9 Najlepšie riešenie na zálohovanie dát pre stredné a veľké podniky

Mnohí z nás šťastne žijú v nevedomosti a veria, že údaje našej spoločnosti sú dobre chránené, ale nie sú si istí, ako sa táto ochrana implementuje..


Mali by ste premýšľať o svojich údajoch, akoby to boli peniaze (v skutočnosti to sú peniaze; ak máte pochybnosti, premýšľajte o tom, koľko by za to vaši konkurenti zaplatili): Vaše peniaze ste vložili do trezoru a zostali pokojné; ale mali by ste si raz za čas skontrolovať, či sú vaše peniaze stále k dispozícii a či budú k dispozícii pre prípad, že ich budete potrebovať rýchlo.

To isté platí pre údaje. Zálohy podnikových údajov musia byť rovnako bezpečné ako v trezore a musíte si byť istí, že v prípade katastrofy budete môcť svoje údaje v krátkom čase obnoviť a vaša spoločnosť bude opäť v podnikaní, akoby nič sa nestalo. To musí poskytnúť dobrá stratégia zálohovania spolu s dobrou sadou nástrojov na zálohovanie.

Najprv musíte definovať svoju stratégiu zálohovania.

 • Kam ukladáte svoje zálohy vo verejnom cloude alebo v súkromnej sieti?
 • Ako dlho ich budete držať?
 • Aké zálohy budete robiť?
 • Budete musieť byť schopní sa zotaviť do určitého okamihu?

Toto je iba niekoľko otázok, na ktoré by mala zodpovedať vaša stratégia zálohovania. Odpovede určia, ktoré nástroje by ste si mali vybrať, pretože nie všetky nástroje vyhovujú každej stratégii.

Súčasťou vašej stratégie zálohovania budú postupy zálohovania a obnovy: ktoré z nich možno vykonať automaticky a ktoré vyžadujú manuálny zásah. Koľko úsilia potrebujú a aké zdroje potrebujú. Aj tieto aspekty úzko súvisia so zvolenými záložnými nástrojmi. Čítaním nasledujúcich popisov produktov získate prehľad dostupných nástrojov na splnenie rôznych potrieb zálohovania údajov.

rubrík

Používanie platformy Cloud Data Management, rubrík umožňuje používateľom ísť nad rámec zálohovania a obnovy. Poskytuje im kompletnú sadu nástrojov na prevzatie úplnej kontroly nad ich podnikovými údajmi mobilizáciou aplikácií, analýzou aplikačných údajov, obnovením z ransomware a okamžitou dostupnosťou aplikácií..

Používatelia hybridného cloudu spoločnosti Rubrik milujú rýchlosť obnovy svojho VM a ďalšie možné prípady použitia, ako je napríklad pripravenosť virtualizovaného prostredia na dočasné testovanie alebo premiestnenie VM prostredníctvom replikácie klastrov medzi dátovými centrami. Medzi ďalšie skvelé funkcie patrí integrácia s vCenter a Powershell pomocou rozhrania Rubrik API. Aj keď sa to považuje za trochu drahé riešenie, správcovia systému milujú spôsob, ako vyzerajú ako hrdinovia, keď sa zotavenie z veľkých katastrof trvá len pár sekúnd..

Veeam

Užívatelia milujú VeeamSpoľahlivosť a transparentnosť, pretože len zriedka vidia zlyhania a presne vedia, čo je zálohované a kam smeruje. Toto riešenie sa dá ľahko použiť na zálohovanie stoviek virtuálnych strojov a fyzických zariadení a podporným médiom môže byť buď lokálne úložisko NAS, alebo úložisko Veeam Cloud Connect..

Možnosti fungovania úloh spoločnosti Veeam ponúkajú veľa prispôsobenia, pokiaľ ide o nastavenia zálohovania, kópie a replikácie, čo vám umožňuje prispôsobiť postupy zálohovania tak, aby vyhovovali potrebám vašej firmy, bez ohľadu na ich veľkosť. Dostupné nástroje na oznamovanie a podávanie správ ponúkajú veľa poznatkov o stave zálohy, bez potreby akýchkoľvek úprav.

Používateľské rozhranie je tiež veľmi informatívne a ľahko sa naviguje. Jedným z mála aspektov, ktoré by mohli zlepšiť, je usmernenie pri tvorbe pracovných miest. Priateľský sprievodca by bol veľmi vítaný.

Cohesity

Ak hľadáte riešenie zálohovania hyperkonvergencie alebo nákladovo efektívne úložisko pre studené údaje, mali by ste sa pozrieť na Cohesity. Integruje sa s mnohými inými systémami, ako sú AWS, Pure Storage alebo VMware, a ponúka širokú škálu rozhraní API priamo dostupných pre používateľa. Uvádza sa, že je rýchly na blesky na indexovanie a obnovu údajov a na zálohovanie virtuálnych počítačov. Poskytuje tiež robustné motory na kompresiu a deduplikáciu údajov.

Súdržnosť má jednoduché a ľahko použiteľné užívateľské rozhranie, ktoré umožňuje miernu a krátku krivku učenia. Ponúka rôzne úrovne obnovy vrátane súborov a priečinkov na čiastočné obnovenie. V záujme skutočnej obnovy po katastrofe poskytuje súdržnosť možnosti správneho plánovania a replikácie. Je to preferované riešenie na nahradenie starších zálohovacích riešení, ako sú páskové knižnice a integrácia s verejnými cloudmi.

CommVault

CommVault ponúka riešenie, ktoré pokrýva celý podnik. Medzi jeho špeciálne funkcie patrí zálohovanie pošty pre Office365, riešenie pre presun celých webov medzi cloudmi, úplné zobrazovanie systému a obnova databáz SQL v čase. Poskytuje samoobslužné obnovenie údajov koncového používateľa, čo odbremenuje pracovníkov IT od pomoci v tejto veci.

Je určený predovšetkým pre veľké podniky s konsolidovaným nasadením údajov, a preto by sa sotva mohol považovať za nákladovo efektívny v porovnaní s inými menej komplexnými riešeniami integrovanými do cloudu. Ak má vaša spoločnosť bohaté neštruktúrované údaje umiestnené v samostatných zdrojoch údajov, je možné, že vám Commvault nebude schopný ponúknuť správne riešenie..

Spectrum Protect Suite

S tým Spectrum Protect solution, IBM ponúka jediný bod kontroly pre všetky procedúry podnikového zálohovania a obnovy. Je schopný pracovať s prostredím cloudu alebo fyzického zálohovania všetkých veľkostí.

Spectrum Protect spravuje užívateľské dáta prostredníctvom hierarchie úložných médií: prvotných zariadení, kontajnerov so súborovými systémami, streamovacích pások a optických médií. Poskytuje zálohy mimo lokality s možnosťou vytvárať duplikáty kópií na sekvenčných médiách.

V prípade virtuálnych prostredí Spectrum spolupracuje s VMware prostredníctvom rozhrania Virtual Storage API, ktoré tiež spolupracuje s Microsoft Hyper-V. Ako jedinečná funkcia ponúka riešenie spoločnosti IBM analýzu typu what-if, ktorá umožňuje IT, ľuďom vykonávať simulácie so skutočnými údajmi o výkonnosti, a potom určiť najlepší spôsob nastavenia ich virtuálnej infraštruktúry..

Acronis

Acronis‘Riešenie zálohovania ponúka širokú škálu možností, od jednoduchého zálohovania súborov na pracovných staniciach až po zálohovanie aplikácií na serveroch. Jej správy poskytujú podrobné informácie o zlyhaniach a úspechoch, uľahčujú zisťovanie problémov a odstraňovanie problémov.

Produkt je vhodný pre malé a stredné podniky, ktoré hľadajú hybridné cloudové riešenie, ktoré poskytuje spoľahlivé a spoľahlivé zálohovanie a tiež ponúka dobrú úroveň technickej podpory. V prípade väčších systémov a väčších sietí Acronis zaostáva a mal by sa zohľadniť produkt pre väčšie spoločnosti.

Acronis okrem ochrany kritických systémov vytvára aj obrázky na presúvanie jednotlivých systémov na nový hardvér a vytvára virtuálne pevné disky na použitie vo VMware alebo Hyper-V.

Veritas Backup Exec

Veritas Backup Exec vyniká podporou širokého spektra úložných zariadení, vrátane starších, a dosahovaním extrémne vysokých obnovovacích rýchlostí. Prostredníctvom užívateľsky príjemného používateľského rozhrania ponúka vysokú spoľahlivosť a jednoduchú inštaláciu, konfiguráciu a údržbu. Používatelia spoločnosti Veritas sa obvykle sťažujú na svoju vysokú cenu, ale zároveň tvrdia, že kvalita jej funkcií je dostatočným dôvodom pre ich náklady.

Ak máte pochybnosti, spoločnosť Veritas ponúka 60-dňovú skúšobnú verziu na overenie, či vyhovuje vašim potrebám, čo pravdepodobne urobí, pretože je to adekvátne riešenie zálohy pre takmer akýkoľvek typ podnikateľského prostredia, vrátane tých so starým hardvérom..

Unitrends

V zozname nástrojov je uvedené zariadenie!

Zálohovacie zariadenie Unitrends Recovery Series si kladie za cieľ konvertovať podnikové zálohovanie a detekciu ransomware na platformu all-in-one, ktorá sa tiež ľahko inštaluje a spravuje. Ponúka proaktívne monitorovanie a podporu, spolu so zabezpečením obnovy a hlboko integrovanou cloudovou kontinuitou, čo prispieva k skráteniu času na zhodnotenie. Podporuje viacero typov zálohovania, vrátane súborov, infraštruktúr virtuálnych strojov, aplikácií a operačných systémov. Umožňuje tiež plánovanie viacerých serverov a prispôsobené stratégie zálohovania.

Riešenie Unitrends Recovery Series poskytuje unifikované zariadenie s úložným priestorom, zjednodušuje operácie zálohovania a obnovy a pomáha spoločnostiam vyrovnať sa s rastúcim objemom údajov a tesnými oknami zálohovania. Poskytuje podporu heterogénnym infraštruktúram, čím eliminuje potrebu rozširovať čas, peniaze a zdroje zamestnancov v prípade potreby splnenia rôznych požiadaviek na pracovné zaťaženie..

Zálohovanie Barracuda

Barracuda ponúka záložné zariadenia s mnohými možnosťami prispôsobenia sa rôznym scenárom. Môžu napríklad replikovať údaje do cloudu alebo do iného zariadenia na vzdialenom mieste. Táto sloboda voľby je výhodou pre poskytovateľov služieb, ktorí potrebujú prispôsobiť infraštruktúru konkrétnym potrebám svojich zákazníkov. V prípade, že si zákazník neželá napríklad, aby jeho údaje prešli zo siete, môže si zvoliť iba možnosti replikácie v miestnej sieti..

Program Barracuda Backup verzie 6.0 obsahuje funkciu Local Control, novú možnosť správy pre organizácie, ktoré spravujú údaje v rámci svojich vlastných zariadení, aby riešili jedinečné regulačné a obchodné požiadavky. (PRNewsFoto / Barracuda Networks, Inc.)

Pre sysadminov predstavujú zariadenia Barracuda zníženie ich pracovného zaťaženia vďaka jednoduchému nastaveniu, konfigurácii a obnovovacím postupom. Používatelia zdôrazňujú schopnosť automatizovať inak časovo náročné úlohy, ako napríklad nechať zariadenie obnoviť celý systém do virtualizovaného klastra.

Vyberte si vedome

Tu sme starostlivo pripravili výber záložných nástrojov, ktoré riešia rôzne potreby. Mali by ste si vybrať také prostredie, ktoré sa najviac hodí vášmu prostrediu. Berte do úvahy, že možno ten, ktorý je lepší pre cloudové úložisko, nefunguje so staršími systémami tak dobre, alebo ten, ktorý poskytuje zálohy na úrovni aplikácií, nie je ideálnou možnosťou, keď stačí obnoviť veľa súborov..

Alebo možno ten, ktorý to všetko urobí, je príliš drahý pre váš rozpočet. Dúfame, že sme vám pomohli objasniť obrázok, aby ste sa mohli čo najlepšie rozhodnúť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map