7 atvirojo kodo interneto serveriai, skirti mažoms ir didelėms svetainėms

Nuėjome ilgą kelią nuo to laiko, kai buvo paleistas pirmasis žiniatinklio serveris. Dabar yra tiek daug įdomesnių variantų.


Skirtingi projektai turi skirtingus poreikius, tačiau atvirojo kodo žiniatinklio serverių skyrius buvo daugiau ar mažiau monopolija. Ilgą laiką „Apache“ buvo vienintelės galimybės, o didelių krovinių tvarkymas buvo skausmas nugaroje. Laimei, laikai pasikeitė ir atsirado naujų sprendimų specialiesiems poreikiams patenkinti.

Taigi pažvelkime į geriausius ir populiariausius šiandien prieinamus atvirojo kodo žiniatinklio serverius.

Apache

Jis yra beveik žiniatinklio sinonimas ir vis dar valdo daugumą pasaulio svetainių.

„Apache“ dominavimo priežastis yra trys: atvira licencija, ankstyvas įėjimas (šis dalykas buvo išleistas dar 1995 m.!) Ir lengvas PHP diegimas. Paskutinis punktas buvo įmanomas per mod_php modulį, o tai reiškė, kad „Apache“ įdiegimas buvo viskas, ko jums reikėjo padaryti kuriant su PHP.

Štai ką daro Apache puiku:

 • Galima visose platformose – „Linux“, „Windows“, „MacOS“ ir kitose platformose.
 • Tai yra numatytasis visos „CPanel“ bendrojo prieglobos serveris, todėl nereikia daug pastangų nustatyti ir keisti svetaines.
 • Didelė daugybė funkcijų, siūlomų per didelę moduliai. Kad ir kokie neaiškūs būtų jūsų poreikiai, tikrai turite esamą „Apache“ modulį.
 • Kiekvieno katalogo konfigūracija naudojant .htaccess failus.
 • HTTP / 2 palaikymas, glaudinimas, statiniai failai ir apkrovos balansavimas.
 • „MPM“ ir „FastCGI“ režimai, užtikrinantys aukštą suderinamumą.
 • Paprastas scenarijų rašymas per „Lua“.

Ar Apache jums?

Žodžiu, taip. Buvo laikas, kai „Nginx“ (kurį mes apsvarstysime toliau) pakilo dėl savo aukšto našumo, tačiau „Apache“ užklupo po jo 2.2 išleidimo. Taigi, kaip ir visi ankstyvieji dalyviai, „Nginx“ atėmė daug dėmesio, kad galėtumėte sulaukti tam tikros (negaliojančios) kritikos dėl jo galimybių.

Nginx

Jei mėgstate gerti iš „kool-aid“ fontano (arba jei norite būti politiškai korektiškas, sekite „naujausius“ pokyčius), greičiausiai esate girdėję apie Nginx (tariama kaip „variklis-x“, tai ir buvo pavadinimo idėja). Jis buvo išleistas kaip projektas 2002 m. Rusijos inžinieriaus, kuriam atsibodo tuometinių sprendimų nesugebėjimas įveikti CK10 problema (iš esmės tvarkant tūkstančius vienu metu vykstančių jungčių).

Kai „Nginx“ išėjo, tai padarė tokį didelį purslą, kad žmonės tiesiog nutolo nuo „Apache“ ir niekada nežiūrėjo atgal. Ir tendencija tęsiasi ir šiandien. Nors „Apache“ šiandien abejotinai yra lygus, „Nginx“ pasiūlė keletą stulbinamų patobulinimų, kurie padėjo jai laimėti.

 • Asinchroninė architektūra didelėms apkrovoms valdyti
 • Geriausias savo klasėje statinis failų tvarkymas, apkrovos balansavimas ir atvirkštinio tarpinio serverio galimybės.
 • „FastCGI“ talpyklos kaupimas
 • „Uwsgi“, SCGI ir kitų serverių protokolų palaikymas talpykloje.
 • „Gipipping“, vaizdo transformacija, baitų diapazonas, chunked vastai ir tt, naudojant srautinį srautinį ir MKV srautą.
 • „WebSockets“, nuolatinės ir vamzdyninės jungtys
 • Prieigos kontrolė, klaidų peradresavimas ir kt.

Apskritai, „Nginx“ yra stipruolis, turintis daugybę funkcijų, išlaikančių jį prieš kreivę. Kadangi pagrindinė įmonė yra tvarus verslas, sudėtingiems projektams gali būti mokama parama ir konsultacijos, kurios kai kuriems gali būti naudingos.

Ar Nginx skirtas tau?

Jei jums patinka kurti interneto programas pagal savo skonį, „Nginx“ yra didelis pliusas. Be to, kad naudojate „Nginx“ statiniams failams aptarnauti su keliomis optimizacijomis, galite suprojektuoti sudėtingas ir paskirstytas sistemas su galingu kaupimu talpykloje, tarpinio serverio sudarymu ir apkrovos balansavimu..

Ir taip – „Nginx“ yra parengta HTTP / 2.

Norite išmokti „Nginx“? Patikrinkite tai pagrindinis kursas.

Caddy

Vienas naujausių pastaruoju metu populiariausių rėmelių, sukeliančių purslų skaičių atvirojo kodo bendruomenėje Caddy.

Pagalvokite apie „Caddy“ kaip į „Nginx“ panašų interneto serverį (panašią sintaksę ir visus), tačiau viskas supaprastinta iki malonaus kraštutinumo. Pavyzdžiui, „Let’s Encrypt“ SSL integraciją galima atlikti tik trimis konfigūracijos eilutėmis.

Štai kodėl Caddy atkreipia didžiulį dėmesį:

 • Pagal numatytuosius nustatymus įgalinta HTTPS. Taip, jums nereikia nieko daryti, norint įdiegti ar atnaujinti SSL sertifikatus.
 • Pagrindinis dėmesys skiriamas HTTP / 2.
 • Pagal numatytuosius nustatymus sukasi TLS sesijos bilietų raktai. Tai leidžia žymiai saugesnį TLS ryšio valdymą, kuris nėra pažeidžiamas kaip „Heartbleed“.
 • Jokių priklausomybių (tai yra „Golang“ sudaryta dvejetainė kodų bazė, kuri nepriklauso nuo jokių bazinių sistemos bibliotekų)
 • Pagal numatytuosius nustatymus dabartiniame kataloge aptarnauja statinius failus!
 • Įstatomas – gali būti naudojamas kaip biblioteka kitose programose

Ar Caddy tau?

Jei trokštate paprastumo ir jus atstumia nepadorios „Apache“ ir „Nginx“ konfigūracijos, „Caddy“ jausis kaip vėsus grynas oras. Beje, jis geriausiai veikia, kai esate patenkintas numatytaisiais. Pvz., Jei norite naudotis savo SSL teikėju, turėti atskirą katalogą statiniams failams (tai beveik visada būna) ir pan., Pranašumai išnyks..

Lighthttpd

Vienoje srityje, kurioje sugenda moderniausi interneto serveriai, yra išteklių naudojimas. Lighthttpd buvo skirtas įveikti šiuos iššūkius mažai atminties ir mažo procesoriaus aplinkose.

„Lighthttpd“ yra sukurtas pagal asinchroninį užklausų tvarkymo modelį ir iš esmės atspindi, kaip veikia „Nginx“. Tačiau yra vienas laimikis – „Lighthttpd“ veikia viename gija, taigi, jei turite galingesnį aparatą, jis ignoruoja kitus procesoriaus branduolius. Taip pat trūksta „Nginx“ gerbėjų savybių, tokių kaip SSL tarpinis serveris, HTTP / 2 ir panašiai.

Ar Lighthttpd tau?

„Lighthttpd“ yra pajėgus vieno sriegio interneto serveris, galintis lengvai valdyti kelis šimtus užklausų per sekundę ir vis dar lengvai naudojantis sistemos ištekliais. Išskyrus tai, jis neturi daug ką pasiūlyti, palyginti su alternatyvomis. Taigi, jei jums nereikia visų varpų ir švilpukų – ir tikrai, tikrai prakaituojate dėl mašinos išteklių – „Lighthttpd“ verta ištirti.

„MonkeyServer“

Nepaisant keisto pavadinimo, Beždžionė žiniatinklio serveris yra įdomus projektas, kuris toliau aktyviai plėtojamas ir palaikomas.

Pagrindinis „MonkeyServer“ akcentas yra įterptųjų platformų palaikymas. Turėtumėte patys sukompiliuoti serverį, bet jūs galite išspausti visus nesklandumus ir galų gale turėsite lengvą, greitą žiniatinklio serverį..

 • Taikoma daugiausia „Linux“, tačiau palaikoma ir „MacOS“
 • Visas palaikymas ARM pagrįstiems procesoriams
 • Puikiai veikia „Android“, „Raspberry Pi“ ir kitose įterptose platformose
 • Minimalus veikimo laikas (100 KB be papildinių)
 • Palaiko IPv6 ir TLS
 • Dirba su CGI ir FastCGI
 • Pagrindinės autentifikacijos, saugos taisyklės ir kt.

Ar „MonkeyServer“ jums?

Jei norite nukreipti į įterptus įrenginius, „MonkeyServer“ yra beveik tai, ko jums reikia. Beje, jis vienodai gerai veikia x86 ir x86-64 architektūrose ir gali būti naudojamas didelėms programoms paleisti galingose ​​mašinose. Jo bendruomenė yra daug aktyvesnė ir ryškesnė nei kitų alternatyvių žiniatinklio serverių, todėl niekada neprarasite, jei jums reikia pagalbos.

„OpenLiteSpeed“

„OpenLiteSpeed“ yra atvirojo kodo skonis įmonės tinklalapio serveriui, kurį siūlo „LiteSpeed ​​Technologies“.

Yra daug priežasčių, kodėl patinka „OpenLiteSpeed“:

 • Suderinamas su „Apache“ mod_rewrite, o tai reiškia, jei turite daugybę esamų „Apache“ failų, perkėlimas bus minimalus.
 • Įvykių pagrįsta architektūra Nginx srityje, todėl didelis pralaidumas.
 • GUI pagrįsta administratoriaus sąsaja, siūlanti malonią konfigūravimo patirtį.
 • Gimtoji SAPI PHP, todėl didesnis našumas.
 • Talpyklos išsaugojimas ir „Google PageSpeedInsights“ optimizavimas yra numatytasis.

Ar „OpenLiteSpeed“ yra skirtas jums?

„OpenLiteSpeed“ daro didelę prasmę turinio pagrindu sukurtoms „WordPress“ svetainėms, nes puslapių optimizavimas jau yra serverio dalis. Kadangi PHP pagrindu sukurtos kodinės bazės ir projektai yra tiksliai pritaikyti PHP našumui, tai gali būti nepaprastai naudinga.

Čerokai

Čerokai projektas buvo asmeninis kūrėjo niežėjimas, išaugęs į tinkamą interneto serverio platformą. Nors jame nėra moderniausių funkcijų, tokių kaip „Nginx“, ji siūlo paprastą, linksmą ir naudingą alternatyvą pagrindiniams žiniatinklio serveriams..

Didžiausias „Cherokee“ pranašumas yra paprastumas – nereikia konfigūruoti serverio komandų eilutėje prakaito. Draugiška internetinė sąsaja yra supakuota ir ja mielai naudojasi tie, kurie renkasi „spustelėk ir spustelėk“ metodą, kaip viską atlikti..

Šaltinis: „Linode“

Nors „Cherokee“ nėra labai aktyviai plėtojamas, vis dėlto tai yra gera laida daugeliui kasdienių projektų. Patikrinkite tai!

Išvada

Gyvenimas be interneto serverių neturėtų prasmės, ir, laimei, dabar turime nemažai iš jų. Koks yra jūsų mėgstamiausias atvirojo kodo žiniatinklio serveris? Jei manote, kad praleidau esminį sąrašo įrašą, praneškite man komentaruose ir aš mielai jį pridėsiu! ��

ŽENKLAI:

 • Atviro kodo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map