13 najlepších nástrojov na monitorovanie API pre vaše podnikanie

Ak si podniky v dnešnom konkurenčnom prostredí nemôžu dovoliť jednu vec, je to podpriemerná výkonnosť systému.


Ešte horšie je, keď jeden alebo viac subsystémov zlyháva a technický tím si toho neuvedomuje. V kritických odvetviach, ako je bankovníctvo, obchodovanie s akciami atď., Môžu prestoje stáť každú minútu milióny dolárov (alebo viac), zatiaľ čo v iných krajinách môže dôjsť k smrteľným reakciám zákazníkov. Je takmer na mieste, keď spoznať chybu skôr, ako váš zákazník už nie je inteligentný; to je povinná.

API, API, všade

Je to svet, v ktorom dominujú API, a pravdepodobne ho budete počuť a ​​používať niekoľkokrát denne. Ak ste poskytovateľom služieb akéhokoľvek druhu, máte rozhrania API, na ktoré sa ostatní spoliehajú, a existujú rozhrania API, ktoré spotrebujete, aby ste udržali podnik v chode (rozhranie API služby Mapy Google, platobné rozhrania API atď.). Ale to je len špička ľadovca. Pre tých, ktorí sú vo svete počítačového programovania, je aplikačné programovacie rozhranie (API) široký pojem, ktorý pokrýva viac ako len mapy a nákupy..

Bez toho, aby ste si to uvedomili, všetko v softvérovom systéme (áno, doslova všetko) je API alebo vystavuje API.

Predtým, ako sa pustíme do monitorovania rozhraní API, pozrime sa chvíľu na to, čo je to rozhranie API a aký rozsah nášho softvérového systému pokrýva. To vám pomôže obmedziť výber a lepšie sa rozhodnúť, na ktoré API sa chcete vzťahovať, a preto, ktoré nástroje budú pre váš jedinečný prípad použitia lepšie..

Čo je API?

Začnime štandardnou definíciou učebnice skôr, ako začneme hlbšie cvičiť každodennú obchodnú slovnú zásobu. Ak sa pýtame Wikipedia o rozhraniach API, musí povedať:

V počítačovom programovaní je aplikačné programovacie rozhranie (API) sada definícií podprogramov, komunikačných protokolov a nástrojov na vytváranie softvéru. Vo všeobecnosti ide o súbor jasne definovaných metód komunikácie medzi rôznymi zložkami. Dobré API uľahčuje vývoj počítačového programu poskytnutím všetkých stavebných blokov, ktoré potom programátor zostaví.

Rozhranie API môže byť pre webový systém, operačný systém, databázový systém, počítačový hardvér alebo softvérovú knižnicu.

Druhý riadok je nevyhnutný (dôraz je kladený na mňa). Za API sa nepovažujú iba webové služby. Hovory operačného systému, interakcie databázového systému, hardvérové ​​signály, softvérové ​​knižnice (kód, ktorý môže iný kód znovu použiť) spadajú do rámca API, pretože všetky predstavujú dobre definované a dobre zrozumiteľné rozhranie a sadu protokolov..

Teraz v ktorýkoľvek daný deň môže ktorékoľvek z týchto rozhraní API prestať fungovať. Možno pevný disk dosiahol svoj limit operácií vstup / výstup za sekundu, alebo platnosť certifikátu SSL vypršala, alebo sa v použitej najnovšej verzii kódu vyskytla nevyjadrená chyba – všetky tieto situácie zaručujú neustále monitorovanie a okamžité konanie, keď (pokiaľ možno pred) nastane problém.

Tento článok primerane navrhne nástroje, ktoré môžu monitorovať vašu aplikáciu vo všetkých oblastiach, nielen pri výmene údajov medzi dvoma systémami.

Náklady na prestoje API

Je ťažké vyčísliť, koľko prestojov bolí, ale Gartner vydal študovať v roku 2014, čím sa počet zvýšil o 300 000 dolárov za hodinu. Toto je, samozrejme, skromný priemer. Zoberme si obchodnú stratu spôsobenú prestojom počas jednej hodiny, povedzme, zľavového obdobia Čierny piatok. Ďalšie hororové príbehy o tom, ako nefunkčné / nefunkčné API zabili podnikateľa alebo zamestnaneckého ducha, nájdete na stránke tu a tu.

Aj keď sa obchodná stránka výpadkov API nedá podceňovať, existuje aj skrytá strata, ktorá môže byť z dlhodobého hľadiska ešte väčšia – tímová morálka. Vývojári milujú automatizáciu a spoľahlivosť v systémoch (v skutočnosti to všetci robíme; predstavte si, že váš poštový server klesá niekoľkokrát denne!), A prestoje prerušujú ich kód a frustrujú ich. Ak tieto pretrvávajú, problémy začnú čoskoro ovplyvňovať ďalšie obchodné funkcie (predaj a marketing), ktoré vás už unavia z neustálej straty tváre pred zákazníkom..

Dôsledne som videl, že dve firmy zomierajú takmer na smrť v dôsledku zlých interných monitorovacích systémov, a nemám srdce ich znova vidieť. ��

Teraz sa prestoje nedajú odstrániť; v skutočnom svete sa čokoľvek môže pokaziť kedykoľvek. Ak však máme zavedené vhodné monitorovacie systémy, môžeme zistiť chyby hneď, ako k nim dôjde, niekedy ešte skôr, ako k tomu dôjde zákazník!

S ohľadom na to sa pozrime na niektoré z najlepších nástrojov na monitorovanie API na trhu.

Uptrends

Kompletné riešenie pre všetky druhy monitorovania API (pamätáte si našu širokú definíciu API z minulosti?), Uptrends poskytuje monitorovanie webových stránok, rozhraní API, serverov a ďalších. Poskytuje spokojnú zákaznícku základňu s 25 000 zákazníkmi, medzi jej klientov patria napríklad spoločnosti Vimeo, Microsoft, Volkswagen, Vimeo a ďalšie..

Jednou z jedinečných funkcií služby Uptrends je testovanie pomocou prehliadača. Táto služba roztočí skutočné rôzne prehliadače na spustenie vašej aplikácie alebo webových stránok a poskytuje podrobnú metriku jej výkonnosti.

Časy odozvy a metriky sú však iba polovicou príbehu. Služba Uptrends vám tiež poskytne podrobnú správu o výkonnosti aktív, takže presne viete, čo spôsobuje problémové miesto. Ak sa vyskytne chyba, služba urobí snímku obrazovky a odošle vám ju, aby ste presne videli, ako sa cíti na druhom konci rovnice. ��

Celkovo vzato je služba Uptrends spoľahlivou a príjemnou službou, ktorej dôveruje mnoho veľkých mien.

Dotcom-Monitor

Platforma Dotcom-Monitor umožňuje konfigurovať zariadenie s viacerými úlohami pomocou úlohy HTTP / S. Vďaka tomu môžete monitorovať webové rozhrania API založené na OAuth 2.0 na dostupnosť, výkon a správne odpovede. Replikáciou jednej alebo viacerých požiadaviek koncového klienta a monitorovaním webovej služby SOAP agenti spoločnosti Dotcom-Monitor overujú, či je možné údaje medzi API a webovou aplikáciou správne vymieňať..

Keď agent zistí chybu, skontroluje ju podľa filtra zariadenia. Ak chyba nie je odfiltrovaná, zariadenie spustí výstrahu. Môžete nakonfigurovať viacero skupín upozornení a nastaviť prispôsobené plány upozornení a možnosti eskalácie. Správy sú k dispozícii vo formátoch CSV, PDF a TXT. Zobrazujú viac užitočných metrík, ako sú časy odozvy, prestoje a priemerný výkon podľa polohy.

Cenové plány spoločnosti Dotcom-Monitor začínajú na 1,99 USD mesačne a ponúkajú okrem iného aj monitorovanie webových služieb s podporou protokolov HTTP / S, SOAP / REST, API API, kontrolu certifikácie SSL, overenie odozvy, okamžité varovania a 30 monitorovacích miest..

Checkly

Checkly tvrdí, že je to najmodernejšie monitorovacie a testovacie riešenie, ktoré upútalo veľa pozornosti, najmä v komunite JavaScript so zákazníkmi, ako sú Vercel a Humio. V skutočnom prehliadači môžete monitorovať webové rozhrania API, ako aj transakcie na webe. Jednotný informačný panel vám kedykoľvek zobrazuje všetko, čo potrebujete vedieť o správnosti a výkone svojej aplikácie.

Naozaj sa mi páči, ako systém Checkly kombinuje nenáročné nastavenie a jednoduché použitie s výkonnými nástrojmi na prispôsobenie vašich šekov. Namiesto jednoduchého pingu používa na sledovanie API API plnohodnotné konfigurovateľné HTTP kontroly. Zahŕňa to aj skripty nastavenia / roztrhávania, ktoré sa veľmi dobre hodia, keď napríklad chcete podpísať žiadosti alebo vyčistiť testovacie údaje..

Ďalšou vecou, ​​ktorá vyniká, je výkonné rozhranie REST API, ktoré vám umožňuje organizovať a automatizovať vaše kontroly, napríklad pomocou aplikácie Terraform. Umožňuje tiež používateľom nastaviť jemnozrnné výstrahy v kombinácii s Opsgenie, Pagerduty alebo Slack. Celkovo skvelé riešenie, ktoré považujem za najzaujímavejšie pre moderné tímy DevOps.

Ceny začínajú na 7 $ mesačne a zahŕňajú 1minútový interval kontroly a umiestnenie globálneho dátového centra.

Amazon CloudWatch (pre AWS)

Ak máte infraštruktúru na serveri AWS, CloudWatch nemožno dostatočne odporučiť. Okrem sledovania aplikácií má CloudWatch aj monitorovanie infraštruktúry, čo pomáha vášmu tímu DevOps pokojne spať v noci.

Zdroj obrázka: aws.amazon.com

Podľa oficiálneho popisu ponúka CloudWatch:

 • Monitorovanie aplikácií
 • Viditeľnosť celého systému
 • Optimalizácia zdrojov
 • Zjednotené prevádzkové zdravie

Takže, pokiaľ budete mať nasadenie iba AWS, CloudWatch bude môcť monitorovať uptime vašej aplikácie, výkon, využitie zdrojov, šírku pásma siete, využitie disku / CPU a tak ďalej, čím poskytuje robustné riešenie pre všetky druhy monitorovania..

Najdôležitejšou výhodou služby CloudWatch je to, že prakticky nemusíte nič nastavovať. Služby AWS generujú relevantné denníky a zdieľajú ich priamo s CloudWatch, ktorý končí na prehľadnom a ľahko zrozumiteľnom informačnom paneli..

Zdroj obrázka: aws.amazon.com

Na informačnom paneli môžete nielen čítať metriky (zatiaľ čo bezplatné programy ponúkajú presnosť do jednej minúty, platené programy vás môžu dostať tak blízko, ako je presnosť jednej sekundy, čo vám umožní efektívne sledovať v reálnom čase), ale tiež vytvárať vlastné pravidlá, nastaviť budíky a kedy by sa mali spustiť, prehľadajte prihlásenie systému toľko podrobností, koľko chcete, a ďalšie.

Iste, nie každý je na AWS, ale najkritickejšie a najznámejšie digitálne podniky sú, a preto som si myslel, že by sa do tohto zoznamu mal zaviesť CloudWatch. V tejto chvíli by som mohol začať znieť ako zlomený roh, ale úprimne povedané, ak ste na AWS, neexistuje jednoduchší spôsob, ako nastaviť monitorovanie, ako CloudWatch.

Chcete sa dozvedieť viac o AWS CloudWatch, poučiť sa z internetu odborník tu.

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, Amazon to tiež udržal jednoduché. Nie je k dispozícii žiadne mesačné ani ročné blokovanie. Vy rozhodujete, koľko potrebujete, a platíte iba podľa toho, čo používate.

Predovšetkým sa však pozrite na ponuku voľných úrovní a povedzte mi, že pre túto službu nie je možné ísť. ��

Zdroj obrázka: aws.amazon.com

prísnosť

Ak žijete podľa metrík výkonnosti a dávate spokojnosť zákazníkov nad všetko ostatné, prísnosť stojí za to sa pozrieť. Názov je dobre zvolený, pretože s nástrojom môžete mať také prísne, ako chcete. ��

Jednou z najužitočnejších funkcií Rigor je funkčné testovanie. Ak sa nezúčastňujete testovania, nezúfajte; funkčné testovanie sa týka úkonu testovania celého toku transakcie, a nielen zamerania sa na jediný koncový bod.

V niektorých ohľadoch je funkčné testovanie dôležitejšie ako testovanie jednotky, pretože implicitne pokrýva testovanie jednotky a poskytuje priamu predpoveď predpovedí zákazníkov.

Ako vidíte na obrázku vyššie, tento funkčný test má sériu siedmich pravidiel, ktoré tvoria transakciu.

Pravidlo č. 1 je žiadosť o vyhľadanie konkrétneho interpreta v rozhraní API; potom pravidlo č. 2 je tvrdenie, čo znamená, že chceme presadiť, aby bol k dispozícii umelec, ktorého sme hľadali; ak tieto dva testy prešli, systém prejde na pravidlo č. 3 atď.

Vo vyššie uvedenom príklade sú funkčné testy prerušené podľa pravidla č. 7 a zúčastnené strany sú okamžite upovedomené o tom, že nie je dostatok kópií albumu „Funky Kingston“. Hovorte o zameraní na podnikanie, než o starosti s technologickými kúskami!

Rigor je seriózna služba pre serióznu firmu, ktorá vám nevadí zaplatiť prémiu za niečo úžasné, takže ak ste jedna, určite ju vyskúšajte.

Assertible

Assertible sa považuje za najjednoduchší nástroj na monitorovanie API a je primárne zameraný na tímy Testovanie a QA. Takže ak si myslíte, že nemáte internú technickú spôsobilosť na zápas s JSON, XML a písaním kódu, Assertible sa oplatí pozrieť.

USP programu Assertible je pútavý a priamy: vaše tímy kontroly kvality a testovania môžu vytvárať testy a overovať ich / monitorovať pomocou rozhrania Assertible. Perfektne sa integruje s GitHubom, takže vaša vedomostná základňa zostane s vami a okrem toho hladko spolupracuje so spoločnosťou Slack.

Plná kruhová integrácia a kontrola funkcií umožňuje prakticky každému vo vašom tíme (dokonca aj projektovým manažérom) vytvárať testy a kontrolovať metriky výkonnosti.

Situácia na obrázku vyššie sa môže zdať trochu nereálna (jednominútové riešenie problémov), je však možné, keď je spätná väzba jasná a okamžitá. Požadovaná nulová absencia kódovania znamená, že testy je možné vytvoriť tak rýchlo, ako môžu vaše tímy kontroly kvality písať a po dokončení ich môžete znova a znova použiť. Toto je v ostrom protiklade s praxou „manuálneho testovania“, ktorá sa používa vo väčšine spoločností, kde jeden tester môže trvať niekoľko dní, kým pokryje aplikáciu, a napriek tomu vám chýbajú vynikajúce detaily jednoducho kvôli dohľadu alebo námahe..

Len za 100 dolárov mesačne (čo je ich najvyššia hodnota) plán, (Mimochodom), Assertible vám umožňuje monitorovať až 50 webových služieb, spolu 50 000 testov a 20 členov tímu. Zvážte náklady na prácu na plný úväzok na vytvorenie a manuálne vykonanie testov a je zrejmé, že Assertible ponúka exponenciálnu efektívnosť.

BlazeMeter

Pokiaľ ide o komplexné testovanie a monitorovanie aplikácií, BlazeMeter je príšerka, ktorá jej na obed zje všetko ostatné. Zároveň však nejde o slabé srdce alebo o tých, ktorí hľadajú jednoduché riešenie na sledovanie rozhrania API, ktoré si toľko nevyžaduje.

BlazeMeter je niečo, za čo sa oženíte, a potom sa bude počas celej životnosti aplikácie vyplácať.

Najväčším plusom BlazeMeter je integrácia s Apache JMeter, pravdepodobne ide o predvolený nástroj na meranie výkonnosti veľkých webových aplikácií. Áno, s programom BlazeMeter si môžete slobodne vybrať rámčeky pre testovanie s otvoreným zdrojom a jednoducho ich analyzovať pomocou jednoduchých dashboardov.

Plány sú drahé a ak vaša aplikácia uvidí až 5 000 súčasných používateľov, používanie BlazeMeter bude stáť 649 dolárov mesačne. Plány fixných nákladov sú k dispozícii pre ešte väčšie pracovné zaťaženie, ktoré má norma podľa druhu klientov, ktorých BlazeMeter má: Pfizer, Adobe, GAP, NFL, Atlassian, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Nie je to tak, že BlazeMeter nie je možné používať jednoduchšie. Rovnako ako väčšina iných monitorovacích nástrojov API poskytuje funkčné testovanie (nazývajú ich „scenáre“), ktoré možno vykonať pomocou intuitívneho rozhrania GUI.

BlazeMeter je určený pre vývojárov. Prostredníctvom vyhradeného testovacieho nástroja Býk, BlazeMeter vystavuje DSL (Domain Specific Language), ktorý možno použiť na písanie všeobecných testov, ktoré možno spustiť proti JMeter, Selenium a iným populárnym open-source nástrojom. A nenechajte sa zmienkou o DSL obávať; nejde len o oslavovaný súbor YAML (.yml extension):

prevedenie:
– súbežnosť: 100
nábeh: 1m
hold: 1m30s
scenár: jednoduchý

scenáre:
jednoduchá:
doba myslenia: 0,75
žiadosti:
– http://blazedemo.com/

Strávte nejaký čas s Taurusom a vaši vývojári budú vďační za to, že dokážu písať zložité opakované testy.!

Celkovo vzaté je BlazeMeter ťažkou váhou pre ťažké váhy.

AppDynamics

AppDynamics je súčasťou Cisco a je už dlho v monitorovacej hre webových aplikácií a je celkom dobre známa. AppDynamics je v súčasnosti súbor nástrojov na riešenie širokého spektra požiadaviek na výkon a monitorovanie moderného tímu SaaS..

Pokiaľ ide o čisté sledovanie API / mikroskopických služieb, sada ponúka Microservice IQ. Pomocou tejto služby môžete monitorovať a analyzovať klaster mikroprocesov prakticky v akomkoľvek meradle, zachovať históriu a nechať korelovať so zmenami v klastri. V každom prípade to aspoň umožňuje simulovať dopad pridávania / odoberania uzlov z klastra.

To isté platí pre sledovanie metrík v reálnom čase, ktoré je možné vykonať na úrovni klastrov alebo uzlov, čím vám podľa potreby poskytnú pohľad na veľký obraz aj extrémne podrobnosti..

Ako vidíte na snímke obrazovky, monitorovanie Docker je zabudované priamo v, čo ocenia tímy, ktoré majú svoju infraštruktúru spustenú v Docker (takmer všetci, to je ��).

Okrem toho sú k dispozícii aj cloudové a DevOps monitorovanie, ktoré fungujú u rôznych poskytovateľov IaaS, ako sú Amazon AWS, Azure, Pivotal, atď. V celom vašom distribučnom potrubí je k dispozícii nepretržitá spätná väzba, ktorá poskytuje dôveru a solídny základ pre vaše DevOps. tím.

Čerešničkou na torte je integrácia strojového učenia do samotného srdca systému. Napríklad niekedy nepoznáte ideálnu východiskovú hodnotu pre svoju aplikáciu, ale keďže firma funguje hladko, môžete akceptovať súčasné metriky ako základňu.

Ako teda postupujete pri výpočte základnej línie? Je ťažké, keď máte každú hodinu streamované tisíce dátových bodov, ale nie ak je spustený schopný strojový systém na učenie.

Ako to pomáha firmám? Tu je príklad. Ak viete, že vaša základná doba prevádzky je 98,5% a momentálne bežíte na 98,6%, môžete mať skutočný pokoj. Okrem toho máte prístup k skutočným tvrdým základným líniám, ktoré vám ušetria príliš prepracované a nákladné migrácie, ktoré by niektorí konzultanti mohli odporučiť, aby sa usilovali o „šesť deväť“ (99,9999% prevádzková doba).

Systém ML je tiež dosť inteligentný na to, aby zistil a nahlásil jedinú príčinu zlyhania v skupine mikroskopických služieb zvnútra kódu (to je najpôsobivejšia časť!), Takže vaše tímy presne vedia, čo je potrebné napraviť. Na nasledujúcom obrázku je znázornené, ako môže systém prejsť na REST službu založenú na Java Spring a poukazuje na zlyhanie Bean.

Tu nie je možné pokryť všetky čeľuste spadajúce čeľuste, takže sa môžete bez obáv pozrieť oficiálne dokumenty.

Nové pamiatky

Podľa mnohých, Nové pamiatky je lídrom na trhu nástrojov na sledovanie výkonnosti aplikácií, a to z dobrého dôvodu. Používajú ho veľké aj malé spoločnosti – od Fortune 500 monštier po malé, svižné startupy – a ponúka skvelú kombináciu presnosti a detailov.

Tím New Relic sa pýši hlbokým porozumením systému DevOps, a preto je táto ponuka postavená tak, aby poskytovala kompletný prehľad o vašej infraštruktúre v reálnom čase..

Najväčším USP spoločnosti New Relic je intuitívne rozloženie celého systému, ktoré vám umožní okamžite zistiť, ako všetko tečie a presne kde je prekážka, ak vôbec existuje. Je ťažké opísať používateľské rozhranie slovami, takže tu je snímka obrazovky:

Ako vidíte, je veľmi ľahké vizuálne sledovať, ako údaje tečú zo systému do systému a výsledné metriky výkonnosti. Pomaly a prestoje spúšťajú okamžité varovania, ktoré umožňujú vyriešiť problémy skôr, ako podnik trpí.

New Relic sa netýka iba stránky DevOps. Je tiež možné stanoviť ciele a pravidlá pre skúsenosti zákazníkov a získať podrobné správy, aby ste zistili, kde je potrebné viac práce. Ako každý digitálny obchodník, ktorý stojí za svoju soľ, vie, že táto informácia je z pevného zlata.

Dômyselný prístrojový panel v New Relic nemá koniec. Pozrite sa napríklad na tento, ktorý mapuje celú skupinu aplikácií podľa uzlov a poskytuje živú spätnú väzbu o tom, čo sa deje v každom uzle..

Takže, či už je vaša aplikácia jednoduchá alebo zložitá, New Relic vám môže ponúknuť veľa zaujímavých poznatkov.

API Fortress

Ďalší riadok je API Fortress, ktorý má za cieľ byť švajčiarsko-armádnym nožom monitorovania API pre rôzne tímy v organizácii a je to celkom dobre.

API Fortress, zamerané na testerov aj vývojárov, umožňuje vytváranie vizuálnych a kolaboratívnych testov, ako akýkoľvek iný moderný nástroj na monitorovanie API, a potom prejsť trochu ďalej, pokiaľ ide o pohodlie a vlastnosti. Dvaja najobľúbenejší z nich sú Load Testing a Mocking.

Pre vývojárov môže API Fortress vytvoriť testovaciu sadu z danej špecifikácie API. Ak teda sledujete Swagger, OpenAPI alebo RAML, polovica práce už je hotová. API Mocking umožňuje vašim tímom vývojárov definovať rozhranie nového rozhrania API ako simulovaná služba, na základe ktorej môžu tímy kontroly kvality začať vytvárať testovacie súpravy okamžite. Už žiadne únavné dlhé čakanie na dokončenie skutočného rozhrania API, než bude možné začať s kontrolou kvality!

API Fortress tiež pracuje so všetkými hlavnými systémami CI / CD, čím zmierňuje ďalší bod integrácie. V neposlednom rade sú zabudované aj testovanie a monitorovanie zaťaženia pevnými látkami, vďaka čomu je API Fortress kompletným balíkom pre vývojové a testovacie tímy pre rýchle testovanie a monitorovanie API.

Traceview

Ak monitorovanie na úrovni rozhrania neurobí pre váš tím a hľadáte výkonný nástroj na monitorovanie kódu, máte k dispozícii Traceview. Pri písaní sú podporované všetky hlavné programovacie jazyky a prostredia: Java, Scala, Net, Node, PHP, Python, Ruby a Go.

Ako vidíte na obrázkoch vyššie, metriky na úrovni komponentov a funkcií sú k dispozícii, čo poskytuje laserom ostrý a okamžitý pohľad na to, prečo sa aplikácia správa tak, ako je.

Ako to nastaviť? Nemôže to byť jednoduchšie! Pre väčšinu vyššie uvedených jazykov má program Traceview softvérových agentov, ktorí môžu byť jednoducho vložení do vášho projektu bez toho, aby rušili nejakú vec. Začnite zbierať informácie v reálnom čase v žiadnom momente. ��

RapidSpike

RapidSpike je štíhle riešenie, ktoré sa zameriava na základné prvky prevádzkyschopnosti a monitorovania bez väčšieho množstva zvončekov a píšťaliek, ktoré niektorí cítia s väčšinou nástrojov na monitorovanie API. Sledovanie vopred definovaných trás (cesty používateľov) je podporované, ako sa hovorí s API vo viacerých krokoch.

To všetko sú štandardy a do značnej miery to, čo by ste očakávali od moderného monitorovacieho systému API, ale podľa môjho názoru sú RapidSpike odlíšené jeho varovnými systémami..

V systéme je zabudovaná eskalácia, takže ak prvá úroveň kontaktu nevyrieši „krízu“ alebo na ňu nereaguje, upozornenie eskaluje reťaz. Au! „Možno je lepšie, že nepotrebujeme skutočného šéfa, ktorý by nás neustále držal na nohách.

API Science

s API Science, môžete otestovať svoje API pomocou API. Aj keď to znie ako fantastický spôsob, ako povedať to isté, API Science prichádza s niekoľkými novými funkciami, ktoré pravdepodobne oslovia mnohých. Prvým je kompletné sledovanie zásobníka API, čo znamená aj pokrytie externých rozhraní API.

Mnohokrát sa stáva, že vaše rozhrania API sú výkonné a reagujú, ale tie, od ktorých závisí vaše podnikanie, sú nefunkčné. V niektorých prípadoch tiež neexistuje objektívny základný nárok na to, ktoré API bolo v tom čase zrušené, boj, ktorý sa môže zmeniť na akúsi studenú vojnu medzi dvoma poskytovateľmi API.

V takýchto prípadoch funguje API Science ako nesporné stredné miesto, ktoré môže ukázať historickú dostupnosť API.

Druhou skvelou funkciou je distribuované testovanie API. API Science monitoruje vaše API z niekoľkých miest po celom svete a umožňuje vám zistiť, ako sa API chová pre rôzne miesta. Kombinujte všetok tento vlastný JavaScript vo vašom monitorovacom systéme a máte takmer ideálny nástroj na monitorovanie API. ��

Vďaka tomu sa moje najlepšie odporúčania na monitorovanie API skončili. Snažil som sa, aby som API neobmedzil na úzku definíciu, ktorú označujú väčšinou. Hneď od majiteľov firiem po vývojárov, testerov, QA a projektových manažérov sú v tomto zozname nástroje, ktoré fungujú pre každého.

Tagy:

 • API

 • monitorovanie

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map