11 nástrojov na podporu vývoja aplikácií pre Android

Nástroje na vývoj aplikácií pre Android pre vyššiu rýchlosť, lepšie ladenie a vyššiu bezpečnosť!


Vďaka približne 3 miliónom mobilných aplikácií v službe Google Play dokáže operačný systém Android viesť na globálnej scéne. Malé podniky, malé a stredné podniky a veľké podniky sa ťažko usilujú o vybudovanie silnej mobilnej prítomnosti a ovplyvnenie ich podielu na trhu. Nie každý však má know-how a služby potrebné na vytvorenie aplikácie od nuly pomocou faktorov pôvodných nástrojov.

Tiež je neuveriteľne časovo náročné a nákladné vyvinúť aplikáciu pre Android cez aplikáciu pre iOS. Čo ak však poviem, že to nie je takmer pravda? Existuje celá rada nástrojov, ktoré uľahčujú vývoj aplikácií rýchlejších pri rovnakej cene a efektívnosti.

Môžete tam prepichnúť všetky aplikácie oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Vďaka integrovaným vývojovým prostrediam (IDE) a ďalším časovo nenáročným nástrojom a aplikáciám, ktoré sa používajú na vývoj aplikácií pre Android,.

Android Studio

Android Studio je oficiálna platforma IDE spoločnosti Google, ktorá prináša nástroje na vývoj aplikácií pre všetky zariadenia s Androidom. Predstavuje vizuálny editor rozloženia, ktorý spúšťa ConstraintLayout, kde vývojári môžu vyvíjať zložené rozloženia a prezerať ich na ľubovoľnej veľkosti obrazovky na rôznych zariadeniach..

Zdá sa, že Android Studio je oficiálnym IDE pre všetky aplikácie pre Android a neustále patrí medzi najlepšie nástroje pre vývojárov. Nasledujú niektoré z jeho funkcií.

 • Navigačný editor
 • Aktualizácie doplnkov pre Android Gradle
 • Odstráňte nepoužívané adresáre Android Studio
 • Balíky aplikácií pre Android teraz podporujú funkciu Okamžitá aplikácia
 • Zmeny IntelliJ IDEA 2018.2.2
 • Sieťový profil: formátovaný text
 • Aktualizácia Kotlin 1.3.11
 • Clang-Tidy Podpora pre C++
 • Nový vzhľad Sprievodcu projektom
 • Lazy konfigurácia úlohy
 • Synchronizácia projektu s jedným variantom
 • Synchronizácia projektu s jedným variantom
 • Profil CPU: dáta vykresľovania rámcov

DevKnox

DevKnox je najkrajší nástroj na vytváranie bezpečných aplikácií pre Android. V aplikáciách je skrytých veľa bezpečnostných nedostatkov, ktoré vývojári ani nevedia, a skôr, ako získate rôzne kritické aspekty zabezpečenia, ktoré sú dostatočné na zachytenie týchto chýb, môže trvať veľa praxe a úsilia..

Tento vynikajúci nástroj vám však môže pomôcť pri odhaľovaní bezpečnostných nedostatkov a obsahuje funkcie, ktoré sa s IDE rovnako ľahko ovládajú ako kontrola pravopisu. Ponúka testovanie v reálnom čase, sledovanie zraniteľností, testovanie v reálnom čase a dostal interaktívny dashboard.

Xamarin

Xamarin je multiplatformový vývojový nástroj na zostavenie fantastickej natívnej aplikácie. Znovu používa vrstvy obchodnej logiky a prístup k údajom v rámci programov. Nielen Android, ale tiež môžete vyvíjať aplikácie pre iOS a Windows pomocou Xamarin. Nasledujú niektoré z jeho výhod.

 • Je to mono rámec, ktorý podporuje kontakt s API mobilných zariadení
 • Xamarin Component Store obsahuje ovládacie prvky používateľského rozhrania, knižnice naprieč platformami a knižnice tretích strán
 • Stáva sa tak, že dáva menej chýb, a preto poskytuje rýchlejšie tempo
 • Poskytuje aplikáciu Indexovanie a Hlboké prepojenie
 • Povoliť náročné funkcie, ktoré sú dostupné iba na konkrétnej platforme

Je fantastický Kurz Udemy sa naučiť Xamarin.

Android Asset Studio

Android Asset Studio obsahuje značné množstvo ľahko použiteľných nástrojov, ktoré vytvárajú rôzne typy ikon (spúšťač, generické ikony, ikony skratiek aplikácií atď.), ktoré budete potrebovať pri plánovaní a vývoji aplikácií pre Android.

 • Ikony spúšťača – vizuálny obrázok vašej aplikácie
 • Ikony panela akcií sú grafické tlačidlá na paneli primárnych aplikácií a zobrazujú najúčinnejšie akcie
 • Všeobecné ikony – sú svetlé / kontextové ikony používané v rámci vašej aplikácie
 • Ikony upozornení – pomáha pri zobrazení loga aplikácie v stavovom riadku pri zobrazení posledného upozornenia
 • Jednoduché deväť-záplaty – generujte grafické prvky pre rôzne hustoty obrazovky
 • Téma aplikácie – vytvorte zaujímavý a priamy štýl vlastného panelu akcií

LeakCanary

LeakCanary je úžasný nástroj s otvoreným zdrojovým kódom vyvinutý spoločnosťou Square, ktorý vykonáva časovo náročnú a náročnú úlohu zisťovania únikov pamäte. Po nastavení sa okamžite začne zobrazovať upozornenie vždy, keď dôjde k úniku pamäte v aplikácii, pričom sledovanie stopy v zásobníku vám pomôže vyriešiť problém..

LeakCanary je vytvorený tak, aby bol čo najjednoduchší na používanie. Vo väčšine aplikácií by to malo mať sotva niekoľko ďalších riadkov v súbore aplikácie .gradle a jeden ďalší riadok kódu vo vašej triede aplikácií. To je dostatočné na umožnenie určitého sledovania únikov pamäte v projektoch.

Na úplné pokrytie objektu RefWatcher môžete zobraziť objekty, ktoré by sa mali zbierať ako odpadky .app

Instabug

Instabug zmení spôsob, akým vám vaši používatelia poskytujú spätnú väzbu k aplikácii.

Môžu zdieľať snímky obrazovky, videozáznamy a zvukové záznamy, podrobné denníky a oveľa viac, aby pomohli rýchlo identifikovať a opraviť chyby. Môžete získať správy o zlyhaní v reálnom čase s podrobnosťami o sledovaní zásobníka, krokmi na reprodukciu zlyhania, údajmi o zariadení a reláciách a ďalšími údajmi. Oznamy o chybách a zlyhaniach vám budú okamžite oznámené vždy, keď sa v aplikácii vyskytne problém.

Tento nástroj vám poskytne istotu pri vydaní aplikácie prostredníctvom komplexných hlásení o chybách a zlyhaniach, prieskumov v aplikácii a spätnej väzby od používateľov v reálnom čase..

GameMaker Studio

Pre vývojárov hier pre Android je jedným z najvýznamnejších vývojových nástrojov GameMaker Studio. GameMaker poskytuje všetko, čo potrebujete na vytvorenie 2D hier s veľmi malým kódom. Je to mimoriadne užívateľsky prívetivá aplikácia s hladkým rozhraním drag-and-drop.

GameMaker sa zaoberá tvorbou multiplatformových a multižánrových videohier s vlastným vizuálnym programovacím jazykom drag-and-drop alebo písacím jazykom známym ako GameMaker Language. Pôvodne bola vytvorená, aby umožnila začínajúcim počítačovým programátorom pripravovať počítačové hry bez väčších znalostí programovania.

GameMaker: Studio je určené pre začínajúcich a začínajúcich vývojárov hier.

Pusher

Pusher je nástroj na oznámenie vopred. Podporuje najbežnejšie jazyky & rámca. Poskytuje klientovi zdieľanie udalostí so všetkými možnosťami na rovnakom kanáli a zároveň poskytuje úplnú bezpečnosť a ochranu. Ponúka všetko, čo potrebujete na nastavenie systému push vrátane nasledujúcich.

 • Kontrola prístupu / autentifikácia
 • Flexibilné uverejňovanie správ / podspráv
 • Funkcia Webhooks umožňuje získavať činnosti colných orgánov v systéme tak, ako sa vyskytujú
 • Získajte upozornenia v Slack, pošlite metriky na dashboardy v Datadog.

tkanina

Možno už oceníte, ako schopný a pôsobivý tkanina je.

Je to elegantná populárna modulárna súprava SDK, ktorá používateľom umožňuje vyberať a vyberať zo súboru nástrojov. Zakúpila ho spoločnosť Google a je voľne použiteľná. Sada nástrojov zahŕňa nasadenie testovania verzie beta, analýzu používateľov, analýzu zlyhaní a reklamné nástroje. Ak ste tak ešte neurobili, urobte to.

Nasledujú niektoré funkcie Fabric.

 • Podporuje jednotu, takže vývojári môžu používať Crashlytics na zlepšenie kvality svojich hier.
 • Podporuje natívne správy o zlyhaniach v systéme Android, aby ste mohli sledovať stabilitu svojho natívneho kódu.
 • Umožňuje vám sledovať a smerovať problémy so stabilitou do vášho tímu pomocou nástrojov, ktoré už používajú.
 • Môžete exportovať svoje nespracované údaje o zlyhaní do nástroja BigQuery a môžete si ich podrobne analyzovať.

Sourcetree

Sourcetree je jednoduchý nástroj, vďaka ktorému je Git užívateľsky príjemnejší.

Všetky vaše úpravy, blokovania a vetvy môžete predvídať krásne a nikdy nemusíte opakovať jeden príkaz v príkazovom riadku opakovane. Ďalej to môže byť užitočné pre všetkých nováčikov, ktorí sú zmätení s rozľahlosťou Gitu.

TensorFlow

TensorFlow bol vytvorený s mobilnými a zabudovanými platformami v oznámení. TensorFlow je bezplatná softvérová knižnica s otvoreným zdrojovým kódom pre programovanie toku údajov a programovanie s rôznym významom pre rôzne úlohy a pre umelú inteligenciu..

Ak vytvárate aplikáciu pre Android založenú na AI a hľadáte nasadenie strojového učenia, potom sa oplatí vyskúšať rámec TensorFlow. Dobrá vec, môžete tiež rozšíriť API pre desktopové aplikácie.

záver

S primeraným množstvom nástrojov a zdrojov sa vývoj systému Android stal viac vzrušujúcim a dostupnejším. Vývojári systému Android prosperujú ešte rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Tam sú obrovské príležitosti pre vás. Všetko, čo potrebujete, je skvelý nápad na spustenie plánu a vaša aplikácia by bola ďalšou, ktorá by sama zaujala miesto na Google Play..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map