10 bezpečnostných aplikácií na ochranu vašich zariadení s Androidom

Nedávna štúdia zistil, že takmer 87% všetkých zariadení s Androidom je neistých.


Tieto zraniteľné miesta vznikajú v dôsledku nedostatku aktualizácií zabezpečenia. Internet nie je nikdy bezpečný, keď je pripojený na web. Bezpečnosť je v súčasnosti hlavným problémom a veľa aplikácií tretích strán sa snaží o jej zvýšenie.

Nasledujúce aplikácie vám pomôžu chrániť vaše zariadenia so systémom Android pred online identita & bezpečnostné hrozby.

avast Mobilné zabezpečenia

avast je vynikajúca aplikácia poskytujúca ochranu vášho telefónu s Androidom proti vírusom spojenú s mnohými ďalšími hrozbami.

avast je jedným z najdôveryhodnejších bezplatných antivírusov pre Android, ktorý vás upozorní, keď sa nainštaluje spyware, adware a porušuje vaše súkromie.

Miera detekcie najnovšieho škodlivého softvéru pre Android je približne 99,9% a v posledných štyroch týždňoch je zistená približne 100% škodlivého softvéru.

verdikt: Ak je hlavným problémom malware a bezpečné prehliadanie, táto aplikácia je pre vás vhodná.

Sophos Antivirus a bezpečnosť

Sophos je jedna z najlepších antivírusových aplikácií, akú by ste mohli mať v systéme Android, a to úplne zadarmo.

Jeho používateľské rozhranie vás nemusí príliš zapôsobiť. Jeho vlastnosti však určite upokojia vašu myseľ.

Vlastnosti:

 • Vírusové skenovanie nainštalovaných aplikácií, existujúcich aplikácií a pamäťových médií
 • Ochrana pred stratou a krádežou s podporou vzdialeného prístupu, ktorá umožňuje používateľovi vymazať, uzamknúť, vyzváňať a lokalizovať vaše zariadenie
 • web filtrovanie
 • Blokovanie spamu

Spoločnosť Sophos sa môže pochváliť najnovšou detekciou škodlivého softvéru vo výške 100%, čo jej pomáha odlíšiť sa od ostatných.

verdikt: Ak uprednostňujete produktivitu pred roztomilým dizajnom, Sophos je skutočne tou najlepšou aplikáciou svojho žánru, akú máte.

AppLock

Použitie tejto aplikácie je dosť jednoduché. AppLock chráni jednotlivé aplikácie pred votrelcami tak, že požiada používateľa, aby vložil kód PIN / Pattern na prístup k aplikácii. Môžete uzamknúť svoje SMS, Kontakty, Gmail alebo v tejto veci ľubovoľnú aplikáciu.

Nezamieňajte zámok aplikácií so vstavaným zámkom telefónu. Vstavaný zámok vloží do zariadenia zámok. Nič nie je prístupné. AppLock však uzamkne aplikácie, ktoré ste vybrali.


verdikt: Ak chceš zabrániť votrelcom od prístupu k svojim aplikáciám, ale nechcete si pre svoje zariadenie ponechať žiadne heslo, môžete použiť aplikáciu Applock.

Súkromný posol signálu

Existuje veľa aplikácií na bezpečné odosielanie správ. Väčšina z nich však funguje, iba ak obaja používatelia používajú tú istú aplikáciu.

však, Súkromný posol signálu vám umožňuje pridať extra vrstva zabezpečenia na pravidelné textové správy SMS, aj keď niektorý z používateľov nepoužíva program Signal Private Messenger. Je vyvinutý spoločnosťou Open Whisper System.

Nasledujú jeho pozoruhodné vlastnosti

 • Open Source
 • Koncové šifrovanie, čo znamená, že na jeho serveri nie je nič uložené
 • dokáže šifrovať správy, aj keď niektorý z používateľov nepoužíva program Signal Private Messenger.

verdikt: Ak chcete šifrovanie od konca do konca pre vaše bežné správy SMS je Signal Private Messenger nepochybne najlepšou aplikáciou na trhu.

Bezpečné volanie

Zabezpečuje vaše hovory tak, aby ich nikto nemohol počúvať. Bezpečné volanie poskytuje šifrovanie typu end-to-end pre vaše súkromné ​​hovory, čím bráni tomu, aby ich útočníci počuli.

Na uskutočňovanie a prijímanie telefónnych hovorov používa predvolenú telefónnu aplikáciu. jeho Architektúra Peer to Peer vďaka robustnému šifrovaniu typu end-to-end zabráni odcudzeniu vašich hovorov tretími stranami vrátane vývojárov tejto aplikácie.

verdikt: Ak chcete ukončiť šifrovanie od konca do konca pre telefónne hovory, použite zabezpečené volanie.

Op

Základné funkcie Op znamená odvolať konkrétnu skupinu povolení pre konkrétnu aplikáciu. Mnoho aplikácií má ďalšie povolenie, ktoré nijako nesúvisí s jej funkciou.

Aplikácia Ops vám pomáha takéto blokovanie blokovať nepotrebné povolenia. Keď do svojho zariadenia inštalujete aplikáciu, musíte udeliť povolenie na všetky aspekty svojho zariadenia, ktoré požaduje.

Ak odmietnete povolenie na niektorú z nich, aplikácia sa nenainštaluje. Aplikácia Ops sa hodí v situáciách, keď môžete mať nainštalovanú aplikáciu bez toho, aby ste jej udelili konkrétnu sadu povolení.

verdikt: Ak chcete odvolať aplikácie s konkrétnymi nepotrebnými povoleniami, môžete použiť aplikáciu Ops.

LastPass

Pamätanie si hesiel v týchto dňoch je dosť zložité, keď používatelia majú viac účtov online a každý účet má iné heslo.

LastPass je jedným z najlepších správcovia hesiel dostupné na trhu, čo vám umožňuje ukladať heslá mnohých účtov s extra vrstvami zabezpečenia.

K všetkým svojim dôverným údajom môžete ľahko pristupovať z ľubovoľného počítača alebo mobilného zariadenia. Všetko, čo si musíte zapamätať, je zašifrované tajným hlavným heslom, jedno heslo LastPass na prístup ku všetkým vašim heslám.

Verdict: Jeden šifrovaný cieľový krok na nájdenie všetkých vašich hesiel.

Vyhľadať moje zariadenie

Vyhľadať moje zariadenie je vylepšený Správca zariadení Android, ktorý vám umožňuje zvoniť, nájsť a uzamknúť zariadenie Android. Umožňuje vám tiež vymazať celé údaje zariadenia, ak sa náhodou natrvalo dostanú z vášho dosahu.

Túto službu ponúka mnoho ďalších aplikácií spolu s ďalšími vlajkovými službami.

Nastavenie spoločnosti Google je však zďaleka najjednoduchšie a umožňuje vám prihlásiť sa pomocou správcu zariadenia Android iného používateľa a vymazávať údaje z vášho zariadenia na cestách.

verdikt: Ak chceš prístup k telefónu na diaľku použite Andriod Device Manager.

NoRoot Firewall

Mnoho aplikácií na vašom zariadení s Androidom pravdepodobne používa a konzumuje vaše mobilné dáta zbytočne.

NoRoot Firewall vám dáva kontrolu nad prístupom aplikácií k internetu bez zakorenenia vášho zariadenia. Umožňuje nám vybrať si, či konkrétna aplikácia môže pristupovať na internet iba cez Wi-Fi alebo iba cez mobilné dáta alebo ani jedno, alebo oboje.

verdikt: Ak nechcete zariadenie rootovať, ale chcete firewall, použite bránu NoRoot Firewall.

Orbot

Orbot je aplikácia pre Android, súčasť projektu Tor, ktorá vám umožňuje smerovať všetky vaše aplikácie prenos cez sieť Tor.

VPN používa jediný server, zatiaľ čo Tor smeruje vašu komunikáciu cez rôzne tunely, takže nezostanú žiadne stopy. Orbot vytvára skutočne súkromné ​​mobilné dátové pripojenie. Dáta sa zašifrujú a znova zašifrujú

Dáta sa zašifrujú a opakovane zašifrujú viackrát, až kým nedosiahnu poslednú sieť, kde sa dešifrujú, čím zabránia sledovaniu odosielateľa..

verdikt: Orbot umožňuje jednoduché šifrovanie vášho internetového prenosu.

Dúfam, že vyššie uvedené aplikácie, ktoré vám pomôžu zaistiť bezpečnosť a zabezpečenie vášho Andriodového mobilu / zariadení. Môžete tiež zvážiť použitie VPN od spoločnosti SurfEasy na ďalšiu ochranu vašej identity.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map