9 Šifrované e-mailové služby a aplikácie na zabezpečenie lepšieho súkromia

E-mail bol predzvesťou všetkých druhov komunikácie v každom podnikaní. Nikto nemôže ignorovať ani obetovať svoju spoľahlivosť, hospodárnosť a mobilitu správ prijatých v doručených.


Prvá vec, ktorá vám pri rozhovore o e-mailoch vadí, sú populárne služby ako Gmail, Yahoo a Outlook. Aj keď sú všetci skvelí na odosielanie a prijímanie webových správ, majú spoločnú nevýhodu.

Neposkytujú úplné šifrovanie na ochranu prenášaných správ.

Pri náhodných správach, ktoré odosielate, to nie je významný problém. Problém však nastáva, ak vaša komunikácia obsahuje citlivé informácie, ako sú sociálne zabezpečenie, čísla kreditných kariet a účtov alebo akékoľvek iné prísne tajné údaje spoločnosti..

prečo?

Je to preto, že stačí iba jeden úhľadný predmet, ktorý odhaľuje tieto citlivé informácie. Z tohto dôvodu je šifrovanie e-mailov tak dôležité a malo by byť súčasťou vašich obchodných bezpečnostných plánov. Posielanie zabezpečeného e-mailu je iné ako anonymné e-maily.

Čo presne je šifrovanie e-mailov?

Šifrovanie e-mailov nie je nič iné ako konverzia e-mailových správ na tajný kód, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu a lepšiemu súkromiu. Chráni váš citlivý obsah pred čítaním inými subjektmi, s výnimkou zamýšľaného príjemcu. Môže zahŕňať autentifikáciu.

Je to potrebné, pretože väčšina správ sa vysiela jasnou formou. Existuje možnosť, že iní ľudia ako určený príjemca prečítajú jeho obsah pomocou špecifických nástrojov. Jeho implikácie dokážete lepšie pochopiť, ak si to predstavíte ako algoritmus, ktorý strká a preteká prostredníctvom citlivých údajov, ako sú milostné poznámky a stretnutia lekárov.!

Šifrovanie e-mailov používa kryptografiu verejného kľúča, kde používatelia používajú verejný kľúč na kódovanie správ. Na dešifrovanie správ však uchovávajú a používajú tajný súkromný kľúč. Súkromné ​​kľúče digitálne šifrujú a podpisujú správy pred ich odoslaním.

Výhody šifrovania e-mailov

Teraz viete dôležitosť a prečítajte si nasledujúce hlavné výhody.

Chráni súkromné ​​informácie

Pri výmene toľkých súkromných, citlivých a tajných informácií prostredníctvom správ ich musí vidieť iba určený príjemca. Zapamätajte si, že hackeri môžu ľahko pristupovať a odcudziť aj vaše „tajné heslo a používateľské meno“.

Server šifrujúci e-maily zabraňuje hackerom dešifrovať tieto tajné informácie a zneužiť ich.

Cenovo dostupná bezpečnosť

Nie je potrebné kupovať žiadny ďalší softvér ani hardvér. Existuje toľko služieb, ktorým môžete dôverovať a zabezpečte tak svoje informácie za nízku cenu.

Dodržiava predpisy

Mnoho odvetví má svoje pravidlá, ktoré sa majú dodržiavať pri komunikácii. Napríklad informácie o pacientovi by sa mali uchovávať v tajnosti a nemali by sa zdieľať bez súhlasu pacienta. Hacker, ktorý získa informácie, sa bude považovať za porušenie. Šifrovanie e-mailov pomáha zabrániť tomu, aby sa tieto dokumenty dostali do nesprávnych rúk.

Populárne zabezpečené e-mailové služby

Teraz, keď poznáte ich výhody a prečo by ste ich mali používať namiesto štandardných poskytovateľov, ako je Gmail, by ste sa, samozrejme, mali dozvedieť viac o dostupných možnostiach..

Hushmail

Hushmail je populárny a bezpečný poskytovateľ e-mailov so sídlom v kanadskom Vancouveri, ktorý bol uvedený na trh v roku 1999. Spolu s materskou spoločnosťou so sídlom v Delaware v USA má vynikajúcu povesť v oblasti poskytovania spoľahlivých poštových funkcií..

Vlastnosti

 • OpenPGP šifrovanie
 • Najmodernejšie metódy šifrovania
 • Neobmedzené poštové aliasy na maskovanie online identity
 • Podpora protokolu IMAP, POP
 • Importuje kompakty zo súboru CSV
 • Automatická odpoveď a filter nevyžiadanej pošty
 • Je schopný odosielať šifrované e-maily iným poskytovateľom

Hushmail ponúka špeciálne riešenie pre firmy ako zdravotníctvo, právnická firma, malé podniky, ktoré spĺňajú požiadavky HIPPA.

Protonmail

Protonmail môže byť relatívne novou e-mailovou službou so sídlom vo Švajčiarsku. Dnes je najväčším poskytovateľom bezpečných e-mailov na svete a milióny používateľov na celom svete využívajú najlepšie bezpečnostné funkcie. Môžete ich používať cez webový prehliadač alebo pomocou mobilnej aplikácie pre Android a iOS.

Vlastnosti

 • Robustné šifrovanie s pokročilými bezpečnostnými funkciami
 • Užívateľsky prívetivý a podporuje klientov tretích strán
 • Pokročilé možnosti odosielania správ
 • Zaručená anonymita

Môžete začať zadarmo.

Tutanota

Tutanota je poskytovateľ bezpečných e-mailových služieb uvedený na trh v roku 2011 v Nemecku, ktorý má prísne zákony o ochrane osobných údajov. Je to seriózny a spoľahlivý servis, ktorý vedie tím nadšencov súkromia. Plánujú sa stať alternatívou spoločnosti Google, ktorá rešpektuje súkromie, vďaka šifrovanému kalendáru, úložisku v cloude a poznámkam.

Vlastnosti

 • Anonymné prihlásenie bez telefónneho čísla alebo akýchkoľvek identifikovateľných údajov
 • Používa hybridný šifrovací systém namiesto PGP
 • Chránené GDPR a inými nariadeniami EÚ o ochrane súkromia
 • Zašifrujte dokonca predmet a adresár a uložte ich na nemecké servery
 • Odstraňuje e-maily s adresou IP, aby sa zabránilo protokolovaniu
 • Posiela zašifrované e-maily aj používateľom mimo Tutanoty
 • Vlastné priečinky pomáhajú organizovať správy

Neexistujú žiadne reklamy ani v bezplatnom pláne.

Mailfence

Mailfence je plne špecializovaný poskytovateľ e-mailových služieb zameraný na súkromie so sídlom v Belgicku a od roku 1999 dodržiava prísne belgické zákony o ochrane súkromia.

Poskytuje používateľom zaslúženú bezpečnosť prostredníctvom šifrovania end-to-end. Dvojfaktorový systém overovania založený na prehliadači pridáva do vášho účtu ďalšiu bezpečnosť s nulovým sledovaním osobných údajov.

Vlastnosti

 • Šifrovanie pomocou digitálnych podpisov pomocou kľúčov OpenPGP
 • Podporuje všetky populárne poštové protokoly ako SMTP, IMAP a POP
 • Blokovanie spamu
 • Zahŕňa kalendáre, ukladanie dokumentov a správu kontaktov
 • Zobraziť autorstvo prostredníctvom digitálnych e-mailových podpisov

Ak hľadáte obchodný účel, možno budete chcieť zaplatiť plán, ktorý ponúka e-maily na vlastnej doméne.

Zoho

Zoho mail, je skvelá platforma ponúkajúca výkonné funkcie, ktoré sú ideálne pre obchodné a osobné použitie. Vďaka výkonnému ovládaciemu panelu môžete konfigurovať a nastaviť e-mailové zásady svojej organizácie.

Vlastnosti

 • Automatizuje únavné úlohy a vytvára pravidlá pre správu prichádzajúcich e-mailov
 • Rozšírené vyhľadávanie pomáha rýchlo nájsť správy
 • Funkcia čistenia pomáha hromadne odstraňovať alebo archivovať webové e-maily
 • Vyberie konkrétne priečinky pre upozornenia
 • Vytvorte opakovane použiteľné poštové šablóny
 • Ovládajte a spravujte prístup k poštovým schránkam konkrétnych členov tímu
 • Vysoko zabezpečené dátové centrá s fyzickou bezpečnosťou a ochranou DDOS
 • Neobmedzené skupiny s atraktívnymi funkciami spolupráce

E-maily môžete čítať a odosielať pomocou mobilných aplikácií alebo na webe. Zoho ponúka podnikové riešenie.

Užitočné nástroje na šifrovanie e-mailov

Nie sú to len šifrovaní poskytovatelia e-mailov, ktorí bránia algoritmom vrážať sa do citlivých údajov a informácií. Existuje tiež niekoľko nástrojov, ktoré môžete použiť s existujúcimi e-mailovými službami.

Mesince

Mesince je e-mailový klient pre Android iOS a Windows. Je naprogramovaný tak, aby automaticky nakonfiguroval bezplatný šifrovací certifikát pre svojho používateľa na kódovanie každej odchádzajúcej správy. Zabezpečuje internetovú komunikáciu pre optimálnu ochranu súkromia online. Iba príjemca so súkromným kľúčom zodpovedajúcim verejnému kľúču môže správu dešifrovať a prečítať. Ktokoľvek bez príslušného kľúča uvidí iba neusporiadaný text.

 PreVeil

Preveil Email funguje s Gmail, Outlook a Apple Mail. Obsah a prílohy e-mailu sú šifrované na vašom zariadení, ktoré sa dešifruje iba na zariadení príjemcu. Ak chcete používať svoju mobilnú aplikáciu, využite výhodu okamžitého upozornenia a autentifikácie biometrie. Ak však nemôžete mať obavy, môžete použiť ich webovú verziu.

CipherMail

CipherMail bol predtým známy ako DJIGZO a sídli v holandskom Amsterdame. Je to centrálne spravovaný poštový server s otvoreným zdrojom, ktorý kóduje a dekóduje e-maily na bráne.

Je to aplikácia pre Android, ktorá odosiela a prijíma digitálne podpísané a šifrované správy S / MIME prostredníctvom smartfónu s Androidom.

Vlastnosti

 • Podporuje šifrovaný e-mail S / MIME, OpenPGP, PDF a TLS
 • Hardvérový bezpečnostný modul (HSM) pre ďalšie súkromie
 • Vstavaná certifikačná autorita (CA)
 • Integrovaný modul prevencie úniku údajov (DLP) zabraňuje úniku informácií
 • Generuje certifikáty s vlastným podpisom pre súkromné ​​PKI

Mailvelope

Mailevelope so sídlom v Nemecku; Bezpečne chráni vaše citlivé údaje, aby zabezpečil, že žiadna neoprávnená osoba, dokonca ani poskytovateľ, neprečíta všetky prenášané údaje. Môžete ho použiť na bezpečné odosielanie správ s vašou aktuálnou e-mailovou adresou.

Je to riešenie s otvoreným zdrojovým kódom a je možné ho spustiť ZDARMA. V prípade podnikania však možno budete chcieť ísť za platený plán, ak máte záujem o integráciu balíka G-Suite, HDPR, podpory atď..

To je o tom.

Teraz už viete všetko o šifrovaní e-mailov a jeho výhodách. Tiež viete o rôznych možnostiach odosielania zabezpečených e-mailov. Nemali by ste preto už mať žiadny iný dôvod, prečo by ste nemali uvažovať o prechode na používanie šifrovaných e-mailov pre zvýšenie ochrany osobných údajov.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map