19 Nástroje JSON na analýzu, formátovanie, overenie a ďalšie

Poďme hovoriť o JSON, jeho dôležitosti a operáciách spojených s JSON. Preskúmajte aj niektoré z online nástrojov na overenie, analyzovanie, formátovanie a ďalšie.


úvod

Vzostupom webu sa JavaScript presunul na miesta, ktoré nikdy nenapadlo. Teraz sa stala jedným z dôležitých programovacích jazykov dnešného technického sveta. Bol postavený na rozšírenie webu a spolu s ním javascript, na obrázok prišli rôzne rozšírenia zvané JSON.

JSON bol špecifikovaný Douglasom Crockfordom na začiatku 2000-tych rokov. Dnes sa de facto stal počítačovým formátom, ktorý je pre človeka čitateľný na ukladanie štruktúrovaných údajov.

Poznámka objektu JavaScript (JSON) je ľahký formát na ukladanie a výmenu údajov. Je to veľmi jednoduché pochopiť.

Nasledujúci príklad ukazuje zobrazenie JSON opisujúce osobu.

{
"názov": "Miller John",
"mobilné": "897654321",
"Vek": 45,
"adresa": {
"veľkomesto": "New York",
"krajina": "USA"
}
}

Vyššie uvedená štruktúra jasne ukazuje niektoré atribúty osoby. Zahŕňa meno, mobilné číslo a adresu. Štruktúra, ako je táto, sa môže preniesť z klienta na webový server alebo naopak, ktorý potom vykoná niektoré akcie a operácie, ako napríklad zobrazenie údajov alebo ich uloženie na neskoršie použitie..

JSON je formát údajov s množstvom typov údajov, ako sú reťazce, booleovské zoznamy, čísla, objekty a null. Pretože reprezentácia JSON je podmnožinou JavaScriptu, tento typ reprezentácie sa používa vo všetkých bežných programovacích jazykoch, vďaka čomu je JSON dobrým kandidátom na prenos údajov cez jazykové medzery..

Prečo JSON?

Rozšíriteľný značkovací jazyk (XML) sa používal ako jediná voľba pre výmenu otvorených údajov. Vývoj v otvorenom zdieľaní údajov však pre vývojárov priniesol viac možností a Javascript je tu jednou z najlepších alternatív. Prvá vec, ktorá sa týka vývojárov, je zmienka o JSON, že je ľahká v porovnaní s inými otvorenými možnosťami výmeny dát. Nie je to však jediný dôvod na jeho použitie na integráciu API.

rýchly

Proces analýzy pomocou softvéru XML môže trvať dlho. Jedným z dôvodov tohto problému sú knižnice manipulácie s domom, ktoré pri spracovaní veľkých súborov XML vyžadujú viac pamäte. JSON celkovo používa menej údajov, takže znižujeme náklady a zvyšujeme rýchlosť analýzy.

čitateľný

Štruktúra JSON je priama a čitateľná. Máme jednoduchšie mapovanie času na doménové objekty, bez ohľadu na to, s ktorým programovacím jazykom pracujeme.

Štruktúrované údaje

JSON používa štruktúru mapy skôr ako stromovú štruktúru XML. V niektorých situáciách môže pár kľúč – hodnota obmedziť to, čo môžeme urobiť, ale získame predvídateľný a ľahko pochopiteľný dátový model..

K dispozícii je niekoľko nástrojov JSON a každý z nich obsahuje sadu jedinečných funkcií a obmedzení. Závisí to od konkrétnych potrieb človeka, ktoré nástroje by sa mali použiť. V každom prípade bude znalosť týchto nástrojov dlhá cesta, aby sme boli vybavení na to, aby sme ich mohli dobre využívať na vaše jedinečné účely.!

JSONCompare

JSONCompare je vybavený nástrojom JSON, ktorý nám umožňuje priamo vkladať a overovať kód JSON. Môžeme nahrať a overiť viacero dávkových súborov JSON súčasne. Nielen to, ale môžeme tiež porovnať a zlúčiť dva objekty JSON.

Formátovač JSON

JsonFormatter pomáha formátovať a overovať údaje JSON. Poskytuje stromové zobrazenie, ktoré pomáha navigovať naše formátované údaje JSON. Poskytuje tiež nástroje na konverziu JSON na CSV, JSON na XML, editor JSON, čistič JSON, JSONLint a kontrolu JSON.

Pozrime sa nižšie na obrázok formátora JSON s rôznymi dostupnými možnosťami.

Online nástroje JSON

onlineJSONtools je zbierka užitočných utilit JSON pre prácu s dátovými štruktúrami JSON. Všetky poskytované nástroje JSON sú veľmi jednoduché, bezplatné a ľahko použiteľné. Všetky nástroje navyše fungujú rovnako – načítajte JSON a získajte výsledky.

Editor JSON online

JSONeditoronline je webový nástroj, ktorý sa používa na úpravu, zobrazenie, diferenciáciu dokumentov JSON a transformáciu formátu. Tento nástroj poskytuje aj pohľad na stromovú štruktúru.

Formátovač JSON

chrómové predĺženie že niektoré jedinečné vlastnosti JSON & Podpora JSOP, zvýrazňovanie syntaxe, skladacie stromy, s vodiacimi lištami, URL s možnosťou kliknutia, prepínanie medzi surovým a analyzovaným JSON.

Formátovač JSON

JSONformatter pomáha formátovať, analyzovať, prezerať, overovať, upravovať a skrášľovať údaje JSON v reálnom čase. Tento výkonný, na funkcie bohatý a používateľsky prívetivý editor JSON nám poskytuje natívny zážitok z úprav.

Ak chcete formátovať JSON, zadajte alebo vložte naše údaje JSON do prvého editora a kliknutím na tlačidlo formátovať / overiť overte a naformátujte vstup JSON. V druhom editore môžeme vidieť skrášleného a analyzovaného JSON.

Tento nástroj nám tiež umožňuje nahrať súbor .json alebo .txt obsahujúci údaje JSON. Okrem toho poskytuje ďalšie rôzne ovládacie prvky na paneli s nastaveniami, ako je napríklad kopírovanie, vymazávanie, predbežné označovanie, minifikovanie a sťahovanie údajov JSON z editora..

JSON Formatter Online

JSONformatter-line poskytuje rôzne režimy, ako je editor stromov, editor kódov a editor obyčajného textu. Tento editor je možné použiť ako súčasť našej webovej aplikácie. Knižnicu je možné načítať ako modul CommonJS, modul AMD alebo ako bežný súbor javascript.

JSON Parser Online

toto JSON Parser poskytuje funkciu na analýzu údajov JSON na analýzu reťazcov a JS eval. Poskytuje tiež pohľad na skrášlenie, zobrazenie typov a indexov objektu JSON.

Tu tiež môžeme odoslať údaje JSON do syntaktického analyzátora odoslaním formulára HTML. Môžu sa použiť metódy Get aj POST.

 CSVJSON

Ako vývojár je konverzia formátu niečo, čo vyžaduje častejšie. CSV JSON je do-it-sám a trvalejšie riešenie. Jeho najlepšou vlastnosťou je, že môžeme svoju reláciu uložiť na neskoršie použitie a zdieľať ju s kýmkoľvek.

Site24x7

Vygenerujte JSON kód založený na šablóne JSON. Ak máme preddefinovanú šablónu, môžeme pomocou tohto nástroja vygenerovať ľubovoľný počet náhodných štruktúr JSON. Je to užitočné pre vývojárov a kontrolu kvality na testovanie ich výrobkov s rôznymi vstupnými hodnotami. Generovaný výstup JSON môže byť pre ľahšie použitie uložený ako súbor.JSON.

JSON na SQL

Numidian JSON poskytuje funkciu na prezeranie našich údajov JSON do tabuľky. Tabuľku môžeme upraviť pridaním nových stĺpcov a následným exportom do súboru JSON alebo SQL alebo CSV. Numidian JSON tiež poskytuje funkcie na konverziu nášho súboru CSV alebo JSON na SQL, JSON, SQLite, MYSQL, Postgres..

Prehliadač JSON

Je to chrómové predĺženie ktorý poskytuje funkciu na vizualizáciu odpovede JSON z ľubovoľnej webovej stránky alebo z požiadavky API v prehliadači. Dáva nám to úžasné zážitky JSON.

Poskytuje vývojárom niektoré jedinečné funkcie na formátovanie alebo predpovedanie JSON a prechod na vlastnosti v grafickom zobrazení. JSON-viewer poskytuje graf znázorňujúci našu reakciu servera alebo našu danú JSON v grafickom zobrazení. Poskytuje tiež funkciu hlbokého prechodu majetku JSON pomocou strúhanky.

JSON Buddy

JSON Buddy je vstavaný textový editor pre schémy JSON a JSON s funkciou syntaxe-coloring, automatického dokončovania, skladania uľahčuje jeho editáciu a vytváranie. Kamarát JSON poskytuje editor JSON pre okná, validátor a editor schém JSON, prevodník údajov JSON a bezplatný nástroj príkazového riadku JSON validator.

JSON Parser Online

Analyzátor JSON online poskytuje funkcie na úpravu, analýzu, overenie a skrášlenie nášho kódu JSON. Poskytuje tiež funkciu manipulácie s reťazcami, ako aj funkciu Fake API pre vývoj, testovanie a prototypovanie.

Kód skrášliť

Tento nástroj nám poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob formátovania JSON, aby sme ho mohli prečítať. Potrebujeme iba nahrať súbor JSON (môžeme tiež nahrať údaje JSON alebo vložiť kód JSON) a poskytuje nám strom našich údajov, ktorý môžeme rozbaliť a zbaliť. Tento prehliadač zobrazuje náš náhľad obrázka, ak sú údajmi adresa URL obrázka.

JSONLint

JSONLint je validátor a reformátor spoločnosti JSON. Môžeme skopírovať a vložiť, alebo tiež môžeme priamo napísať alebo vložiť URL do editora a nechať JSONLint upratať a overiť náš chaotický kód JSON.

Editor JSON

Môžeme použiť náradie previesť JSON na XML, TSV, HTML alebo CSV.

Formátor a validátor

JSON Foramtter bol vytvorený s cieľom pomôcť vývojárom pri ladení, pretože údaje JSON sa často odosielajú bez zalomenia riadkov, aby sa šetrilo miesto. Z tohto dôvodu je veľmi ťažké ho čítať a rozumieť mu. Tento nástroj nám pomáha vyriešiť tento problém formátovaním a skrášlením údajov JSON tak, aby bolo ľahké čítať a ladiť.

Nielen to, ale na ďalšie rozšírenie ladiacich schopností, pridala pokročilá validácia JSON podľa opisu stanoveného Douglasom Crockfordom z json.org v RFC 4627. Odvtedy bola aktualizovaná, aby umožňovala validáciu viacerých štandardov JSON, ako aj súčasných špecifikácie RFC 8259 a ECMA-404.

JSON MATE

JSON Mate poskytuje užitočný editor JSON, inšpektor JSON, skrášľovač / uglifier JSON a môže nahrávať údaje JSON z externého rozhrania API. Môžeme vložiť náš JSON kód do vstupnej bunky, potom nám editor JSON ukáže krásnu stromovú štruktúru nášho JSON kódu. Môžeme si tiež vizualizovať náš kód JSON pomocou tlačidla Vizualizovať JSON.

záver

Dúfam, že vyššie uvedené nástroje JSON vám pomôžu pri vašej vývojovej práci.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map