10 najlepších nástrojov na formátovanie a optimalizáciu súborov CSS

Formátovanie a optimalizácia súborov CSS už nie je pre vývojárov webových stránok bolesti hlavy pomocou týchto ručne vybratých nástrojov!


Od svojho vzniku sa kaskádové štýly (CSS) často používajú na obrys vizuálov webových stránok. Zahŕňajú definíciu farieb, rozložení, animácie a písma. Keďže je služba CSS nezávislá od HTML, umožňuje vám ľahko prispôsobiť prezentáciu webovej stránky rôznym typom zariadení s rôznymi veľkosťami obrazovky bez toho, aby ste museli meniť obsah stránky..

CSS sa nazýva kaskádová šablóna štýlov kvôli spôsobu, akým sa hodnoty vlastností aplikujú na hierarchiu obsahu. Podradené prvky môžu dediť alebo prepísať hodnoty vlastností od svojich rodičovských prvkov. Tieto schopnosti sa poskytujú prostredníctvom modelu založeného na hierarchickom rozsahu účinku. Problém s týmto modelom je v tom, že ak nie je správne používaný, môže vážne ovplyvniť výkonnosť webových stránok.

A nikto nemá rád pomalý web. Preto vznikla potreba optimalizácie CSS spolu s novým súborom nástrojov výslovne navrhnutých tak, aby súbory CSS boli čo najčistejšie a najrýchlejšie..

Optimalizácia CSS môže byť vykonaná mnohými spôsobmi: súbory CSS môžu byť zmenšené, môžu byť vyčistené, môžu byť testované alebo overené z hľadiska správnosti, môžu byť upravené, môžu byť formátované, aby porozumeli jeho kódu, a vo všeobecnosti, lepšie, môžu byť vyladené tak, aby umožňovali lepší dojem používateľa. Urobili sme výber najlepších nástrojov pre každú z týchto úloh.

# Nástroje na ladenie CSS

CSS Minify

CSS Minify je jednoduchý nástroj na minimalizovanie CSS: proces snímania skrášleného, ​​čitateľného, ​​dobre tvarovaného CSS a odstránenia všetkých jeho medzier, odsadení, nových riadkov a komentárov. Výsledný minifikovaný CSS sa môže úspešne použiť bez týchto prvkov. Miniatúra tiež sťažuje čítanie CSS a odrádza zlodejov kódu, aby ukradli vaše tvrdo spracované šablóny so štýlmi.

Keď kód minifikujete, odporúčame vám nechať si jeho zkrášlenú (neminifikovanú) verziu, pretože ju budete musieť v budúcnosti prečítať pre prípad, že by ste ju chceli zmeniť..

zvrchníky

zvrchníky nie je nástroj na optimalizáciu vášho CSS. Namiesto toho je to open-source CSS knižnica navrhnutá s ohľadom na rýchlosť. Je to potomok dizajnérskeho jazyka Adobe vyvinutý pre Bracket, Edge Reflow.

Topcoat obsahuje PSD a mnoho ďalších artefaktov dizajnu, spolu so zbierkou jednoduchých a čistých ikon SVG a sprievodcov štýlom. Ponúka tiež nástroje na porovnávanie a vynikajúcu rodinu písiem Adobe Source Sans Pro.

Kód Beautifier

Kód Beautifier je založený na CSS Tidy, populárnom open-source analyzátore a optimalizátore CSS. Umožňuje vložiť kód CSS na spracovanie do textovej oblasti alebo ho získať z adresy URL. Po vykonaní úlohy zobrazí optimalizovaný kód spolu so zoznamom vykonaných zmien. Upravený kód môžete skopírovať do schránky alebo ho uložiť do súboru na neskoršie použitie.

Tento nástroj ponúka významný a komplexný zoznam možností, vďaka ktorým môžete upraviť svoje výsledky tak, aby vyhovovali vašim preferenciám. Napríklad poskytuje päť možností kompresie, od nízkej kompresie po najvyššiu kompresiu. Ďalšie možnosti umožňujú určiť triedenie, iné formy kompresie, odstránenie nepotrebných položiek.

CSS Nano

Ďalším nástrojom CSS minifier je CSS Nano. Tento je založený na nástroji vytvorenom na transformáciu štýlov pomocou JavaScriptu s názvom PostCSS. Vďaka architektúre doplnkov tohto nástroja tvorcovia CSS Nano dokázali zostaviť tento modul z malých modulov s obmedzenými funkciami..

V predvolenom nastavení CSS Nano vezme súbor CSS, ktorý mu poskytnete, na spracovanie a vykoná iba bezpečné optimalizácie. Tento nástroj však ponúka aj možnosti, ako posunúť kompresiu na hranice. Fungovanie CSS bude stále rovnaké, ale jeho zbytočné medzery budú odstránené. Jeho identifikátory sa tiež skomprimujú a zbytočné definície sa úplne vymažú.

# Nástroje na čistenie CSS

Špinavé označenie

Špinavé označenie robí presný opak minidavačov: berie akýkoľvek kód, ktorý ste vložili, a vyčistí ho, čo uľahčuje jeho čítanie – pokiaľ je to platný kód CSS. Výsledný kód je dokonale skrášlený.

Tvorcovia Dirty Markup tvrdia, že takmer miliarda riadkov kódu (berúc do úvahy nielen CSS, ale aj HTML a JavaScript) bolo pomocou ich nástroja skrášlených..

Dust-Me selektory

Dust-Me selektory bol vytvorený na kontrolu webových stránok a nájdenie nepoužitých selektorov CSS, aby sa odstránili a znížila sa veľkosť kódu. Funguje ako doplnok pre Firefox a Opera.

Selektori Dust-Me môžu pracovať na samostatnej stránke alebo prehľadávať celý súbor Sitemap, pričom vám zobrazujú podrobnosti o všetkých nájdených šablónach štýlov a selektoroch a usporiadajú ich do použitých a nepoužívaných. Verzia Firefoxu dokáže počas prehliadania stránok automaticky skenovať. Mali by ste vziať do úvahy iba to, že v tomto prípade môžu udalosti mutácie spustiť ďalšie kontroly, ak sa stránka zmení.

CSS Lint

CSS Lint ponúka minimalistické rozhranie: iba veľké textové pole, do ktorého vložíte svoj kód CSS, aby bol „vložený“. Nehovorí, čo proces vloženia do vášho kódu urobí, ale varovná správa v hornej časti stránky vám povie, že výsledky poškodia vaše pocity – a tiež vám pomôžu lepšie kódovať..

CSS Lint overuje syntax vášho kódu na základe sady preddefinovaných pravidiel. Tým sa zistí potenciálna neefektívnosť a chyby. Vďaka malému prispôsobeniu vám CSS Lint ponúka možnosť výberu súboru pravidiel, ktoré chcete presadiť.

# Nástroje na testovanie a overovanie CSS

Stresový test CSS

Stresový test CSS funguje ako bookmarklet (malý kúsok kódu JavaScript), ktorý aplikuje stresové testovanie na CSS ktorejkoľvek danej webovej stránky. Nástroj indexuje všetky prvky v kóde CSS a ich triedy. Potom začne záťažový test tým, že jednotlivé triedy odstráni a načasuje, ako dlho trvá rolovanie po stránke.

Ak sa čas potrebný na posúvanie stránky pri odstraňovaní selektora výrazne skráti, predstavuje tento selektor problematickú oblasť, ktorú treba odstrániť alebo opraviť. Tento nástroj pracuje najmä s efektným kódom CSS3, ktorý umožňuje zaoblenie rohov, nepriehľadnosť, textové tiene a tieňové políčka. Všetky tieto efekty je možné vykonať v CSS3 bez použitia krájania obrázkov, špeciálneho skriptovania alebo pridávania ďalších prvkov.

Problémy s CSS3 by však mohli spôsobiť problémy: jedna vlastnosť by mohla viesť k viditeľným zmenám a problémom s posúvaním stránok. Tam sa môže hodiť stresový test CSS.

Validačná služba CSS

Validačná služba CSS overuje kaskádové štýly a (X) HTML so štýlmi. Nástroj skontroluje vlastnosti definované vo všetkých verziách CSS. Ak chcete overiť stránku alebo súbor CSS, stačí zadať jej identifikátor URI (jednotný identifikátor prostriedku) a nastaviť niektoré základné možnosti, ako je profil (druh kontroly CSS), cieľové zariadenie, upozornenia, ktoré sa majú zobraziť, a čo robiť s rozšíreniami dodávateľov. súvisiace problémy (zobraziť chyby alebo upozornenia).

Akonáhle je všetko nastavené, stlačíte tlačidlo Skontrolovať a čakáte na výsledky. Záverečná správa vám ukáže komplexný zoznam chýb a upozornení, v ktorých nájdete neplatné vlastnosti, chyby syntaxe, neznáme rozšírenia dodávateľov, medzi mnohými ďalšími problémami, ktoré by ste mali napraviť v CSS, aby ste ich naladili. V prehľade sa tiež zobrazí celý platný kód CSS na vašej stránke.

Spätný doraz 3

Spätný doraz JS 3 automatizuje vizuálne regresné testovanie responzívnych webových používateľských rozhraní. Vykonáva svoju prácu porovnaním série snímok obrazovky DOM. Ponúka vzrušujúci zoznam funkcií: prehľady v prehliadači, nastavenie rozloženia pre tlač a obrazovku a niektoré ďalšie špecifické funkcie, ako napríklad filtrovanie displeja a kontrolór referenčných / testovacích / vizuálnych diferenciálov..

Pomocou skriptov Puppeteer a ChromyJS dokáže program BackstopJS 3 simulovať interakcie používateľov a pomocou prehliadača Chrome Headless je schopný vykonávať testy. Aby sa odstránili problémy s interpretáciou naprieč platformami, má tiež integrované vykresľovanie dokov. Tento nástroj môže bežať globálne alebo lokálne ako samostatný balík a hrá sa dobre s ovládaním CI a zdrojov. BackstopJS 3 sa veľmi ľahko ovláda: iba pomocou troch príkazov by ste mohli prejsť pomerne dlhú cestu.

záver

Dúfam, že vyššie uvedené nástroje CSS vám pomôžu optimalizovať súbory CSS vašej webovej aplikácie pre lepší výkon. Ak máte záujem dozvedieť sa pokročilý CSS, vyskúšajte to brilantný kurz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map