10 Zabezpečené služby zdieľania súborov na súkromné ​​odosielanie údajov

Širšia dostupnosť a používanie internetu prinesie pohodlie stolu, ale tiež víta hrozby rôznych druhov.


Možno ste už občas počuli narušenia bezpečnosti a straty, kde podniky a ľudia musia utrpieť obrovské straty v dôsledku zraniteľnosti internetu. Počítačoví zločinci tam vonku čakajú ako jastrabi, ktorí zaútočia, keď nájdu slabé miesta.

Dnešné podniky musia digitálne zdieľať veľké súbory. Pritom stále existuje bezpečnostná hrozba, ak sa tak nestane prostredníctvom zabezpečených kanálov. Nie všetky podniky však chápu závažnosť situácie, pokiaľ ide o to, aký krehký je internet, kým sa to nedozvie tvrdo.

Podľa štatistika, z dôvodu porušenia údajov v polovici roku 2019 bolo na celom svete odhalených viac ako 4 miliardy záznamov. Preto nariadenia ako PCI Data Security Standard a HIPAA usmerňujú organizácie tým, že poskytujú rámec na ukladanie, manipuláciu a ochranu ich citlivých informácií..

Prečo posielať súbory prostredníctvom zabezpečeného kanála?

10 Zabezpečené služby zdieľania súborov na súkromné ​​odosielanie údajov

Predstavte si, že váš klient chce okamžite vidieť výsledky, s ktorými ste prišli, ale je vzdialený niekoľko kilometrov od vášho miesta. Digitalizácia je v tejto chvíli pre vás najlepším spôsobom. Ak je teraz veľkosť súboru príliš veľká alebo citlivá, riskujete, že ho pošlete e-mailom?

Ako sa môžete ubezpečiť o ich dôvernosti?

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie služieb zdieľania súborov. Jeho výhody sú:

Veľkosť nie je problém

Podniky majú nekonečné množstvo dát a súborov, od grafiky, videa, zvuku, prezentačných dokumentov, tabuliek atď. Tieto súbory môžu byť veľké a odosielanie e-mailom sa zdá byť frustrujúce.

Vďaka moderným službám zdieľania súborov, kde veľkosť súboru nie je problém. Môžete ľahko odosielať viacgigabajtové súbory bez problémov. Ich bezplatnú alebo platenú verziu môžete využívať podľa svojich požiadaviek, ale môžu mať obmedzenú veľkosť, zatiaľ čo ich platené verzie nie.

Bezpečnostná prikrývka

Bezpečnosť údajov sa stala dôležitým aspektom viac ako kedykoľvek predtým v dôsledku zvyšovania počtu počítačov. Preto sú v záujme ochrany vášho duševného vlastníctva, obchodného tajomstva, marketingových plánov, vysoko citlivých informácií, finančných informácií atď. K dispozícii služby zdieľania súborov.

Je to preto, že pomáhajú pri znižovaní pravdepodobnosti spojenej s porušením údajov prostredníctvom správneho šifrovania vašich súborov pri prenose a špičkovej ochrany heslom medzi oboma stranami. Môžu tiež ponúkať ďalšie úrovne zabezpečenia pre vaše mobilné zariadenia prostredníctvom overovania a autorizácie.

Traťový rekord

Ďalšou výhodou používania služieb zdieľania súborov je to, že môžete viesť záznamy o všetkých zdieľaných údajoch vrátane dátumu a času, komu boli zaslané, aká bola veľkosť zdieľaného súboru, či bol úspešný alebo nie, a tak ďalej.

Služby zdieľania súborov poskytujú užitočný audit údajov pre ľudí pracujúcich v rôznych časových pásmach a miestach. Všetci, ktorí sú synchronizovaní so zvyšným tímom s prístupom k službe zdieľania súborov, môžu vidieť záznamy, ktoré sú v nej vložené, aby poskytovali jednotné zdieľanie..

Rýchlejší prenos

Zdieľanie súborov pomocou zabezpečenej služby zdieľania súborov je spoľahlivý a rýchly proces. Môžete zdieľať rôzne typy súborov, ako napríklad grafika, video, zvuk atď., Bez ohľadu na to, či sú veľké alebo malé. Tieto súbory môžete ľahko zdieľať so svojimi kolegami alebo klientmi relatívne rýchlejšie.

V dôsledku toho sa zrýchľuje aj celková rýchlosť práce s menšou možnosťou asociovaných chýb. Môžete tak ušetriť čas na vykonávanie ďalších dôležitých povinností.

Pozrime sa na riešenia zdieľania súkromných súborov.

OnionShare

OnionShare je jednou z najlepších služieb zdieľania súborov, ktorá umožňuje anonymné zdieľanie súborov so zabezpečením prostredníctvom siete Tor. Je to platforma s otvoreným zdrojovým kódom, v ktorej je vytvorená cibuľová adresa. Ľudia môžu túto adresu navštíviť prostredníctvom prehliadača Tor a získať prístup k údajom, ktoré chcete zdieľať..

Na rozdiel od iných služieb, ako je napríklad Disk Google alebo e-mail, pri použití služby OnionShare nedáte spoločnosti žiadny prístup k svojim súborom. Pokiaľ budete zdieľať anonymnú webovú adresu bezpečne, vy aj osoba, s ktorou zdieľate súbor, máte prístup iba k údajom.

lufi

lufi je platforma na hosťovanie súborov, ktorá umožňuje jednoduché zdieľanie súborov. Keď nahráte súbory na inštanciu Lufi, pred odoslaním na server sa zašifrujú. Správca servera preto nemôže zobraziť obsah súborov, ale môže zobraziť názov, veľkosť a typ súboru, ako je video, zvuk, text atď..

Ak chcete zdieľať svoje súbory prostredníctvom tohto hostingového softvéru, nemusíte sa registrovať. Pri zdieľaní súborov však z právnych dôvodov ukladá vašu adresu IP, čo je normálny prípad.

KeyBase

Pokiaľ ide o bezpečnosť, KeyBase sa považuje za jednu z najlepších platforiem zdieľania súborov a správ. Zabezpečuje vaše súbory prostredníctvom šifrovania end-to-end, ktoré zaisťuje, aby ste ich posielali správnej osobe. Pomocou kryptografie s verejným kľúčom zostávajú všetky vaše správy súkromné ​​a správca servera nemôže čítať žiadnu z vašich rozhovorov..

Táto platforma je úplne bezpečná nielen pre podniky, ale aj pre rodiny. Okrem toho sa môžete spojiť s rôznymi komunitami ako Reddit, Twitter atď. Je k dispozícii pre Windows, Linux, MacOS a dokonca aj pre iOS, ako aj pre Android.

Datash

Datash vám pomáha pri odosielaní alebo prijímaní súboru alebo textu prehliadačom medzi dvoma zariadeniami. Nevyžaduje sa, aby ste sa zaregistrovali alebo prihlásili na jeho rozhranie. Všetky súbory, ktoré zdieľate prostredníctvom servera Datash, sú zabezpečené, pretože využíva šifrovanie typu end-to-end pomocou 1024bitového verejného alebo súkromného kľúča..

Pred odoslaním súborov spoločnosť Datash zašifruje údaje pomocou verejného kľúča príjemcu. Výsledkom je, že súbory sa odosielajú na požadované miesto určenia. Na odosielanie súborov,

 • Navštívte datash.co a nechajte príjemcu urobiť to isté
 • Zadajte text alebo vyberte súbory, ktoré chcete zdieľať
 • Na prístroji príjemcu sa vygeneruje ID príjemcu; musíte to zadať.
 • Teraz začnite odosielať súbory stlačením tlačidla „poslať bezpečne“.

Tresorit

Tresorit je pokročilá, ale bezplatná platforma na zdieľanie súborov. Môžete mu veriť, že pošlete aj vaše dôverné súbory.

Pomocou aplikácie Tresorit môžete lepšie zdieľať svoje súbory aj po ich zdieľaní. Bezpečná a spoľahlivá platforma na zdieľanie súborov vám umožňuje zdieľať súbory do 5 GB a ponúka vám výhody, ako napríklad:

 • End-to-end šifrovanie
 • SWISS Ochrana osobných údajov
 • Súlad s GDPR
 • Prístupové denníky
 • Ochrana heslom
 • Zrušiť odkaz
 • Servery EÚ

bezpečných poznámok

bezpečných poznámok je skvelá voľba pre anonymné zdieľanie dočasných súborov. Ponúka bezplatnú platformu, v ktorej sa ochrana súkromia, jednoduchosť a anonymita zameriavajú na poskytovanie spoľahlivého zdieľania údajov.

Môžete nahrať svoje súbory, zdieľať ich odkaz s ľuďmi, s ktorými chcete zdieľať, a keď ich sťahujú, môžete ich odstrániť. Okrem toho môžete tiež nastaviť konkrétny čas vypršania platnosti súborov, aby sa mohol automaticky odstrániť.

Keď odovzdáte súbor, vygeneruje bezpečný odkaz, ktorý môžete skopírovať a zdieľať s príjemcom, aby si mohol súbory stiahnuť a potom sa súbor sám deštruuje..

Firefox Odoslať

Firefox Odoslať pomáha zdieľať vaše súbory súkromným a jednoduchým spôsobom. Pomocou tejto platformy môžete odosielať súbory až do 1 GB. Ak sa však prihlásite, môžete odosielať súbory až do 2,5 GB. Firefox Send udržuje vaše súbory v bezpečí pomocou šifrovania end-to-end pred ich odoslaním.

Vytvorí odkaz, ktorý môžete zdieľať s príjemcom, a po stiahnutí súborov automaticky vyprší. Vaše údaje preto zostanú súkromné ​​a zároveň zaistia, že nezostanú navždy online.

ToffeeShare

ToffeeShare je bezpečnejšia a rýchlejšia možnosť zdieľania súborov, ktorá vždy udržuje priamu cestu od odosielateľa k príjemcovi. Jedným zo zaujímavých aspektov tejto platformy je to, že môžete odosielať súbory bez obmedzenia veľkosti v závislosti od toho, ako dokáže váš prehliadač alebo zariadenie spracovať.

Na ocenenie integrity a súkromia vašich súborov, ToffeeShare používa najnovšie priemyselné štandardy pre bezpečnosť dát. V súčasnosti používa DTLS 1.3 a vaše údaje zostávajú šifrované od začiatku do konca, takže vy a príjemca máte prístup iba k údajom.

Po zdieľaní sa údaje natrvalo odstránia a už nie sú k dispozícii na internete. Používa komunikáciu typu peer-to-peer (P2P), ak neexistuje server sprostredkujúci alebo tretej strany. Všetky vaše údaje sú preto úplne bezpečné.

WeTransfer

Jedna z populárnych platforiem na zdieľanie súborov, WeTransfer, je zadarmo a nevyžaduje registráciu. Je známy svojou jednoduchosťou a ľahkým zdieľaním súborov s ľuďmi na celom svete.

Na zdieľanie súborov si môžete vybrať súbory a potom stačí zadať e-mailovú adresu príjemcu aj odosielateľa. Ak chcete, môžete dokonca príjemcovi prispôsobiť správu pre svoje pohodlie, aby ste mohli lepšie interpretovať údaje alebo akékoľvek pokyny, ktoré by ste mohli chcieť pridať..

DocSend

DocSend je bezpečná platforma na zdieľanie súborov, ktorú môže využiť každý. Na túto platformu dôveruje viac ako 12 000 spoločností na celom svete vrátane spoločností Ericsson, Gusto, BuzzFeed a mnoho ďalších..

Pomocou tejto platformy je jednoduché zdieľať, spravovať a sledovať vaše súbory. Svoje súbory môžete dokonca chrániť pomocou e-mailového overenia a prístupových kódov. Ďalej, ak chcete, môžete vypnúť jeho prístup, aby ste prevzali kontrolu nad dokumentom.

Súbory môžete bez problémov prezerať na ľubovoľnom zariadení, pretože DocSend je kompatibilný s prehliadačom a nemusíte sa prihlasovať ani inštalovať softvér.

záver

Používanie zabezpečenej služby zdieľania súborov môže byť nesmierne výhodné pre vaše profesionálne, spoločenské aj osobné úsilie. Ktokoľvek, kto má počítač alebo mobilné zariadenie s pripojením na internet, môže súbory ľahko a rýchlejšie prezerať. Všetko, čo potrebujete, je vybrať bezpečnú službu zdieľania súborov a potom začať zdieľať s vašimi kolegami alebo klientmi.

Ak potrebujete pravidelne odosielať menšie súbory, môžete zvážiť použitie zabezpečených e-mailových služieb.

Šťastné zdieľanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map