Top 5 nástrojov s otvoreným zdrojom na správu servera OpenStack

Efektívne spravujte OpenStack pomocou týchto nástrojov s otvoreným zdrojom.


Vo svete cloudu je najdôležitejšie automatizovať všetko, keď sa zdá, že sa jedná o cloudové služby na požiadanie. Práca v softvérovej produkcii sa zvyčajne týka nepretržitého nasadenia a prevádzky prostredia distribuovaného do celého sveta, konkrétne s cloudovými službami na požiadanie..

OpenStack je platforma s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá vám umožňuje vybudovať cloud infraštruktúry IaaS (Service and Service), ktorý sa používa na komoditnom hardvéri. Technológia, ktorá stojí za OpenStack, pozostáva z postupnosti podobných projektov poskytujúcich rôzne komponenty pre riešenie cloudovej infraštruktúry. Dokáže spracovať veľké množstvo úložných a sieťových zdrojov buď v dátovom centre ako samostatný cloud, alebo zvonku ako verejný cloud.

Na správu cloudovej infraštruktúry OpenStack potrebujete spravovať konfiguráciu jednotlivých cloudových služieb. Hlavnou výhodou OpenStack je to, že sa skladá z horizontálnej škálovateľnosti, takže je zrejmé, že pridaním sietí a úložných systémov sa časom rozrastie cloud.

Ak sa chcete dozvedieť OpenStack, vyskúšajte to nevyhnutný kurz.

Základnou súčasťou škálovateľnosti v cloude je hodnota času potrebného na nastavenie a spustenie cloudu, a tým aj jeho zväčšenie, ako aj zníženie prevádzkových nákladov. Na tento účel je potrebná automatizovaná infraštruktúra zavádzania a konfigurácie, ktorá zahŕňa systémy riadenia konfigurácie.

Na inštaláciu, správu a spúšťanie cloudu OpenStack je k dispozícii veľa nástrojov s otvoreným zdrojom. Najdôležitejšou otázkou je, ako vybrať tú najlepšiu.

šéfkuchár

šéfkuchár je vynikajúci automatizačný rámec, ktorý zjednodušuje nastavenie serverov a aplikácií na akékoľvek skutočné, virtuálne alebo cloudové umiestnenie bez ohľadu na rozsah infraštruktúry. Šéfkuchár je produkt, ktorý sa jednoducho zameriava na svoju vývojársku základňu. Šéfkuchár obsahuje kuchárske knihy na zapojenie sa do rôznych preferencií OpenStack.

Využíva Ruby ako programovací jazyk a skladá sa z prehľadávateľného portálu, kde je možné získať techniky a kuchárky prispievajúce komunitou. Šéfkuchár automatizuje manipuláciu so správou konfigurácií a zabezpečí, aby boli systémy správne a dôsledne nakonfigurované.

Šéfkuchár má architektúru založenú na agentovi, ktorá zahŕňa klienta v každej inštancii VM alebo servera, pričom ho vedie centrálny hlavný agent. Šéfkuchár má tiež širokú podporu vo forme množstva kuchárskych kníh a dokumentácie. Medzi jeho vlastnosti patrí:

 • Na jednoduché administratívne úlohy použite jednoduché deklaratívne definície.
 • Konfigurujte rôzne cloudové služby SaaS a integrujte rozhrania API na poskytovanie cloudu
 • Predstavuje jediný proces pre správu nehnuteľností a cloudových nehnuteľností.
 • Vďaka tomu je infraštruktúra vysoko flexibilná, prispôsobiteľná a presne testovateľná
 • Zabezpečuje konzistentné konfigurácie počas životného cyklu vývoja
 • Automaticky korigovať posun konfigurácie
 • Skladá sa z Chef Development Kit, ktorý má robustné testovacie nástroje na overenie zmien v infraštruktúre

Tento nástroj na automatizáciu a konfiguráciu IT je vhodný na rozvoj projektov zameraných na infraštruktúru. Poskytuje správu konfigurácie a veľa úloh týkajúcich sa správy infraštruktúry pomocou receptov.

Ansible

Ansible je nástroj na automatizáciu infraštruktúry, ktorý poskytuje podporu pri konfigurácii systémov, nasadzovaní softvéru a nastavovaní pokročilejších úloh náročných na IT, ako sú dôsledné nasadenia a nulové prestoje pri inštalácii aktualizácií. Možné moduly OpenStack je možné využiť na správu všetkých druhov cloudových operácií.

Možné ide nad rámec jednoduchého nasadenia.

Medzi hlavné ciele patrí jednoduchosť a jednoduché použitie. Ďalej sa výrazne zameriava na bezpečnosť a spoľahlivosť. Možné poskytuje výkonné nástroje na nastavenie a správu OpenStack – na poskytovanie, konfiguráciu a nasadzovanie aplikácií a prácu na špičkovej úrovni.

Je založená na jednoduchej architektúre bez agentov, takže pred inštaláciou nie je potrebné konfigurovať virtuálne počítače alebo pracovné stanice. Pravdepodobne s nimi môže pracovať cez príkazový riadok. Medzi jeho vlastnosti patrí:

 • Poskytuje jednoduché riešenia pre všetky problémy so správou konfigurácie.
 • Umožňuje spoľahlivú a opakovateľnú konfiguráciu IT infraštruktúry
 • Je navrhnutý tak, aby sa ľahko naučil pre administrátorov a vývojárov.
 • Poskytuje správcom systémov riadiaci jazyk, ktorý používa moduly alebo rutiny na vytváranie najrôznejších úloh v nodesMost bezpečný vzdialený systém riadenia konfigurácie
 • Pozostáva z 1300+ modulov s aktívnou komunitou na podporu a rozvoj.

palivo

palivo je nástroj založený na GUI pre správcov systémov na nastavenie a správu OpenStack Cloud. Fuel je projekt proti smeru OpenStack, ktorý sa sústreďuje na automatizáciu nasadenia a testovania OpenStack a radu možností tretích strán..

Palivo automaticky detekuje všetky virtuálne uzly pripojené z rozvodnej siete. Skladá sa z niekoľkých samostatných komponentov. Niektoré komponenty môžu byť tiež opakovane použité oddelene od paliva bez akýchkoľvek úprav a niektoré obsahujú malé vylepšenia. Nasledujú niektoré z jeho funkcií.

 • Vykonáva kontroly po nasadení a tiež vykonáva testy na overenie nasadenia OpenStack Cloud.
 • Môže to roztočiť a spravovať viac klastrov OpenStack
 • Zahŕňa podporu pre CentOS a Ubuntu
 • Pomáha sysadminovi sledovať protokoly v reálnom čase prostredníctvom GUI OpenStack Cloud.

bábka

bábka je deklaratívny jazyk pre „písanie po nasadení mnohých“ balíčkov pre konfiguráciu a správu verzií Openstack na požiadanie. Bábka je umiestnená v nastavení klienta / servera alebo v režime bez servera, kde klienti pravidelne zisťujú server na potrebný stav a doručujú späť stavové záznamy na server..

Bábka môže počas svojho životného cyklu plánovať, aktualizovať a spravovať uzly. Všetky moduly a konfigurácie sú vyrábané s jazykom špecifickým pre bábky založeným na Ruby alebo Ruby samotnom, a preto si budú vyžadovať programové znalosti v oblasti rozšírenia schopností správy systému. Zahŕňa webové používateľské rozhranie a nástroje na podávanie správ.

Puppet Enterprise umožňuje správu uzlov v reálnom čase pomocou vopred vytvorených modulov prítomných na hlavných serveroch. Nástroje na podávanie správ sú úplne vyvinuté a poskytujú podrobné informácie o tom, ako agenti fungujú a aké zmeny sa vykonali. Medzi jeho vlastnosti patrí:

 • Podporuje úplnú automatizáciu so špecifickými faktormi podávania správ a súladu.
 • Má integrácie a moduly od spoločnosti Forge
 • Umožňuje opravu a aktualizáciu bez stresu.
 • Vytvára kalené základné konfigurácie, ktoré spĺňajú regulačné normy
 • Automatizujte a vynuťte správu opráv a znížte potenciálne zraniteľné miesta.

kompas

kompas je pre automatizované nasadenie a správu OpenStack.

Znižuje zložitosť, riadi čas a riadi všetky druhy chýb v správe servera dátového centra. Podporuje zavádzanie serverovej oblasti korelovanej s akoukoľvek cloudovou platformou z exponovaných kovových uzlov.

Spoločnosť Compass pomáha správcom systémov pri určovaní hardvéru, nasadzovaní OS a hypervisora ​​a tiež poskytuje komplexnú správu konfigurácie. Niektoré ďalšie funkcie, ako je uvedené nižšie.

 • Umožňuje implementáciu rôznych konfiguračných príchutí prostredníctvom metadát.
 • Pomáha pri príprave bootstrapovania infraštruktúry a tiež poskytuje operátorom programovateľnosť, aby tak urobili.
 • Vylepšuje rozšíriteľnosť pomocou asimilácie niekoľkých nástrojov konfigurácie klastra OpenStack.
 • Jadro kompasu sa spája s mnohými ďalšími nástrojmi na vyhľadávanie zdrojov, plánovanie OS a nasadenie balíkov.

záver

Mali by ste skontrolovať a otestovať každý z vašich nástrojov, aby ste sa uistili, ktorý z nich spĺňa vaše požiadavky. Pokiaľ ide o OpenStack, existuje dostatok nástrojov a techník na zníženie bolesti pri inštalácii a nastavení; Ak uvažujete o vytvorení súkromného cloudu, navrhujem použiť technológiu Fuel alebo Ansible. Budete tiež radi čítať o 8 Cloud Object Storage na ukladanie Public & Súkromné ​​údaje.

Tagy:

 • Open Source

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map