10 „Linux“ įrankių, kuriuos reikia žinoti kaip „Sysadmin“

Anksčiau ar vėliau visi sistemos administratoriai susiduria su serverių administravimo iššūkiu.


Įrankiai yra skirti gelbėti sysadmino gyvybę.

Kaip sistemos administratorius, jūs ne tik dirbate su pagrindinėmis OS („Linux“ ar „Windows“), bet ir dirbate su tuo, kas jose yra. Tai gali būti duomenų bazė, programų serveris, interneto serveris, pranešimų programos, talpyklos kaupimas ir kt. Šie įrankiai turėtų padėti jums įvairiais būdais..

„Zenmap“

Kai jums reikia atrasti su tinklu susijusias problemas, „Zenmap“ ateis į pagalbą. Tai nėra įrankis, kurį kasdien naudosite sistemai administruoti, tačiau jis pasirodys neįkainojamas, kai iškyla poreikis nuskaityti tinklą, kad būtų pašalintos problemos..

Tai yra „Nmap“ tinklo skaitytuvo, veikiančio ne tik „Linux“, bet ir „Windows“, BSD, kitose „Unix“ versijose ir „macOS“, priekinis galas. Be tinklo nuskaitymo, „Zenmap“ gali būti naudojamas skverbties tikrinimui ir prievadų nuskaitymui, kurį gali atlikti patyrę arba pradedantys sistemos administratoriai..

„Zenmap“ gali laikyti profilius, o tai neabejotinai yra vienas iš jo pranašumų. Šiuos profilius galima pakartotinai naudoti vėlesniems nuskaitymams.

Webminas

Tai „vieno langelio“ įrankis siūlo internetinę sąsają, skirtą administruoti visus „Linux“ serverio aspektus. Nuo dalijimosi failais iki DNS, „Apache“ tinklo serverio ir įvairių duomenų bazių. Jei jums reikia kažko, kas neįtraukta į numatytąjį paketą, galite pasirinkti jį iš didžiulio katalogo trečiųjų šalių modulių, kurie suteikia papildomų funkcijų.

Jums tereikia atsisiųsti naujausią versiją ir nukopijuoti ją į pagrindinį serverio aplanką. Po to jūs tiesiog paleisite komandą: dpkg -i webmin_ (versija) .deb. Ir viskas.

Kabina

Kabina yra dar vienas serverio administravimo įrankis. Jis išsiskiria tuo, kad yra draugiškas pradedantiesiems: juo lengva naudotis, jis yra lengvas ir paprastas, tačiau labai galingas. Tai siūlo internetinę GUI, palengvinančią saugojimo administratoriaus užduotis, paslaugų paleidimą / sustabdymą, žurnalų patikrinimą ir kelių serverių sąrankos valdymą..

Įrankis buvo sukurtas „Red Hat“, tačiau jis veikia daugelyje „Linux“ serverių paskirstymų, be „Red Hat Enterprise Linux“ (RHEL): „Fedora“, „Arch Linux“, „Ubuntu“, „CentOS“ ir kt..

Įdiegimo procedūra skiriasi kiekvienam paskirstymui. Kai kuriuose platinimuose, pavyzdžiui, „Fedora“, „CentOS“ ir „RHEL“, „Cockpit“ galima rasti oficialiose saugyklose. Kituose, tokiuose kaip „Debian“, „Ubuntu“ ir „Linux Mint“, galite įdiegti „Cockpit“ iš jo oficialaus PPA.

„cPanel“

„cPanel“ yra internetinis administravimo įrankis, leidžiantis sukonfigūruoti ir valdyti savo ir klientų svetaines bei paslaugas. Tai apima beveik viską, ką galite įsivaizduoti, įskaitant paštą, domenus, duomenų bazes, failus ir dar daugiau. Ji nėra nemokama, tačiau yra pati geriausia interneto prieglobos parinktis, nes ji padeda sumažinti išlaidas ir pastangas tvarkant vartotojus ir aptarnaujant serverius.

„CPanel“ sistemininkams ir žiniatinklio savininkams patinka tai, kad jame yra viskas vienoje vietoje, todėl labai lengva pridėti domenus ir sukurti el. Pašto abonementus..

Shorewall

Tai įrankis prideda abstrakcijos sluoksnį, kad būtų pasiekta aukštesnio lygio „Netfilter“ konfigūracija. „Shorewall“ skaito konfigūracijos failus ir sukonfigūruoja „Netfilter“ „Linux“ branduolyje, palaikydamas „ip“, „tc“, „iptables“ ir „iptables-restore“ komunalines paslaugas. „Shorewall“ naudojimo pranašumas yra tas, kad jis padalija sąsajas į zonas, kiekvienai iš jų priskirdamas skirtingus prieigos lygius.

Tai leidžia vartotojui veikti kompiuterių grupėse, prijungtose prie sąsajos, o ne dirbti su adresų grupėmis. Vartotojai gali lengvai diegti skirtingas strategijas kiekvienoje zonoje.

Nagios

Tai 2002 m. buvo paleistas atvirojo kodo tinklo stebėjimo įrankis, pavadintas „NetSaint“. Nuo to laiko „Nagios“ nuėjo ilgą kelią, suteikdama sau gerą reputaciją už puikų darbą, stebint serverius ir tinklo įrenginius. Tai gerai veikia lauke, kai jam suteikiama užduotis stebėti aplinką, kurioje yra daug pagrindinių protokolų. „Nagios“ taip pat teikia bazę kitoms stebėjimo priemonėms, tokioms kaip „Naemon“, „Icinga“ ir „OP5“.

Nagios gavosi puikiai dokumentacija kad galėtumėte tai pradėti.

„phpMyAdmin“

Tiems, kurie taip pat turi rūpintis duomenų bazių priežiūra, „phpMyAdmin“ yra klasikinis ir labai populiarus įrankis. Galbūt pagrindinė jo populiarumo priežastis yra jo perkeliamumas. „phpMyAdmin“ veikia žiniatinklio naršyklėje, tai reiškia, kad galite ja naudotis iš bet kurio įrenginio, net išmaniojo telefono. Kita priežastis yra ta, kad ji apima visas būtinas funkcijas, reikalingas duomenų bazei tvarkyti, ir jūs praktiškai neturite žinoti, kaip rašyti užklausas SQL, kad tai padarytumėte..

Lėlė

Norėdami valdyti didėjantį serverių, veikiančių korporaciniame tinkle, skaičių, kaip „Linux“ administratoriui, jums reikės geriausios kokybės įrankių, skirtų orkestravimui ir konfigūracijos valdymui. Viena iš šių priemonių yra Lėlė, pilną, kai atsižvelgiama į vartotojo sąsajas, modulius ir galimus veiksmus.

Lėlės ne tik parodo visą „Linux“ serverio ekosistemos vaizdą, bet ir apima beveik bet kurią kitą operacinę sistemą, kuri gali veikti tinkle, suteikdama gilų supratimą apie kiekvieną iš jų. Įdiegti lengva.

„MySQL Workbench“

Tiems iš jūsų, kuriems reikia tvarkyti „MySQL“ duomenų bazes, bet nepatinka žiniatinklio GUI, jaučiasi patogiau naudodamiesi tradicinėmis lango programomis, tada „MySQL Workbench“ yra tavo įrankis. Ryški šios programos pusė yra ta, kad ji įdiegiama labai paprastai ir joje yra paprasta naudoti grafinė sąsaja, sugrupuojanti kiekvieną „MySQL“ užduotį, kurios gali tekti atlikti.

Tai siūlo keletą įdomių gėrybių, tokių kaip neribotas anuliavimas / perdarymas, keli MySQL ryšiai ir vaizdinis duomenų ir schemų modeliavimas. Jį taip pat galima automatizuoti naudojant scenarijus ir išplėsti naudojant papildinius. Vienintelis „MySQL Workbench“ trūkumas yra tas, kad, skirtingai nei „phpMyAdmin“, norint įvaldyti tai reikia giliai SQL žinios.

Nmap

Tinklo administratoriai turi daug galimybių, kai jiems reikia pasirinkti stebėjimo įrankį, galintį atlikti tinklo planavimą ir prievadų nuskaitymą. Tarp jų de facto standartas yra Nmap, dėl suderinamumo su pritaikomumu ir universalumu. Tinklo administratoriai jį naudoja tinklui aptikti ir pažeidžiamumui aptikti. Jis gali nuskaityti visus galimus tinklo pagrindinius kompiuterius ir sudaryti visų jų teikiamų paslaugų sąrašą.

Tokiu būdu administratorius gali rasti atvirus prievadus ir imtis tinkamų priemonių saugumo rizikai sumažinti.


„Nmap“ vartotojai sutinka, kad jis gerai prisitaiko prie bet kokios aplinkos, kurioje reikia nustatyti galinius taškus ar nuskaityti pažeidžiamumą. Tačiau jums reikia tam tikro lygio patirtis teisingai interpretuoti jo išvestį.

Tiesiog ledkalnio viršūnė

„Linux“ grožis slypi tuo, kad kadangi jis yra atvirojo kodo, tūkstančiai kūrėjų nori sukurti naują, naudingą įrangą, kuri pavers juos herojais visiems sistemos administratoriams. Komunalinės paslaugos, kurias mes čia paminėjome, yra tik kelios iš daugelio jose esančių. Vis dėlto iš viso juos sudaro krūva elementų, kurie, be abejo, bus kiekvieno sistemininko įrankių rinkinio dalis, nepriklausomai nuo jo darbo stiliaus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map