12 najlepších služieb na zálohovanie počítačov so systémom Windows a MAC do cloudu

Dôležitosť zálohovania našich údajov sa nedá dostatočne uviesť.


Je to jedna z tých vecí, ktorá je najdôležitejšia, ale vždy sa zanedbáva. V dôsledku mojej nedbanlivosti som v minulosti prišiel o veľa údajov, ale teraz to už nenechám. Urobil som rutinné zálohovanie údajov z času na čas a mali by ste tiež.

Pomocou týchto zálohovacích služieb uvedených v tomto článku môžete zabrániť strate dôležitých údajov. Skôr ako ich uvediem, poviem vám, prečo by ste mali pravidelne zálohovať svoje údaje.

Okamžité zotavenie

Dôvodom straty údajov môže byť sto dôvodov, napríklad:

 • Zlyhanie / zlyhanie servera
 • Ľudská chyba
 • hacking
 • Zlyhal pevný disk
 • Prírodné katastrofy

Vo všetkých týchto prípadoch môžete získať všetky svoje údaje, ak ste predtým vykonali zálohu. Zálohovanie údajov je doslova podobné stlačeniu tlačidla „Vrátiť späť“ vždy, keď sa niečo pokazí. Len v rozptýlení môžete získať všetky dôležité údaje späť.

Necitlivý na ransomware

Ak ste už dlho používateľom internetu, viete, čo je ransomware. Je to v podstate škaredý softvér, ktorý sa môže prípadne nainštalovať do vášho systému, a môže uzamknúť všetky vaše údaje, až kým nezaplatíte sumu peňazí. V takom prípade vás záloha môže udržať nedotknutá, pretože už máte kópiu všetkého.

Mier mysle

Pravidelné zálohovanie údajov eliminuje zbytočný stres zo strachu zo straty údajov. Stalo sa mi to a rozhodol som sa, že už v tom strachu už nechcem žiť. Ani srandu! Zálohovanie údajov vám poskytne pocit úľavy a bezpečnosti, čo vám môže priniesť skvelý pokoj.

Záloha môjho počítača

Vynikajúca automatizovaná služba zálohovania, Záloha môjho počítača môžete svoje súbory nahrávať a ukladať do cloudu bez toho, aby ste vôbec niečo urobili. Funguje to na pozadí a umožňuje vám synchronizáciu na niekoľkých rôznych zariadeniach.

Táto služba je úplne bezpečná a šifrovaná vďaka cloudu s technológiou Google. Hneď od odovzdania do úložiska si môžete byť istí, že vaše údaje sú dobre zachované.

Môžete dokonca zdieľať svoje údaje s priateľmi a rodinou prostredníctvom e-mailu a sociálnych sietí. Môžete začať s bezplatným 1 GB účtom a potom prejsť na platený program začínajúci na 8,19 USD mesačne, keď sa účtuje ročne.

Šoférujem

Funguje pre Mac, PC, Tablet a dokonca aj pre mobilné telefóny, Šoférujem je veľmi intuitívna služba zálohovania, ktorá je tiež veľmi dostupná. Za prvý rok môžete získať 5TB cloudovej zálohy za pouhých 6,95 dolárov. Nezabudnite, môžete tiež začať 5 GB zadarmo.

Prístrojová doska umožňuje na všetkých zariadeniach meniť zálohovacie sady a ďalšie nastavenia v reálnom čase. Vykonáva fantastickú prácu pri zálohovaní vašich údajov a tiež chráni pred ransomware.

BackBlaze

Odporúčané spoločnosťami Macworld a The New York Times, BackBlaze je ďalšia skvelá služba zálohovania, ktorá sa dá veľmi ľahko používať. Môže automaticky zálohovať vaše súbory veľmi rýchlo a tiež vás okamžite upozorní.

Niektoré ďalšie funkcie zahŕňajú:

 • Obnovte odstránené verzie súborov do 30 dní
 • Schopnosť objednať USB disk všetkých vašich dát v ňom
 • Vysokorýchlostné nahrávanie
 • Inteligentné zdieľanie súborov prostredníctvom BackBlaze B2
 • Zálohujte externé disky
 • Zálohujte Mac aj PC

Zo všetkých funkcií je tu najpôsobivejšia – pomocou ich „Nájdite môj počítač“ môžete okamžite zistiť ukradnutý / stratený počítač a získať ho späť. Aké je to skvelé!

BackBlaze stojí 6 dolárov mesačne, ale môžete si ho vyskúšať zadarmo.

Carbonia

S podporou 24/7 a pokročilým šifrovaním, Carbonia môžu vaše údaje uchovávať v bezpečných rukách. Môže zálohovať veľa vecí, vrátane:

 • hudba
 • Dokumenty
 • fotografie
 • e-mail
 • videá
 • nastavenie

Po nainštalovaní softvéru do počítača sa automaticky navrhnú súbory na zálohovanie alebo dokonca môžete vykonať manuálny výber. Potom na pozadí funguje bez problémov a automaticky ukladá vaše údaje do bezpečného cloudového úložiska. Môžete z nich rýchlo obnoviť svoje údaje, kedykoľvek to bude potrebné.

Cenové plány začínajú od 6 dolárov mesačne, na začiatok však môžete využiť ich bezplatnú skúšobnú verziu.

Havarijný plán

Veľmi vhodné pre malé podniky, Havarijný plán je známy svojou ochranou podnikových dát pred stratou údajov za veľmi prijateľné ceny. Na pozadí funguje ticho a ponúka neobmedzenú úložnú kapacitu.

Tu sú niektoré ďalšie pôsobivé vlastnosti:

 • Plná kontrola nad trvanlivosťou súborov
 • Bezproblémová obnova ransomware
 • Voľný externý disk bez ďalších nákladov
 • Ochrana na vysokej úrovni
 • Ľahká obnova pomocou aplikácie alebo prehliadača

Cena Crash Plan, cena za 10 dolárov mesačne / počítač, je ťažké prekonať.

Livedrive

Livedrive ponúka neobmedzené úložné a automatické zálohovacie cykly už od 5,00 GBP mesačne. Inštalácia a začatie používania tohto softvéru, ktorý je k dispozícii pre systémy Windows aj Mac, trvá veľmi krátku dobu.

Jedna vec, ktorá sa mi na tejto službe páči, je, že si môžu uchovať až 30 rôznych predchádzajúcich verzií vašich súborov. To znamená, že aj keď omylom jedno vymažete, stále sa môžete vrátiť a načítať ho. Tým sa prevencia straty údajov posunie na úplne novú úroveň.

Je tiež dodávaný s aplikáciou, z ktorej môžete pristupovať k svojim súborom a robiť takmer všetko, čo je v počítači možné.

Norton Cloud Backup

Bez ohľadu na to, či máte útok na ransomware alebo zlyhanie pevného disku, môžete sa spoľahnúť Norton Cloud Backup aby vás zachránil pred neporiadkom. Bude automaticky zálohovať vaše súbory na bezpečnú cloudovú jednotku, z ktorej ich môžete kedykoľvek obnoviť.

Spoločnosť Norton pôsobí v tejto oblasti od roku 1990, takže sa na ňu môžete úprimne spoľahnúť. Sú zodpovední za obnovu údajov a za ochranu pred nepríjemnými vírusmi milióny používateľov.

Ich cenové plány začínajú už od 11,21 dolárov ročne.

Arq Backup

S 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou, Arq Backup stojí za to dať šancu hlavne kvôli svojej super rýchlosti. Zálohovanie môžete dosiahnuť za minútu vďaka zabudovanej kompresii a duplikácii, čo skracuje obrovské množstvo času.

Táto služba je dobre šifrovaná pomocou kľúča podľa vášho výberu. Môžete tiež obnoviť odstránené súbory a dokonca aj zálohovať externé jednotky.

Arq Backup stojí iba 49,99 dolárov na používateľa.

disk Google

Som si istý, že väčšina z vás už pozná disk Google, pretože je to jeden z najpopulárnejších na svete. Môžete ukladať akékoľvek súbory, či už ide o fotografie, videá, hudbu, návrhy alebo čokoľvek. Ak je váš ukladací priestor pod 15 GB, je dobré ísť. Ak prekročíte tento limit, môžete si vybrať jeden zo svojich platených programov, začínajúc na iba 1,99 $ mesačne.

Okrem toho môžete pristupovať k súborom a zdieľať ich z ľubovoľného zariadenia, pretože sa synchronizuje so všetkými vašimi účtami Google.

Zoolz

Zoolz automaticky zálohuje vaše údaje a privedie ich na bezpečné miesto, odkiaľ ich ľahko získate. Vďaka ich umelej inteligencii je to hračka na objavovanie, prístup a zálohovanie vašich údajov.

Tu je niekoľko ďalších skvelých funkcií:

 • Streamujte zvuk / video z cloudu bez vyrovnávacej pamäte
 • Rozpoznanie tváre, ktoré automaticky vytvára miniatúry pre fotografie
 • Fotodetekcia poháňaná AI, ktorá vám pomôže nájsť fotografie aj zadaním obsahu fotografie, napríklad šálky, stromu alebo pera
 • Šifrovanie vojenskej triedy
 • Inteligentné filtre na rýchlejšie vyhľadávanie súborov

Okrem toho si môžete tiež stiahnuť vynikajúcu mobilnú aplikáciu. Môžete sa zaregistrovať a získať zadarmo 1 GB.

Cloudbacko

s Cloudbacko, môžete spustiť manuálne aj automatické zálohovanie v konkrétnych časoch. Stačí to len raz nastaviť a urobí to bez toho, aby ste zdvihli prst. Všetky vaše dáta sú šifrované 256-bitovým randomizovaným kľúčom AES, ktorý je takmer možné preniknúť.

Môžete začať 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu!

iCloud

Ďalšia obľúbená služba, najmä medzi používateľmi IOS. iCloud je produkt spoločnosti Apple, ktorý robí zázraky pre používateľov IOS, ale je tiež dobrou voľbou, ak používate Windows PC. Nie je to môj osobný favorit zo zoznamu kvôli obmedzeniam, ale bezpečnosť a rozhranie sú skvelé.

Získate 5 GB zadarmo na začiatok a potom, ak vyčerpáte limit, prejdete na platený program začínajúci na 0,99 USD mesačne.

Čo bude ďalej?

Vyberte, čo pre vás funguje. Väčšina z nich ponúka ZADARMO skúšku alebo vrátenie peňazí, takže neváhajte a vyskúšajte pár, aby ste zistili, čo pre vás funguje. Ak používate MAC, môžete zvážiť použitie výkonnostného a bezpečnostného softvéru.

Tagy:

 • MacOS

 • windows

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map