10 syntetických monitorovacích nástrojov pre vaše online podnikanie

Priznajme si to. Existujú rôzne monitorovacie nástroje, avšak prestoje a chyby sú významným zdrojom obchodných obáv.


Môže byť odpoveďou syntetické monitorovanie?

Monitorovanie je mimoriadne dôležitou a potrebnou súčasťou každého moderného digitálneho podnikania.

Nemôžete sa spoľahnúť na náhodný objav chýb alebo čakať, až sa frustrovaný zákazník zavolá, jednoducho preto, že náklady na podnikanie sú príliš vysoké..

Prial by som si, aby som mohol zverejniť údaje (ale zmluvné povinnosti ma zaväzujú), ale videl som, že firma stráca pozíciu na trhu približne od 2 do 20, len preto, že sťažnosti zákazníkov sa neustále hromadili. A toto bolo podnikanie B2B. Ak si myslíte, že ich mohol uložiť dobrý tím zákazníckych služieb (alebo tím „úspechu zákazníka“, nech už chcete čokoľvek nazvať), mali by ste sa mýliť – jednoducho to bolo príliš veľa neočakávaných chýb v systéme, ktoré sa náhodne objavovali náhodne aj po zavedení opráv.

Prečo nestačí monitorovanie?

Odpoveď na tieto obchodné problémy je – monitorovanie! Áno, všetci to vedia a vy ako podnik pravdepodobne máte zavedených niekoľko monitorovacích systémov.

Výzvou pre aplikácie v reálnom svete je však to, že časy používania príkazov ping a API dokonca nevystrekujú povrch aplikácie. Moderné aplikácie sú postavené na transakciách, zúženiach, prihláseniach a niekoľkých službách tretích strán, a to všetko musí skôr fungovať spoločne, ako pracovať dokonale izolovane..

Pri tradičných systémoch monitorovania môžete mať istotu, že váš e-mailový server funguje a váš platobný server funguje, ale ako viete, či platobný server môže prostredníctvom e-mailového servera odosielať transakčné e-maily??

Pozdravte syntetické monitorovanie.

Ak ste sa snažili dostať do nepolapiteľnej zasľúbenej krajiny, kde narazíte na problémy skôr, ako to urobia vaši zákazníci, Synthetic Monitoring je to, čo potrebujete. Napriek ezotericky znejúcemu názvu (a skutočnosti, že môže byť veľmi ťažké kódovať sami seba), je syntetické monitorovanie pomerne jednoduchým vysvetlením..

Zahŕňa to simuláciu používateľov aplikácií vo forme skriptov, ktoré potom prechádzajú niektorými preddefinovanými tokmi stránok a overujú, či všetko funguje tak, ako by malo. Upozorňujeme, že vo vašej aplikácii nie je žiadny skutočný rozdiel – žiadosti fungujú, akoby prichádzali od skutočného používateľa, a zahŕňajú stlačenie tlačidiel a vyplnenie formulárov na stránkach presne tak, ako by to urobil používateľ..

Pravidelné nastavenie a spustenie súboru takýchto testov vám umožňuje kedykoľvek zodpovedať nasledujúce kritické otázky:

 • Je systém hore?
 • Sú všetky dôležité podsystémy hore?
 • Sú zákazníci schopní prihlásiť sa?
 • Sú zákazníci schopní nájsť to, čo očakávali a na správnom mieste?
 • Má nejaká nedávna zmena kódu nejakú časť zákazníckej skúsenosti?
 • Sú zákazníci schopní filtrovať výsledky, sťahovať správy atď.?
 • Sú zákazníci schopní uskutočňovať platby?
 • Sú zákazníci schopní kontaktovať tím podpory priamo z aplikácie?

Váš zoznam sa môže líšiť, ale akonáhle nastavíte Syntetické monitorovanie, budete mať vždy 100% dôveru vo svoj systém. Syntetické sledovanie je ťažké preveriť, ale akonáhle ste ho nastavili a spustili, začnete sa pýtať, ako ste to zvládli bez neho.!

Aké sú niektoré z najlepších dostupných syntetických monitorovacích nástrojov?

Teraz, keď ste pripravení prevziať skutočnú, skutočnú (alebo „syntetickú“, ak budete ��) poplatok za svoju aplikáciu, tu sú niektoré z najlepších nástrojov, ktoré môžete nasadiť a okamžite začať využívať výhody.

Uptrends

Uptrends je krásna a na funkcie bohatá služba syntetického monitorovania, ktorá sa oplatí vyskúšať. Niektoré funkcie, ktoré pôsobia vopred, sú snímky zlyhania (pozrite sa, kde presne sa v prehliadači zlomili veci), obmedzovanie šírky pásma (zistite, ako sa vaše webové stránky / aplikácie správajú v zlom stave siete) a ďalšie.

Páči sa mi, že Microsoft a Vimeo používajú uptrendy, takže ste v dobrej spoločnosti!

Checkly

Checkly tvrdí, že je to najmodernejšie monitorovacie a testovacie riešenie, ktoré upútalo veľa pozornosti, najmä v komunite JavaScript so zákazníkmi, ako sú Vercel a Humio. Môžete sledovať toky transakcií na webe v skutočnom prehliadači a kontrolovať aj svoje koncové body API. Jeden informačný panel vám kedykoľvek poskytne všetko, čo potrebujete vedieť o správnosti a výkone svojej aplikácie.

To, čo sa mi naozaj páči, je to, ako Checkly kombinuje veľmi ľahké nastavenie a ľahké použitie s výkonnými nástrojmi, ktoré vývojári budú milovať. Checkly používa rámec prehliadača Chrome Puppeteer na presnú simuláciu interakcií s prehliadačom Chrome. Ak chcete vytvoriť šeky, môžete sa ponoriť do kódu alebo použiť Bábkový rekordér, rozšírenie Chrome s otvoreným zdrojom od spoločnosti Checkly s takmer 7 000 hviezdami na serveri Github.

Checkly ponúka výkonné REST API, ktoré vám umožňuje organizovať a automatizovať vaše šeky, napríklad pomocou Terraformu. Umožňuje vám tiež nastaviť jemnozrnné upozornenie na Opsgenie, Pagerduty alebo Slack. Celkovo skvelé riešenie, ktoré považujem za najzaujímavejšie pre moderné tímy DevOps.

Ceny začínajú na 7 $ mesačne, čo zahŕňa kontrolný interval 1 minúty od umiestnenia globálnych dátových centier.

Dynatrace

Pokiaľ ide o monitorovanie aplikácií, Dyntrace nepotrebuje úvod.

Preto ich Syntetické monitorovanie vysoko sa odporúča služba. Je to vynikajúci nástroj s automatickým nasadením a vstavaným automatickým vyhľadávaním pre distribuované systémy vo veľkom meradle a jeho dashboardy a analýza sú poháňané najmodernejšou umeleckou inteligenciou, ktorá vám pomôže prebrať hluk.

Pingdom

Pokiaľ ide o priemerný podnik, jeho potreby sú pomerne jednoduché a priame. Monitorovať je zvyčajne iba jedna aplikácia a niekoľko koncových bodov a kritické sú iba hŕstky zákazníckych skúseností.

Pre tieto prípady použitia je väčšina špičkových ponúk nadmerná cena, vďaka čomu je Pingdom mojím jasným favoritom pre všeobecné monitorovanie aj Syntetické monitorovanie rovnako.

Ako vidíte, vytvorenie syntetického monitorovacieho testu je v Pingdomu jednoduché, a určite si užijete ten príjemný a sústredený zážitok. Ak ste ešte nezačali žiadne monitorovanie, odporúčame vám vyskúšať celý balík ponúkaný spoločnosťou Pingdom – určite vás poteší.!

Uptime.com

uptime je softvér na monitorovanie podnikového webu, ktorý obsahuje syntetické monitorovanie.

Ich exkluzívny vstavaný editor, vybavený poľnými návrhmi, vytvára prístup ku kontrolám transakcií bez kódu. Editor obsahuje funkciu automatického dokončovania, ktorá identifikuje konkrétne prvky bez toho, aby za ne museli loviť.

Kontroly transakcií služby Uptime predstavujú rýchly a jednoduchý spôsob získania kritických informácií o tom, čo na vašom webe nefunguje a prečo. Vrelo odporúčam vyskúšať si to.

APIC

APIC je pevná syntetická monitorovacia ponuka od spoľahlivej spoločnosti. Ich služba syntetického monitorovania zahŕňa monitorovanie dostupnosti, sledovanie konkurencie, globálny monitor (simuláciu používateľov z ľubovoľnej geografickej polohy) a ďalšie.

Jednou z hlavných výhod, ktorú ponúka spoločnosť Apica, je nasadenie na mieste pre podniky, ktoré sú citlivé na súkromie alebo podliehajú regulačným požiadavkám.

Site24x7

Rovnako ako Pingdom, aj server Site24x7 je známy ako jednoduchá služba ping na sledovanie dostupnosti aplikácií, ale potešilo ma, keď som videl jej aplikáciu. Syntetické monitorovanie ponuky.

Táto služba je kompatibilná s testovacími prípadmi selénu, takže je bonusom, ak ste už na testovanie prehliadača používali selén..

Bol som ohromený ich oznamovacím systémom, ktorý prichádza s programovateľnými webhookmi a kompatibilitou plug-and-play s tímami Microsoft, Slack, Stride, HipChat, Zapier atď..

AppDynamics

AppDynamics, ktorý je teraz vo vlastníctve spoločnosti Cisco, je populárne meno v monitorovacích službách pre webové stránky a API s dôležitou podskupinou syntetického monitorovania založeného na prehliadači. služby.

Kým ponuky sú štandardné, existuje niekoľko funkcií, ktoré vynikli pre mňa.

Prvým z nich je opakované testovanie chýb – hneď ako bude chyba odstránená, AppDyanmics ju znova otestuje, aby sa ubezpečil, že nejde o nesprávny negatívny výsledok; iba potom vám bude zaslané upozornenie.

Po druhé, sú to súkromné ​​syntetické agenty, ktoré vám umožňujú nasadiť vlastné syntetické agenty na vašu infraštruktúru na pokrytie okrajových prípadov alebo problémy s latenciou. Rozhodne stojí za vyskúšanie!

Catchpoint

Catchpoint je mimoriadne komplexná služba syntetického monitorovania s viac ako 700 globálnymi testovacími miestami (viac ako čokoľvek iné, na čo som pri výskume tohto článku narazila)..

Pokúša sa pokryť celé monitorovacie spektrum kontrolou viac ako 20 druhov monitorovania a vykopaním skutočnej príčiny zlyhania.

Bolo napríklad neúspešné odovzdanie súboru z dôvodu neodpovedania zo servera FTP alebo poskytovateľa internetových služieb zákazníka alebo poskytovateľa internetových služieb vašej firmy? Či už ide o akékoľvek populárne protokoly, typy prehľadávačov, pripojenie na poslednú míľu atď., Catchpoint ide z cesty a poskytuje skutočný a úplný obraz.

Nové pamiatky

Posledný na tomto zozname je Nové pamiatky, čo je ďalšia slušná služba syntetického monitorovania.

Má všetky funkcie, ktoré by ste od očakávanej služby syntetického monitorovania očakávali, hoci od písania obsahuje iba 18 globálnych miest. Ak je preto vaša globálna dostupnosť problémom číslo 1, nemusí to byť pre vás najlepšia voľba.

Ak už používate iné produkty spoločnosti New Relic, jedná sa o elegantnú kombináciu Insights.

záver

Náprotivkom syntetického monitorovania je skutočné monitorovanie, ktoré zahŕňa živé zaznamenávanie chýb a ich sledovanie ako jastrab. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade má Real Monitoring svoje zásadné miesto – simulácie nikdy nemôžu úplne dosiahnuť chaos živého naloženého systému.

Najmä pokiaľ ide o hľadanie ideálnych miest na optimalizáciu, Real Monitoring je vaša jediná stávka. Ako som však už zdôraznil, Real Monitoring sa snaží dohnať zákazníka a predstavuje reaktívny spôsob riešenia chýb (ktoré sú podľa môjho názoru stále na míle ďaleko od štandardných praktík, ktoré podniky používajú – ignorovanie chýb ��).

Tagy:

 • monitorovanie

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map