Chráňte svoje údaje z chytrého telefónu pomocou týchto piatich aplikácií

Zabezpečte svoje osobné informácie.


Pozrime sa na niektoré dôležité údaje o inteligentných zariadeniach:

Inými slovami, cez bezdrôtové siete sa odovzdáva veľké množstvo informácií umožňujúcich identifikáciu osôb (PII). Na druhej strane sa zvyšuje riziko krádeže identity online.

Nedostatok aktualizácií

Výsledky prieskumu Pew Research Survey za rok 2017 sa odhalili štvrtina majiteľov smartfónov na zamykanie telefónov nepoužívajte prístupový kód. 40% opýtaných tiež uviedlo, že aktualizujú OS a aplikácie svojho telefónu iba vtedy, keď je to vhodné.

Nedbalosť spôsobuje problémy s vašimi osobnými údajmi a informáciami iných osôb. Napríklad niekto môže zobrať váš e-mail, pripojiť malware a odoslať ho do vášho zoznamu e-mailov. A ak tieto e-maily otvoria …

Batten dole aplikácie

Prístupové kódy a aktualizované aplikácie stále neposkytujú inteligentné zariadenie 100% ochranu. Pridanie ďalšej vrstvy ochrany prostredníctvom bezpečnostnej aplikácie však výrazne znižuje pokusy ukradnúť PII alebo spôsobiť infekcie.

Zatiaľ čo niektoré aplikácie vyžadujú predplatné, návratnosť investícií na zníženie straty údajov sa oplatí. Niektoré aplikácie tiež ponúkajú bezplatné verzie, ktoré poskytujú viac možností, než si myslíte. Tu je niekoľko najlepších bezpečnostných aplikácií, ktoré chránia všetky informácie.

Dávaj pozor

Pravdepodobne ste už videli Dávaj pozor ale nikdy nepoznal svoj účel. V zákulisí zabraňuje poškodeniu alebo krádeži údajov na vašom zariadení so systémom Android alebo Apple. A robí to zadarmo.

Bez ohľadu na to, či ste vo svojom zariadení alebo nie, služba Lookup ho chráni pred podozrivými položkami, ako sú podvodné adresy URL, škodlivé spätné odkazy a pomstychtivé aplikácie. Okrem toho môže bezplatná verzia obsahovať cenné záložné kontakty. Ak dôjde k ich poškodeniu alebo strate, môžete ich získať online alebo prostredníctvom zariadenia. V prípade zariadení iPhone a iPad to možno použiť ako sekundárnu metódu získavania, ak zabudnete svoje poverenia iCloud.

LookoutWorks

Ďalšou bezplatnou funkciou Lookout je umiestnenie telefónu. Aj keď je vstavaný GPS zariadenia v zariadení deaktivovaný, aplikácia zabezpečenia ho vyhľadá v Mapách Google. Po nájdení hlasného alarmu vydá, aj keď je zariadenie v tichom režime.

Rozhľadňa má aj ďalšie funkcie. Napríklad diaľkové zamykanie alebo bezpečné prehliadanie. Sú však súčasťou predplatenej služby spoločnosti.

BullGuard

Bez ohľadu na bezplatný alebo platený model, BullGuard robí veľa pre ochranu vášho inteligentného zariadenia. Vrcholom je vzdialená bezpečnosť. Ak dôjde k strate telefónu alebo tabletu, prejdite do zariadenia cez online účet, aby ste ho uzamkli a vymazali údaje. Nielen, že to robí na iOS zariadenia, ale aj na jeho SIM karte.

Bezpečnostná aplikácia Bullguard

Zakúpením predplatného BullGuardd sa pridá rodičovská kontrola. Po povolení môžu rodičia sledovať polohu svojho dieťaťa na svojom zariadení Apple alebo Android a vidieť, aké aplikácie si sťahujú. Zdá sa, že Orwellian; jeho cieľom je však minimalizovať interakcie medzi deťmi a tými, ktorí im chcú ublížiť.

McAfee WaveSecure

Aj keď veľa ľudí pozná McAfee pre svoju sadu počítačovej antivírusovej ochrany, ponúka tiež rovnako silný štít pre mobilné zariadenia..

K dispozícii na zariadeniach s Androidom a Apple,  McAfee WaveSecure je platená služba, ktorá obsahuje diaľkové uzamykanie a vymazanie údajov, ako aj zálohovanie a obnovenie údajov. Kontroluje tiež podozrivú aktivitu adries URL v e-mailoch, textoch a QR kódoch.

McAfee WaveSecure

Ak používateľ stratí telefón, spoločnosť McAfee WaveSecure určí svoju polohu, aj keď je systém GPS deaktivovaný. Ďalej vypočíta niekoľko miest v okolí ako body pozemku. Pomáha to zúžiť umiestnenie zariadenia.

Spoločnosť McAfee dostala aj ďalší produkt s názvom Mobilné zabezpečenie na ochranu osobnej identity a nasledujúcich funkcií.

 • Ochrana proti krádeži
 • Spravujte centrálne – prevezmite kontrolu odkiaľkoľvek
 • Chráňte fotografie a videá súkromným kódom PIN
 • Pracuje s hodinkami Apple
 • a oveľa viac …

F-Secure

V súčasnosti pre zariadenia s Androidom, F-Secure podporuje ochranu údajov pred krádežou identity online. Tiež to robí krok ďalej tým, že blokuje nechcené telefónne hovory a textové správy. Jednoznačný bonus, pretože škodlivé adresy URL sa nachádzajú v zdanlivo nevinných textoch.

Zabezpečovacia aplikácia F-Secure

Spoločnosť v súčasnosti ponúka 30-dňovú skúšobnú verziu na vyskúšanie všetkých svojich ponúk. Ak sa rozhodnete neprihlasovať na odber, spoločnosť F-Secure poskytuje bezplatne svoju aplikáciu na ochranu proti krádeži. To vám umožní vyhľadať telefón a prípadne vymazať údaje.

Zabezpečenie mobilu Avast

Je tu veľa toho, čo sa v Aplikácia Avast Mobile Security. Napríklad množstvo možností, ktoré dostanete zadarmo, za ktoré ostatné spoločnosti účtujú poplatok. Medzi ne patrí blokovanie spamu, detekcia škodlivých aplikácií pred inštaláciou a overenie zabezpečenia WiFi. Pomáha tiež používateľom sledovať množstvo času, ktoré strávia v určitých aplikáciách, zvyšuje RAM zariadenia a kontroluje povolenia aplikácií.

K dispozícii sú možnosti platby Pro a Ultimate. S dostupným počtom bezplatných nástrojov však tieto doplnky nemusia byť potrebné.

Zabezpečenie mobilu Avast

Nakoniec, testovanie všetkých týchto bezpečnostných aplikácií je nevyhnutnosťou pred prihlásením sa na akékoľvek platobné plány. Hoci spoločnosti môžu tvrdiť, že ich bezplatné verzie sú robustné, môžu existovať možnosti, ktoré nie je možné použiť bez plánu.

Porozprávajte sa s inými majiteľmi inteligentných zariadení – takmer s kýmkoľvek vo vašom kruhu – a zistite, čo používajú a ako pre nich pracuje. Zhromaždením všetkých ich možností by ste mali mať dobrú predstavu o tom, kde začať. Keď sú vaše dáta chránené, povzdychnite si.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map