19 Rámcov a knižníc, ktoré je potrebné poznať ako vývojára v plnom rozsahu

Ako jedna z najviac prskavých tém pre vývojárov sa tieto rozhovory nikdy nezastavili. Jadro každej diskusie zahŕňa – aké zručnosti musím získať, aby som mohol vyvíjať aplikácie v plnom zásobníku?


Koncept bytia vývojárom je jednoduchý. najlepšie hodnotená odpoveď na Quora vysvetľuje to veľmi dobre. Vývojári s úplným stackom sú typom všestranných vývojárov, ktorí ovládajú rôzne zručnosti a tieto zručnosti používajú na úplné dokončenie produktu.

Existuje niekoľko prúdov zásobníkov, o ktorých by ste sa chceli dozvedieť viac – zásobník mobilných telefónov, webu alebo natívnych aplikácií.

Ak ste začiatočník, chcem, aby ste vedeli, že musíte mať základné porozumenie programovania jazyka, aby ste mohli začať s akýmkoľvek rámcom.

V tomto článku však budeme diskutovať o rôznych rámcoch alebo knižniciach, ktoré môžete použiť na vytvorenie plne funkčnej webovej a mobilnej aplikácie na komerčné účely..

Začnime front-end rozvoj.

Malé knižnice js môžu byť vašou najlepšou voľbou, ak všetko, čo potrebujete, je opätovné použitie niektorých webových komponentov. To šetrí čas potrebný na kódovanie a pomáha pri udržiavaní kódu pri raste klientskeho rozhrania. Samozrejme, ako vývojár aplikácií s plným stackom je riadenie času a škálovateľnosť kódu niečo, čo si nemôžete dovoliť ignorovať.

Čo sú to ľahké templingové knižnice, ktoré vám môžu pomôcť prispôsobiť vaše rozhranie používateľského rozhrania?

Fúzy

Keď budete mať komplexné projekty, budete chcieť ísť za tento neuveriteľný rámec. Väčšina projektov vyžaduje veľa manipulácie s HTML a JavaScript na strane klienta.

Ste napríklad rýchlo rastúca agentúra a do svojej aplikácie chcete dynamicky pridať svoju novú škálu služieb alebo portfólio. Mali by ste sa pokúsiť bezpečne zmeniť DOM, triedy a atribúty tak, aby sa ostatné komponenty sami neposunuli.

Najlepšie je vytvoriť super štíhlu knižnicu DOM, ktorú môžete vložiť do ktoréhokoľvek projektu alebo stránky.

To je kde Fúzy Knižnica JS prichádza do hry.

Pretože fúzy povzbudzujú rôzne jazyky, nevyžadujeme na strane servera samostatný templingový systém.

Bežným spôsobom, ako to urobiť vyššie v tejto knižnici, je špecifikovať prvky HTML v reťazci a potom nastaviť vlastnosť innerHTML alebo zavolať metódu jQuery Html ()..

Nižšie je uvedený príklad tejto techniky:

var dynamic_html = "HighlightedAuthor document.getElementByID ("kontajner") .InnerHTML = dynamic_html

Existuje niekoľko návodov, ktoré vám pomôžu, keď sa chcete podrobne venovať tejto pomôcke. Tu je jeden taký príklad pre vaše inšpirácie.

EJN

EJN môže byť vaším najlepším záberom, keď musíte na výstupe HTML použiť veľa javascriptu, alebo ak máte čo do činenia s dynamickým obsahom alebo ponúkate niečo, čo súvisí s aktualizáciami v reálnom čase.

Keď sa zaoberáte dynamickým obsahom, pozrite sa, ako vám to uľahčí prácu.

var html ="

"+data.title+"

"
html + ="ul" pre (var i = 0; i

 • "
  Ejs verzia

  <% = Titul%>

  Ak by ste chceli vedieť viac? Tu je tento skvelý kúsok článok ktoré vám môžu pomôcť začať s procesom nastavenia.

  riadidlá

  realizovať HandleBars.js ak máte najrýchlejšie rastúce údaje zo servera prostredníctvom rozhrania REST API alebo z údajov na strane klienta.

  Teraz si vyžaduje obrovskú manipuláciu s DOM, aby sa zmeny implementovali. Na ľahkú správu obsahu HTML nevyžadujete, aby kód JavaScript obsahoval veľké značky HTML.

  Jedným z dobrých nápadov je udržiavať dostatočne prepojený jazyk JavaScript a HTML a používať templing na strane klienta, pretože sa zvyčajne vykonáva rýchlejšie ako templing na strane servera..

  štíhly

  Čím je kód dlhší, tým väčšie je jeho úsilie na jeho pochopenie a tým väčšia je pravdepodobnosť výskytu chýb. Ak chcete napísať menej kódu, je dobré ísť.

  Všetko, čo pomáha pridať viac funkcií s menším počtom kódov, sa javí ako dobrý predajný materiál pre skúsenejších vývojárov.

  štíhly je nástroj a rámec na kompilovanie komponentov nadol pri zostavovaní. To vám umožní načítať každú súčasť na jednu stránku, aby sa vaša aplikácia vykreslila. To znamená, že žiadny virtuálny DOM, žiadne rámce na vrchole rámcov a žiadne ďalšie zaťaženie za behu.

  Toto je základný príklad, ktorý vám umožní vidieť komponent svelte:

  / * tu niektoré s rozsahom css * /
  .pekná {farba: červená; }
  <
  trieda p = pekná> Vyzeráte celkom dobre {názov}!

  /*…. a premennú, ku ktorej sa môžeme dostať prirážkou * /
  nech meno ="Chris";

  Uvidíte tiež nejaké kúzlo, ktoré sa deje s touto premennou jazyka JavaScript s názvom meno.

  Ďalej sa pozrime na vykresľovanie na strane servera.

  Ako už všetci vieme – „príliš veľa javascriptu a vaše aplikácie sa načítavajú pomaly.“ Situácia je ešte prísnejšia, keď aplikácia súčasne prijíma vysokú návštevnosť.

  Teraz už nie je nič dráždivejšie čakať a čakať, kým sa aplikácie načítajú, pokiaľ nemáte oveľa viac voľného času a odvahy minúť dátovú šírku pásma na niečo, čo je zlý dizajn. Poskytovanie riešení pre vývojárov v podobných situáciách prichádza na strane servera na strane servera. S týmto konceptom teraz vaša aplikácia JavaScript pracuje skôr na serveri ako v prehliadači.

  Technicky by ste mali implementovať knižnice do koncových kódovacích šablón.

  Takto sa stránka vygeneruje na strane servera, ale všetky interakcie so stránkou po načítaní sa spracúvajú na strane klienta..

  Next.js

  Ak na Reacte nejaký čas pracujete, Next.js je niečo, čo chcete vyskúšať, aby ste veci uľahčili. Aplikácie React napriek tomu, že sú platformou na strane klienta, vykazujú niekoľko problémov súvisiacich s vykreslením všetkého obsahu na strane klienta. Jedným z významných faktorov, ktoré odkazujú na kvalitu aplikácie, je to, že máte problémy s obsahom SEO.

  Aj keď vyhľadávacie nástroje sú stále viac kompetentné pri spúšťaní a indexovaní aplikácií JavaScriptu, je oveľa výhodnejšie, keby sme ich mohli poslať na obsah namiesto toho, aby sme ich nechali vymyslieť..

  s Implementovaný súbor Next.js, komponenty React môžete vykresliť na strane servera pred odoslaním HTML klientovi. Komponent Link, ktorý sa používa na prepojenie viacerých stránok, okrem toho podporuje predbežné načítanie, ktoré implicitne preddefinuje zdroje stránky..

  Dalo by sa na to odkazovať neuveriteľne článok za získanie podrobných znalostí o spôsobe, ako veci fungujú s programom next.js.

  Nuxt.js

  Ak ste vývojár Vue.js, pravdepodobne ste to už mali objaviť  Nuxt.js.

  Nuxt.js môžete vykonávať ako naskladanú vrstvu cez kódovanie Vue. Uľahčuje vývoj univerzálnych alebo jednostránkových aplikácií Vue. Toto je jedinečný predajný bod servera Nuxt.js – proces vytvárania univerzálnych aplikácií sa zjednoduší. Tento kód JavaScript je možné spustiť na strane klienta aj na strane servera. Univerzálna aplikácia je o aplikácii s jedinou stránkou (SPA)..

  S SPA musíte urobiť veľa konfigurácií na strane servera aj na strane klienta, čo je prekážkou, ktorú Nuxt.js rieši pre aplikácie Vue. Je to také jednoduché, ako to vyzerá, nechajte rámec pracovať na zdieľaní kódu medzi klientom a serverom a sústredíte sa na logiku aplikácie.

  Mapa schémy pre Nuxtjs: pc: sitepoint.com/

  Viac informácií o postupe implementácie nájdete na stránke SitePoint.

  Porozprávajme sa o Rámce a knižnice CSS.

  Používanie rámcov CSS je o šikovnom a čistom usporiadaní rozloženia.

  Sémantické používateľské rozhranie

  Sémantické používateľské rozhranie je jedinečný dvoma spôsobmi. – získate štruktúrované rozloženie a používa päť popisných kategórií na definovanie opätovne použiteľných komponentov používateľského rozhrania.

  Ak dokážete nejakým spôsobom manipulovať s formátom komponentu, efekt sa dosiahne naozaj rýchlo a na vytvorenie samotného komponentu nemusíte robiť kódovanie..

  Ďalším plusom tohto rámca je to, že je nielen vynikajúci pri pomenovávaní svojich tried, ale aj pri pomenovávaní, definovaní a popisovaní jeho komponentov. Po druhé, dostanete rôzne hotové komponenty, ktoré nie sú prítomné v súčasných rámcoch. Napríklad dostanete  krmivo a komentár v zložkách UI Views alebo Sidebar a tvar z modulov UI.

  Bulma

  Bulma je moderný CSS Framework postavený na Flexboxe.

  bootstrap

  Tu je dokumentácia pre bootstrap.

  Zameriavajú sa na to, aby boli tvorcami webových stránok, ktoré reagujú ako prvé na mobilné zariadenia. Keď pripojíte CDN alebo stiahnete súbor knižnice lokálne, aby ste si to isté zapísali do svojich HTML súborov, získate prístup k obrovskému inventáru tried a vopred napísaným atribútom. Všetko, čo musíte urobiť, je prispôsobiť ich podľa svojich potrieb.

  Ďalej sa pozrime back-end vývoj.

  Pre začiatočníkov tento výraz označuje ukazovatele na aktivity v zákulisí, ktoré sa vyskytnú, keď na webe vykonáte akúkoľvek akciu. Môže to byť prihlásenie na váš účet alebo nákup e-knihy z internetového obchodu.

  Typickým príkladom backend programovania je, keď čítate článok na blogu. Písmo, farby, vzory atď. Vyvíjajú predné časti tejto stránky. Obsah článku je čerpaný zo servera a načítaný z databázy. Toto je zadná časť žiadosti.

  Pozri vyššie uvedené v akcii:

  Backend proces

  Django

  Django je webový rámec Python na vysokej úrovni, ktorý podporuje proces čistého vývoja a pragmatický dizajn.

  Nižšie sú uvedené základné požiadavky, aby ste mohli začať.

  • Python (najnovšia verzia)
  • easy_install a Pip
  • Git
  • VIRTUALENV
  • Django
  • Databáza (SQLite, MySQL, PostgreSQL, MongoDB atď.)
  • Juh (pre verzie Django pred verziou 1.7)
  • Textový editor (Sublime, vim, Komodo, gedit)

  Easy_install aj pip sú manažéri balíkov Python. Vďaka nim je inštalácia a aktualizácia balíkov Python a závislostí balíkov oveľa jednoduchšia.

  Získajte svoje nastavovacie nástroje prostredníctvom internetu Index balíkov Python. Choďte za zabalené vajíčko (.egg) a potom ho nainštalujte priamo zo súboru.

  Potom pre kontrolu verzií možno budete chcieť využiť Git.

  laravel

  laravel je rámec založený na PHP a je výrazný, elegantný. S Laravel server management už nie je bolesť hlavy. Dobrou správou je, že sa spojili s DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon, aby vám s tým pomohli. Jediné, čo musíte urobiť, je spáchať kovanie Laravel. Inštalačnú príručku si môžete prečítať na stránke tu.

  Funkcie ako CLI s názvom Artisan, podpora viacerých databázových systémov a migrácie zvyšujú hladkosť rámca a robia ho milým medzi vývojármi backendu. Baliaci systém je okrem toho neuveriteľný vďaka viacerým podporným softvérom alebo knižniciam, ktoré pomáhajú webovej aplikácii automatizovať proces.

  S tým by ste mohli urýchliť vývoj, aby ste zaistili rýchle funkcie. Laravel prichádza s vstavaným motorom šablón s názvom Blade Template Engine.

  Všetky tieto vlastnosti poskytujú rámcové vlastnosti Laravelovej štruktúry a sú vhodné pre všetky druhy vývoja aplikácií.

  Súprava Android SDK

  Technicky povedané, nejde o rámec, ale o kompletný operačný systém. Má Storage Access Framework (SAF), vďaka čomu je pre používateľov skromné ​​prezerať a otvárať dokumenty, súbory a ďalšie obrázky u všetkých svojich preferovaných poskytovateľov ukladania dokumentov..

  Nasledovné sú zahrnuté v SDK.

  Rozhrania API pre Android

  Táto časť predstavuje jadro súpravy SDK. Rozhranie API je skupina knižníc, ktoré poskytujú vývojárom prístup k zásobníku Android, a tie sú rovnaké, s ktorými by ste mohli vytvárať natívne aplikácie pre Android..

  Vývojové nástroje

  Na transformáciu zdrojového kódu systému Android na funkčné aplikácie pre Android využíva súprava SDK niekoľko vývojových nástrojov. Tieto vám umožňujú kompilovať a ladiť naše aplikácie pre Android.

  Emulátor Android

  Emulátor má mnoho alternatívnych vzhľadov, pomocou ktorých môžete vidieť, ako aplikácie vyzerajú a ako sa správajú na skutočnom zariadení.

  Online podpora

  V neposlednom rade môžete využiť Skupiny Google, ktoré sú aktívnymi fórami, na ktorých by ste sa mohli pravidelne informovať od vývojového tímu Android v spoločnosti Google..

  Ak sa chcete do hĺbky naučiť vývoj systému Android, prečítajte si toto Kurz Udemy.

  Fénix

  Phoenix rámec páry s iným nástrojom na vývoj webových stránok, Elixir, aby poskytli čo najlepší zážitok z backendu. Pár výkonov pomáha vytvárať riešenia, ktoré majú vysokú dostupnosť, súbežnosť a nízku latenciu.

  Skutočnosť, že Elixir je založený na Erlang VM (BEAM), robí Elixir aj Phoenix veľmi odolnými. Syntax sa navyše stáva čistou a čitateľnou.

  Okrem toho je jednou z najzaujímavejších častí spoločnosti Phoenix to, že umožňuje mäkkú komunikáciu v reálnom čase s miliónmi pripojených klientov a medzi nimi. K dispozícii sú chatovacie miestnosti a API pre správy a mnoho ďalších vecí.

  Jar

  Ak skontrolujete nasledujúci diagram z Edureka, ukazuje, že jar má vrstvenú architektúru pozostávajúcu z rôznych modulov, ktoré majú svoju funkčnosť.

  Jarná rámcová štruktúra

  Najlepšia voľba pre vytváranie Java aplikácií. Existuje obrovská výhoda vrstvenej štruktúry pre efektívne usporiadanie objektov strednej vrstvy. Vďaka tomu je konfigurácia konzistentná v celej aplikácii.

  Ak chcete začať, musíte si vytvoriť Spring Boot, ktorý poskytuje rýchly a uvážený spôsob vytvorenia jarnej aplikácie pripravenej na výrobu. Na spustenie stačí zostaviť triedu fazule, kde sa zobrazí konečný výstup, vygeneruje sa súbor XML, hlavná trieda a načíta sa niekoľko súborov jar.

  Okrem toho môžete vziať do úvahy start.spring.io tvoriť základný projekt.

  Rails

  Prvá vec, o ktorej by ste možno chceli vedieť Ruby on Rails je to, že je to krásny jazyk a je to rovnaký rámec, aký používajú Twitter, Basecamp, Airbnb, Github a mnoho spoločností.

  Základy zahŕňajú oboznámenie sa s premennými, príkazmi riadiacich tokov, opakovaním, usporiadaním dátových štruktúr a ďalšími funkciami triedy a objektu.

  Keď plánujete zostaviť aplikáciu Rails a vyradíte konfiguračné a iné sprievodné správy, musíte vykonať tri základné úlohy:

  • Opíšte model aplikácie: Môže to byť obchod s hudbou, univerzita, zoznamovacia služba, adresár alebo hardvérový inventár..
  • Rozhodnite sa, čo sa môže stať s touto doménou: To znamená, že aplikácia bude dynamická, čo môže byť pridávanie adries do adresára, nákup hudobných skóre z hudobných obchodov.
  • Rozhodnite o verejnej dostupnosti zobrazenia: Znamená to prispôsobenie zobrazení stránky aplikácie pre používateľa.

  tornádo

  Štruktúra Pythonu spadá do troch častí.

  • Rámce full-stack, ktoré poskytujú množstvo nevybavených funkcií servera a klienta.
  • Microframeworks, ktoré ponúkajú hlavne podporu na strane servera a niekedy aj na strane klienta. To umožňuje vytvoriť webovú aplikáciu iba pomocou jedného súboru Python.
  • Asynchrónne rámce, ktoré spracovávajú žiadosti asynchrónne.

  tornádo patrí do poslednej kategórie pythonových rámcov.

  Jednou z mála, nie však najmenších vlastností, je veľa generických tried. Môžete to použiť na vytvorenie aplikácie, ako je smerovač alebo SocketHandler pre WebSockets. Dokumentácia je úplne jasná a môžete ju využiť pri zostavovaní svojej ďalšej mobilnej aplikácie s plným stackom.

  Grails

  Grails je webový rámec inšpirovaný spoločnosťami Groovy a Java.

  Vývojári môžu nasadiť tento rámec na akékoľvek existujúce Java webové servery, ako sú Tomcat alebo Jetty. Jedna dôležitá vec, ktorá sa týka grálov, je to, že berie prístup, ktorý je mimo konvencie a nie prostredníctvom myšlienky konfigurácie. To aplikácii umožňuje automatické prepojenie na základe schém pomenovávania na rozdiel od použitia konfiguračných súborov, ako sú súbory XML.

  Tu je rýchly sprievodca ak si chcete vyskúšať svoje ruky na zostavenie ďalšej mobilnej aplikácie s plným stackom.

  A nakoniec potrebujete databázy.

  MongoDB

  Potrebná technológia učiť sa ak sa chcete stať MEAN (MongoDB, Express, AngularJS a Node.js), vývojár s plným zásobníkom. Keďže ide o databázu s viacerými platformami, ukladá údaje do páru kľúč – hodnota. Je to ako používať binárne typy údajov ako v JSON. Aby ste získali jasný obraz, dokument v MongoDB je podobný objektu v OOPS.

  To je pre vás najlepšia voľba, ak spravujete veľké tabuľky s miliónmi údajov. s MongoDB, produkujete celú aplikáciu iba s jednou knižnicou, ako je napríklad JavaScript.

  MySQL / mariadb

  Pri vytváraní zoznamu skladieb vytvárate databázu. Keď urobíte fotografiu a nahráte ju na Facebook – galéria je vaša databáza na serveri Facebook. Keď prezeráte webovú stránku elektronického obchodu, aby ste si kúpili obuv, oblečenie atď., Používate databázu nákupného košíka.

  Logo MySQL

  MySQL je databáza, ktorá vám umožňuje spravovať relačné údaje. V našom príklade elektronického obchodu používajú produkty, kategórie, značky tabuľky a súvisia s databázou nákupného košíka a mnohými ďalšími. Toto je utilita databáz v reálnom čase.

  záver

  Dúfam, že vyššie uvedený zoznam zdrojov vám poskytne predstavu o rôznom rámci, knižniciach a nástrojoch, ktoré by ste mali ako vývojár poznať. Najlepším spôsobom, ako sa ich naučiť, odkázaním na príslušné oficiálne dokumenty alebo ak máte radi videonávody, vyskúšajte Udemy.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  • Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map