Ako vykonať testovanie záťaže pomocou skutočných prehliadačov pomocou povodňového prvku?

Takže uvažujete o testovaní záťaže.


Možno ste frustrovaní súčasnými riešeniami, ktoré používate, a zistíte, že je príliš ťažké písať a udržiavať vaše testy. Alebo možno uvažujete o prvom testovaní záťaže. V obidvoch prípadoch ide o skvelý prvý krok, keď vôbec premýšľate o testovaní záťaže – mnohé spoločnosti netrpia následkami.

Medzi výkonnosťou aplikácií a základnými obchodnými metrikami existuje súvislosť, napríklad výnosy, registrácie zákazníkov alebo všeobecnejšia spokojnosť zákazníkov. Všetky spoločnosti, ktoré podnikajú na webe, by mali chcieť zabezpečiť, aby výkonnosť nemala negatívny vplyv na tieto kľúčové opatrenia. Aj keď sa tieto opatrenia zlepšujú, možno zistíte, že aplikácia by sa mohla spustiť lepšie, aby spotrebovala menej zdrojov, čím vám ušetrí peniaze a peniaze vašich používateľov..

Či už ste úplne nový v testovaní záťaže alebo máte skúsenosti v teréne, pravdepodobne ste si vedomí závratnej škály nástrojov a prístupov, ktoré sú k dispozícii na vykonanie práce. Dnes by som vám chcel povedať o svojom novom obľúbenom nástroji na testovanie záťaže – Povodňový prvok.

Mnoho populárnych nástrojov pracuje na úrovni protokolu – snaží sa aproximovať správanie používateľov vo vašej aplikácii vydaním sieťových požiadaviek. Na dnešnom celosvetovom webe sa však webové aplikácie stávajú sofistikovanejšími a využívajú oveľa viac stále rastúceho zoznamu funkcií prehliadačov ako kedykoľvek predtým..

Dokonca aj zdanlivo jednoduché aplikácie, ako je internetový obchod, využívajú množstvo funkcií prehliadača, aby užívateľ mohol čo najlepšie hladiť výber položiek, objednávanie a platenie online..

V dnešnej modernej dobe webu nám teda testovanie na úrovni protokolu (PLU) môže poskytnúť len toľko informácií o výkonnosti našej aplikácie. Naopak, nové nástroje, ako je test Flood Element, simulujú správanie používateľov pomocou skutočných webových prehliadačov. Tento prístup nazývame Používatelia na úrovni prehliadača (BLUs).

V prvku Flood Element je simulované správanie používateľov definované pomocou jednoduchých, prirodzených akcií, ako sú kliknutia na odkazy a tlačidlá, vypĺňanie webových formulárov atď. Po definovaní tohto správania je spustenie v obrovskom rozsahu pri povodni.io – a vo veľkom meradle mám na mysli tisíce používateľov z celého sveta.!

Testovanie záťaže pomocou funkcie Flood Element vám môže pomôcť vyvinúť holistický a intuitívny pohľad na výkonnosť vašej aplikácie tak, ako ju zažívajú používatelia. Vzhľadom na to, že myslenie, pretože používatelia sú tým, čo všetci robíme, keď sme sami, je tiež oveľa pohodlnejšie začať s testom Element BLU ako s tradičnými nástrojmi PLU..

BLUs vám pomôžu získať realistický pohľad na výkon celej aplikácie od zhora nadol. PLU iba testujú, čo je pod čiarou ponoru – infraštruktúru vašej siete a servera.

Holistický pohľad

Použitie prvku Flood Element na meranie výkonnosti celej vašej aplikácie z pohľadu používateľov je vynikajúci spôsob, ako získať holistický prehľad o výkonnosti vašej aplikácie, a tým sa chrániť pred nevysvetlenými zmenami – či už ide o dočasné anomálie alebo možno regresie v kóde..

Testy Flood Element BLU poskytujú pohľad na výkon oveľa bližšie k používateľskej skúsenosti. Zohľadňujú každú časť výkonu, ktorú používateľ zažije: výkon siete, ale aj výkon skriptov na stránke, ako aj skripty tretích strán, ako napríklad analytické alebo reklamné doplnky (v skutočnosti sú naše testy také realistické, že vy musíte urobiť kroky, aby ste nevytvorili falošné údaje v službe Google Analytics.)

Ak spustíte test načítavania BLU s prvkom, získate okamžitý prehľad o výkonnosti svojej aplikácie v čase, spustené testy vám pravidelne umožňujú vytvárať intuíciu, či sa vaša aplikácia zrýchľuje alebo spomaľuje … možno náhle ako v scenári registrácie miniaplikácií..

Písanie testu

Teraz sa pozrime, aké ľahké je začať s prvkami Flood Element.

Skripty prvkov sú napísané v jazyku strojopisom alebo moderný JavaScript. Najlepšie skúsenosti odporúčame používať pozoruhodnú kombináciu TypeScriptu upraveného pomocou kódu VS, pretože vám poskytuje veľa užitočnej pomoci pri vývoji vašich testov..

Element môžete nainštalovať podľa pokynov na začatie tu: https://element.flood.io/

Po inštalácii upravte a otestujte skript na miestnej úrovni a keď ste pripravení ho odovzdať na server flood.io, vykonajte test načítania v plnom rozsahu tak, že sa zaregistrujete na skúšku tu: https://flood.io/load-performance-testing-tool/free-load-testing-trial/

Mohol by vyzerať základný test Element BLU pre uvedený scenár registrácie

Ak ste oboznámení s testovaním na úrovni protokolu, viete, že všetky časovania sú usporiadané okolo transakcií na požiadanie. Pri učení sa testovaniu na úrovni prehľadávača existuje niekoľko ďalších jemností, ktoré je potrebné zohľadniť pri dokončovaní testov. Najmä neexistujú žiadne skutočné vstavané časovacie zoskupenia, preto musíme do štruktúry nášho testu zaviesť vlastné.

Najjednoduchší prístup k zoskupeniu časovania je čakať, kým sa na stránke objavia potrebné prvky – rovnako ako by užívateľ.

Z vyššie uvedeného scenára máme záujem o načasovanie používateľskej skúsenosti s registráciou, ale nie o toľko, ako sa načíta stránka. V prvom kroku teda navštívime webovú adresu a čakáme, kým sa stránka nedostane do známeho stavu – kým sa nezobrazí názov.

Ďalej konáme, máme záujem o dohľad, konkrétne vyplnenie a odoslanie registrácie.

Teraz je čas uložiť skript lokálne, aby sme ho mohli nahrať do povodne a spustiť so stovkami alebo dokonca tisíckami súčasných používateľov..

 • Vytvorte projekt

 • V novom projekte kliknite na možnosť „vytvoriť povodeň“

 • Vytvorte si test pomocou možnosti Povodňový prvok

 • Pomenujte svoj test

 • Nahrajte skript .ts, ktorý ste vytvorili:

 • Ak chcete získať celkový počet používateľov (počet prehliadačov * # regiónov), nastavte počet prehľadávačov (používateľov) a # regiónov. Nezabudnite tiež nastaviť trvanie testu:

 • Spustite test a čakajte na výsledky.

 • Po zadaní výsledkov si pozrite graf a preskočte do všetkých problémových oblastí, ktoré môžu zvýrazniť:

záver

Takže teraz viete, prečo (a ako), ako testovať s používateľmi na úrovni prehľadávača pomocou prvku povodeň. Týmto novým prístupom sme eliminovali veľa bolesti pri vytváraní záťažových testov a zároveň sme realistickejšie výsledky..

Môže sa zdať skľučujúce dostať sa k testovaniu s tisíckami používateľov, ale je ľahké urobiť každý kus po jednom kroku:

 1. Stiahnuť prvok
 2. Jednoducho napíšte jednoduchý test na miestnej úrovni, ktorý pokryje váš kľúčový scenár (t.
 3. Test spustite lokálne pomocou „element run“, aby ste sa uistili, že test beží úplne
 4. Nahrajte svoj test na povodeň a spustite ho s 5 až 10% maximálneho zaťaženia (t. J. Ak je vaše maximálne zaťaženie 5 000 používateľov, začnite s 250 až 500 používateľmi)
 5. Vyhodnoťte výsledky a podľa potreby upravte skript a aplikáciu
 6. Nahrajte svoj test na povodeň a spustite ho s 50 – 100% maximálneho zaťaženia (t. J. Ak je vaše maximálne zaťaženie 5 000 používateľov, potom spustite s 2 500 až 5 000 používateľmi)
 7. Zvýšte svoje testovacie pokrytie, aby ste pokryli ďalšie potrebné scenáre, kým nedosiahnete požadované testovacie pokrytie.

V závislosti od zložitosti vášho testovacieho scenára by ste mali byť schopní začať fungovať s tisíckami používateľov za deň. Nestrácajte teda čas – pokračujte ďalej https://element.flood.io začať experimentovať s prvkami Flood Element!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map