolov auditu a riadenia prístupu pomocou funkcie Cloud Identity & Správa prístupu (IAM).

JSONbin

s JSONbin po vašej strane, nemusíte konfigurovať svoju databázu ani nastavovať dočasné servery, aby ste mohli testovať aplikácie front-end. Pomocou neho môžete ukladať všetky svoje údaje a testovať svoje aplikácie zadarmo.

Vytvára a ukladá kópie objektov pri každom zadaní nového záznamu. Môžete dokonca získať najnovšie aktualizácie alebo pôvodný záznam, keď ich potrebujete. Keď sa zaregistrujete do služby JSONbin, získate tajný kľúč, pomocou ktorého môžete vytvárať svoje súkromné ​​záznamy.

Po odovzdaní platného tajného kľúča môžete aktualizovať alebo zobraziť svoje záznamy, aby ste zachovali súkromie a bezpečnosť. Ponúka funkciu Zbierka, kde môžete ukladať a usporiadať údaje v určitom poradí. Jeho vlastný dotaz môžete dokonca použiť na prístup k viacerým záznamom definovaním filtrov.

Pomocou Webhookov môžete vytvárať, mazať alebo aktualizovať dáta kedykoľvek. Poskytuje plne prispôsobený informačný panel, kde môžete vytvárať súkromné ​​alebo verejné zásobníky. Informácie o tom, ako môžete spravovať záznamy a vytvárať zásobníky, môžete získať pomocou odkazu na jeho API.

Svoje záznamy môžete overiť pomocou Schema Docs, ktoré môžete priložiť k kolekciám. Získajte informácie o aktivitách API v reálnom čase prostredníctvom e-mailov. Pomocou funkcie správy tímu môžete pridávať nových členov a efektívne ich spravovať.

N: Bod

Nastavenie koncových bodov JSON a editácia údajov je možná v priebehu niekoľkých sekúnd n: bod. Na začiatok môžete použiť ľahký koncový bod n: point na vytváranie údajov, definovanie štruktúry údajov prostredníctvom schémy JSON a potom ich uzamknite, aby ste zabránili vymazaniu alebo potlačeniu..

Teraz môžete poskytnúť svojmu tímu prístup, kde môžu aktualizovať záznamy, bez obmedzovania pôvodných údajov. Úpravy údajov sú jednoduché, pretože dokážu rýchlo zachytiť chyby a umožňujú syntax objektu JavaScript, ktorá je flexibilná.

Na prístup k určitým údajom pridajte do URL API indexy polí alebo kľúče vlastností. Prístup k API je možný odkiaľkoľvek pomocou jeho funkcií CORS.

záver

Moderné podniky si každý deň vyžadujú veľa administratívy, ktorú je s časom ťažké zvládnuť. Vaše údaje sú tiež vystavené online hrozbám a fyzickým škodám, ktoré vás môžu stáť viac, ako ste očakávali. Ale nemusíte sa starať, choďte na papier a nechajte hostovacie služby tretích strán, ako je uvedené vyššie, ukladajte svoje údaje a spravujte súvisiace servery, aby vás zbavili ďalších bolestí hlavy..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map