Kriptovaliuta ir kibernetinis saugumas – ar jos yra frenemijos?

Kibernetinių nusikaltimų atvejų kasmet daugėja – panašu, kad interneto nusikaltėliai nemažėja..


Kylant kriptovaliutoms, šie elektroniniai nusikaltėliai turi naujų siekių ir naujų motyvų savo nusikalstamai veiklai internete..

Be to, kriptovaliutų augimas paskatino ir naujų rūšių nusikalstamos veiklos sukūrimą. „Cryptojacking“, „Ransomware“ ir kiti panašūs veiksmai turi tiesioginį ryšį su kriptovaliutų augimu.

Kriptovaliutos prekybininkai taip pat yra švelnūs taikiniai – nes daugelis jų yra pirmą kartą prekiaujantys verslininkai, privilioti dėl didžiulio kainų augimo, kurį siūlo kriptovaliutų rinkos.

Naujo amžiaus kibernetiniai nusikaltėliai dabar naudojasi tokia paprasta taktika, kaip „Twitter“ apsimetinėjimas senų apsimestinių svetainių būdais, kad pavogtų kriptovaliutą..

Kartais šios atakos yra aukštesnio lygio, tokios kaip kriptovaliutų mainai, įsilaužimai ar išpirkos programų išpuoliai..

Pažvelkime atidžiau, kaip kriptovaliutos kelia grėsmę kibernetiniam saugumui:

Kriptovaliutos ir elektroniniai nusikaltimai

Toliau pateikiama keletas dažniausiai pasitaikančių elektroninių nusikalstamų veikų, susijusių su kriptovaliutomis.

Cryptojacking

Naujo amžiaus nusikaltimas, kriptovaliutų pakeitimas iš esmės yra tada, kai svetainėms įšvirkščiamas kenkėjiškas kodas, kuris išgauna kriptovaliutas, naudodamas svetainės lankytojų procesoriaus galią.!

„Cryptojacking“ populiarėja, o pastaruoju metu aukšto lygio bylose yra „Google Chrome“ plėtinys, užkrėstas šimtais tūkstančių vartotojų.

Taip pat buvo sugauti konkretūs „YouTube“ skelbimai, vykdant šį scenarijų – todėl kasybos operacijos buvo vykdomos, kai skelbimas rodomas.

„Ransomware“

„Ransomware“ veikė kurį laiką, tačiau, naudojant kriptovaliutas, ji pakilo. „Ransomware“ ataka užšifruoja visus jūsų failus, o šiuos failus iššifruoti turi nusikaltėliai.

Kol neįvesite rakto, negalėsite iššifruoti ir pasiekti failų savo kompiuteryje. Šie elektroniniai nusikaltėliai dažnai reikalauja išpirkos, kurią reikia sumokėti kriptovaliutomis – ir, atidavę kriptovaliutą, jie atiduoda raktą..

Šių išpuolių vis daugėjo, liūdniausi iš jų užklupo kai kurias JAV ligoninių sistemas.

Keisti Hacks

Piratai taip pat nukreipia į kriptovaliutų mainus vis dažniau.

Kriptovaliutų biržos yra nulaužtos jau gana seniai – pirmoji yra Mt. „Gox“ įsilaužimas atgal į 2014 m., O paskutinis yra „Coincheck“ įsilaužimas, kuris yra visų laikų reikšmingiausias kriptovaliutų įsilaužimas, kuriame įsilaužėliai pabėgo su 500 milijonų dolerių vertės kriptovaliutomis..

Pasaulio šalys nustato griežtesnius saugumo standartus ir užtikrina, kad mainai atitiktų šiuos standartus.

Sukčiavimo apsimetant priepuoliai

Nors tai gali atrodyti šiek tiek senamadiška, tačiau sukčiavimo išpuoliai taip pat padaro daug žalos.

Naudotojai, neturintys tinkamos 2FA sistemos, gali įsilaužėliams suteikti prieigą prie savo mainų ar piniginės leidimų kodų – kurie gali lengvai išeiti iš kriptovaliutų.

Neseniai įvykęs „Binance“ išpuolis – didžiausia kriptovaliutų birža pasaulyje – buvo panaudotas „Phishing“ išpuolis – vis dėlto tokiu atveju įsilaužėliai baigė prarasti pinigus, tačiau ne visiems taip pasisekė.!

Apsimetinėjimas „Twitter“

Viename iš daugiausiai pastangų reikalaujančių nusikaltimų, skirtų pritraukti pirmojo karto vartotojus ir patiklius interneto vartotojus, „Twitter“ apsimetinėja tokiomis populiariomis paskyromis, kaip Vitalik Buterin, Charlie Lee ir Elon Musk, iš kitų – prašo iš vartotojų 0,2 ETH ir žada atsiųsti jiems 2 ETH mainais.

Nors tai yra akivaizdus sukčiavimas daugumai profesionalių vartotojų, stebėtina, kiek žmonių patenka į tai, kai pažiūrite į „Conmen“ piniginės operacijos informaciją.!

Kaip išlikti apsaugotam?

Tuo metu, kai kibernetinis kriminalinis aktyvumas yra didžiausias, yra: didelis tinkamos saugos poreikis priemonės vietoje.

Tai yra keletas paprastų taktikų, kurių galima laikytis norint užtikrinti, kad jie nepatektų į šių internetinių plėšrūnų grobį ir tikisi, kad apgaudinėja naujokus..

Čia yra keletas patarimų, kuriais galima vadovautis likite apsaugoti iš kriptovaliutų vykdomos elektroninių nusikaltimų veiklos:

Neatsisiųskite priedų iš nežinomo siuntėjo

Patarimas dėl amžiaus: niekada neatsisiųskite priedų iš siuntėjų, kurių neatpažįstate ir kuriais nepasitikite. Anksčiau šiuose failuose buvo šnipinėjimo, virusų ar kenkėjiškų programų.

Dabar „Ransomware“ kelia vis didesnę grėsmę.

Šiuose prieduose gali būti į juos įdėtų kenksmingų failų – kartais net nekenksmingo išvaizdos „JPEG“ paveikslėlyje gali būti pridedama išpirkos programa.

Didžioji dalis išpirkos programų plinta paštu, todėl svarbu atsisiųsti priedus tik iš patikimų žmonių.

Atminkite, kad NEMOKAMI pinigai nėra

Kaip svarbu, nes tai skamba – tiek daug žmonių tampa aukomis tiems „Twitter“ žmonėms, kurie apsimeta Elonu Musku ar Vitaliku Buterinu..

Nemokamų pinigų nėra ir niekas pinigų neišduoda!

Net garantuota investicijų grąža apgaulės tokiu būdu privilioti vartotojus – paprašyti jų įnešti tam tikrą sumą ir mainais gauti garantuotą grąžą.

Bet kas, prašantis jūsų pinigų, kad jums būtų grąžinta daugiau pinigų, jus slegia!

2FA saugos nustatymas

Būtinos atsargumo priemonės – sistemos nustatymas užtikrina, kad įsilaužėliai, net nepaisydami slaptažodžio, negalės pasiekti jūsų sąskaitos ir pervesti jūsų valiutų neturėdami prieigos prie kito jūsų turimo įrenginio..

Ši antroji autentifikavimo forma gali būti „Google Authenticator“, el. Laiškas ar net teksto žinutė.

Įvedę slaptažodį, prieš prisijungdami turite pateikti antrąją autentifikavimo funkciją.

Nepamirškite sukurti atsarginę duomenų kopiją

Atsargumas yra geriau nei gydymas!

Reguliarus atsarginių duomenų kopijų darymas yra ypač svarbus jų saugumui, ypač failų, kurie yra labai svarbūs.

Net tokiu atveju išpirkos programos užpuolė jūsų kompiuterį; visi jūsų duomenys lieka saugūs dėl šių įprastų atsarginių kopijų darymo.

Naudokite aparatūros pinigines

Kriptovaliutos keitimo ar bet kurios internetinės saugojimo platformos saugumo priemonės iš tikrųjų nėra vartotojo rankose.

Geriausias būdas apsaugoti savo valiutas yra jų laikymas aparatinės įrangos piniginėje.

Aparatinės piniginės yra tikri fiziniai įrenginiai, kuriuose kaupiamos kriptovaliutos, ir kai jie nenaudojami, jie gali likti atsijungę nuo interneto – saugodami juos nuo bet kokių išpuolių.

Išvada

Be kibernetinės nusikalstamos veiklos, kriptovaliutos taip pat buvo siejamos su kita neteisėta veikla, pavyzdžiui, teroristų finansavimu ir neteisėtos prekybos skatinimu – tai, ką daugelis tautų kritikavo kriptovaliutų atžvilgiu.

Sekite naujausias kriptovaliutų naujienas tokiose svetainėse kaip „Cryptoguard“.

Kriptovaliutos jau keletą metų yra pasirinktas mokėjimo būdas „darknet“ rinkose.

Be to – dar vienas pagrindinis rūpestis, kurį tarptautinės vyriausybės patiria dėl kriptovaliutų augimo, yra tai, kad dėl to taip pat didėja korupcija ir pinigų plovimas – dėl anoniminio kriptovaliutų pobūdžio pinigai gali būti kaupiami įvairiomis kriptovaliutomis. tinkamai neatskleisdamas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map