Įvadas apie kompiuterinius tinklus pradedantiesiems

Kompiuterių tinklas yra priemonė, kuria kompiuteriai sujungiami, kad būtų galima keistis duomenimis ir informacija, ištekliais ir visais kitais tinklo įrenginiais, tokiais kaip spausdintuvai..


Kompiuteriai, kaip mes dabar žinome, taikomi visose srityse, susijusiose su žemės ūkiu, švietimu, medicina, technologijomis, transportu ir pan. Todėl akivaizdu, kad organizacija turi savo kompiuterių tinklą, kad būtų galima toliau dalintis duomenimis ir juos atkurti, taip pat efektyviai valdyti ir naudoti skaičiavimo išteklius..

Šiandienis pasaulis yra globalus kaimas, kuriame atsirado internetas, kuris yra milijonų kompiuterinių sistemų, sujungtų į tinklą, kad būtų galima keistis informacija, derinys. Pastebėta, kad interneto plėtra gerėja, nes teikia naudingą informaciją ir platformas visų klasių žmonėms, verslininkams, studentams, amatininkams, amatininkams ir visoms kitoms žmonių ir profesijų kategorijoms..

Kompiuterių tinklo tipai

Kompiuterių tinklai gali būti klasifikuojami pagal įvairius požymius, tokius kaip fizinis dydis, ryšio būdas, įrenginių tipai ir tt. Jei norite lengvai pristatyti, pažvelkime į jo klasifikaciją pagal fizinį dydį. Jūs dažnai girdėsite šiuos dalykus.

 • Vietinis tinklas (LAN)
 • Metropolitan Area Network (MAN)
 • Plačiajuostis tinklas (WAN)

Vietinis tinklas (LAN)

LAN kompiuterinio tinklo tipas, kuris paprastai susijęs su maža sritimi ir dažniausiai ribojamas vienoje vietoje; pavyzdžiui, kibernetinės kavinės, kompiuterinės laboratorijos ar tiesiog organizacijos pastato sujungimas į tinklą.

Namų ar mažų pastatų tinklas yra žinomas kaip SOHO LAN (reiškia mažo namų biuro vietinį tinklą). Tokio tipo tinkluose paprastai yra nedaug kompiuterių ir kitų tinklo įrenginių, pvz., Jungikliai ir maršrutizatoriai (išsami informacija apie įrenginius paaiškinta žemiau).

Metropolitan Area Network (MAN)

MAN yra kompiuterinio tinklo tipas, kuris yra didesnis nei LAN, bet ne didesnis kaip WAN (Wide Area Network). Tai tarpininkas tarp LAN ir WAN. Jis apima daugiau sričių nei LAN ir turi daugiau kompiuterių; tai taip pat gali būti vertinama kaip daugiau nei vieno LAN derinys.

Šio tipo maršrutizatoriai yra gerai naudojami tinklo atskyrimui ir integravimui, todėl dėl jo dydžio reikia daugiau administracinių patikrinimų.

Plačiajuostis tinklas (WAN)

Tai yra didžiausia kompiuterių tinklo forma, apimanti tūkstančius hektarų žemės ploto. Tai gali vykti per valstybes ir šalis; kompiuterių ir tinklo įrenginių ar išteklių kiekis neribojamas. WAN naudoja visus reikalingus tinklo įrenginius, tokius kaip komutatoriai, maršrutizatoriai, šakotuvai, tiltai, kartotuvai ir tt. Tokiam tinklo tipui paprastai reikalingas administracinis patikrinimas visą darbo dieną, nes jo gedimas gali sukelti didžiulį duomenų praradimą ar vagystę..

Lengvai pažįstamas pavyzdys yra internetas.

Tinklo įrenginiai ir sąlygos

Yra įvairių tinklo įrenginių ir naudojama daug terminų. Rasime apie juos toliau.

Maršrutizatorius

Maršrutizatorius naudojamas norint sujungti skirtingus tinklus. T. y., Jei norite sujungti du ar daugiau LAN, jums reikia maršrutizatoriaus. Ji yra atsakinga už siunčiamų duomenų kelio nustatymą. Maršrutizatorius laikomas trečiojo lygio įrenginiu dėl to, kad jis veikia OSI (Open System Interconnection) ryšio modelio 3 sluoksnyje ir jo sąsajoje naudoja IP adresus..

Perjungti

Jungiklis yra atsakingas už kompiuterių sujungimą. Jungiklis yra pagrindinis LAN tinklas. Kadangi tai suteikia galimybę sujungti skirtingus kompiuterius. Žinoma, kad šis įrenginys veikia OSI modelio ryšių standarto 2 lygmenyje. Taigi tai yra dviejų sluoksnių įrenginys. Jungiklis yra patobulinta tilto forma.

Belaidis maršrutizatorius

Galbūt turite savo namuose. Belaidis maršrutizatorius padeda sujungti kelis įrenginius be laido.

Paprastai žinomas kaip „wi-fi“ tinklas ir naudojamas paskirstyti internetą keliems įrenginiams namuose, parduotuvėje ar biure.

Prieigos taškas

Prieigos taškas naudojamas vietoje jungiklio belaidžiame tinkle.

OSI modelis

OSI modelio koncepcija, skirta standartizuoti ryšių tarp tinklo įrenginių sistemą. Jį sudaro septyni sluoksniai.

 • Fizinis
 • Duomenų nuoroda
 • Tinklas
 • Transportas
 • Sesija
 • Pristatymas
 • Taikymas

Stebulė

„Hub“ taip pat žinomas kaip kelių uostų kartotuvas dėl savo panašumo su kartotuvu, nors yra ir specifinių prietaisų, vadinamų kartotuvais. Stebulė taip pat buvo naudojama kompiuteriams sujungti ir dalintis duomenimis tarp jų, tačiau dabar ji dažniausiai naudojama kaip kartotuvas kartojant signalus iš didelių atstumų. Stebulė yra žinoma kaip vieno sluoksnio įrenginys (OSI modelyje), kaip ir kartotuvas.

Eternetas

Ethernet prie kabelių ir uostų sistemos, susijusios su tinklų kūrimu. Tinklo kabeliai yra vadinami eterneto kabeliais ir naudojami kompiuteriui prijungti prie visų kitų tinklo įrenginių arba sujungti kompiuterį. Iš jų labiausiai paplitusi yra RJ45 jungtis.

„Cisco“ įrenginiuose maršrutizatoriaus ar komutatoriaus Ethernet prievadai yra žinomi kaip greiti Ethernet prievadai, kurie dažniausiai žymimi raidėmis ir skaičiais pagal tai, kaip jie išdėstyti. Pavyzdžiui, pirmasis maršrutizatoriaus Ethernet prievadas yra pažymėtas Fa0 / 0, o jungiklio – Fa0 / 1..

IP adresas

IP reiškia interneto protokolą.

IP adresas yra 32 bitų adresas, suteikiamas kompiuteriams, komutatoriams ir maršrutizatoriams, kad juos būtų lengva rasti kituose tinklo įrenginiuose. Šiuo metu tai yra dvi versijos, kurios yra IPv4 (IP versija 4) ir IPv6 (IP versija 6).

IPv4 yra dažniausiai naudojamas. Jis parašytas kaip 12 skaičių rinkinys, atskirtas taškais trimis (-iais), pvz., 192.168.231.254, arba gali būti parašytas trumpiau, jei pirmasis skaičius lygus nuliui, t. Y. 010.002.001.001 gali būti parašytas kaip 10.2.1.1

Šiuo metu IPv6 nėra labai paplitęs. Ji buvo sukurta, kai reikėjo įveikti didėjančius IP adresų išeikvojimo iššūkius. Jis parašytas forma 2031: 0000: 130F: 0000: 0000: 09C0: 876A: 130B. Jame yra ir skaitmenys, ir abėcėlės.

Norite sužinoti savo viešą interneto IP? išbandyti šį Mano IP įrankis.

MAC

MAC („Media Access Control“) adresas yra 64 bitų gamintojo adresas, įrašytas kompiuterių, maršrutizatorių ir komutatorių pagrindinėse plokštėse. Kiekvienas kompiuteris, komutatorius ar maršrutizatorius turi unikalų MAC adresą. Tai unikalių elektroninių prietaisų tapatybės šaltinis, kad būtų galima lengvai juos atpažinti. Jis yra toks pat unikalus kaip ir žmonių pirštų atspaudai.

Potinklio kaukė

Potinklio kaukė padeda nustatyti IP adreso klasę, nes ji priskiriama kompiuteriams, maršrutizatoriams ar komutatoriams kartu su IP adresu, kad būtų aiškesnė jo klasė ar tinklas.

 • A klasės IP adresas – potinklio kaukė užrašoma kaip 255.0.0.0
 • B klasės IP adresas – potinklio kaukė užrašoma kaip 255.255.0.0
 • C klasės IP adresas – potinklio kaukė užrašoma kaip 255.255.255.0

Domeno vardo tarnyba (DNS)

DNS yra žmonėms skaitomų vardų vertimo arba transformavimo į IP adresus ir atvirkščiai paslauga. Galite naudoti a DNS įrašų peržiūra sužinoti išsprendžiantį IP adresą.

Dinaminis pagrindinio kompiuterio konfigūravimo protokolas (DHCP)

DHCP yra paslauga, automatiškai priskirianti IP adresus pagrindiniams įrenginiams, pavyzdžiui, kompiuteriams. Šią funkciją vykdo maršrutizatorius (tik tada, kai jis sukonfigūruotas tai padaryti).

Virtualus vietinis tinklas (VLAN)

VLAN yra būdas, kaip logiškai atskirti LAN ir padaryti jį panašų į skirtingus tinklus viename. Fiziškai tai yra vienas tinklas, bet logiškai tai yra skirtingi tinklai. Tai atliekama jungikliu (tik sukonfigūravus tai padaryti).

BEVIELIS INTERNETAS

„Wi-Fi“ yra kompiuterių prijungimo prie tinklo būdas nenaudojant laidų, t. Y. Belaidis tinklas, kurio metu naudojami kompiuteriai, kuriuose veikia „Wi-Fi“, prieigos taškai, belaidžiai maršrutizatoriai ir kt..

Mastelio keitimas

Tai yra tinklo galimybė išplėsti taip, kad atsirastų vietos daugiau prietaisų sujungti ir integruoti į tinklą, nesukeliant jokių didelių pakeitimų visame tinkle..

Išvada

Tikiuosi, kad tai suteiks jums idėją apie pagrindines kompiuterių tinklo sąvokas. Jei nesate inžinieriai ir norite sužinoti daugiau apie tinklų kūrimą, patikrinkite šį puikų variantą internetinis kursas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map