14 bezplatných nástrojov na kompresiu obrázkov na zvýšenie rýchlosti webových stránok

Optimalizujte svoje obrázky WordPress, Joomla alebo akékoľvek iné obrázky z webových stránok, aby sa vaše webové stránky načítali rýchlejšie, čím sa zvýši hodnotenie vyhľadávacieho nástroja a používateľské prostredie..


Zaujímavé štatistiky od Archív HTTP zobrazuje priemernú veľkosť webovej stránky 2,4 MB a obrázky z toho prispievajú 64%.

To je pravda, priemerná veľkosť obrázka webovej stránky je 1,5 MB.

Priemerná-webové stránky-size

Aká je veľkosť vašej webovej stránky? Môžete to urobiť rýchlo audit zistiť.

Ak máte webovú stránku založenú na obrázkoch alebo to prispieva, musíte ich optimalizovať, aby sa zmenšila veľkosť. Zmenšením veľkosti obrázka získate nasledujúcu výhodu.

 • Znížte celkovú veľkosť webovej stránky
 • Ušetrite šírku pásma
 • Načítať svoju webovú stránku rýchlejšie a prípadne pomôcť pri hodnotení SEO

Existuje niekoľko spôsobov, ako optimalizovať obrázky, ale robiť to bez straty kvality je šikovný spôsob. V tomto článku sa venujem trom typom nástrojov. 

 • Samostatné náradie: Na svoj web nemusíte nič inštalovať. Stačí navštíviť webovú stránku nástroja a obrázky odovzdať. Získate optimalizované obrázky na stiahnutie.
 • Doplnok WordPress: Musíte nainštalovať doplnok na svoju webovú stránku WordPress a na základe nastavení sa pri každom odovzdaní obrázkov zníži jeho veľkosť.
 • Rozšírenia Joomla: Musíte nainštalovať rozšírenia na webovú stránku Joomla a optimalizácia prebehne z vášho webového servera Joomla.

Ste pripravení zvýšiť rýchlosť svojich webových stránok?

Samostatné náradie

Použitie samostatných nástrojov je pravdepodobne najlepším spôsobom, ako komprimovať obrázky, ale bude ich možné obmedziť veľkosťou alebo počtom obrázkov, ktoré môžete nahrať. Takže musíte skúsiť, ktorý z nich je pre vás najlepší.

Tiny PNG

TinyPNG využíva techniky inteligentnej straty straty kompresie na zmenšenie veľkosti súborov PNG alebo JPG. Môžete nahrať až 20 obrázkov s maximálnym počtom 5 MB.

tinypng

kompresor

Komprimujte a zmenšite veľkosť obrázka až na 90%kompresor pri zachovaní vysokej kvality rozlíšenia. Podporuje JPEG, PNG, GIF & SVG a limit veľkosti súborov je 10 MB. 

kompresor

Puny PNG

PunyPNG kompresia, ktorá funguje iba pre dizajnérov a vývojárov. To nemusí byť vhodné, ak veľkosť obrázka v MB je limitom 150 kB pre každý súbor až pre 10 súborov. Komprimuje JPG, GIF & Typy súborov PNG.

Teraz stlačiť

Snižte hmotnosť obrazových súborov pomocou Compressnow. Jedinečné v tomto nástroji je, že môžete zvoliť% kompresie, aby ste dosiahli výsledky. Takže máte pod úrovňou požadovanej úrovne kompresie.

kraken

kraken vám umožňuje vybrať režim optimalizácie medzi LOSSY, LOSSLESS a EXPERT. Môžete nahrať súbor z počítača, Dropboxu, Disku Google alebo Boxu.

Optimi Zilla

Nahrajte až 20 súborov vo formáte JPEG a PNG na OptimiZilla. Ak nahráte viac súborov, budete si ich môcť stiahnuť všetky naraz.

Imagify

Máte na výber komprimovanú úroveň medzi normálnou, agresívnou a ultra. Imagify uschovajte si súbory 24 hodín, aby ste ich mohli podľa potreby stiahnuť neskôr.

imagify

Uvedené nástroje by vám mali pomôcť pri znižovaní počtu súborov. Pozrime sa na nasledujúci doplnok WordPress.

Doplnky WordPress

Do svojho WordPress môžete nainštalovať nasledujúci doplnok, takže pri každom odovzdávaní obrázkov sa uskutoční optimalizácia.

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer je jedným z najlepších dostupných doplnkov optimalizátora, ktorý pomáha zmenšiť veľkosť obrázka a veľkosť a umožňuje vám zakázať optimalizáciu alebo vytváranie pre konkrétnu veľkosť..

To je veľmi užitočné, ak prevádzkujete web súvisiaci s fotografiami a nechcete strácať kvalitu komprimáciou iba odporúčaných alebo konkrétnych veľkostí obrázkov.

ewww-image

WP Smush

Aktívne nainštalované na viac ako 1 milión webových stránok, fantastický doplnok od spoločnosti wpmudev, ktorý vám umožňuje komprimovať obrázky hromadne alebo počas nahrávania. WP Smush má limit 50 v bezplatnej verzii maximálnej objemovej kompresie.

wp-smush

Spracováva formáty JPEG, PNG a GIF.

Optimus

Optimus pomocou KeyCDN vám pomáha zmenšiť veľkosť obrázka až o 70%, ale má obmedzenia na maximálne súbor 100 kB.

 • Optimalizácia originálnych obrázkov
 • Optimalizujte počas nahrávania

TinyPNG

Komprimujte JPEG & PNG obrázky s TinyPNG. To je to, čo v súčasnosti používam a som s tým spokojný.

tinypng-wordpress

Krátky pixel

Nie je to len obrázok, ale tiež skomprimujte PDF Krátky pixel. Je kompatibilný aj s WooCommerce a spracováva GIF, PNG, JPG & Súbory PDF.

short-pixel

Nad doplnkom WordPress by malo byť možné pomôcť pri zrýchľovaní vášho webu zmenšením veľkosti obrázka.

Rozšírenia Joomla

Nasledujúce rozšírenia sa dajú používať zadarmo, takže skúste zistiť, ktoré možnosti sú pre vás vhodné.

Recyklovať obrázok

Recyklovať obrázok je populárne rozšírenie Joomla, ktoré vám pomáha optimalizovať obrázky a súbory PDF. Môžete automaticky komprimovať novo nahrané obrázky aj existujúce. Máte možnosť definovať úroveň optimalizácie pre typ média.

EIR

Easy Image Resizer zmení veľkosť rozlíšenia obrázka odovzdaného prostredníctvom správcu médií. Využíva službu Optimus.io na kompresie.

záver

Dúfam, že vyššie uvedené nástroje na kompresiu obrázkov vám pomôžu minimalizovať celkovú veľkosť stránky pre web s rýchlym načítaním. A ak hľadáte nielen obraz, ale aj optimalizáciu celého webu, môžete zvážiť použitie CDN ako SUCURI.

Tagy:

 • optimalizácia

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map