13 najlepších IDE, o ktorých by mal každý programátor vedieť

Integrované vývojové prostredie (IDE) je softvér, ktorý pomáha pri vývoji softvéru. Znie to smiešne, správne?


IDE je zbierka nástrojov a zariadení, ktoré programátori potrebujú na navrhovanie a vývoj softvéru. Programátorovi poskytuje prostredie, v ktorom môžu písať a testovať svoje kódy.

Prečo sú IDE také dôležité?

Pomysli na scenár – chystáte si na večeru cestoviny. Aj keď poznáte recept, budete však potrebovať prísady a vhodné nástroje / vybavenie, aby ste svoj nápad mohli uplatniť. V kuchyni nájdete všetky potrebné nástroje a prísady. Takže to bude vaše pracovisko.

Podobne, aj keď vývojári vedia, ako kódovať, budú potrebovať pracovisko so všetkými relevantnými nástrojmi. IDE poskytne vývojárom pracovnú stanicu. Preto sú IDE veľmi dôležité.

Našťastie existuje veľa softvéru IDE, z ktorých si môžete vybrať, a nasledujú niektoré z tých najlepších, ktoré miloval veľký počet vývojárov..

BlueJ

Za: JAVA

BlueJ je jedným z najpopulárnejších IDE pre programátorov JAVA. Je to najlepšie pre programátorov, ktorí pracujú samostatne alebo majú nastavený vývoj softvéru v malom rozsahu. Má veľmi interaktívne usporiadanie. Umožňuje vývojárovi otestovať svoj kód a pracovať s novými objektmi.

Objekty môžete vyvíjať použitím metód. Môžete otestovať ich hodnotu a tiež môžete vizuálne naskenovať kód.

Je určený na vyučovacie účely a má portál učebných zdrojov. Môžete to skontrolovať tu.

eclipse

Pre: C a C++

eclipse umožňuje programátorom využívať zdroje otvorene. Umožňuje užívateľovi používať ktorýkoľvek z OS, napríklad Linux, Windows a Mac.

Rozhranie poskytované programom Eclipse je jedným z jeho najpríťažlivejších prvkov. To umožňuje drop a ťahá funkčnosť rovnako. Kód môžete analyzovať aj pomocou statickej analýzy. Podporuje aj prvky, ako je ladenie a profilovanie.

Ak potrebujete pomoc s programom Eclipse pri vytváraní Java aplikácií, pozrite si toto brilantný online kurz.

KÓD :: BLOKY

Pre: C a C++

KÓD :: BLOKY je bezplatný nástroj pre programátorov C a C ++. Môže byť nakonfigurovaný podľa vašich požiadaviek a jeho doplnky sú vysoko flexibilné. Umožňuje programovať objekty vizuálnym objektovo orientovaným prístupom. Nazýva sa to triedny prehľadávač. Podporuje tiež automatické dokončenie kódu spolu s ladením.

použitie tento online nástroj pre programovanie C a C ++.

Codenvy

Za: JAVA

Najlepšie na tom Codenvy je to, že má tri rôzne variácie. Tieto tri varianty sú a vývojka, podnik, a tím.

Môžete si vybrať variant, ktorý vás najlepšie charakterizuje. Poskytuje vývojárom funkcie, ako je automatické dopĺňanie kódu a zvýrazňovanie syntaxe. Je to jeden z mála softvérov IDE na vyžiadanie. Môžete ho použiť v systémoch Linux, Mac a Windows.

Jeho hlavnými funkciami sú jednoduchá kódovacia činnosť, lepší zážitok z používania a podpora Docker.

RJ TextEd

Pre: JAVA, PHP, HTML, CSS

RJ TextEd umožňuje automatické dokončenie kódu spolu so skladaním kódu. Počas používania tohto IDE môžete tiež použiť stĺpcový režim. Má pokročilé farebné rady, ktoré sa dajú ľahko meniť medzi farebnými formátmi. Má dokovateľné panely a ponúka tiež anotačnú lištu. Ponúka editáciu syntaxe. Je to vynikajúci textový a zdrojový editor, ktorý má tiež podporu Unicode.

Programovacie štúdio GNAT

Pre: C a C++

Programovacie štúdio GNAT je výkonný IDE, ktorý poskytuje vývojárom podporu z viacerých platforiem. Úplne podporuje ladenie a profilovanie. Je to tiež prehliadač triedy, ktorý užívateľovi umožňuje vykonávať objektovo orientované programovanie. Má tiež funkciu drag and drop.

Jeho najlepšou vlastnosťou je automatické doplňovanie kódu.

Kód Visual Studio

Za: JAVA

Kód Visual Studio možno použiť na všetkých hlavných operačných systémoch. Je to jeden z najlepších IDE pre nových programátorov. Pomáha nováčikom pochopiť kódovanie a súvisiace postupy ako značky a syntax. Je skvelé porozumieť spracovaniu chýb. Má funkciu zvýraznenia syntaxe. Podporuje tiež automatické dopĺňanie. Má tiež definíciu funkcie.

Má tiež funkciu IntelliSense, ktorá inteligentne auto-dokončuje kód, so zreteľom na typ premennej, ktorá sa používa.

držiaky

Za: JAVA, Python, Perl, Ruby

držiaky je veľmi ľahký editor. Má vynikajúce vizuálne nástroje. Má vložené editory, ktoré umožňujú živé úpravy. Verzia s otvoreným zdrojovým kódom je úplne zadarmo. Ponúka tiež niekoľko rozšírení. Má veľmi užívateľsky prívetivé a interaktívne užívateľské rozhranie. Poskytuje tiež režim rozdeleného zobrazenia.

AWS Cloud9

Pre: JAVA, C, C ++, Python, Go, Ruby, Perl

AWS Cloud9 podporuje analýzu v reálnom čase a spontánne úpravy. Má ladiace vlastnosti. Zdôrazňuje syntax. Funkciu môžete ľahko rozšíriť pomocou požadovaných doplnkov. Vzhľad softvéru na konci môžete prispôsobiť aj pomocou množstva tém, ktoré ponúka IDE.

CodeLite

Pre: C a C++

CodeLite poskytuje všeobecnú podporu vývojárom. Je to bezplatné a otvorené. Má prvok ladenia novej generácie. Podporuje tiež profilovanie. Má tiež zabudovaný nástroj RAD. RAD vám umožňuje vyvíjať a navrhovať aplikácie založené na widgete. Môže tiež podporovať analýzu kódu pomocou statického prístupu.

Greenfoot

Za: JAVA

Greenfoot IDE je špeciálne navrhnutý tak, aby uľahčoval študentov stredných a slabších škôl. Má interaktívne hry, ktoré pomáhajú nováčikom pochopiť kódovanie zábavným spôsobom. Má animovanú grafiku a zvuky. Študenti môžu rýchlo vytvárať 2D grafické grafy. Je úplne zadarmo. Má tiež zabudované interaktívne simulácie. Jediným účelom tohto IDE je pomôcť urobiť z programovania ľahkú a zábavnú úlohu.

Svetelná tabuľka

Pre: JAVA, Python, CSS, HTML

Svetelná tabuľka ponúka veľmi interaktívne rozhranie. Ľahko môžete skúmať a vyvíjať rôzne aplikácie. Programátor ju môže prispôsobiť svojim potrebám. Poskytuje správcu doplnkov, ktorý pomáha spravovať viac doplnkov naraz. Vďaka tomu je vyradenie bez námahy.

NetBeans

Pre: JAVA, C, C ++, Python, PHP, HTML

NetBeans funguje dobre s takmer všetkými populárnymi programovacími jazykmi. Poskytuje odsadenie riadku. Je k dispozícii aj v rôznych jazykoch, ako je angličtina, ruština, japončina a čínština. Tiež zdôrazňuje zdrojový kód. Pracovný priestor je úplne upraviteľný a programátor ho môže upraviť podľa svojich potrieb. Taktiež kód refaktorov.

Ako zvoliť IDE?

 • Najprv by ste si mali urobiť zoznam vecí, ktoré sú vašou prioritou. Je veľmi dôležité, pretože jeden programátor by mohol hľadať IDE s najlepším zvýraznením syntaxe, zatiaľ čo druhý by mohol hľadať IDE, ktoré má najlepšie rozhranie. Najprv musíte definovať svoje potreby.
 • Niektoré kritické kritériá, ktoré sa majú zahrnúť do vášho zoznamu priorít, sú zvýraznenie syntaxe, ladenie, zvýraznenie chýb, rozhranie a analýza statického kódu..
 • Potom označte rôzne IDE na základe vášho zoznamu priorít a vyberte ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Prečo sú webové IDE stále populárnejšie?

Webové IDE nahrádza IDE pre počítače, pretože sa ľahko používajú a spravujú. Programovací svet sa stále dohaduje o tom, ktorá forma IDE je najlepšia. Nemôžeme však poprieť jednu vec, že ​​webové IDE berú programátorov búrkou. Mnoho programátorov sa presunulo na webové rozhrania IDE. Jedna vec je teda istá, že webové IDE je nový trend vo svete programovania.

záver

IDE, či už na webe alebo na počítači, sú pre programátora veľmi dôležité. Výber správneho IDE môže zmeniť alebo narušiť vaše skúsenosti s programovaním. Vyberte si IDE podľa svojich vlastných potrieb, pretože vaše potreby sa môžu líšiť od vašich kolegov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map