Pochopenie doku pre začiatočníkov – technológie kontajnerov

Získajte predstavu o kontajneri s dokom


prístavný robotník je nástroj, ktorý pomocou kontajnerov uľahčuje vytváranie, zavádzanie a spúšťanie aplikácií.

Zahŕňa aplikáciu spolu so všetkými ostatnými prvkami, ako sú externé knižnice a ďalšie také závislosti, ktoré sú potrebné na hladké spustenie aplikácie do jedného balíka..

To umožňuje aplikácii bežať na akomkoľvek počítači so systémom Linux bez ohľadu na vlastné nastavenia počítača, ktoré sa môžu líšiť od počítača, na ktorom bola kódovaná a testovaná..

Je to otvorený zdroj, čo znamená, že ktokoľvek môže pridávať funkcie a funkcie, aby vyhovoval ich potrebám, a tým prispievať k zlepšovaniu nástroja.

Nástroje sú navrhnuté tak, aby sa dostali na internet Ekosystém DevOps. Pomáha vývojárom zamerať sa iba na vývoj bez toho, aby sa obávali systému, na ktorom sa bude kód spúšťať..

Môžu použiť jeden z niekoľkých programov, ktoré už boli navrhnuté tak, aby bežali na Dockeri, ako šablónu pre ich aplikáciu. Docker umožňuje operačnému tímu IT vytvoriť prostredie, ktoré replikuje produkčný server, a umožňuje každému pracovať na projektoch s rovnakým nastavením bez ohľadu na miestne prostredie..

Docker je síce dosť podobný virtuálnemu stroju, ale na rozdiel od virtuálneho stroja nemá v sebe celý operačný systém..

Doky využívajú Linuxové jadro systému, na ktorom sú hostené, a na zabalenie vyžadujú iba aplikáciu spolu s jej závislosťami. To výrazne znižuje veľkosť balíka a zvyšuje výkon použitím menších zdrojov.

Spoločnosti prijímajúce dokovací stanicu

Niekoľko organizácií na úrovni podniku používa Docker rôznymi spôsobmi.

GE Počiatočné postupy vývoja aplikácií boli úplne manuálne a trvalo niekoľko týždňov, aby prešli od vývoja k výrobe z dôvodu niekoľkých chýb, prepracovaní a preskúmaní aplikácie..

Z dôvodu manuálneho zásahu sa nedala opakovať. Tento problém bol vyriešený prijatím Dockera, ktorý sa niekoľkými spôsobmi používa oveľa ľahšie a je vysoko prenosný, čo umožnilo zostavenie raz a spustenie v akomkoľvek prostredí..

Predtým používali VMware, ktorý umožňoval beh jednej aplikácie vo VM, ale s Dockerom mohli teraz bežať v priemere 14 aplikácií na kontajner.

PayPal používa komerčné riešenie spoločnosti Docker; to vývojárom nielen umožnilo, pokiaľ ide o produktivitu a obratnosť, ale aj tím infraštruktúry z hľadiska nákladovej efektívnosti.

správy BBC prináša online správy, ktoré obsahujú viac ako 80000 denných správ v angličtine. Postupne prešlo cez 26 000 pracovných miest v rôznych integračných prostrediach, čo by malo za následok čakaciu dobu asi 60 minút na úlohu.

Docker odstránil tento problém s časovým oneskorením pre BBC tým, že umožnil paralelné spúšťanie úloh. Dalo vývojárom flexibilitu na nepretržitú integráciu, ktorá vyriešila základnú otázku rýchlosti a objemu.

Migrácia na spoločnosť Docker dramaticky pomohla spoločnosti Lyft, pokiaľ ide o testovanie a nasadenie funkcií nezávisle od hladkej interakcie medzi mikroservismi..

Neustála integrácia umožnila efektívnejší a rýchlejší vývoj a dodávku.

Niekoľko ďalších organizácií, ako sú Business Insider, Groupon, Yelp, ADP, eBay, Expedia, Spotify, New York Times, Oxford University Press, PayPal, Shopify, Washington Post, Uber, patria medzi ďalšie organizácie, ktoré preskúmali a prijali Dockera do svojej organizácie. IT infraštruktúra.

Bežné prípady použitia dokov

Zjednodušenie konfigurácie: Dokovacia stanica môže bežať na akejkoľvek platforme pomocou jej konfigurácie bez skutočnej režie virtuálneho počítača.

Umožňuje vám vložiť konfiguračný súbor do kódu a odovzdať premenné prostredia, aby vyhovoval rôznym prostrediam. Aby sa jeden obrázok doku mohol použiť v inom prostredí.

Správa kódu: Kód prechádza rôznymi cestami od vývoja po výrobu.

Každé prostredie má mierne odchýlky od druhého. Docker eliminuje tento rozdiel poskytovaním konzistentného prostredia, vďaka čomu je vývoj a kódovanie oveľa pohodlnejšie.

Dockerove obrazy sú nemenné, prichádzajú s výhodou, že v aplikačnom prostredí dochádza k nulovej zmene z vývoja na produkciu.

Zvýšená produktivita vývoja: Dva základné ciele v rozvojovom ekosystéme je zabezpečiť, aby sa vývojové prostredie replikovalo čo najbližšie k výrobnému prostrediu a ďalším cieľom bolo čo najrýchlejšie doručenie kódu kvality..

Docker umožňuje spustenie kódu v kontajneri, ktorý odráža výrobné prostredie, a na rozdiel od VM má ukotviteľník menšiu kapacitu režijnej pamäte, čo pomáha spustiť niekoľko služieb..

Druhý cieľ je dosiahnutý, keď používame zdieľaný zväzok Dockera, aby bol aplikačný kód dostupný pre kontajnera od hostiteľa. To umožňuje vývojárovi upravovať zdrojový kód zo svojej platformy a editora, ktorý sa bude odrážať na bežiacom prostredí v doku.

Izolácia aplikácií: Existujú prípady, keď môže byť potrebná izolácia aplikácií, napríklad pre servery API, ktoré vyžadujú odlišnú apache a inú sadu závislostí.

Prevádzka serverov API pod rôznymi kontajnermi je oveľa lepšia cesta von.

Možnosti ladenia: Docker poskytuje množstvo nástrojov, ktoré dobre pracujú s kontajnermi, so schopnosťou vkladať kontrolné body do kontajnerov a tiež rôzne kontajnery, ktoré sú pri testovaní aplikácií úplne nevyhnutné..

Rýchle nasadenie: Dokovacie kontajnery sa dajú vytvoriť pomerne rýchlo, čo sa dosiahne, pretože kontajnery nezavádzajú operačný systém, ale iba spúšťajú aplikáciu.

Po nastavení vám poskytnú mier, že akonáhle bude kód fungovať, bude fungovať vo všetkých prostrediach.

Docker sa svojimi obrovskými výhodami stáva cenným doplnkom IT infraštruktúry.

Ak ste správcom systému alebo máte záujem dozvedieť sa túto horúcu technológiu pre kariérny rast, odporúčam vám ju využiť Online kurz Docker Mastery.

Tagy:

  • prístavný robotník

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map