7 dôvodov, prečo je monitorovanie API s uptrendmi dôležité

Rozhrania API, ktoré ponúkate, a rozhrania API, na ktoré sa spoliehate každý deň, ovplyvňujú vašu firmu.


Výkonné rozhrania API generujú spokojných zákazníkov a udržujú produktivitu vašich tímov. Sluggish, nefunkčné API znižujú reputáciu, spotrebúvajú zdroje podpory a znižujú produktivitu celej spoločnosti. Monitorovanie rozhrania API pomocou webovej služby spoločnosti Uptrends a Monitory API s viacerými krokmi vám môže pomôcť zachrániť tvár a udržať tím v úlohe.

Rozhrania API sú všade a s rastom cloudu a internetu vecí sa API stávajú dôležitejšie každý deň. Ak niekto z rozhraní API, ktoré poskytujete, alebo sa naň spolieha, má problémy alebo problémy s výkonom, urobte to aj na stránkach a službách, ktoré od nich závisia.

Prečo je sledovanie API rozhodujúce pre vaše podnikanie?

Množstvo úsilia a peňazí na vývoj, testovanie a spustenie vášho webu, aplikácie alebo rozhrania API môže ísť priamo z okna, ak nesledujete rozhrania API nepretržite.

Či už ste vyvinuli interné alebo verejné použitie, veľa – dokonca milióny – zariadení, aplikácií a ľudí sa spolieha na dostupnosť, výkon a funkciu tohto rozhrania API..

Rozhrania API zlyhajú musíte chrániť svoju investíciu času a peňazí. Zostavili sme zoznam hlavných dôvodov, prečo je potrebné sledovať vaše rozhrania API:

 1. Za API nesiete zodpovednosť: Pri poskytovaní rozhrania API sa vaši používatelia spoliehajú na vás, aby zabezpečili vysokú dostupnosť, rýchlosť a spoľahlivosť rozhrania API.
 2. Nemôžete sa spoľahnúť na pravidelné monitorovanie webových stránok. Kontrola prevádzkyschopnosti alebo počiatočného načítania stránky nestačí, pokiaľ ide o kritické rozhrania API.
 3. Každá metóda API musí fungovať: Môže to byť hore, ale jedna neúspešná metóda v reťazci môže spôsobiť rozpad celej transakcie.
 4. Strata reputácie značky: Vedia vaši používatelia, čo je API? Pravdepodobne nie. Vedia, že veci nefungujú alebo veci nefungujú dobre. Keď je váš web alebo služba neohrabaná s pomalým používateľským rozhraním alebo sa úplne rozbije, 75% používateľov odchádza a nevracia sa.
 5. Znížená spokojnosť používateľov: Sluggish výkon má významný vplyv na spokojnosť vašich používateľov pri používaní vášho produktu. Nízka výkonnosť ovplyvňuje každý aspekt používateľskej skúsenosti a znižuje dojem používateľov o dizajne, navigácii a užitočnosti produktu..
 6. Strata bežných príjmov: Keď rozhranie API prestane fungovať, pravdepodobne sa prihlásenia nefungujú, nefungujú pokladnice a nákupné vozíky, alebo sa veci môžu stať dosť neohrabanými, aby zničili dôveru používateľov. Keď veci nefungujú, používatelia sa odrazia od konkurencie a získajú príjmy.
 7. Budúce príjmy trpia: Usilovne ste pracovali na tom, aby ste týchto zákazníkov dostali k vašim službám. Ak váš produkt nefunguje dobre, používatelia odchádzajú. Používatelia sa tam však nezastavia. Oni hovoria. Rozprávajú ľuďom o svojich skúsenostiach osobne a online prostredníctvom recenzií a sociálnych médií. Nespokojní používatelia sa nevracajú a od potenciálnych nových zákazníkov si berú veľa budúcich výnosov.

Ako vidíte, sledovanie vašich API a API od tretích strán je pre váš produkt rozhodujúce. Dúfajme, že tretí poskytovatelia pravidelne sledujú svoj systém, ale možno nie. Môžu sa náhodne testovať po celý deň alebo sa môžu testovať iba zozadu za bránou firewall.

Tieto náhodné testy môžu zachytiť niektoré problémy a testovanie zozadu pomocou brány firewall nezachytí problémy, ktoré sa vyskytnú u používateľov na druhej strane. Aby ste sa uistili, že zostane v prevádzke, musíte použiť robustný monitorovací systém. Služba Uptrends vám môže pomôcť chrániť vaše investície automatizáciou procesu a testovaním z miest vašich používateľov.

Aké sú možnosti monitorovania rozhrania API?

Služba Uptrends ponúka dva typy monitorovania rozhrania API. Ak chcete zistiť, ktorá z týchto dvoch možností monitorovania je pre ochranu vášho rozhrania API správna, musíte pochopiť, ako klient API používa. Uschovajte si dokumentáciu k rozhraniu API, aby ste sa uistili, že máte všetky informácie, ktoré potrebujete na správne rozhodnutie o monitorovaní. Zistite, či vaše rozhranie API vyžaduje na dokončenie transakcie viac hovorov, alebo ak to urobí jeden hovor.

Rozhrania API na jedno volanie: Spoľahlivá, ale finančne nenáročná metóda na kontrolu jednotlivých hovorov API a sledovanie prevádzkyschopnosti API je použitie monitora webových služieb HTTP (S). Monitor webových služieb kontroluje dostupnosť a overuje jedinú odozvu rozhrania API kontrolou kódov odozvy, kontrol obsahu, času odozvy a veľkosti odpovede (skvelá voľba, ak poskytujete záruku SLA so svojou službou API). Môžete tiež vykonať jednoduchú autentifikáciu. Monitory webových služieb bežia tak často ako raz za minútu.

Rozhrania API viacerých hovorov alebo viacerých krokov: Ak potrebujete spracovať presmerovania, autentifikovať používateľov alebo zachovať a opätovne použiť informácie z jedného volania rozhrania API do druhého, použite riešenie na sledovanie API viacerých krokov rozhrania Uptrends. Pri riešení viacerých krokov môžete vytiahnuť hodnoty z odpovede na neskoršie použitie, urobiť tvrdenia, použiť porovnávacie operátory, generovať náhodné hodnoty, použiť preddefinované premenné, používať autentifikáciu a získať prístup k klientskym certifikátom. Overte celý proces sledovaním API vo viacerých krokoch a sledujte výkonnosť každého hovoru API.

Výber API, ktoré je potrebné monitorovať

Keď začnete premýšľať o všetkých rozhraniach API, ktoré sú potrebné na zvládnutie jednej transakcie používateľa, môže to byť pre vás ohromujúce. Ktoré API je potrebné monitorovať a ktoré API nie? Zmätok je pochopiteľný, ale nie každé API a funkcia si vyžadujú monitorovanie.

Na zjednodušenie výberu sme prišli so zoznamom:

Sledujte svoje API orientované na verejnosť (interné a externé)

Ak publikujete API, musíte ich otestovať na dostupnosť, výkon a funkčnosť. Je vašou úlohou rýchlo reagovať na problémy s rozhraním API a udržiavať vysokú dostupnosť.

Monitorujte kľúčové API tretích strán

Ak je pre vaše rozhranie API, aplikáciu, službu alebo web dôležité rozhranie API, mali by ste sledovať toto rozhranie API rovnako ako vy. Aspoň zvážte použitie monitora dostupnosti, aby ste vedeli, kedy sa API prepne do režimu offline.

Monitorovanie nepodstatných rozhraní API tretích strán

Niektoré rozhrania API ponúkajú vylepšené používateľské prostredie, napríklad služby určovania polohy, typové sady, grafiku a reklamy. Možno budete chcieť vybrať, ktoré API v tejto kategórii budete chcieť monitorovať. Ak napríklad výnos z reklamy závisí od rozhrania API, možno budete chcieť umiestniť monitor webových služieb, aby ste sa uistili, že rozhranie API zostáva k dispozícii.

Použitie viacstupňového monitorovacieho riešenia API od spoločnosti Uptrends uľahčuje nastavenie aj pre zložité interakcie API

Niekedy nemôžete s istotou vedieť, že API funguje z jedinej odpovede; Rozhrania API sa niekedy skomplikujú a vy musíte vykonať celý rad hovorov na jedno alebo viac rozhraní API, aby ste sa uistili, že celá transakcia funguje. Preto sa spoločnosť Uptrends vyvíja Monitorovanie API vo viacerých krokoch.

Monitorovanie API vo viacerých krokoch vám ponúka všetku flexibilitu, ktorú potrebujete na zvládnutie aj tých najzložitejších interakcií. Služba Uptrends má jedinečný nástroj na vytváranie krokov API, ktorý rozdeľuje vaše interakcie na ľahko sledovateľné kroky. Služba Uptrends vám poskytuje flexibilitu:

 • Zachyťte a spracujte presmerovania.
 • Používajte základné, NTLM, digest a vlastné overenie (vrátane protokolu OAuth).
 • Ukladajte, získajte prístup a používajte klientske certifikáty.
 • Uchovávajte, používajte a udržiavajte certifikáty a prihlasovacie údaje v bezpečí v trezore Uptrends.
 • Použite premenné: preddefinujte, priraďte hodnoty, generujte náhodné hodnoty.
 • Použite porovnania a tvrdenia (overte obsah, kódy odpovedí, časy odozvy).
 • Monitorujte svoje API z 200 testovacích miest po celom svete, alebo monitorujte interné rozhrania API so súkromným kontrolným bodom za bránou firewall.

Nemusí to byť komplikované a môžete spať dobre s vedomím, že ak spoločnosť Uptrends nájde problémy s rozhraním API, ich pokročilý systém varovania zabezpečí, aby ste o tom vedeli..

takeaways

 • Rozhrania API napájajú web.
 • Uptime, výkon a funkcia rozhrania API zodpovedajú výnosom a reputácii.
 • Rozhrania API tretích strán môžu poškodiť vašu značku rovnako ako zlyhania rozhrania API.
 • Je to vaše API a je vašou zodpovednosťou sledovať ho kvôli dostupnosti, výkonu a funkčnosti.

Monitorovanie rozhrania Uptrends API vám pomáha zlepšovať dostupnosť, výkonnosť, dostupnosť atď. API vášho podniku a tretích strán. Stále nie je presvedčený? Vyskúšajte bezplatné sledovanie rozhrania API rozhrania API Uptrends počas 30 dní. Nepotrebujete ani kreditnú kartu.

Tagy:

 • API

 • monitorovanie

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map