10 platforiem AI na zostavenie vašej modernej aplikácie

Teraz, keď vieme, že Terminátori k nám neprídu, je čas spojiť sa s umelou inteligenciou a mať z toho úžitok!


Oblasť umelej inteligencie a jej najslávnejšia čiastková disciplína, strojové učenie, boli dlho obklopené tajomnou aurou. Stroj na výrobu propagandy tlačil článok po článku, ktorý predpovedal vzostup superinteligentných, super nezávislých a zlých strojov, takže mnohí upadli do beznádeje (vrátane mňa).

A čo máme dnes ukázať pre všetok hluk a dym? Technológia AI, ktorá ani zďaleka nie je dokonalá, trápna chyby, a obmedzený, nefunkčný robot, ktorý bol takmer násilne zmenený na a občan. Heck, ešte nemáme ani slušný algoritmus prekladu jazykov.

Ak aj dnes niekto trvá na tom, že súdny deň je blízko, tu je moja reakcia:

Čo je teda AI, ML a všetky tie heslá, ak nie koniec ľudstva?

Toto sú nové spôsoby programovania počítača na vyriešenie problémov súvisiacich s klasifikáciou a predikciou. A hádajte čo, konečne máme veľa služieb AI, ktoré môžete okamžite začať používať vo svojej podnikovej aplikácii a získať obrovské výhody.

Čo môžu platformy AI urobiť pre podniky dnes?

Dobrá otázka!

Umelá inteligencia je vo svojej aplikácii taká všeobecná (prinajmenšom teoreticky), že by nebolo možné poukázať na účel, na ktorý bola vyvinutá. Je to ako opýtať sa, pre čo bola tabuľka vyvinutá a čo s tým môže robiť. Iste, bol vyvinutý pre účtovníctvo, ale dnes výrazne presahuje túto zodpovednosť. A účtovníctvo nie je jedinou funkciou – ľudia ju používajú ako nástroj na riadenie projektov, ako zoznam úloh, ako databázu a čo nie.

To isté platí pre AI.

Zjednodušene povedané, AI je užitočná pre úlohy, ktoré sú voľne definované a spoliehajú sa na poučenie zo skúseností. Áno, to robia aj ľudia, ale AI má výhodu, pretože dokáže rýchlo spracovať údaje a dospieť k záverom oveľa, oveľa rýchlejšie. Medzi typické aplikácie AI patria:

 • Detekcia tvárí na fotografii, videu atď
 • Klasifikácia a označovanie obrázkov, napríklad pre rodičovské poradenstvo
 • Konverzia reči na text
 • Detekcia objektov v médiách (napr. Auto, žena atď.)
 • Predikcia pohybu cien akcií
 • Zisťovanie financovania terorizmu (medzi miliónmi transakcií za deň)
 • Systémy odporúčaní (nákupy, hudba, priatelia atď.)
 • Captcha lámanie
 • Filtrovanie spamu
 • Detekcia narušenia siete

Mohol by som pokračovať ďalej a pravdepodobne dochádzať zo strán (obrazne povedané), ale myslím, že teraz máš nápad. To všetko sú príklady problémov, ktoré sa ľudia snažili vyriešiť pomocou tradičných výpočtových prostriedkov. A predsa sú dôležité, pretože majú obrovskú potrebu v podnikaní av reálnom svete.

Takže, bez ďalších okolkov, začnime zoznamom našich najlepších platforiem AI a uvidíme, čo môžu ponúknuť.

Služby Amazon AI

Rovnako ako Amazon rýchlo vyraďuje spoločnosti z podnikania, tak je spoločnosť AWS taká dominantná ako platforma, že na ňu neprichádza takmer nič iné. To isté platí Služby Amazon AI, ktorá je plná neuveriteľne užitočných služieb AI.

Tu sú niektoré z ohromujúcich služieb, ktoré má AWS.

Amazon Comprehend: Pomáha vám pochopiť celú horu textových, neštruktúrovaných údajov, ktoré máte. Jedným prípadom použitia je ťažba existujúcich rozhovorov so zákazníckou podporou a zisťovanie, aké úrovne spokojnosti boli v priebehu času, aké sú hlavné obavy zákazníka, aké kľúčové slová sa používajú najčastejšie atď..

Prognóza Amazonu: Služba nulového nastavenia na použitie vašich existujúcich údajov časových radov a ich premeny na presné predpovede do budúcnosti. V prípade, že by vás zaujímalo, aké sú údaje o časových radoch, pozrite sa na tento článok, ktorý som napísal nedávno (na konci tohto článku vyhľadajte databázu s názvom Timescale)..

Amazon Lex: Zabudujte do svojich aplikácií konverzačné rozhrania (textové a / alebo vizuálne). V zákulisí sú spustené Amazonove trénované modely strojového učenia, ktoré dekódujú zámer a robia reč na text za behu.

Prispôsobenie Amazonu: Jednoduchá služba bez infraštruktúry na vytváranie odporúčaní pre vašich zákazníkov alebo pre seba! Do tejto služby môžete vkladať údaje o elektronickom obchode alebo čokoľvek, a tešiť sa z vysoko presných a zaujímavých návrhov. Čím väčší je súbor údajov, tým lepšie budú odporúčania.

Existuje mnoho ďalších služieb AI, ktoré má Amazon, a vy ste mohli stráviť celý deň ich prezeraním. Napriek tomu je to činnosť, ktorú úprimne odporúčam! ��

Poznámka: V dokumentoch AWS je ťažké nájsť súhrn všetkých týchto služieb spolu, ale ak prejdete na https://aws.amazon.com/machine-learning, tieto sú uvedené v rozbaľovacej ponuke v časti Služby AI.

TensorFlow

TensorFlow je knižnica (a tiež platforma) vytvorená tímom v pozadí Google Brain. Je to implementácia subdomény ML nazývanej Deep Learning Neural Networks; to znamená, TensorFlow je spoločnosť Google, ktorá sa zaoberá tým, ako dosiahnuť strojové učenie pomocou neurónových sietí pomocou techniky hĺbkového vzdelávania..

To znamená, že TensorFlow samozrejme nie je jediný spôsob, ako používať neurónové siete – existuje veľa knižníc, každá so svojimi kladmi a zápormi.

TensorFlow vám vo všeobecnosti poskytuje možnosti strojového učenia zásob pre mnoho rôznych programovacích prostredí. Základná platforma je však dosť vizuálna a na dokončenie úlohy sa spolieha väčšinou na grafy a vizualizácie údajov. Preto, aj keď nie ste programátor, je možné s trochou úsilia získať z TensorFlow dobré výsledky..

Historicky sa TensorFlow zameriaval na „demokratizáciu“ strojového učenia. Podľa mojich vedomostí to bola prvá platforma, vďaka ktorej bolo ML jednoduché, vizuálne a do tohto stupňa prístupné. V dôsledku toho explodovalo využitie ML a ľudia dokázali modely ľahko trénovať.

Najvýznamnejším predajným miestom spoločnosti TensorFlow je KERAS, čo je knižnica pre efektívnu prácu s programami Neural Networks. Takto je jednoduché vytvoriť jednoduchú, plne pripojenú sieť (perceptron):

model = tf.keras.Sequential ()
# Pridá do modelu husto prepojenú vrstvu so 64 jednotkami:
model.add (levels.Dense (64, Activation = ‘relu’)))
# Pridaj ďalší:
model.add (levels.Dense (64, Activation = ‘relu’)))
# Pridajte vrstvu softmax s 10 výstupnými jednotkami:
model.add (layer.Dense (10, Activation = ‘Softmax’)))

Samozrejme je tiež potrebné vykonať konfiguráciu, školenie atď., Ale tiež sú rovnako jednoduché.

Je ťažké nájsť chybu s TensorFlow, berúc do úvahy jej privedené ML do JavaScriptu, mobilných zariadení a dokonca aj riešení IoT. V očiach puristov však zostáva „menšou“ platformou, s ktorou si každý Tom, Dick a Harry môžu pohrávať. Buďte teda pripravení čeliť určitému odporu, keď postupujete po rebríku zručností a stretávate sa s viac „osvietenými“ dušami. ��

Ak ste nováčik, pozrite sa na toto TensorFlow úvodný online kurz.

Tiež si všimnite: Niektorá kritika spoločnosti TensorFlow uvádza, že nemôže používať GPU, čo už nie je pravda. Dnes TensorFlow nielenže pracuje s GPU, ale Google vyvinul svoj jediný špecializovaný hardvér s názvom TPU (TensorFlow Processing Unit), ktorý je k dispozícii ako cloud služba.

Služby Google AI

Rovnako ako služby Amazonu, aj Google obsahuje balík cloudu služby točiace sa okolo AI. Nebudem uvádzať všetky služby, pretože sú veľmi podobné ponukám Amazonu. Tu je ukážka toho, čo môžu vývojári vyvinúť, ak majú o ne záujem:

Vo všeobecnosti existujú dva spôsoby, ako môžete využívať služby AI spoločnosti Google. Prvým je použitie modelu, ktorý už vyškolil spoločnosť Google, a začnite ho používať vo svojich produktoch. Druhým je tzv AutoML služba, ktorá automatizuje niekoľko medzistupňov strojového učenia a pomáha napríklad vývojárom v úplnom zásobníku s menšími odbornými znalosťami v oblasti ML, aby mohli ľahko vytvárať a trénovať modely.

H2O

„2“ v H2O má byť dolný index (myslím, že sa podobá chemickému vzorcu pre vodu), je však nepríjemné ho napísať. Dúfam, že ľudia za nimi H2O to bude veľmi vadiť!

H2O je platforma s otvoreným zdrojovým kódom pre strojové učenie, ktorú používajú veľké mená uvedené v rebríčku Fortune 500.

Hlavnou myšlienkou je dosiahnuť, aby sa špičkový výskum AI dostal k širokej verejnosti, a nie aby zostal v rukách spoločností s hlbokými vreckami a pákovým efektom. V rámci platformy H2O sa ponúka niekoľko produktov, napríklad:

 • H2O: Základná platforma na skúmanie a používanie strojového učenia.
 • Perlivá voda: Oficiálna integrácia s Apache Spark pre veľké súbory údajov.
 • H2O4GPU: Verzia platformy H2O s akceleráciou GPU.

H2O tiež vytvára riešenia šité na mieru podniku, medzi ktoré patria:

 • AI bez vodiča: Nie, AI bez vodiča nemá nič spoločné s autami s vlastným riadením! �� Je to viac na línii ponuky AutoML od spoločnosti Google – väčšina fáz AI / ML je automatizovaná, výsledkom čoho sú nástroje, ktoré je jednoduchšie a rýchlejšie vyvíjať pomocou.
 • Platená podpora: Ako podnik nemôžete čakať na vyriešenie problémov GitHubu a dúfať, že na ne odpovedia čoskoro. Ak čas sú peniaze, spoločnosť H2O ponúka platenú podporu a poradenstvo pre veľké spoločnosti.

Petuum

Petuum vyvíja symfónia platforma, ktorá je navrhnutá na to, aby nepremýšľala o umelej inteligencii. Inými slovami, ak vás nebaví kódovanie a / alebo nechcete pamätať si viac knižníc a výstupných formátov, bude sa Symphony cítiť ako dovolenka v Alpách.!

Aj keď na platforme Symphony nie je nič „otvorené“, funkcie sa oplatia slintať:

 • Uchopiteľné rozhranie
 • Ľahko vytvárajte interaktívne dátové potrubia
 • Tony štandardizovaných a modulárnych stavebných blokov na vytvorenie sofistikovanejších aplikácií AI
 • Rozhrania pre programovanie a API, ktoré cítia vizuálnu cestu, nie sú dostatočne výkonné
 • Automatizovaná optimalizácia s GPU
 • Distribuovaná, vysoko škálovateľná platforma
 • Agregácia údajov z viacerých zdrojov

Existuje mnoho ďalších funkcií, vďaka ktorým budete mať pocit, že sa prekážka vstupu výrazne znížila. Vysoko odporúčané!

Polyaxon

Najväčšou výzvou v súčasnosti v strojovom vzdelávaní a umelej inteligencii nie je nájsť dobré knižnice a algoritmy (alebo dokonca vzdelávacie zdroje), ale kvalifikované inžinierstvo, ktoré sa musí použiť na zvládnutie behemoth systémov a vysoké zaťaženie údajov, ktoré vedie k.

Aj pre skúsených softvérových inžinierov to môže byť príliš veľa otázok. Ak sa vám to tiež páči, Polyaxon stojí za to sa pozrieť.

Polyaxon nie je knižnica alebo dokonca rámec; Ide skôr o komplexné riešenie pre správu všetkých aspektov strojového učenia, ako napríklad:

 • Dátové spojenia a streamovanie
 • Hardvérová akcelerácia
 • Kontajnerizácia a orchestrácia
 • Plánovanie, ukladanie a zabezpečenie
 • Potrubie, optimalizácia, sledovanie atď.
 • Dashboarding, API, vizualizácie atď.

Je to do značnej miery agnostické, pokiaľ ide o knižnice a poskytovateľov, pretože je podporovaných veľké množstvo populárnych (otvorených a uzavretých zdrojov) riešení.

Samozrejme, stále musíte riešiť nasadenie a škálovanie na určitej úrovni. Ak chcete aj tak uniknúť, Polyaxon ponúka riešenie PaaS, ktoré vám umožňuje pružne využívať ich infraštruktúru.

DataRobot

Jednoducho povedané, DataRobot je cielené riešenie strojového vzdelávania pre podnik. Je vizuálna po celú dobu a je navrhnutá tak, aby rýchlo pochopila vaše údaje a poskytla ich konkrétnemu podnikaniu.

Rozhranie je intuitívne a elegantné, čo umožňuje neodborníkom dostať sa za kolesá a vytvárať zmysluplné informácie.

DataRobot nemá veľa funkcií; namiesto toho sa zameriava na tradičný zmysel údajov a poskytuje vynikajúce schopnosti v:

 • Automatizované strojové učenie
 • Regresia a klasifikácia
 • Časové rady

Často sú to všetko, čo potrebujete pre svoj podnik. To znamená, že vo väčšine prípadov je DataRobot všetko, čo potrebujete. ��

NeuralDesigner

Zatiaľ čo sme na tému ľahko použiteľných výkonných platforiem AI, NeuralDesigner zaslúži si osobitnú zmienku.

O NeuralDesigner sa toho veľa nedá povedať, ale je toho veľa čo robiť! Vzhľadom na to, že Neurálne siete viac či menej dominujú modernej metodike strojového učenia, má zmysel pracovať s platformou, ktorá sa zameriava výlučne na neurónové siete. Nie je veľa možností, žiadne rozptýlenie – kvalita pred kvantitou.

NeuralDesigner vyniká mnohými spôsobmi:

 • Nevyžaduje sa žiadne programovanie. Vôbec.
 • Nevyžaduje sa žiadne zložité budovanie rozhraní. Všetko je usporiadané do rozumných, ľahko pochopiteľných a usporiadaných krokov.
 • Zbierka najpokročilejších a zdokonalených algoritmov špecifických pre neurónové siete.
 • Paralelizácia CPU a zrýchlenie GPU pre vysoký výkon.

Stojí za to look? rozhodne!

Prevision.io

Pervision.io je platforma pre správu všetkých aspektov strojového učenia, od spracovania údajov po nasadenie v mierke.

PredictionIO

Ak ste vývojár, PredictionIO je neuveriteľne užitočná ponuka, na ktorú by ste sa mali pozrieť. Predpoveďou je jadro strojovej vzdelávacej platformy, ktorá dokáže prijímať údaje z vašej aplikácie (web, mobil alebo inak) a rýchlo vytvárať predpovede..

Nenechajte sa oklamať menom – Predikcia nie je len pre predpovede, ale podporuje celé spektrum strojového učenia. Tu je niekoľko vynikajúcich dôvodov na to, aby ste ich milovali:

 • Podpora klasifikácie, regresie, odporúčaní, NLP a čo nie.
 • Vytvorené na zvládnutie vážneho pracovného zaťaženia v prostredí veľkých dát.
 • Niekoľko preddefinovaných šablóny pre tých v zhone.
 • Dodáva sa s programami Apache Spark, MLlib, HBase, Akka HTTP a Elasticsearch, ktoré uspokoja každú možnú potrebu robustnej modernej aplikácie..
 • Kombinované prijímanie údajov z viacerých zdrojov, či už v dávkovom alebo v reálnom čase.
 • Nasadené ako typická webová služba – jednoduché použitie a kŕmenie.

U väčšiny webových projektov, ktoré nie sú k dispozícii, nechápem, ako spoločnosť PredictionIO nedáva veľký zmysel. Choďte do toho a skúste to!

záver

V súčasnosti nie je nedostatok rámca alebo platformy AI a ML; Keď som začal skúmať tento článok, bol som ohromený výberom. V dôsledku toho som sa pokúsil zúžiť tento zoznam na jedinečné alebo zaujímavé. Ak si myslíte, že mi niečo uniklo, dajte mi vedieť.

Coursera dostal som niekoľko vynikajúcich kurzov strojového učenia, takže si pozrite, či máte záujem sa učiť.

Ktorá platforma je teda najlepšia? Bohužiaľ, neexistuje jasná odpoveď. Jedným z dôvodov je, že väčšina týchto služieb je viazaná na konkrétny technologický zásobník alebo ekosystém (väčšinou sa jedná o stavbu tzv. Murovanej záhrady). Ďalším dôležitejším dôvodom je skutočnosť, že v súčasnosti sú technológie AI a ML komoditizované a existuje rasa s cieľom poskytnúť čo najviac funkcií za čo najnižšiu cenu. Žiadny predajca si nemôže dovoliť neponúkať to, čo ponúkajú iní, a každú novú ponuku si konkurenti skopírujú a doručia konkurentom takmer cez noc.

Z toho vyplýva, aký je váš komín a ciele, aké intuitívne považujete službu za službu, aké je vaše vnímanie spoločností, ktoré sú za ňou, atď..

Ale bez ohľadu na to je samozrejmé, že AI je konečne k dispozícii ako služba a bolo by nesmierne nemoderné ju využívať. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map