Įvadas į kibernetinio saugumo pagrindus pradedantiesiems

Kibernetinis saugumas yra labiausiai susirūpinęs dalykas, nes kibernetinės grėsmės ir išpuoliai perauga.


Užpuolikai dabar naudoja sudėtingesnes technikas, kad nukreiptų sistemas. Visi tai daro poveikį fiziniams asmenims, mažoms įmonėms ar didelėms organizacijoms. Taigi visos šios įmonės, nesvarbu, ar tai IT, ar ne IT, suprato kibernetinio saugumo svarbą ir sutelkė dėmesį į visų įmanomų priemonių, skirtų kovoti su kibernetinėmis grėsmėmis, priėmimą..

Kovodami su kibernetinėmis grėsmėmis ir įsilaužėliais, organizacijos ir jų darbuotojai turėtų žengti žingsnį kovoje su jomis. Kadangi mums patinka viską prijungti prie interneto, tai taip pat padidina pažeidžiamumų, pažeidimų ir trūkumų tikimybę.

Praėjo dienos, kai slaptažodžių pakako apsaugoti sistemą ir jos duomenis. Mes visi norime apsaugoti savo asmeninius ir profesinius duomenis, todėl kibernetinis saugumas yra tai, ką turėtumėte žinoti, kad užtikrintumėte duomenų apsaugą.

Taigi, galime apibrėžti terminą „kibernetinis saugumas“ ….

Kas yra kibernetinis saugumas?

Kibernetinis saugumas yra procesas ir būdai, skirti apsaugoti slaptus duomenis, kompiuterines sistemas, tinklus ir programinę įrangą nuo kibernetinių atakų. Kibernetinės atakos yra bendra terminologija, apimanti daugybę temų, tačiau keletas populiarių yra:

 • Klasifikavimo sistemos ir joje saugomi duomenys
 • Išteklių panaudojimas
 • Neteisėta prieiga prie tikslinės sistemos ir prieiga prie neskelbtinos informacijos
 • Trukdo normalų verslo ir jo procesų veikimą
 • Naudodama išpirkos programų išpuolius, kad užkoduotų duomenis ir išgautų iš aukų pinigus

Išpuoliai dabar tampa vis novatoriškesni ir sudėtingesni, galintys sutrikdyti saugumą ir nulaužti sistemas. Taigi kiekvienam verslo ir saugumo analitikui yra labai sudėtinga įveikti šį iššūkį ir kovoti su šiomis atakomis.

Kad suprastume kibernetinio saugumo priemonių poreikį ir jų praktiką, greitai pažvelkime į grėsmių ir išpuolių rūšis.

„Ransomware“

„Ransomware“ yra failų šifravimo programinė įranga, kuri naudoja unikalų patikimą šifravimo algoritmą, kad užšifruotų failus tikslinėje sistemoje.

„Ransomware“ grėsmės autoriai sukuria unikalų dešifravimo raktą kiekvienai jos aukai ir išsaugo ją nuotoliniame serveryje. Taigi vartotojai negali pasiekti savo failų jokia programa.

Išpirkos programinės įrangos autoriai tuo pasinaudoja ir reikalauja nemažos išpirkos sumos iš aukų, kad pateiktų iššifravimo kodą arba iššifruotų duomenis. Tačiau tokie išpuoliai garantuoja duomenų atkūrimą net sumokėjus išpirką.

Botnetų atakos

Iš pradžių „robotai“ buvo sukurti tam tikroms užduotims grupėje atlikti.

Tai apibrėžiama kaip tinklas arba įrenginių grupė, sujungta su tuo pačiu tinklu užduočiai vykdyti. Bet dabar tai naudoja blogi veikėjai ir įsilaužėliai, kurie bando prisijungti prie tinklo ir įleidžia bet kokį kenkėjišką kodą ar kenkėjišką programinę įrangą, kad sutrikdytų jo veikimą. Kai kurios robotinio tinklo atakos apima:

 • Paskirstytos paslaugų neigimo (DDoS) atakos
 • Skleisti šlamšto laiškus
 • Konfidencialių duomenų vagystė

Dėl didžiulės prieigos prie duomenų „robotai“ išpuoliai dažniausiai vykdomi prieš didelio masto įmones ir organizacijas. Per šią ataką įsilaužėliai gali valdyti daugybę prietaisų ir kompromituoti juos dėl piktų motyvų.

Socialinės inžinerijos priepuoliai

Socialinė inžinerija dabar yra įprasta taktika, kuria naudojasi elektroniniai nusikaltėliai, rinkdami neskelbtiną vartotojo informaciją.

Tai gali jus apgauti, pateikdami patrauklius skelbimus, prizus, didžiulius pasiūlymus ir pan., Ir paprašyti pateikti savo asmeninę ir banko sąskaitos informaciją. Visa ten įvesta informacija yra klonuojama ir naudojama finansinėms, asmens tapatybės ir kitoms sukčiavimams.

Verta pasakyti apie ZEUS virusas Tai veikia nuo 2007 m. ir yra naudojamas kaip socialinės inžinerijos išpuolių metodas pavogti aukų banko duomenis. Kartu su finansiniais nuostoliais socialinės inžinerijos išpuoliai gali atsisiųsti ir kitų destruktyvių grėsmių atitinkamai sistemai.

Kriptovaliutos užgrobimas

„Cryptocurrency“ užgrobimas yra naujas šio elektroninio pasaulio papildymas.

Skaitmeninė valiuta ir kasyba tampa vis populiaresnė, todėl ji yra tarp kibernetinių nusikaltėlių. Jie rado savo blogą naudą kriptovaliutų gavybai, kuri apima sudėtingą skaičiavimą virtualiai valiutai, tokiems kaip Bitcoin, Ethereum, Monero, Litecoin ir tt.

„Cryptocurrency“ investuotojai ir prekybininkai yra minkštas šios atakos taikinys.

„Cryptocurrency“ užgrobimas, dar žinomas kaip „Cryptojacking“. Tai programa, skirta tyliai įvesti kasybos kodus į sistemą. Taigi įsilaužėlis tyliai naudoja užpultos sistemos CPU, GPU ir energijos išteklius, kad išgautų kriptovaliutą..

Ši technika naudojama ypač kaldinti Monero monetas. Kasyba yra sudėtingas procesas, todėl sunaudojama didžioji dalis procesoriaus išteklių, o tai daro įtaką sistemos našumui. Taip pat tai atliekama už visas jūsų išlaidas, todėl auka gali gauti didžiulę sąskaitą už elektrą ir internetą.

Tai taip pat sutrumpina paveikto prietaiso gyvenimo trukmę.

Sukčiavimas

Sukčiavimas yra apgaulingas šlamšto el. Laiškų siuntimas imituojant, kad jie yra iš bet kokio teisėto šaltinio.

Tokie laiškai turi stiprią temų liniją su priedais, tokiais kaip sąskaita faktūra, darbo pasiūlymai, dideli garbingų siuntimo tarnybų pasiūlymai ar bet kokie svarbūs laiškai iš aukštesnių įmonės pareigūnų.

Sukčiavimo sukčiavimo išpuoliai yra dažniausios kibernetinės atakos, kuriomis siekiama pavogti neskelbtinus duomenis. Kaip prisijungimo duomenys, kreditinių kortelių numeriai, banko sąskaitos informacija ir pan. Norėdami to išvengti, turėtumėte daugiau sužinoti apie sukčiavimo elektroninio pašto kampanijas ir jų prevencines priemones. Taip pat galima naudoti el. Pašto filtravimo technologijas, kad būtų išvengta šios atakos.

Be to, 2019 m. Bus ieškoma galimybių biometrinių atakų, AI ir Io išpuolių srityje. Daugybė kompanijų ir organizacijų yra didelio masto kibernetinių išpuolių liudininkai ir jiems tai nesustabdo. Nepaisant nuolatinės saugumo analizės ir atnaujinimų, kibernetinės grėsmės didėjimas yra nuoseklus. Taigi verta save lavinti kibernetinio saugumo pagrindai ir jo įgyvendinimai.

Pagrindinė kibernetinio saugumo samprata?

Kibernetinis saugumas apskritai yra labai platus terminas, tačiau jis grindžiamas trimis pagrindinėmis sąvokomis, žinomomis kaip „CŽV triada„.

Jį sudaro konfidencialumas, vientisumas ir prieinamumas. Šis modelis yra skirtas vadovauti organizacijai vykdant kibernetinio saugumo politiką informacijos saugumo srityje.

Kibernetinio saugumo pagrindai

Konfidencialumas

Tai apibrėžia taisykles, kurios riboja prieigą prie informacijos. Konfidencialumas užtikrinamas siekiant konfidencialiai informacijai neleisti prieiti prie kibernetinių užpuolikų ir įsilaužėlių.

Organizacijoje žmonėms leidžiama arba neleidžiama naudotis informacija pagal jos kategoriją, įgaliojant tinkamus asmenis skyriuje. Jie taip pat yra tinkamai mokomi keistis informacija ir apsaugoti savo paskyras naudojant tvirtus slaptažodžius.

Jie gali pakeisti duomenų tvarkymo organizacijoje būdą, kad būtų užtikrinta duomenų apsauga. Įvairūs būdai užtikrinti konfidencialumą, tokie kaip: dviejų veiksnių autentifikavimas, duomenų šifravimas, duomenų klasifikavimas, biometrinis patikrinimas ir saugos žetonai.

Vientisumas

Tai užtikrina, kad per visą laikotarpį duomenys yra nuoseklūs, tikslūs ir patikimi. Tai reiškia, kad tranzito metu esantys duomenys neturėtų būti keičiami, keičiami, naikinami ar neteisėtai prieinami jais.

Organizacijoje turėtų būti imamasi tinkamų priemonių jos saugumui užtikrinti. Failų leidimai ir vartotojo prieigos kontrolė yra priemonės, kuriomis kontroliuojamas duomenų pažeidimas. Taip pat turėtų būti įdiegtos priemonės ir technologijos, leidžiančios nustatyti bet kokius duomenų pokyčius ar pažeidimus. Įvairios organizacijos naudoja kontrolinę ir net kriptografinę kontrolinę sumą duomenų vientisumui patikrinti.

Norint susidoroti su duomenų praradimu ar netyčiniu ištrynimu ar net kibernetinėmis atakomis, reikėtų reguliariai kurti atsargines kopijas. „Cloud“ atsarginės kopijos šiuo metu yra patikimiausias sprendimas.

Prieinamumas

Reikėtų išlaikyti ir atnaujinti visų reikalingų komponentų, tokių kaip aparatinė įranga, programinė įranga, tinklai, įrenginiai ir saugos įranga, prieinamumą. Tai užtikrins sklandų duomenų veikimą ir prieigą prie jų be jokių trikdžių. Taip pat užtikrinant nuolatinį ryšį tarp komponentų, užtikrinant pakankamą pralaidumą.

Tai taip pat reiškia, kad reikia pasirinkti papildomą apsaugos įrangą, jei įvyktų kokia nors nelaimė ar susidaro kliūtys. Komunalinės paslaugos, tokios kaip ugniasienės, atkūrimo planai, tarpiniai serveriai ir tinkamas atsarginis sprendimas turėtų užtikrinti, kad susidorotų su DoS išpuoliais..

Sėkmingam metodui turėtų būti taikomi keli saugumo lygmenys, kad būtų užtikrinta kiekvienos „CyberSecurity“ sudedamosios dalies apsauga. Ypač tai susiję su kompiuteriais, aparatinės įrangos sistemomis, tinklais, programinės įrangos programomis ir duomenimis, kuriais jie dalijasi.

Išvada

Organizacijoje, kad būtų įgyvendintas efektyvus kibernetinio saugumo požiūris, tiek didelės, tiek mažos organizacijos žmonės, procesai, kompiuteriai, tinklai ir technologijos turėtų būti vienodai atsakingi. Jei visi komponentai papildys vienas kitą, tada labai įmanoma atsispirti didelei kibernetinei grėsmei ir išpuoliams.

Jei jums įdomu sužinoti daugiau, tada patikrinkite tai baigtas kibernetinio saugumo kursas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map