7 hacks, aby vaše webové stránky zaťaženie bleskom

Všimli ste si niekedy tú zlatú rybku, ktorú máte doma? Nekonečné kúpanie – z jedného kúta akvária do druhého? Výskum ukazuje, že má lepšie rozpätie pozornosti ako vy.


nerobím si srandu.

Priemerná miera pozornosti ľudí bola klesol od 12 do 8 sekúnd za posledných 20 rokov, čo je menej ako zlatá rybka – čo je deväť sekundy.

Hoci tento náhodný nugget maličkosti je kontroverzné, má mnoho dôsledkov, z ktorých jeden súvisí s webovou stránkou vašej firmy.

Vidíš – 53% používateľov webu v dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete opustia webové stránky, ak načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy. Predstavte si, že ste klikli a potom ste ich stratili spolu s možnosťou konverzie iba preto, že sa váš web nenačítal dostatočne rýchlo..

Bolí to, nie??

Aj keď relevancia stránky a hodnotenie stránok sú stále pozoruhodnými metrikami, ktoré web musí dodržať, podľa spoločnosti Google je doba načítania webových stránok tiež dôležitou metrikou použiteľnosti. Uvedená metrika neznamená iba hodnotenie stránky, ale má tiež obrovský vplyv na mieru konverzie a to, či návštevník zostane na webovej stránke, alebo nie..

Je teda zrejmé, že si nemôžete dovoliť mať stránky s pomalým načítaním. V hre je príliš veľa stimulov!

Ale ako na to??

Čo hackeri musíte implementovať, aby sa vaše webové stránky načítali rýchlosťou blesku?

Tu sú niektoré z rýchlych hackov:

Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača

Toto je pravdepodobne najbežnejší hack na zlepšenie času načítania webovej stránky. Keď používateľ prvýkrát navštívi vašu webovú stránku, hlavné súčasti webovej stránky sa uložia do dočasného úložiska alebo na pevný disk. To znamená, že ich prehliadač má ľahký prístup k vášmu webu bez toho, aby musel poslať server ďalšiu požiadavku HTTP, a používateľ ho môže ľahko otvoriť pri najbližšej návšteve vášho webu – takmer okamžite.

Aby sa to isté uľahčilo, služby ako Nginx Caching alebo WordPress Celková medzipamäť W3 a WP Rocket prísť vhod, aby ste pre web mohli ukladať do vyrovnávacej pamäte prehliadača.

Obmedzte a odstráňte doplnky

Doplnky sú „zapojené“ na zlepšenie špecifickej funkčnosti webu, čo môže zahŕňať pridanie ďalších informácií, ponúknutie plynulejšej integrácie medzi vašim webom a externým nástrojom alebo zmenu vizuálnych prvkov..

Načítanie rastúceho počtu doplnkov však trvá dlhšie. Príklad – „box podobný Facebooku“ je známy tým, že spomaľuje web pridaním neuveriteľných 700 kB k celkovej hmotnosti stránky! Podobne aj pluginy s nižšou kvalitou zvyšujú aj časy načítania. Kľúčom je zachovať kvalitné doplnky, ktoré váš web skutočne potrebuje, a odstrániť nepotrebné doplnky.

Tento návrh sa netýka iba stránok WP, ale aj iných, ako sú napríklad rozšírenia v Joomla, front-end knižnice atď.

Optimalizujte svoj kód CSS

Nie je to tak dávno, ideálna veľkosť webovej stránky bola iba 30 kB. Nezabudnite – to zahŕňalo obsah, obrázky, kódy a grafiku. Čoskoro popularita skriptu CSS rástla, pretože mohol priniesť vylepšené prostredie pre používateľov webu.

To má však svoje nevýhody. Čím viac súborov CSS máte na svojich webových stránkach, tým viac žiadostí HTTP je povinný priniesť, čím spomaľuje stránku. Tu sú tri osvedčené postupy:

 • Zredukujte kód čo možno najkratšie pomocou menšieho počtu operátorov a vyhlásení. Menej riadkov skriptu CSS znamená menej cyklov spracovania a kratšie časy načítania stránky.
 • Uistite sa, že váš CMS už optimalizoval váš CSS. Ak nie, použite externý nástroj, napr CSS Minifier odporúča sa minimalizovať súbory zdrojov. Týmto spôsobom sa web načíta rýchlejšie.
 • Nepoužívajte CSS v HTML, napríklad značky DIV a H1.

Existuje viac nástrojov pre vás optimalizovať a formátovať CSS.

Obmedzte svoje presmerovania 301

Zmena štruktúry vašich webových stránok je nevyhnutná. To znamená, že sa tiež zmenia adresy URL vašej stránky. Keďže však nechcete zamieňať svojich webových návštevníkov s rôznymi adresami URL alebo znižovať hodnotenie niektorej z týchto stránok, obrátite svoje kliknutia zo starej adresy URL na novú..

Presmerovania 301 zaisťujú, že stará adresa URL bude stále fungovať, aj keď technicky neexistuje. Toto jednoduché riešenie však skracuje čas načítania stránky, pretože proces vytvorí odkazy v reťazci, ktoré musí váš prehliadač prejsť, aby sa dostal na novú adresu URL..

Preto obmedzte svoje presmerovania 301.

Zmenšite veľkosť obrázka

Ľudia sa stali vizuálnymi bytosťami.

Nie je žiadnym prekvapením, že ľudský mozog spracováva vizuály 60 000-krát rýchlejšie ako text. A pokiaľ ide o webové stránky, nikto nechce tráviť čas tým, ktorý je fádny a príliš plný informácií, bez akejkoľvek vizuálnej reprezentácie.

Niet divu, že každá kompetentná webová stránka má spravodlivý podiel vizuálneho obsahu – od obrázkov a prezentácií po gify a videá, čím zvyšuje ich konverzný pomer o 7x.

Napriek pozitívam však obrázky špecificky zvyšujú čas načítania webovej stránky. Jediným hackom, ktorý sa vysporiada s touto výzvou, je zmena mierky obrázkov. A to neznamená orezanie, pretože stránka by stále musela načítať celý obrázok a zobraziť ho v menšej veľkosti, ako bola pôvodná..

Riešením je zmena veľkosti obrázkov a ich kompresia. 25% webových stránok môže uložiť viac ako 250 kB a približne 10% z nich môže ušetriť viac ako 1 MB iba komprimáciou veľkých súborov podľa Google. Vyskúšajte množstvo nástrojov na kompresiu obrázkov bez zníženia kvality.

Preto optimalizujte svoje webové obrázky a skracujte čas načítania stránky.

Použite hosting tretích strán

Ak váš web obsahuje veľké súbory obsahujúce obrázky a videá, čas načítania stránky sa výrazne zvýši. Čas načítania sa ešte viac zvyšuje, ak na zdieľanie súborov, najmä videí, používate zdieľaný server.

Ak chcete problém vyriešiť, zdieľajte video súbory na externých hostiteľských platformách, ako sú YouTube alebo Vimeo. Video je potom možné vložiť na webovú stránku pomocou jednoduchého kódu, čím sa výrazne zvyšuje rýchlosť načítania webovej stránky.

Ak používate WordPress, mali by ste zvážiť aj prvotriedny hosting, aby ste zaistili konzistentnú spoľahlivosť času a bezpečnosti načítania stránky.

Kompresia a vyrovnávacia pamäť

Machmetrics Štúdia ukazuje, že webové stránky majú v priemere dobu načítania stránky približne 8 – 11 sekúnd. Môže sa to zdať ako malý počet, ale ako už bolo uvedené, návštevníci webových stránok nečakajú na otvorenie webovej stránky viac ako tri sekundy..

V takomto prípade je vhodná komprimácia všetkého statického obsahu stránky. Kompresia je zvyčajne skôr nastavenie servera. Ak to však nie je možné, použite formáty súborov a iné aplikácie ako Gzip, ktoré v textových súboroch identifikujú reťazce rovnakého kódu..

Väčšina hostiteľských platforiem ponúka viacvrstvové ukladanie do pamäte cache vo svojom pláne. Porozprávajte sa s poskytovateľom hostingu a zistite, čo sú k dispozícii a ako na svojich stránkach môžete povoliť. príklad, SiteGround ponúka statické, dynamické riešenie Memcached a HHVM.

A pre weby WP, KINŠTA ponúka vyrovnávaciu pamäť na strane servera a výkonný interný doplnok na správu vyrovnávacej pamäte servera.

Výrazne sa tým zníži čas načítania webovej stránky.

Zabalenie

Rýchlosť webových stránok veľa záleží. Je to prvý dojem, ktorý urobíte na prvých návštevníkov. A áno, zlé časy načítania stránky nepriaznivo ovplyvňujú vaše hodnotenie vyhľadávania, používateľské skúsenosti a konverzie. Prečo sa to stane, keď sa problém dá ľahko vyriešiť pomocou našich siedmich hackov?

Ak chcete skontrolovať rýchlosť svojich webových stránok v stolných počítačoch a mobilných zariadeniach, môžete tak urobiť ďalej Geekflare Audit zadarmo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map