11 rýchlejších nástrojov na testovanie a vytváranie API

Zostavte API ako profesionál v žiadnom momente.


Organizácie prechádzajú na model architektúry Microservices, aby uspeli vo svojich projektoch softvérových aplikácií, pretože preto, lebo väčšina projektov mikroprocesov používa API (Application Programming Interfaces). Tu musíme tlieskať Microservices, pretože má rôzne pokročilé funkcie ako iné modely.

Takto majú diskrétne dátové úložiská so samostatnými príkazmi na spracovanie každého úložiska údajov; tiež umožňuje poskytovateľom softvéru rýchlejšie nasadiť komponenty. A ak je aktualizovaná jedna aplikácia, nie je potrebné aktualizovať zostávajúce aplikácie; môžu pokračovať vo svojej funkčnosti.

Sme v čase, aby sme koncovým používateľom, ktorí používajú aplikácie podľa svojich požiadaviek, poskytovali rýchle výsledky alebo služby. Mnoho rozhraní API využíva služby REST prostredníctvom protokolu HTTP na odosielanie a prijímanie údajov. Mnoho testerov softvéru automatizuje svoje testovanie pomocou testu založeného na používateľskom rozhraní a testom API. Pri porovnávaní testovania API s testovaním založeným na používateľskom rozhraní sú testy API oveľa rýchlejšie a spoľahlivejšie ako testy založené na používateľskom rozhraní.

Čo je testovanie API?

Skôr ako do toho vstúpime, dáme vám vedieť, čo je API.

Vo všeobecnosti funguje ako posol pre aplikácie, zariadenia a databázy. Predpokladajme, že hľadáte let prostredníctvom webovej stránky s rezervaciami cestovných služieb online. Požiada vás o zadanie požadovaných podrobností, ako je zdroj, cieľ a jedna cesta alebo podrobnosti o spiatočnej ceste v rámci vašich stanovených cien.

Akonáhle kliknete na vyhľadávanie, API sa objaví na obrázku, bude interagovať s každým API dýchacích ciest a poskytuje výsledky, ktoré spĺňajú vaše normy. Všetko sa to stane behom niekoľkých sekúnd.

Ak API nefunguje správne v scenároch v reálnom čase, využitie API nie je možné využiť, správne?

Aby sme sa vyhli týmto situáciám, musíme si zvoliť testovanie API. Pred tým, ako publikum využíva túto službu, musíme otestovať rozhranie API. Zohráva dôležitú úlohu pri vývoji aplikácií.

Potrebné testovanie API je druh testovania softvéru, ktorý sa má vykonať na vývoj API na dosiahnutie funkčnosti, vykonávania, zabezpečenia a dôveryhodnosti zabudovanej aplikácie. Zameriava sa predovšetkým na Business Layer softvérovej architektúry. Testovanie je kľúčovou súčasťou úspechu v kontinuálnej integrácii & Operácie aplikácie DevOps.

Pozrime sa na nasledujúce nástroje, ktoré uľahčia vývojové úlohy.

SoapUI

SoapUI je popredný testovací nástroj API na testovanie webových služieb.

Môže byť schopný skontrolovať SOAP webové služby, ako aj RESTful webové služby. SoapUI je k dispozícii ako open-source a PRO verzia, ale ako môžete hádať, PRO verzia získala ďalšie funkcie. Je založený na Java, takže pracuje na väčšine operačných systémov, predovšetkým je ľahké sa ich naučiť & použitie a spoľahlivé pre všetkých.

SoapUI api

Dôveryhodné pre milióny používateľov, môžete ich použiť pre rôzne testovacie prípady.

 • funkčné
 • Data-driven
 • uštipačný
 • zabezpečenia
 • výkon

Možno vás bude zaujímať hĺbkové štúdium, pozrite sa na toto online kurz.

Štúdio Katalon

Štúdio Katalon je nástroj na testovanie automatizácie pre web, API a mobil. Bol ocenený ako vznikajúci testovací nástroj a najlepšie v oblasti automatizácie.

Kľúčové vlastnosti:

 • Komplexné testovacie riešenie pre testerov a vývojárov
 • Podporuje všetky druhy SOAP, REST požiadaviek
 • Pracuje s rámcom, ako je napríklad BDD uhorka. Ide o testovací prístup, v ktorom sú písomné testovacie prípady v prirodzených jazykoch, čo pomáha pri sprostredkovaní medzi podnikateľskými subjektmi a technickými ľudskými zdrojmi.
 • Vstavané integrácie s Jenkinsom, JIRA, Slackom, Dockerom a qTestom
 • Efektívne využívať funkcie UI / UX Katalon, ako je vyhľadávanie, ťahanie & drop, vstavané kľúčové slová, výber testovacích prípadov

Môžete začať zadarmo s Katalon.

TestNG

TestNG je inšpirovaný jazykmi JUnit a NUnit pre jazyk Java. Hlavným mottom je poskytovať ľahko použiteľné funkcie a plniť všetky typy testovacích fáz, ako je jednotka, integrácia, funkčná atď..

 • Použitím testu TestNG so selénom môžete vytvoriť okamžitú správu, v ktorej sa dozvieme, koľko testovacích prípadov bolo neúspešných, progresívnych a odrazených.
 • Ľahko sa integruje s nástrojmi DevOps, ako sú Maven, Jenkins, Docker atď.
 • Používanie anotácií v TestNG môže vylepšiť kód zrozumiteľným spôsobom a výnimky boli zachytené automaticky ako JUnit.

Testy založené na údajoch môžete vytvoriť pomocou TestNG.

poštár

poštár je akýmsi nástrojom, ktorý dokáže vykonávať API na zostavenie aj testovanie. Je open-source a ľahko sa inštaluje. Pracovný priestor spoločnosti Postman má svoje vlastnosti, ako je nový, import, bežec, môj pracovný priestor, pozvánka, zbierky, karta požiadaviek, požiadavka HTTP a uloženie atď..

pošťák api

prednosti

 • Pomocou JavaScriptu môžete písať a spúšťať testy pre každú požiadavku
 • Pri testovaní rozhrania API v aplikácii Postman si môžete vybrať požadované metódy HTTP, ako napríklad GET, PUT, POST atď.
 • Funkcie Manage Environments od spoločnosti Postman môžete použiť na zadanie vstupnej hodnoty z akéhokoľvek výsledku rozhrania API.
 • Uložte súvisiace koncové body do kolekcie.

V poštárovi je omnoho viac výhod na rýchlejšie zostavenie API. Vyskúšajte to Kurz Udemy ak máte záujem o praktické informácie.

naparovania

naparovania, Ide o najlepšie nástroje API AKA na navrhovanie, zostavovanie a testovanie rozhraní API. Nástroje spoločnosti Swagger sú open source aj pro, a pomohli miliónom vývojárov & testerom poskytovať vynikajúce API.

naparovania

Vlastnosti

 • Inšpektor sa ľahko navrhuje, dokumentuje a testuje API
 • API môžete tiež testovať v cloude
 • Podpora všetkých typov služieb, ako je REST, SOAP
 • SwaggerHub je platforma, kde môžete navrhovať a dokumentovať pomocou OpenAPI

JMeter

JMeter je jednoduchý, ale výkonný nástroj na automatizované testovanie. Môžete vykonávať testovanie výkonu služieb RESTFul pomocou skriptu JMeter a môže používať rôzne jazyky, ako napríklad Java, JavaScript a PHP. Je určený na testovanie webových aplikácií, ale neskôr sa rozšíril na ďalšie testovacie funkcie.

Vlastnosti

 • JMeter označil ako rýchly nástroj na testovanie API, pretože rýchlo vykonáva testy rozsahu
 • Open-source a podporuje inštaláciu veľkého množstva doplnkov & rozšírenie
 • JMeter má samostatnú funkciu nazývanú pridávanie parametrov na kartu parametrov, ktorú nenájdeme v iných programoch
 • Dokáže vykonávať perfektné funkčné a záťažové testovanie v JMeter

Uisťujeme vás

RestAssured Knižnica je prispôsobený nástroj API pre doménu Java, pomocou ktorého ľudia testujú a overujú služby REST. Používa sa tiež na testovanie webových služieb založených na protokoloch HTTP, JSON a XML a poskytuje nám veľa kľúčových funkcií, ako je overovanie XPath, syntax JSON Path, jednoduché odovzdávanie súborov a opakované použitie špecifikácií. A tiež to bolo ovplyvnené hlavne dynamickými jazykmi ako Groovy, Ruby.

odpočinku zaručenou

Jednou z vynikajúcich funkcií, ktorú ponúka služba Rest Assured, je, že po získaní odpovede nemusíte analyzovať odpovede XML alebo JSON..

Tricentis Tosca

Tricenti Tosca je prispôsobený nástroj kontinuálneho testovania pre platformy DevOps, pretože niektoré z popredných nástrojov sa v prostrediach DevOps nepodarilo splniť. Začiatočník dokáže porozumieť aj nástroju Tosca a môže okamžite vytvoriť pokročilé testy API z hľadiska podnikania a potom ich integrovať do všetkých scenárov..

Tricentis Tosca je vhodný na nepretržité testovanie & automatizačný test pre mobilné, webové, UI, SAP atď.

včelín

včelín je kompletná platforma API, kde môžeme navrhovať, vytvárať, vyvíjať a dokumentovať API. Poskytuje rámec pre rýchlejší vývoj, testovanie a implementáciu API pripraveného na výrobu. Všeobecne platí, že na vytvorenie API musíme definovať schému pre vstup a výstup, zatiaľ čo v Apiary API možno navrhnúť tak, aby vstup a výstup boli zosmiešňované..

Toto falošné API bude spĺňať špecifikácie aplikácií bez zmeny kódovania, zatiaľ čo údaje môžu byť integrované a testované. Vytváranie API má rôzne fázy pracovného toku. Včelár však môže poskytnúť každej fáze tímu samostatnú prácu.

MuleSoft API

MuleSoft API, aka AnyPoint API Manager, je platforma, na ktorej vývojári môžu vytvárať, navrhovať, spravovať a publikovať API. Ponúka organizáciám integráciu s populárnymi cloudovými službami, ako sú Salesforce, SAP a mnoho ďalších. Platforma AnyPoint používa Mule ako modul runtime.

mulesoft api

Správca API zaisťuje, že každé API je bezpečné a jednoduchým spôsobom je úplná správa API životného cyklu.

Apigee

Apigee Google Cloud umožňuje manažérom API navrhovať, zabezpečovať, publikovať, analyzovať, monitorovať a speňažovať API. Môže byť prevádzkovaná v prostredí hybridného cloudu na vykonávanie digitálnej akcelerácie. Apigee robí z pravidelných vývojárov API expertov.

Okraj apigee vytvára proxy proxy a ich použitie; môžete získať skutočné analytické údaje. Proxy vytvorené spoločnosťou Apigee edge spravujú bezpečnosť a autentifikáciu, aby poskytovali lepšie služby.

záver

Bez ohľadu na to by vo všetkých nástrojoch API existovala rovnaká funkčnosť, prístup sa však líši. Najlepším spôsobom, ako ich zažiť, je skúsiť zistiť, čo najlepšie vyhovuje vašej obchodnej požiadavke.

Tagy:

 • API

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map