8 Spoľahlivá riadená platforma dedikovaných serverov pre vaše podnikanie

Hosting webových stránok prichádza v mnohých rôznych variantoch, od spoločných plánov na základnej úrovni až po profesionálne spravované služby pre dedikované servery. To, s čím sa rozhodnete ísť, do veľkej miery závisí od potrieb vašej firmy alebo projektu, na ktorom pracujete.


Kľúčovým slovom je tu organizovaný, pretože vyhradené servery sú k dispozícii ako spravované aj nespravované. Pre lepšiu ilustráciu uvádzame stručný prehľad toho, čo sa spravuje hosting a prečo vám môže priniesť úžitok.

Čo je to „riadený“ hosting?

Povedzme, že web vašej firmy používa Drupal pre správu obsahu a server NGINX s MongoDB pre back-end. Toto je pomerne bežné nastavenie pre podnikové webové stránky vyššej kategórie, ale stále je to také zriedkavé, že sa budete musieť o každej technológii naučiť jednotlivo..

Aktualizácia databázy môže okrem toho vyžadovať prijatie ďalšieho softvérového inžiniera, ktorý vám pomôže dlhodobo predchádzať problémom.

Toto je kde organizovaný prichádza hosting. Platforma, ktorú používate pre spravovanie dedikovaného servera, bude mať nastavený tím IT, ktorý vám pomôže usporiadať tieto vrstvy zložitosti, pokiaľ ide o aktualizácie, optimalizáciu, monitorovanie a zálohovanie..

V tejto chvíli by vás teda zaujímalo – nemôžete to všetko urobiť sami? A hoci kratšia odpoveď je áno, určite môžete – je treba zvážiť, čo sa týka spravovaných služieb. A tu je dôvod.

Prečo ísť na riadený hosting?

Nie je žiadnym tajomstvom, že spravované ceny za hosting sa môžu zvyšovať pomerne rýchlo. Od skromného 10 dolárov mesačne pre zdieľaný plán do 250 dolárov mesačne pre spravovaný plán je celkom skok. A z tohto dôvodu bude veľa šťastne spravovať svoj vlastný hostingový server, pretože je to oveľa lacnejšie.

Najlepšie to ilustrujú služby ako DigitalOcean a Vultr, ktoré ponúkajú dostupné virtuálne servery už za 5 dolárov mesačne. Jediným úlovkom je, že musíte vykonať celú inštaláciu, konfiguráciu a správu servera sami.

Avšak aj v týchto krátkych príkladoch, keď sa vaša firma rozrastá, rýchlo sa dozviete, že všetko, čo samospráva stojí, vás to stojí veľa a veľa. Doslova musíte ovládať všetko od služieb, ktoré sú prevádzkované optimálne, cez správu protokolov chýb, riešenie problémov so zabezpečením, až po prípadné odstránenie problémov. Je to mimoriadne náročné na čas.

To je dôvod, prečo sa podarilo hosting druh platí za seba. Čas, ktorý by ste strávili správou servera, môžete namiesto toho stráviť úlohami, ktoré skutočne ovplyvňujú spodný riadok vašej firmy. Vášmu poskytovateľovi hostenia môže zostať všetko, čo súvisí s úlohami súvisiacimi s prevádzkou servera.

Čo hľadať v spravovanej hostingovej platforme?

Na trhu nie je nedostatok poskytovateľov, ktorí sa špecializujú na spravované špecializované hostingové služby. Tu je stručné zhrnutie vecí, na ktoré treba pri rozhodovaní o tom, na ktorej platforme zvoliť svoju firmu, dávať pozor.

 • výkon. Existujú stovky, ak nie tisíce rôznych konfigurácií serverov dostupných pre špecializované obchodné potreby. A každá hostiteľská platforma má tendenciu mať svoju vlastnú špecialitu pre konfiguráciu sady. V závislosti od typu webovej stránky alebo operácie, ktorú plánujete hostiť, si pozrite výkonné funkcie, ktoré priamo prospievajú vašej firme.
 • umiestnenia. Sieť na doručovanie obsahu je skôr náhradou než riešením problémov založených na polohe. Ak má celá vaša spoločnosť sídlo v Číne, bolo by dobré, aby vaše dedikované servery fungovali z rovnakej blízkosti. To tiež zaisťuje, že vždy dosiahnete optimálny výkon pripojenia k svojim obchodným serverom.
 • zabezpečenia. Pravdepodobne najdôležitejším faktorom všetkých je bezpečnosť. Bezpečná infraštruktúra znamená, že môžete každú noc ísť spať bez obáv z čistenia celého podniku cez noc. Každá hostiteľská platforma má svoj vlastný prístup, pokiaľ ide o bezpečnosť, ale tento deň a vek je to takmer záruka bez ohľadu na to, na ktorú platformu sa rozhodnete ísť..

A to len asi zhrnie. Ďalej sa pozrime na skutočné platformy poskytujúce riešenia hosteného riešenia pre vašu firmu.

LiquidWeb

Kvapalný web

Kvapalný web je priekopníkom v oblasti hostingu na svetovej úrovni, najmä pokiaľ ide o spravované a špecializované potreby hostingu. Časť záruky zaisťuje, že získate 100% prevádzkyschopnosť tak pre výkon servera, ako aj pre sieť, ktorá ho podporuje. Obsahuje monitorovacie funkcie v reálnom čase, takže v prípade potreby môžete vždy zostať na špičke.

Nižšie uvádzame server strednej triedy:

 • 8 jadier pri 3,0 GHz Max
 • 64 GB RAM
 • Primárny disk SSD 2 x 480 GB
 • 1 x 2 TB záložného disku SATA
 • Šírka pásma 8 TB
 • 250 GB záloh Acronis Cyber

Inovovať môžete kedykoľvek.

Servery sú k dispozícii pod oboma linux a windows operačné systémy. Liquid Web v súčasnosti poskytuje tri rôzne umiestnenia dátových centier: US Central (Michigan), US West (Arizona) a EU Netherlands (Amsterdam)..

V neposlednom rade sú všetky tekuté webové servery vybavené DDoS Protection, Cloudflare CDN, ServerSecure Advanced Security, vyhradenou IP adresou a vysokovýkonným úložiskom SSD..

Hosting A2

Hosting A2 je hrdý na svoju rovnováhu medzi vysokokvalitným výkonom a množstvom ľahko použiteľných administratívnych nástrojov. Spoločnosť postavila vlastný „motor“ SwiftServer, ktorý poskytuje prvotriedny výkon aj pre tie najnáročnejšie obchodné aplikácie. Okrem toho budete mať možnosť vyskúšať si zvolený server až na 30 dní so zárukou vrátenia peňazí!

Tu sú špecifikácie najpopulárnejšieho plánu:

 • 1TB úložisko RAID1
 • Intel Xeon 2,4+ GHz
 • 16 GB Ram
 • Šírka pásma 15TB
 • 4 jadrá CPU
 • 2 Určené adresy IP

Mnoho týchto špecifikácií (RAM, CPU atď.,.) Je možné nakonfigurovať po registrácii, aby vyhovovali vašim okamžitým potrebám.

Ako zákazník sa automaticky zaradíte do programu HostGuard. HostGuard Management od A2 Hosting zahŕňa podporu 24/7 (e-mail, telefón, live chat), automatizované & Denné zálohy, inštalácia alebo inovácia spravovaného softvéru, vlastné upozornenia, správa zabezpečenia a 99,9% záruka za dostupnosť!

A2 Umiestnenie dátového centra

V prípade umiestnení dátových centier máte k dispozícii niekoľko možností: Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Kanada, Francúzsko a Austrália. Mali by ste sa priamo opýtať s podporou, aby ste zistili, či majú dátové centrum k dispozícii na konkrétnom mieste v blízkosti vašej obchodnej činnosti.

Rackspace

Rackspace

Rackspace je jednou z najstarších hostiteľských platforiem špecializujúcich sa osobitne na špecializované, aplikačné a spravované služby. Spoločnosť Rackspace nikdy v celej svojej histórii neponúkala plány zdieľaného hostingu, čo hovorí o odbornosti spoločností v oblasti vyhradeného servera.

Môžete sa rozhodnúť medzi služby ktoré Rackspace ponúka, alebo si môžete zvoliť konkrétne riešenie a plošiny s ktorým by ste chceli pracovať. Aj keď v prípade tohto kola záujmu nás najviac zaujímajú ich spravované hostingové služby. A tieto prídu v dvoch rôznych variantoch.

Spravuje a intenzívne. Rackspace sa špecializuje na obe štandardne spravované riešenia, ale aj na exkluzívne intenzívne služby. Intensive poskytuje ďalšiu vrstvu riadenia, ktorá je užitočná, ak potrebujete celé oddelenie IT, ktoré vám pomôže ďalej rozširovať vaše podnikanie..

Rackspace Managed and Intensive

Nakoniec má spoločnosť k dispozícii dátové centrá po celom svete. S viacerými miestami po celej Amerike, Európe a Ázii. Ak v tejto súvislosti potrebujete konkrétne informácie, pozrite si Rackspace Data Center stránku sa dozviete viac. Všetci klienti Rackspace majú záruku na stabilitu siete, infraštruktúry a hardvéru.

Hyve

Hyve

Hyve je spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá sa špecializuje na riešenia ako Cloud Hosting, Dedikované servery a početné Spravované služby. Aj keď je spoločnosť Hyve založená vo Veľkej Británii, dátové centrá sú k dispozícii v Spojených štátoch, Indii, Francúzsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve a na viac ako 30 ďalších miestach..

Jednou z vecí, vďaka ktorým je spoločnosť Hyve tak atraktívna, je ich angažovanosť vo svetovom hardvéri. Všetky servery využívajú výhody systému HPE BladeServers, Sieťové riešenia Cisco, a Bezpečnosť Juniper Vlastnosti. Toto je doplnené ľahkým prístupom k obľúbenému softvéru, ktorý je potrebný na prevádzku vašej firemnej webovej stránky alebo aplikácií.

Hyve Managed CMS

Napokon spoločnosť Hyve neposkytuje stanovené balíčky programov. To jednoducho znamená, že počas procesu palubovania musíte sami nakonfigurovať svoj server a príslušné nastavenie softvéru. To zaisťuje, že keď sa zaregistrujete ako zákazník, váš server je presne prispôsobený vašim potrebám.

Bez ohľadu na konfiguráciu, o ktorej sa rozhodnete, tu sú funkcie, ku ktorým majú všetci zákazníci Hyve prístup:

 • Zálohy mimo pracoviska. Všetci zákazníci Hyve majú svoje dáta uložené do záloh mimo pracoviska pomocou LiveVault technológia od spoločnosti Iron Mountain.
 • Ochrana DDoS. Všetky riadené plány spoločnosti Hyve zahŕňajú bezplatné narušenie a ochranu DDoS. Získate až 1 GB bezplatnej ochrany DDoS, ktorú je možné upgradovať v prípade, že sa stanete obeťou rozsiahlych škodlivých útokov.
 • škálovanie. Ak by váš podnik zažil náhly nárast popularity, spoločnosť Hyve vám rád ponúkne dostupné riešenia škálovateľnosti. Od siete po hardvér.

Spoločnosť je riadená malým, ale špecializovaným tímom odborníkov v oblasti IT, ktorí urobia všetko, čo je v ich silách, aby pomohli akýmkoľvek konkrétnym problémom, ktoré máte pri zabezpečovaní úspechu vášho online obchodu..

InMotion Hosting

InMotion Hosting má hostingové riešenia dostupné v rámci celej rady. A je ľahké prehliadnuť, čo spoločnosť ponúka, na prvý pohľad sa zdá byť priemerná v najlepšom prípade. Jednou z oblastí, v ktorej vyniká InMotion, je však dostupnosť jadier CPU, ktoré získate so všetkými vyhradenými plánmi..

Ak plánujete prevádzkovať web zameraný na extrémne výkony, ktorý pracuje s desiatkami aplikácií náročných na procesor, potom 16 jadier CPU zvuk znie približne v správnom množstve, aby ste sa uistili, že veci fungujú vždy hladko. Určite je to jeden z ich drahocenných plánov na 500 dolárov mesačne, ale je to tiež jeden z najlepších na trhu. Okrem toho je to úplne zvládnuté.

Spravované servery InMotionHosting

Či už používate prvýkrát spravované služby alebo desiate, InMotion má k dispozícii špecializovaný tím odborníkov pre všetky svoje spravované plány. Tento tím sa špecializuje na široké spektrum IT technológií, napríklad:

 • Linux OS (CentOS, Ubuntu, atď.)
 • CMS (WordPress, Drupal, Joomla !, atď.)
 • MySQL, Tomcat, Python atď.
 • eCommerce (Magento, PrestaShop atď.)
 • Výkon (Redis, Lak, Memcached atď.)
 • Ovládací panel (cPanel, WHM atď.)

Môžete využiť výhody aplikácie InMotion Spustite program Assist program, ktorý vám umožní priamo sa spojiť s ich tímom IT a prediskutovať najlepší plán pre vaše obchodné potreby. Táto konzultácia pokrýva akékoľvek ďalšie naliehavé otázky alebo žiadosti, ktoré môžete mať.

Namecheap

Namecheap nie je meno, ktoré by ste bežne spájali s hostingom, pretože značka je pri registrácii domény častejšie rozpoznávaná. Spoločnosť však aktívne rozširuje svoje hostingové služby z cenovo dostupných programov WordPress a Shared na sofistikovanejšie riešenia dedikovaných serverov..

V tomto prípade Namecheap ponúka spoľahlivé dedikované servery so systémom Xeon, na ktorých si môžete prispôsobiť svoje špecifické potreby.

Servery Namecheap Xeon

Aby ste mohli plne využívať výhody spravovaných služieb, musíte sa zaregistrovať v pláne správy vyhradených serverov. Kompletný plán prichádza na 50 dolárov mesačne a zahŕňa:

 • Poradenstvo v oblasti podpory zákazníkov
 • Obnovenie servera (z dôvodu zlyhania)
 • Aktualizácie softvéru & Zvládanie
 • Analýza príčin koreňov (z dôvodu zlyhania)
 • Počiatočné nastavenie a konfigurácia
 • Zálohy mimo pracoviska (do 200 GB)
 • Monitorovanie v reálnom čase

Máte tiež možnosť bezplatne migrovať svoje existujúce nastavenie hostingu do Namecheap. Pokiaľ ide o umiestnenia dátových centier, Namecheap má umiestnenia dostupné po celých Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve.

Dreamhost

Dreamhost sa rozrástla ako značka a ako poskytovateľ hostingu. Spoločnosť DreamHost, ktorá bola založená na konci 90. rokov, je v priekopníckom priestore trochu priekopníkom. To znamená, že väčšina ľudí spája DreamHost so zdieľanými plánmi hostenia a ich spravovaným WordPress.

Aby sa však udržalo na stále rastúcom konkurenčnom trhu, musia sa iniciatívy ujať aj značky ako DreamHost. A táto iniciatíva je riadená špecializovaný hosting. Ich plne spravované plány prichádzajú s lákavými špecifikáciami servera a ešte lepšími možnosťami stanovovania cien.

Dreamhost plne riadený hosting

V prípade plánu „all-out“, ktorý by vyhovoval aj najnáročnejším webovým aplikáciám, hľadáte cenu 380 dolárov mesačne. Tento plán najvyššej úrovne vám poskytne nasledujúcu konfiguráciu:

 • 12-jadrové vlákno Intel Xeon
 • 64 GB RAM (!)
 • 240 GB SSD
 • Úložisko RAID 1
 • 100% záruka dostupnosti siete
 • Technická podpora 24 × 7 & Monitorovanie servera
 • Ochrana DDoS

DreamHost má momentálne dátové centrá v Ashburn, Virgínia a Hillsboro, Oregon. Ak chcete získať podrobnejšie informácie o tejto záležitosti, musíte sa obrátiť na ich podporu alebo prejsť na panel Dátové centrum z hlavného panela správy servera..

Fasthosts

Fasthosts

Fasthosts mať dostupné možnosti pre všetky cenové rozpätia. Najlacnejší plán začína na 40 dolárov mesačne a zahŕňa konfiguráciu Intel Xeon E3-1230 v6 @ štyri jadrá x 3,5 GHz, 16 GB RAM DDR4 ECC a 1 TB HDD v konfigurácii RAID1. Je to viac ako dosť na hosťovanie stredne veľkých obchodných operácií s využitím moderných systémov na správu obsahu. Najlepšie zo všetkého je, že všetky plány zahŕňajú neobmedzenú šírku pásma s pripojením až 1 Gbps.

Fasthosts FAQ

Ako spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii má Fasthosts k dispozícii dátové centrá po celej Veľkej Británii. Fasthosts ďalej zahŕňa faktory obnoviteľnej energie a svoju celú infraštruktúru stavia okolo skutočnosti.

Všetko od nastavenia serverov po vlastnú optimalizáciu sa vykonáva vo vašom mene, keď sa rozhodnete, aký bude váš plán. Fasthosts poskytujú nepretržitú podporu počas procesu nastavovania aj počas prebiehajúceho partnerstva so značkou ako poskytovateľom spravovaného hostingu.

zhrnutie

S takým vyčerpávajúcim a komplexným zoznamom hostiteľských spoločností je ťažké pokaziť sa. Trh so spoľahlivými poskytovateľmi spravovaného hostingu rastie tempom, ako kedykoľvek predtým. Do značnej miery to súvisí so skutočnosťou, že oveľa viac podnikov prijíma svoje operácie online.

Rozsiahle operácie elektronického obchodu si vyžadujú obrovský výkon servera, aby zákazníkom poskytovali bezproblémový zážitok z nakupovania. A toto zhrnutie hostingových platforiem je skvelým východiskovým miestom na nájdenie domu pre vaše podnikanie.

Najlepšie zo všetkého je, že riadený hosting zaručuje, že vždy máte k dispozícii technický tím, ktorý vám pomôže vyriešiť technické problémy. Týmto spôsobom sa môžete zamerať na rozširovanie svojho podnikania v oddelení vzťahov so zákazníkmi a marketingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map