Kaip stebėti procesorių ir atmintį „Linux“?

Žinokite, kiek atskiras procesas ar sistema sunaudoja centrinį procesorių ar atmintį.


Kaip sisteminiam administratoriui dažnai tenka susidurti su įvykiu, kai dėl didelio procesoriaus, atminties / tinklo išnaudojimo programa lėtai veikia arba nereaguoja. Jei serveryje yra tik vienas procesas, tada nesunku sužinoti, kada procesas sunaudoja visus išteklius. Tačiau įsivaizduokite bendrą serverį, kuriame veikia kelios paslaugos, ir turite rasti, kuris iš jų sunaudoja visus išteklius.

Yra daug stebėjimo programinės įrangos, kuri tai daro iš dėžutės. Bet jei tokio neturite arba ieškote komandos pagrįsto sprendimo, tuomet eikite toliau. Jie visi NEMOKAMAI!

viršuje

Jei norite pamatyti procesų apžvalgą, galite pradėti nuo viršutinio arba aukščiausio lygio rezultatų.

Kaip matote žemiau, tai suteikia puikią idėją apie tai, ką visi procesai naudoja. Jei pažiūrėsite į pirmąjį, kuris yra mazgai, užimantys 3,9% atminties ir 0,3% CPU.

Viršutinė dalis yra įdiegta beveik visuose „Linux“ paskirstymuose.

Kai nustatysite įtariamąjį, tuomet norėsite sutelkti dėmesį į šį procesą, o ne į viską, ką matėte aukščiau. Vis tiek galite naudoti aukščiausią komandą, tačiau pateikdami tam tikrų argumentų.

Tarkime, kad žinote proceso ID (PID); galite naudoti žemiau pateiktą komandą.

top -p $ PID

Taip pat galite naudoti greipą su viršuje. Žemiau pateiktas triušio naudojimo tikrinimo pavyzdys.

aukščiausias

Panašus į viršų, bet turintis daugiau informacijos. Kaip galite, jis gavo komandų stulpelį, kurį patogu nustatyti proceso keliui. Be to, jis yra spalvingas.

„htop“ gali būti neįdiegtas pagal numatytuosius nustatymus, tačiau visada galite tai padaryti naudodami apt-get install htop, jei naudojate „Ubuntu“.

žvilgsniai

Kaip sako pavadinimas, viename ekrane matote sistemos naudojimo vaizdą. Vykdomi procesai rūšiuojami pagal jų procesoriaus panaudojimą.

viršuje

Panašus į aukščiau išvardytą, bet turintis puikią funkciją įrašyti išvestį į failą, kad galėtumėte jas peržiūrėti vėliau. Įsivaizduokite, kad egzistuoja problema tam tikru laiko lange. Galite suplanuoti išrašą į failą įrašyti per „crontab“ ar kitą, vėliau galėsite atkurti.

Norėdami įrašyti išvestį faile:

viršuje -w failo vardas

ir atkurti:

atop -r failo vardas

Tai palaiko daugybę argumentų, tokių kaip intervalas, pavyzdžiai ir pan., Ir aš labai rekomenduočiau pažiūrėti į vyro puslapį.

Jei jus domina tikralaikis trikčių šalinimas, tada vykdykite tik viršuje ir turėtumėte pamatyti, kaip nurodyta toliau.

ps

Patikrinkime ps komandą dabar.

Galite naudoti ps komandą su PID, norėdami atspausdinti jų centrinį procesorių ir atmintį.

ps -p $ PID -o% cpu,% mem

Išėjimas turėtų atrodyti taip.

[apsaugotas el. paštu]: ~ # ps-p 1048 -o% cpu,% mem
% CPU% MEM
0,2 3,0
[apsaugotas el. paštu]: ~ #

Nmon

Interaktyvus komandinės eilutės stebėjimo įrankis, skirtas procesoriui, atminčiai, diskams, tinklui, NFS ir virtualios atminties naudojimui. Norėdami pamatyti aukščiausią procesą (pagal panaudojimą), galite vykdyti „nmon“ ir paspausti mygtuką t.

Monitas

Monitas yra internetinis ir komandų eilutės atvirojo kodo sprendimas serverio ištekliams, demonams, failams, katalogams, failų sistemoms ir kt. stebėti..

Monitas taip pat gavo šaunų valdiklį.

„Monitorix“

Lengva atvirojo kodo programa, skirta stebėti „Linux“ serverį. „Monitorix“ gavote integruotą HTTP, kad galėtumėte patikrinti naudojimą ir kitus dalykus internete. Kai kurios kitos naudojimo ataskaitos apima:

 • Kernalas / temperatūra
 • Failo sistema ir I / O
 • Tinklo srautas
 • „Apache“ / „Mail“ / FTP / „Nginx“ / „MySQL“ / „Lakas“ / „Memcached“ /

„Monitorix“ taip pat siūlo įspėjimo konfigūraciją, kad galėtumėte gauti pranešimą, kai viskas ne taip. Tai bus geras pasirinkimas, kai valdysite debesų serverius ir ieškosite aktyvaus stebėjimo sprendimo.

„Netdata“

„Netdata“ yra sistemos išteklių, programų, žiniatinklio serverių, duomenų bazių, DNS, pašto, aparatūros jutiklių ir daug daugiau stebėjimas realiu laiku. Tai yra atvirojo kodo ir pradėti lengva. Visi duomenys yra renkami, saugomi ir perduodami srautiniu būdu, kad galėtumėte interaktyviai vizualizuoti. Duomenys renkami kas sekundę, todėl nieko nepraleisite.

Mėgsta daugelis pramonės lyderių.

Taigi, ko jūs laukiate, pabandykite valdyti savo „Linux“ serverius.

Išvada

Tikiuosi, kad aukščiau išvardyti įrankiai padės jums vizualizuoti serverio naudojimą realiuoju laiku, kad galėtumėte imtis reikiamų veiksmų. Jei jūs ką tik pradėjote kaip sistemos administratorius ir norėjote įgyti praktinių žinių, tada patikrinkite tai Udemy kursas.

ŽENKLAI:

 • Atviro kodo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map