11 Platformy a nástroje pre internet vecí s otvoreným zdrojom (IoT)

Niektoré z najlepších platforiem IoT a nástroje na zber, spracovanie, vizualizáciu a správu zariadení.


Platformy a nástroje internetu vecí sa považujú za najvýznamnejšiu súčasť ekosystému internetu vecí. Akékoľvek zariadenie IoT umožňuje pripojenie k iným zariadeniam a aplikáciám IoT na odovzdávanie informácií pomocou štandardných internetových protokolov. Platformy internetu vecí vyplňujú medzeru medzi senzormi zariadenia a dátovými sieťami. Platformy IoT spájajú údaje so senzorovým systémom a poskytujú informácie pomocou aplikácií typu back-end na vytvorenie pocitu množstva údajov vyvinutých mnohými senzormi..

Internet vecí (IoT) je budúcnosť technológie, ktorá pomáha umelej inteligencii (AI) regulovať a porozumieť veciam oveľa silnejším spôsobom.

Vybrali sme kombináciu najznámejších platforiem a nástrojov internetu vecí, ktoré vám pomôžu organizovaným spôsobom rozvíjať projekty internetu vecí..

Zetta

Zetta je platforma IoT založená na API založená na Node.js. Tvorba rozhraní API HTTP pre zariadenia sa považuje za kompletnú sadu nástrojov. Zetta kombinuje rozhrania REST API a WebSockets na vytváranie aplikácií náročných na dáta a v reálnom čase. Nasleduje niekoľko významných funkcií.

 • Môže bežať na cloudu alebo na počítači alebo dokonca na skromných vývojových doskách.
 • Jednoduché rozhranie a potrebné programovanie na ovládanie snímačov, akčných členov a ovládačov.
 • Umožňuje vývojárom zostavovať aplikácie pre smartfóny, aplikácie pre zariadenia a cloudové aplikácie.
 • Je vyvinutý pre aplikácie náročné na dáta a v reálnom čase.
 • Premení akýkoľvek stroj na rozhranie API.

Arduino

Ak sa snažíte vytvoriť počítač, ktorý dokáže vnímať a vykonávať väčšiu kontrolu nad skutočným svetom, keď súvisí s vaším bežným samostatným počítačom, potom Arduino môže byť vaša múdra preferencia.

Arduino ponúka vhodnú kombináciu hardvéru a softvéru IoT a je ľahko použiteľnou platformou IoT. Funguje prostredníctvom radu hardvérových špecifikácií, ktoré môžu byť poskytnuté interaktívnej elektronike. Softvér Arduino prichádza do plánu programovacieho jazyka Arduino a integrovaného vývojového prostredia (IDE)..

Node-RED

Node-RED je vizuálny nástroj na usporiadanie Internetu vecí, t. j. vzájomné prepojenie hardvérových zariadení, rozhraní API a online služieb novými spôsobmi. Node-RED, postavený na Node.js, sa opisuje ako „vizuálny prostriedok na zapojenie internetu vecí“.

Poskytuje vývojárom pripojenie zariadení, služieb a rozhraní API pomocou editora toku založeného na prehľadávači. Môže bežať na Raspberry Pi a ďalších 60 000 modulov je prístupných, aby sa zvýšili jeho možnosti.

Trepotanie

Trepotanie je programovateľné procesorové jadro pre elektronické projekty určené pre študentov a inžinierov. Flutter je slávou, je to ďaleký dosah. Táto doska založená na Arduino obsahuje bezdrôtový vysielač, ktorý môže ukazovať viac ako pol míle. Navyše nepotrebujete smerovač; flutterové dosky môžu navzájom rýchlo interagovať.

Pozostáva z 256-bitového šifrovania AES a dá sa ľahko používať. Niektoré z ďalších funkcií sú uvedené nižšie.

 • Rýchly výkon
 • Expresívne a flexibilné používateľské rozhranie
 • Native Performance
 • Vizuálne prevedenie a funkčnosť existujúcich widgetov.

Mainspring M2MLabs

Mainspring M2MLabs je aplikačný rámec pre vývoj aplikácií medzi strojmi (M2M), ako sú diaľkové ovládanie, správa vozového parku alebo inteligentný terminál. Medzi jeho vybavenie patrí flexibilný dizajn zariadení, štruktúra zariadenia, prepojenie medzi strojmi a aplikáciami, validácia a normalizácia údajov, dlhodobé úložisko údajov a funkcie získavania údajov..

Je založený na Java a databáze Apache Cassandra NoSQL. Aplikácie M2M je možné modelovať skôr v hodinách ako v týždňoch a následne ich preniesť do vysoko výkonného vykonávacieho prostredia vytvoreného na vrchole štandardného servera J2EE a vysoko škálovateľnej databázy Apache Cassandra..

ThingsBoard

ThingsBoard slúži na zber, spracovanie, vizualizáciu a správu zariadení. Podporuje všetky štandardné protokoly IoT, napríklad CoAP, MQTT a HTTP, rovnako rýchlo ako nasadenie v cloude a na mieste. Vytvára pracovné postupy na základe udalostí životného cyklu návrhu, udalostí REST API, požiadaviek RPC.

Pozrime sa na nasledujúce funkcie ThigsBoard.

 • Stabilná platforma, ktorá kombinuje škálovateľnosť, výrobu a odolnosť voči chybám.
 • Ľahké ovládanie všetkých pripojených zariadení vo výnimočne bezpečnom systéme
 • Transformuje a normalizuje vstupy zariadenia a uľahčuje alarmy na generovanie upozornení na všetky telemetrické udalosti, obnovovanie a nečinnosť.
 • Povoľuje funkcie špecifické pre stav použitia pomocou prispôsobiteľných skupín pravidiel.
 • Spracováva milióny zariadení súčasne.
 • Žiadny okamih zlyhania, pretože každý uzol v zväzku je presný.
 • Inštalácie s viacerými nájomcami v priamom prenose.
 • Tridsať vysoko prispôsobených widgiet dashboardov pre úspešný prístup používateľov.

Kinoma

Kinoma, hardvérová prototypová platforma Marvell Semiconductor, ktorá zahŕňa tri rôzne otvorené zdroje. Kimona Create je stavebná súprava pre domácich majstrov na prototypovanie elektronických zariadení. Kimona Studio je vývojové prostredie, ktoré funguje s programami Set up a Kinoma Platform Runtime. Kimona Connect je bezplatná aplikácia pre iOS a Android, ktorá prepája smartfóny a stojany so zariadeniami IoT.

Platforma Kaa IoT

Kaa je výrobná, flexibilná, viacúčelová platforma pre stredné podniky na vytváranie komplexných riešení IoT, pripojených aplikácií a inteligentných zariadení. Poskytuje komplexný spôsob vykonávania efektívnej komunikácie, riešenia a vzájomnej spolupráce v pripojených a inteligentných zariadeniach.

Prichádza od malých startupov k veľkému podniku a obsahuje pokročilé modely nasadenia riešení multi-cloud IoT. Je založená predovšetkým na flexibilných mikroprocesoch a ľahko vyhovuje prakticky každej potrebe a aplikácii – niektoré ďalšie vlastnosti uvedené nižšie.

 • Uľahčuje interoperabilitu medzi zariadeniami.
 • Vykonáva riadenie zariadení v reálnom čase, poskytovanie vzdialených zariadení a štruktúru.
 • Vytvorte cloudové služby pre inteligentné produkty
 • Pozostáva z výstražných systémov založených na témach, aby koncovým používateľom poskytovali správy v ľubovoľnom preddefinovanom formáte na predplatené koncové body.
 • Vykonajte monitorovanie zariadení v reálnom čase
 • Spravujte nekonečné množstvo pripojených zariadení
 • Zhromažďujte a analyzujte údaje senzora

SiteWhere

SiteWhere platforma ponúka príjem, úložisko, spracovanie a asimiláciu vstupov zariadenia. Beží na Apache Tomcat a poskytuje vysoko vyladené implementácie MongoDB a HBase. Službu SiteWhere môžete nasadiť na cloudové platformy, ako sú AWS, Azure, GCP alebo na mieste. Podporuje tiež vytváranie klastrov spoločnosti Kubernetes.

Nasledujú niektoré ďalšie funkcie.

 • Spustite akýkoľvek odhad aplikácií internetu vecí na jednej inštancii SiteWhere
 • Jar prináša rámec konfigurácie rootov
 • Pridajte si miniaplikácie prostredníctvom automatickej registrácie, služieb REST alebo v dávkach
 • InfluxDB na ukladanie údajov udalostí
 • Spojte zariadenia s protokolmi MQTT, Stomp, AMQP a ďalšími protokolmi
 • Integruje integračné rámce tretích strán
 • Eclipse Californium for CoAP messaging
 • HBase pre nerelačné dátové úložisko
 • Grafana na vizualizáciu údajov o mieste

DSA

Architektúra distribuovaných služieb (DSA) slúži na implementáciu medziinštitucionálnej komunikácie, logiky a úsilia na každom kroku infraštruktúry IoT. Umožňuje distribuovanú spoluprácu medzi zariadeniami a vytvára sieťového inžiniera na zdieľanie funkcií medzi diskrétnymi počítačovými systémami.

Atribúty uzla, oprávnenie a odkazy môžete spravovať z DSLinks.

thinger

Thinger.io poskytuje škálovateľnú cloudovú základňu pre pripojenie zariadení. Môžete s nimi rýchlo pracovať spustením administračnej konzoly alebo ich skombinovať do logiky projektu pomocou rozhrania REST API. Podporuje všetky typy dosiek hackerov, ako sú Raspberry Pi, Intel Edison, ESP8266.

Thinger sa dá integrovať do IFTT a poskytuje údaje v reálnom čase na prekrásnom prístrojovom paneli.

záver

Žijeme vo svete, kde je všetko pripojené k internetu, ktoré bude generovať údaje a informácie, ktoré je možné využívať, analyzovať a samozrejme využívať, aby sa viac využívali zdroje konkurencieschopnosti spoločností a miest. Ak teda chcete, aby vaše podnikanie využilo tento vplyv a ako všetci zažívajú svet okolo seba, mali by ste svoj vývoj zamerať na vytváranie „prepojených aplikácií“..

Ak ste vývojár a zaujímate sa o budovanie internetu vecí od nuly, vyskúšajte to brilantný kurz Junaida Ahmeda.

Tagy:

 • Open Source

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map