Ako zostaviť mobilnú aplikáciu bez kódovania?

Pri úvahách o vytvorení mobilnej aplikácie pre vaše podnikanie prichádza do úvahy niekoľko faktorov.


A hlavne tieto faktory znižujú náklady a prístup. Nie je lacné najať vývojára, ktorý vám zostaví aplikáciu, aj keď najmete niekoho s menej profesionálnymi skúsenosťami.

A čím zložitejšia je mobilná aplikácia, ktorú potrebujete, tým drahšia bude z dlhodobého hľadiska. Hľadanie spôsobov, ako zostaviť vlastnú mobilnú aplikáciu vo vašom vlastnom čase, môže byť preto dobrou alternatívou. Našťastie sa softvérové ​​technológie vyvíjajú takým rýchlym tempom, že vytváranie mobilnej aplikácie bez predchádzajúcich znalostí kódovania sa stala možnosťou.

Možno vás zaujíma: „Neohrozuje to to moju schopnosť vytvárať dynamickú a funkčnú mobilnú aplikáciu?“. Myslím si, že na túto otázku existuje veľa odpovedí, takže to skúsme rozobrať.

Vývoj tvorcov mobilných aplikácií

Ešte pred niekoľkými rokmi nebolo vytváranie mobilných aplikácií pomocou staviteľov presne tou najspoľahlivejšou cestou. Dôvodom bolo, že ste nemohli zostaviť nič viac ako statickú aplikáciu; bez dynamických funkcií.

Dnes už to tak nie je. Je to preto, že najnovšia generácia tvorcov mobilných aplikácií umožňujú rozšírenia, dynamické widgety a zjednodušené funkcie v reálnom čase. A z veľkej časti ako majiteľ malej firmy, nepotrebuješ toho viac.

Príklad nástroja na tvorbu mobilných aplikácií - BuildFire

Tento príklad ukazuje, ako môžete do mobilnej aplikácie začleniť celý kanál YouTube. A namiesto toho, aby ste museli pridávať nové videá ručne, aplikácia dynamicky aktualizuje zoznam videí v reálnom čase.

Rovnakú metodológiu môžete použiť aj v iných oblastiach aplikácie.

Napríklad:

 • obsah. Vytlačte do svojej aplikácie nové položky obsahu hneď, ako k nim dôjde. Či už je to z vášho blogu, systému obsahu alebo z elektronického obchodu.
 • Oznámenia push. Väčšina moderných tvorcov aplikácií je teraz schopná poskytovať funkcie oznamovania push vašej vlastnej mobilnej aplikácii.
 • Užívateľské portály. Chcete vytvoriť miesto, kde sa všetci vaši používatelia môžu stretnúť spolu? Niečo podobné Instagramu alebo Facebooku? S najnovšími tvorcami mobilných aplikácií je to možné.
 • eCommerce. Myslím si, že veľa ľudí, ktorí chcú zostaviť mobilnú aplikáciu, hľadá konkrétne funkcie súvisiace s elektronickým obchodom. Dobré správy! Tento článok sa bude zaoberať tvorcami aplikácií, ktorí vám umožnia zostaviť celú sériu elektronických obchodov bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu.

A samozrejme, existuje mnoho ďalších výhod a funkcií, ktoré môžete začleniť. Dozvedieť sa viac, zrekapitulujeme najlepších tvorcov mobilných aplikácií na dnešnom trhu. Možno vás prekvapí, ako sú títo stavitelia schopní a koľko miliónov ľudí vytvára mobilné aplikácie týmto spôsobom.

Pozrime sa bližšie.

BuildFire

BuildFire

Je spravodlivé byť skeptický voči potenciálu niektorých tvorcov mobilných aplikácií. Tím vývojárov spravidla vytvára najdynamickejšie a najaktívnejšie aplikácie. Takže, prirodzene, musíme spochybňovať potenciál služby vytvárania mobilných aplikácií. našťastie, BuildFire je nielen veľmi schopný, ale aj úplne transparentný, pokiaľ ide o jeho vlastnosti a dostupné nástroje.

buildfire pluginy

Hlavnou črtou BuildFire je jeho zásuvný systém. Každá mobilná aplikácia, ktorú vytvoríte pomocou tejto platformy, sa začne výberom doplnkov a miniaplikácií. Pluginy pokrývajú všetky hlavné oblasti funkčnosti a nástrojov pre konkrétne mobilné aplikácie. Napríklad, ak chcete vytvoriť aplikáciu elektronického obchodu, môžete si vybrať medzi Shopify, Square, PayPal a ďalšími integráciami..

typy aplikácií podporované buildfire

Rozhranie na vytváranie aplikácií je mimoriadne flexibilné. Môžete začať navrhovaním domovskej stránky a potom prepracovať na ďalšie stránky a obsah. Po riadku budete môcť pridávať funkcie v reálnom čase, ako je napríklad obsah blogu, profily používateľov, oznámenia push a oveľa viac. Okrem toho si zákazníci BuildFire môžu vybrať jednu z viac ako desiatich šablón, aby drasticky urýchlili proces vytvárania aplikácií.

Každá funkcia je vysvetlená prostredníctvom videonávodu alebo písomného blogového príspevku. BuildFire tiež často hosťuje živé webové semináre, aby svojim zákazníkom pomohol dozvedieť sa viac o typoch aplikácií, ktoré môžete zostaviť. Je to značka mimoriadne priateľská k zákazníkom.

Nakoniec je tu otázka určovania cien. Základný plán začína na 89 dolárov mesačne a je dostatočný na základné obchodné potreby. Profesionálny plán sa zvyšuje až na 149 dolárov mesačne a ponúka ďalšie funkcie, ako sú nákupy v aplikácii a oznámenia push. Nakoniec máte plán podnikania na 499 dolárov mesačne, ktorý zahŕňa všetky funkcie BuildFire.

Všetky aplikácie, ktoré vytvoríte pomocou BuildFire, sú plne kompatibilné so zariadeniami iOS a Android.

AppyPie

Appy Pie

AppyPie pomohla viac ako 3 miliónom tvorcov vybudovať plne funkčnú mobilnú aplikáciu, ktorá obsahovala iba vizuálne stavebné prvky. Okrem podpory pre Android a iOS ponúka AppyPie tiež plnohodnotnú PWA (Progresívne webové aplikácie). Vaša mobilná aplikácia sa bude dať zobraziť vo webovom prehliadači ako bežná webová stránka. Toto do značnej miery rieši dva problémy súčasne.

appypie mobile cms

Spôsob, akým AppyPie funguje, je veľmi jednoduchý. Začnete s vlastným vopred určeným nápadom na aplikáciu a potom sa sústredíte na „funkcie“, ktoré ponúka AppyPie. Uvedené vlastnosti slúžia ako stavebné kamene akejkoľvek aplikácie, ktorú chcete zostaviť. Ako príklad uvádzame niektoré z kategórií, v ktorých sú funkcie rozdelené do:

 • Sociálna
 • multimediálne
 • eCommerce
 • Kontakt
 • informácie

Ak pôjdete Sociálne črty, budete môcť pridať zoznamy adresárov, členské karty, tvorcov formulárov, priečinky používateľov a oveľa viac. Každá funkcia môže byť prispôsobená pre rôzne stránky vašej mobilnej aplikácie.

Najlepšie funkcie aplikácie

Na doplnenie toho všetkého AppyPie ponúka bezplatnú pomoc pri zverejňovaní vašich aplikácií v systéme Google Play alebo Apple obchod. Je to veľmi pohodlné a ponúka centralizovaný informačný panel, ktorý spravuje všetky potreby vašej aplikácie.

Thunkable

Thunkable

Ak ste sa niekedy pokúsili naučiť programovať, pravdepodobne ste už o platforme počuli Škrabanec Pred. Táto platforma používa rozhranie založené na blokoch na vytváranie aplikácií a učenie sa programovať. Thunkable Zdá sa, že sa veľa inšpiroval prístupom Scratch. Ich hlavné rozhranie na vytváranie mobilných aplikácií je pozoruhodne podobné.

príklad thunkable

Získate tak prístup nielen k rýchlemu zostavovaniu mobilných aplikácií, ale tiež vám pomôžeme naučiť sa nové triky. Základné aplikácie nie sú tak zložité, ako by sa mohlo zdať. To znamená, že Thunkable je stále vizuálny tvorca mobilných aplikácií a ponúka plynulé rozhranie dizajnu.

Thunkable Visual Builder Builder

Vyššie uvedený obrázok zobrazuje rozhranie, s ktorým budete väčšinu času pracovať. Výber blokov vám ukáže, ako vaša aplikácia interaguje s objektmi, podobne ako v štýle Scratch. Veľmi užitočné, ak sa chcete naučiť programovať mobilné aplikácie sami.

V neposlednom rade je cena tiež veľmi príťažlivá. Aplikácia Thunkable môže ktokoľvek použiť na vytváranie mobilných aplikácií zadarmo. Prémiový plán (21 dolárov mesačne) vám poskytne viac úložného priestoru a prispôsobené možnosti budovania značky.

AppInstitute

AppInstitute

AppInstitute sa rozrástla z nádejného spustenia na plnohodnotnú značku, ktorá obsluhuje viac ako 150 000 zákazníkov na celom svete. Ich intuitívne služby na vytváranie mobilných aplikácií sú prispôsobené špeciálne pre majiteľov malých firiem. Ak ste zaneprázdnení vlastníci firiem, neviete toho veľa o kóde a potrebujete mobilnú aplikáciu – AppInstitute má množstvo lákavých funkcií, ktoré vám môžu pomôcť.

Jedným z dôvodov úspechu AppInstitution je to, aké ľahké je zostavenie mobilnej aplikácie pre vaše obchodné potreby. Celý proces je skombinovaný do štyroch krátkych krokov, pričom vám poskytuje veľa príležitostí na prispôsobenie.

 • Vyberte šablónu. – Plne funkčnú aplikáciu môžete zaviesť z vopred vytvorenej šablóny. AppInstitution sa týka oblastí, ako sú udalosti, šport, reštaurácie, služby a iné.
 • Pridajte prvky značky. – Keď budete mať šablónu, môžete všetko pridať pridaním prvkov značky. Napríklad vlastné logo, odkazy na sociálne médiá, fotografie a oveľa viac.
 • Prispôsobte obsah. – Upravte všetko od poradia strán po text. Všetky zmeny je možné pridať z vlastného rozhrania na tvorbu aplikácií.
 • Zverejniť okamžite. – Aplikácie sú pripravené kedykoľvek ich potrebujete. Preto môžete jediným kliknutím zverejniť svoje aplikácie aj v najpopulárnejších mobilných obchodoch.

V neposlednom rade vám AppInstitute neúčtuje poplatky, kým sa nerozhodnete publikovať svoju novovytvorenú aplikáciu. Prémiové ceny začínajú približne 40 dolárov mesačne za najmenej nákladný plán.

Andromo

Andromo

Ak chcete vytvárať mobilné aplikácie a zároveň zarábať peniaze, nehľadajte nič viac ako Andromo. Táto platforma pre mobilné aplikácie slúžiace iba pre Android je jednou z najlepších na svete. Ich bezproblémové rozhranie na vytváranie aplikácií poskytuje jednoduchý postup na vytváranie osobných alebo obchodných aplikácií za behu.

Jedným z dôvodov, prečo je Andromo tak úspešný, je jeho rodná integrácia so sociálne orientovanými dizajnovými prvkami. Jedna vec je vytvoriť aplikáciu, ktorá poskytuje zdroje, ale úplne inú kedy môže vaša komunita komunikovať s týmito zdrojmi v reálnom čase.

Funkcie Androma

Či už vytvárate hudobnú knižnicu alebo cestovný adresár, Andromo sa vám snaží poskytnúť potrebné nástroje. Všetko bez toho, aby ste museli písať jeden riadok kódu. Každá mobilná aplikácia, ktorú vytvoríte pomocou Androma, sa navyše vygeneruje v pôvodnom kóde Android. A môžu byť zverejnené v obchode Google Play bez akýchkoľvek ťažkostí.

Nakoniec je Andromo známy svojimi vlastnosťami zarábania peňazí. Každý vie aký populárny je dnes mobilný trh. Preto existuje veľa príležitostí na zarábanie peňazí pri publikovaní nových aplikácií. Andromo vám v tomto oddelení pomáha prostredníctvom vlastnej reklamnej siete a to AdMob.

Vytváranie mobilných aplikácií bez kódu

Môžete vytvárať funkčné mobilné aplikácie bez toho, aby ste vedeli, ako kódovať? absolútne.

Aplikácie uvedené v tomto príspevku tento príklad dokonale ilustrujú. Veľkou správou je, že táto technológia sa bude naďalej vyvíjať. Očakávajte, že stále viac tvorcov mobilných aplikácií bude podporovať integráciu tretích strán, vďaka čomu bude užitočnejšie vytvárať dynamické aplikácie.

Na záver zistite, aké funkcie hľadáte vo svojej mobilnej aplikácii. Pomôže vám to zúžiť platformy, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. A tiež pochopte svoje možnosti rozpočtu v dohľadnej budúcnosti. Aj keď niektoré platformy môžu byť nákladné, musíte mať na pamäti, že vývoj vlastných mobilných aplikácií môže stáť viac ako 50 000 dolárov alebo viac.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map