Kaip užšifruoti failus, siekiant apsaugoti asmeninius ir verslo duomenis?

Šifravimas gali apsaugoti duomenis nuo nepageidaujamų akių. Tai gali užtikrinti veiksmingą duomenų saugumą, tačiau dauguma vartotojų to nežino.


Šifravimas gali būti apibrėžtas kaip „duomenų vertimas į slaptą kodą“. Tai yra geriausias būdas užtikrinti duomenų saugumą. Norėdami pasiekti ar skaityti duomenis iš užšifruoto failo, turite turėti slaptą raktą arba paprastais žodžiais tariant, slaptažodį, kuris padės iššifruoti failą. Saugumo algoritmams neužšifruoti duomenys yra žinomi kaip paprastas tekstas, o užšifruoti duomenys yra žinomi kaip šifruotas tekstas..

Duomenys užšifruotuose failuose saugomi kaip sudėtingas kodas, kurį per pagrįstą laiką būtų sunku sugriauti. Taigi šifravimas laikomas vienu geriausių asmens ar verslo duomenų apsaugos būdų. Bet kurių įmonių, įskaitant sveikatos, finansinius ar teisinius duomenis, saugumas yra nepaprastai svarbus.

Nešifruotų duomenų palikimas saugyklose debesyje, tokiose kaip „Google Drive“, „DropBox“ ar „OneDrive“, arba asmeniniame kompiuteryje yra tas pats, kaip palikti duris atrakintas. Kai užpuolikai sužinojo, kad jūsų duomenys nešifruojami, tampa lengva juos nukreipti.

Įkeldami duomenis į debesį ar kaupdami juos sistemoje, turėtumėte pabandyti juos apsaugoti šifruodami. Tai taikoma tiek asmeninei, tiek organizacinei.

Šifravimo pranašumai

Duomenų šifravimo technologijos yra plačiai prieinamos, kurios įgyvendinamos per kelis kriptografijos algoritmus. Yra keli privalumai.

Duomenų vientisumas – Padidinkite duomenų apsaugą ir informacijos vientisumą. Tačiau vien tik šifravimas negali užtikrinti vientisumo, tačiau apsaugodamas būtinus duomenis jis gali išgelbėti duomenis iš įsilaužėlio, kurį įmonės gali naudoti priimdamos verslo sprendimus..

Privatumo apsauga – Duomenys telefone ar kompiuteryje ar debesyje gali turėti neskelbtinos informacijos. Piratai gali pasiekti ir naudoti jūsų asmeninę informaciją iš jūsų įrenginio ir naudoti ją neteisėtai, kai duomenų šifravimas gali būti įrodytas kaip jūsų duomenų privatumo apsauga..

Padidinti pasitikėjimą – Daugelis įmonių gali nereikalauti duomenų saugumo, tačiau norėdamos parodyti savo klientui, kiek rimtai vertina savo klientų saugumą, naudoja šifravimą. Duomenų šifravimo naudojimas gali padidinti klientų pasitikėjimą, nes jie sužinos, kaip rimtai vertinate duomenų privatumą.

Dirbti nuotoliniu būdu – Daugelis kompanijų renkasi nuotolinius darbuotojus. Tikimasi, kad darbuotojai naudos užšifruotus įrenginius. Tačiau nuotolinio darbo atveju duomenų pažeidimo rizika yra gana didelė. Duomenų šifravimas gali įsitikinti, kad informacija yra visiškai saugi.

Toliau panagrinėkime geriausią šifravimo programinę įrangą, pasiekiamą „Windows“ ir „MacOS“.

Šifruotas

Su AES-256 šifravimu, Šifruotas daro failų bendrinimą daug saugesnį. Tiesiog įmeskite į jį failus ar aplankus, nustatykite slaptažodį ir būsite pasirengę nusiųsti jį draugams ar bendradarbiams, nesijaudindami apie saugumą..

Kadangi žmonės, kuriems siųsite failus, bus jums žinomi, taip pat galite nustatyti slaptažodžio užuominą. Tai užtikrins, kad gavėjas gali žinoti tik apie užuominą, ir jokiu būdu negali kitas asmuo jo atrakinti.

Šifruoti galima „Mac“ ir „Windows“.

„NordLocker“

Nuo technologijų kompanijos atsilieka „NordVPN“ ir „NordPass“, „NordLocker“ yra dar vienas jų produktas, toks pat įspūdingas kaip ir kiti. Galite pradėti naudodamiesi 2 GB nemokamu failų šifravimu, pavyzdžiui:

 • Nuotraukos
 • Vaizdo įrašai
 • Asmeninės pastabos
 • ID & slaptažodžiai
 • Finansiniai dokumentai
 • Bet kokie slapti failai

Daugelį jų siekiama bet kokia kaina laikyti privačiais ir šifruodami per „NordLocker“ jūs užkirsite kelią jo išnaudojimui įvairiais būdais. Taip pat galite pasirinkti užšifruoti failus prieš įkeldami juos debesies saugyklose; norint būti ypač atsargiems, niekas negali jų pasiekti.

Šiame sprendime naudojami „Argon2“, AES256, ECC (su „XChaCha20“, „EdDSA“ ir „Poly1305“), kurie yra pažangiausi šifrai ir principai. Galite būti tikri, kad jūsų failai saugomi aukščiausio lygio saugumu.

Kaip minėta aukščiau, nemokamai gaunate 2 GB failų šifravimą ir palaikymą visą parą. Jei norite neriboto šifravimo, tada galite pasirinkti priemokos planą tik už 1 USD per mėnesį.

Boxcryptor

Dar viena įspūdinga programinė įranga, skirta šifruoti failus, Boxcryptor daugiau nei 30 skirtingų debesų paslaugų teikėjų naudoja tiesioginį šifravimą. Išvaizda nėra viena iš draugiškiausių, tačiau ji yra gana prieinama ir lengvai naudojama.

Įdiegus įrankį, jis automatiškai ieškos debesyje saugomų aplankų, esančių jūsų sistemoje, ir pridės juos kaip vietas. Kai tai bus padaryta, jums nereikės daug nuveikti. Tiesiog vilkite ir upuść failus ar aplankus į reikiamas vietas, ir jis bus užšifruotas atskirai.

Be bendrinimo per debesų saugyklų teikėjus, failus galite bendrinti ir tiesiogiai kitam „Boxcryptor“ vartotojui. Asmeniniam naudojimui jis yra nemokamas, jei naudojate vieną debesies saugyklos teikėją. Norėdami naudoti daugiau nei tai ir pasiekti daugiau funkcijų, galite tiesiog atnaujinti, pradedant nuo 48 USD per metus.

Tresorit

Pasitiki daugiau nei 10 000 organizacijų, Tresorit veikia beveik visuose įrenginiuose. Nesvarbu, ar esate namie, kelyje ar biure, saugus failų dalijimasis visada turėtų būti prioritetas, ir šis sprendimas suteikia galimybę.

Be to, svarbu pažymėti, kad „Tresorit“ yra Šveicarijos įmonė, o Šveicarija garsėja savo neutralumo politika ir griežtais duomenų apsaugos įstatymais. Jokiu būdu jūsų failai nebus iššifruojami jų serveriuose, ypač todėl, kad jame naudojami AES – 256 raktai.

Galite pradėti naudoti nemokamą bandomąją versiją ir paimti ją iš ten.

Kriptomatorius

Kriptomatorius yra visiškai atvirojo kodo ir veikia su „Windows“, „Mac“ ir „Linux“. Tam naudojama technologija, vadinama „skaidriu šifravimu“, o tai iš esmės reiškia, kad vargu ar pastebėtumėte bet kokį skirtumą dirbdami su savo failais. Tai sukuria virtualų standųjį diską visiems jūsų debesies saugykloje esantiems failams ir užkoduoja juos saugiai prieigai.

Puiku yra tai, kad jums nereikia mokytis jokių sudėtingų darbo srautų ar funkcijų, kad šis darbas vyktų. „Cryptomator“ sukurtas tokiu būdu, kuris leidžia užšifruoti ir pasiekti failus taip, kaip tai darytumėte be jo.

Kadangi ši programinė įranga yra atvirojo kodo, galite pasirinkti mokėti bet kurią norimą atsisiųsti sumą. Tiesą sakant, taip pat galite atsisiųsti nemokamai. Vis dėlto tai yra gera praktika, kai stengiuosi palaikyti kūrėjus, tai aš labai rekomenduoju.

„AxCrypt“

Penkerius metus iš eilės buvo „PCMag“ redaktorių pasirinkimas, „AxCrypt“ pateikia keletą patobulintų funkcijų paprastu išdėstymu. Galite bendradarbiauti su savo komandos nariais ir leisti jiems atidaryti užšifruotus failus su tam tikrais slaptažodžiais. Visi failai, kurie eina per „AxCrypt“, yra apsaugoti naudojant 128 bitų arba 256 bitų AES šifravimą.

Išskyrus tai, galite:

 • Automatiškai saugantys debesies saugojimo failai
 • Tvarkykite ir pasiekite slaptažodžius, kad ir kur būtumėte
 • Atidarykite užšifruotus failus savo mobiliajame įrenginyje
 • Pakeiskite kalbą į turkų, korėjiečių, rusų ir keletą kitų kalbų

Galite iškart atsisiųsti ir pradėti naudoti nemokamą jų planą arba pasirinkti „premium“ planą, pradedant nuo 34 USD per metus.

Aplanko užraktas

Su daugiau nei 56 tūkst, Aplanko užraktas leidžia užšifruoti duomenis ir aplankus, kad vėliau būtų galima saugiai bendrinti. Ji laimėjo keletą apdovanojimų ir buvo įvertinta aukštai tokiose platformose kaip CNET ir Softonic. Be tradicinių funkcijų, kurias matote šifravimo programinėje įrangoje, „Folder Lock“ suteikia jums galimybę:

 • Apsaugokite slaptažodžiu USB / išorinius diskus
 • Susmulkinkite arba visam laikui ištrinkite failus
 • Išvalyti „Windows“ istoriją
 • Įgalinti slaptą režimą
 • Saugiai saugokite mokėjimo informaciją
 • Atsarginių kopijų kūrimas saugiame debesies serveryje

Jis galimas keliomis skirtingomis kalbomis. Galite nemokamai atsisiųsti, kad išbandytumėte pagrindines funkcijas.

Hat.sh

Labai paprastas ir nemokamas įrankis šifruoti / iššifruoti failus, Hat.sh gali būti greitas sprendimas žmonėms, kurie nenori atsisiųsti jokios programinės įrangos. Viskas, ką jūs darote, tai apsilankykite jų svetainėje, įkelkite failą ir pridėkite iššifravimo raktą, kad sukurtumėte naujai užšifruotą failą. Tada galite paspausti atsisiuntimo mygtuką ir išsaugoti jį savo sistemoje.

Tiesiog todėl, kad jis paprastas ir nemokamas, dar nereiškia, kad jis nėra saugus. Tiesą sakant, jis užtikrintas naudojant AES-256-GCM algoritmą. Gerai yra tai, kad nė vienas jūsų failas neišsaugomas jų serveryje. Viskas sunaikinta akimirką, kai išeinate iš svetainės.

Apskritai man šis įrankis patinka ir bet kurią dieną jį rekomenduočiau, ypač tiems, kurie skubėjo. ��

Išvada

Kalbant apie duomenų saugumą, neturėtų būti jokių kompromisų. Jei norite apsaugoti savo failus, būtinai naudokite bet kurį iš aukščiau išvardytų įrankių ir tikėkitės, kad netapsite manipuliacijos duomenimis auka.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map