9 Neuveriteľný vyhľadávací nástroj, o ktorom ste pravdepodobne nepočuli

Som si istý, že väčšina ľudí tam používa Google na dotazy, ale nie je to jediný vyhľadávací nástroj, ktorý máme.


Existuje veľa z nich, ktoré ponúkajú širokú škálu zaujímavých funkcií, z ktorých väčšina je jedinečná. Tie, ktoré som uviedol v tomto článku, kládli veľký dôraz na súkromie a celkovú bezpečnosť, takže ak je to vaša hlavná oblasť záujmu, musíte si ju prečítať do konca.

Poďme priamo do toho.

DuckDuckGo

DuckDuckGo bol spustený v roku 2008 s cieľom skutočného súkromia. Tento vyhľadávací nástroj chráni vaše súkromie ešte niekoľko kilometrov, napríklad:

 • Bloky sledovačov
 • Šifruje pripojenia
 • Nezhromažďuje ani nezdieľa osobné údaje
 • Nezhromažďuje sa história vyhľadávania
 • Nemá zacieľovať na reklamy

Do prehliadača Google Chrome môžete pridať aplikáciu DuckDuckGo.

Swisscows

Balíčky s množstvom zaujímavých funkcií, Swisscows je pravdepodobne tento vyhľadávací nástroj, o ktorom ste nevedeli, že ho potrebujete. Umožňuje vám:

 • Vyhľadajte čokoľvek
 • Vyberte, či chcete zobraziť iba výsledky špecifické pre daný región
 • Preložiť text z jedného jazyka do druhého
 • Okamžite vyhľadajte význam slov a viet pomocou funkcie Digest

Najdôležitejšie zo všetkých? Nezhromažďuje ani nesleduje vaše údaje. Vaše súkromie je vysoko rešpektované az dobrých dôvodov. Okrem toho si môžete byť istí, že vo výsledkoch vyhľadávania sa nikdy nezobrazí nevhodný obsah. Všetko je vhodné pre rodinu.

Ecosia

Vyhľadávací nástroj s dobrou príčinou, Ecosia vysadíte stromy v tých najneobvyklejších oblastiach sveta, kedykoľvek budete hľadať ich služby. Za každých 45 vyhľadávaní umiestnia jeden strom do životného prostredia.

A to nie je všetko k príbehu. Tento vyhľadávací nástroj chráni vaše súkromie, používa prírodnú energiu na prevádzkovanie ich systému a nakoniec ukazuje, kam smeruje ich príjem z vašich vyhľadávaní. Sú úplne priehľadné.

Môžete vyhľadávať dotazy z ich webových stránok alebo pridať rozšírenie do svojho prehliadača Google Chrome.

Qwant

Vyhľadávací nástroj zameraný na ochranu súkromia bez sledovania, Qwant je ďalšou vynikajúcou možnosťou zoznamu. Môžete ľahko vyhľadávať z ich webových stránok alebo ich nainštalovať do svojho systému pre ľahký prístup. Na domovskej stránke uvidíte najnovšie trendy, ktoré vás informujú o aktuálnom stave.

Ak ho bavíte, môžete z neho urobiť svoj predvolený vyhľadávací nástroj.

StartPage

Bezpečné a súkromné, StartPage vám umožňuje hladko vyhľadávať obsah bez toho, aby ste sa dotkli vašich osobných údajov. Je to jeden z najobľúbenejších vyhľadávacích nástrojov na trhu a ocenili ho napríklad The New York Times a The Daily Bot.

Používanie StartPage znamená:

 • Nezbierajú sa ani nepoužívajú sa žiadne údaje
 • Schopnosť anonymného zobrazenia
 • Získajte hlbšie výsledky pre každé vyhľadávanie bez súborov cookie

Ak chcete, môžete si ho nastaviť ako predvolený vyhľadávací nástroj.

Baidu

Spoločnosť bola založená v roku 2000, Baidu je najpoužívanejší vyhľadávací nástroj v Číne. Každý mesiac dostáva viac ako miliardu vyhľadávacích dopytov, čo jasne dokazuje jeho popularitu. Môžete vyhľadávať webové stránky, audia, obrázky, správy a oveľa viac.

Všeobecne sa nazýva „Google“ Číny, pretože má takmer všetky funkcie Google. Veľmi podobne môžete zadať dotaz na domovskú stránku a okamžite získať veľa výsledkov.

Opýtať sa

Jedinečný vyhľadávací nástroj, Opýtať sa je druh platformy otázok a odpovedí, pri ktorej je pravdepodobné, že pri každom dotaze bude už odpoveď odoslaná inými používateľmi. Nezabúdajte, že má tiež tradičnú možnosť vyhľadávania, takže získate to najlepšie z oboch svetov.

Na domovskej stránke môžete tiež objaviť množstvo zaujímavých prečítaní o rôznych kategóriách, čo je celkom v pohode.

Lukol

Lukol vám umožňuje vyhľadávať obsah a byť úplne anonymný. Ako som už povedal na začiatku, tieto vyhľadávacie nástroje venujú veľa času ochrane vášho súkromia, čo je jeden z dobrých príkladov.

Lukol je poháňaný vlastným vyhľadávaním Google, čo znamená, že získate všetky funkcie spoločnosti Google, ale vďaka svojej anonymite môžete chrániť svoje súkromie..

Yandex

Oficiálne piaty najobľúbenejší vyhľadávací nástroj na svete, Yandex sa v Rusku často používa a má na ňom 60% podiel na trhu. Je to veľa rovnaké ako Google a poskytuje rôzne možnosti vyhľadávania, ako napríklad:

 • webové stránky
 • snímky
 • videá
 • pošta
 • správy
 • mapy

Môžete tiež prezerať mapy, prekladať obsah alebo používať ich rýchly prehliadač. Rozhranie je omnoho čistejšie ako iné vyhľadávacie nástroje, vďaka čomu si môžete príjemne vyhľadávať.

záver

Teraz, keď poznáte rôzne vyhľadávacie nástroje, ktoré máme, je čas to zarobiť a začať ich používať. Mnohé z týchto vyhľadávacích nástrojov poskytujú v porovnaní so spoločnosťou Google omnoho lepšie používateľské prostredie a súkromie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map