6 neobvyklých tipov na optimalizáciu na urýchlenie a zabezpečenie vašich webových stránok

výkon & Bezpečnosť sú dve základné metriky pre úspech v online obchode.


Ak tvoj webová stránka sa nenačíta za menej ako 3 sekundy, potom môže dôjsť k strate potenciálnych výnosov a vynechaniu vyššieho hodnotenia vyhľadávacích nástrojov.

Podobne, ak nie sú dostatočne zabezpečené, dávate EÚ príležitosť průnikář aby ste odstránili reputáciu svojich webových stránok & obchodná strata.

Keď hovoríme o optimalizácii výkonu, vždy počujeme, aby sme povolili kompresiu, zmenšili súbory, povolili ukladanie do vyrovnávacej pamäte, používali tému ľahkého kódu / šablóny / doplnky / rozšírenia atď..

Z bezpečnostných dôvodov sa dozviete o používaní bezpečnostných doplnkov, o nepoužívaní starých komponentov, implementácii brány firewall webových aplikácií atď.

Sú v poriadku a spolu s vyššie uvedeným môžete zvážiť nasledujúce.

Vzťahujú sa na akúkoľvek webovú stránku platformy, ako sú WordPress, Joomla, Magento, Drupal, Node.js atď.

Pozrime sa, čo už máte a čo nie.

Povoliť IPv6

IPv6 je rýchlejšia ako IPv4. LinkedIn zistilo 40% zlepšenie v Európe a Portugalsku Facebook približne 10-15% prístupom cez IPv6.

Prezrite si globálne graf prijatia protokolu IPv6 Google.

Približne. 15% používateľov pripájajúcich sa na Google je cez IPv6 a je ich len okolo 10% webovej stránky má povolený IPv6.

CloudFlare nájdené webové stránky s povoleným časom načítania IPv6 sú O 27% menej ako IPv4.

Má váš web povolený protokol IPv6?

Nie som si istý, vyskúšajte to online.

V prípade, že to tak nie je, je to, ako to môžete urobiť.

Väčšina poskytovateľov CDN, ako je Cloudflare, Incapsula, CacheFly, AKAMAI ponúka IPv6, takže ich aktivujte pomocou ovládacieho panela.

Ak používate cloudflare, môžete to povoliť tak, že prejdete na kartu „Sieť“.

Ak nepoužívate CDN a hosting na VPS ako Linode, DigitalOcean, atď., Potom odkázať na povolenie IPv6 na webových serveroch Nginx a Apache.

Mať IPv6 nič neubližuje a bolo by zábavné rýchla výhra asi ~ 10% skrátenie času načítania stránky.

Urýchlite načítanie obsahu pomocou protokolu HTTP / 2

HTTP / 2 je najnovší protokol HTTP zavedený v roku 2007 2015.

http-protocol-history

Má veľa významných výkonov výhody.

 • Server push
 • Môže načítať prvky stránky paralelne cez jeden TCP
 • Kompresia hlavičky
 • Nízka latencia

Protokol HTTP / 2 vám môže pomôcť optimalizovať doručovanie obsahu tak, že sa cez jeden mechanizmus protokolu TCP a servera načíta viacero prvkov.

Pri pohľade na demonštrácie, HTTP / 2 je okolo sedemkrát rýchlejšie ako HTTP / 1.1. Môžete očakávať znížiť zaťaženie stránky čas až o 30 až 40%.

HTTP / 2 používa okolo 11% všetkých webových stránok.

Prvá vec ako prvá, skontroluje, či sú na vašom webe povolené protokoly HTTP / 2 už.

Ak nie, potom to môžete povoliť na vašom webovom serveri alebo na okraji siete. Ak používate CDN ako Cloudflare, Incapsula, MaxCDN, KeyCDN atď. V každom prípade môžete povoliť HTTP / 2 na ich ovládacom paneli.

Jedna vec na vedomie tu, Podpora HTTP / 2 cez HTTP (iné ako SSL Avšak v súčasnosti všetky prehliadače podporujú protokol HTTP / 2 cez protokol HTTPS.

Inými slovami, musíte mať prístup k svojim webovým stránkam cez HTTPS (Páči sa mi to https://example.com), aby ste mohli využívať protokol HTTP / 2.

HTTP / 2 je tiež podporovaný na niektorých zdieľaných hosteniach ako SiteGround. Ak však hosťujete samostatne, môžete si v tomto sprievodcovi prečítať pokyny na povolenie v Apache, Nginx.

Chráňte svoju doménu pomocou DNSSEC

Povoľte pridaním ďalšej vrstvy zabezpečenia svojej domény DNSSEC Protokol (Domain Name System Security Extensions).

Pôvodne bol DNS navrhnutý ako škálovateľný distribuovaný systém, a zabezpečenia nebol braný do úvahy. DNSSEC pridať kryptografické podpisy Záznam DNS a používa sa na overenie žiadosti, ak pochádza z autoritatívneho servera mien alebo falošných.

DNSSEC musíte povoliť u registrátora domény alebo služby, ktorí spravujú záznamy DNS.

Ak používate CloudFlare, môžete povoliť DNSSEC tak, že prejdete na kartu „DNS“.

Prípadne môžete použiť prémiový server DNS Namecheap ktorý podporuje DNSSEC. Po zabezpečení údajov DNS pomocou DNSSEC môžete vykonať online test na overenie svojej domény je povolený pomocou DNSSEC.

Go HTTPS (Povoliť SSL certifikát)

HTTPS je veľký tlak od spoločnosti Google a oveľa väčšej organizácie, aby bol internet bezpečnejší a lepší. Spoločnosť Google v poslednom čase spomínala protokol HTTPS, ktorý je jedným z hodnotiacich signálov vyhľadávania, takže do toho implementujte certifikát SSL na svoj web.

Sprístupnenie vašich webových stránok cez HTTPS zabezpečí, že údaje sú zašifrované z počítača používateľa na webový server alebo na okraj siete.

Ak ste bloger alebo nemáte dôvernú transakciu prostredníctvom svojich webových stránok, môžete zvážiť použitie certifikátu SSL ZDARMA od spoločnosti Encrypt alebo iných..

Ak je to možné, skúste to offload SSL handshake na okraji siete implementáciou CDN MaxCDN, CloudFlare, AKAMAI atď.

CloudFlare vám tiež poskytuje univerzálny SSL podľa plánu zadarmo. Po implementácii SSL nezabudnite otestovať zraniteľnosť certifikátu SSL / TLS.

Ak ste vážne (mali by ste byť aj tak), môžete zvážiť použitie WAF na ochranu pred 10 zraniteľnosťami OWASP a ďalšími.

Povoliť HSTS

Ak chcete pridať ďalšiu vrstvu zabezpečenia k protokolu HTTPS, môžete zvážiť použitie HTSTS (HTTP Strict Transport Security).

Vyhlásenie hlavičky HSTS umožňuje prehliadaču nariadiť, aby mal všetku komunikáciu iba cez zabezpečený kanál (HTTPS) a zabránil downgrade protokolu & útoky na únosy súborov cookie.

Do kódu odpovede však môžete na svoj webový server vložiť hlavičku HTTP, ak však používate CDN, môžete to povoliť HSTS na okraji siete.

Znížte veľkosť stránky optimalizáciou obrázkov

Priemerná veľkosť stránky na svete je 2,4 MB a 64% z nich sú obrázky.

Obrázky sú všade a majú veľký priestor na optimalizáciu, aby sa uložila celková veľkosť stránky.

Menšia veľkosť stránky vám v mnohých ohľadoch pomôže.

 • Rýchle načítanie webovej stránky
 • Nižšie náklady na šírku pásma

Sú tu uvedené niektoré nástroje, ktoré vám môžu pomôcť zmenšiť veľkosť optimalizáciou obrazového súboru v WordPress, Joomla & standalone.

Ak ste používateľom služby Cloudflare Pro, možno budete chcieť využiť výhody nového formátu obrázkov s názvom „WebP“.

Poskytovaním obrázkov v systéme WebP Pri optimalizovanom formáte PNG / JPEG môžete veľkosť obrazového súboru znížiť o viac ako 10%.

Dúfam, že vyššie uvedená technika vám pomôže optimalizovať vaše webové stránky rýchle načítanie a pridať ďalšie bezpečnostná ochrana.

Tagy:

 • optimalizácia

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map