Najlepšie 4 CDN pre Blogger

Optimalizácia je pre majiteľov webových stránok a blogerov jedným zo základných cvičení.


Bez správnej optimalizácie sa váš obsah nikdy nedostane k cieľovému publiku, čo má za následok zlú mieru konverzie a úspech. Jednou z úloh spojených s optimalizáciou je rýchlosť a oneskorené reakcie stránok sa premietajú do znížených konverzií.

Ako vlastník webových stránok ste mohli vidieť, že tu a tam používajú pojem CDN iní blogeri. Ak ste sa pýtali, čo je to CDN a prečo je pre blogerov užitočné, ste na správnom mieste. Dozvieme sa viac o CDN a prečo by ste ho mali používať.

Pochopenie CDN

Keď človek navštívi váš blog, nasmeruje ho na hostiteľský server vašich webových stránok, ktorý sa nachádza niekde na svete. Na tento server má prístup každá osoba, ktorá sa momentálne nachádza na vašom webe. Tento vysoký objem prenosu často vedie k preťaženiu servera, čo vedie k pomalým odpovediam na webovej stránke.

Používatelia na webové stránky s pomalou odozvou nepôsobia. Môže to spôsobiť, že sa stanú netrpezlivými a frustrujúcimi, a nakoniec zanechajú stránky pri hľadaní toho, ktorý funguje lepšie a rýchlejšie. To vedie k zníženiu miery konverzie pre vaše podnikanie. Počas najhoršieho scenára môže hostiteľský server zlyhať, čo vedie k tomu, že váš blog bude neprístupný.

CDN je vynikajúcim riešením na predchádzanie týmto problémom, pretože je to sieť serverov, ktoré sú rozmiestnené po celom svete. CDN, čo je skratka pre Content Delivery Network, je nástroj, ktorý dodáva obsah webových stránok používateľom na základe ich geografického umiestnenia.

Dobrý obrázok od Cloudflare.

Keď web implementuje CDN, statický (a nejaký dynamický) obsah jeho webovej stránky sa uloží do vyrovnávacej pamäte a uloží sa na tieto servery po celom svete. Statickým obsahom môže byť čokoľvek, ako javascript, CSS, obrázky, videá, písma atď.

Po implementácii, keď osoba navštívi web, CDN ich presmeruje na server, ktorý je najbližšie k ich geografickému umiestneniu.

Napríklad, ak sa hlavný server vašej webovej stránky nachádza v Kalifornii a používateľ z Kapského Mesta sa pokúša získať prístup k nemu, CDN ich automaticky presmeruje na najbližší server, ktorý sa môže nachádzať v Kapskom Meste. Čím bližšie je používateľ k vášmu hostiteľskému serveru, tým viac ovplyvňuje rýchlosť načítania vášho webu.

Tým, že rozptyľujete obsah na servery po celom svete, umožňuje vašim stránkam načítať sa rýchlejšie bez toho, aby na hostiteľský server vyvíjal príliš veľký tlak. Čím bližšie je používateľ k číslu CDN, tým rýchlejšia bude pre vaše webové stránky reakcia.

V posledných rokoch sa CDN stala populárnou.

Užívateľské skúsenosti zohrávajú obrovskú úlohu pri úspechu webovej stránky, a preto je dobré investovať do CDN..

Prečo váš web potrebuje číslo CDN?

Ako už bolo spomenuté, CDN môže významne ovplyvniť úspech webovej stránky. Bez nich by ste mohli byť vystavení riziku straty potenciálnych zákazníkov. Tu sú niektoré výhody.

Načítať stránku rýchlo: Po implementácii CDN sa webové stránky otvoria v priebehu niekoľkých sekúnd. Platí to aj pre veľké webové stránky s množstvom videoobsahu.

Ochrana pred nárazom: CDN vám umožňuje nasadiť obsah na servery po celom svete. Znižuje sa tým tlak na hlavný hostiteľský server a znižuje sa riziko jeho udusenia alebo zlyhania.

Vylepšené SEO: Podľa spoločnosti Google majú webové stránky s rýchlou reakciou často lepšie hodnotenie vo vyhľadávačoch. CDN pomáha s optimalizáciou webových stránok a dáva vášmu blogu výhodu oproti ostatným.

Lepšia používateľská skúsenosť: Používanie CDN môže pomôcť znížiť mieru okamžitých odchodov na vašom webe, čo je dobré, ak sa snažíte vylepšiť používateľské prostredie. Vlastník stránok, ktorý používa CDN, tiež nahlásil nárast návštevnosti a zobrazení stránok jednotlivými používateľmi. Tým sa dospelo k záveru, že rýchle webové stránky vedú k uspokojivejšej používateľskej skúsenosti.

Pripravený na použitie CDN na vašom webe alebo blogu?

CDN77

CDN77 bol považovaný za priekopníka medzi veľkými menami na trhu. Servery CDN77 sú strategicky umiestnené vo viac ako 30 dátových centrách po celom svete.

Poskytuje bleskovo rýchle spracovanie a prenos obsahu a prichádza s radom funkcií vhodných pre malé aj veľké webové stránky.

Ponúka sa protokol HTTP / 2, TLS 1.3, kompresia Gzip / Brotli, ochrana DDoS / pôvodu, integrácia CMS a oveľa viac..

CloudFlare

Populárna CDN pre malé až gigantické webové stránky a je k dispozícii v bezplatnej a platenej verzii. CloudFlare sa ľahko integruje pomocou užívateľsky prívetivého rozhrania.

Skvelá vec je cena. Platíte mesačný paušálny poplatok a nemusíte sa starať o využitie šírky pásma. Ich sieť je k dispozícii vo viac ako 180 dátových centrách, takže si viete predstaviť, že používatelia odkiaľkoľvek by obsah dostali rýchlejšie. Cloudflare ponúka stovky výkonných a bezpečnostných funkcií a dôrazne odporúčam vyskúšať ich platformu.

Šučur

Sucuri ponúka riešenie typu všetko v jednom – výkon, ochrana, odozva, zálohovanie a monitorovanie.

Sucuri WAF je integrovaný do ich CDN, takže doručovanie obsahu je rýchlejšie a zároveň je web zabezpečený online hrozbami a zraniteľnými miestami. Ak vás zaujíma, ako rýchlo je SUCURI, pozrite si tieto výsledky testu.

KeyCDN

Začnite s tým za pár minút KeyCDN.

KeyCDN je rýchly, škálovateľný a spoľahlivý. Ponúkajú všetky najnovšie technologické balíčky, ako sú HTTP / 2, kompresia, ochrana pred DDoS a zlými robotmi, riešenie na živé vysielanie atď. Dobre sa integruje s populárnymi redakčnými systémami ako WordPress, Joomla, Drupal, Magento, PrestaShop atď..

Ak používate WordPress, môžete vyskúšať aj Kinsta, ktorá získala zadarmo CDN napájané pomocou KeyCDN.

záver

Na trhu existuje veľa ďalších CDN, ale zistil som, že vyššie uvedené sú spoľahlivé a dôveryhodné veľkým počtom miest na celom svete. Pri výbere jedného z vyššie uvedených riešení sa nedotknete.

Tagy:

  • CloudFlare

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map