Blockchain Úvod pre začiatočníkov

Internet hodnoty = blockchain


Možno ste už počuli o termíne „BLOCKCHAIN“. Len preto, aby ste získali prehľad o tom, čo je Blockchain.

Blockchain je distribuovaná databáza, v ktorej pamäťové zariadenia pre databázu nie sú všetky spojené s konvenčným procesorom. Poskytuje rastúci zoznam objednaných záznamov, nazývaných bloky. Každý blok obsahuje časovú pečiatku a prvok k predchádzajúcemu bloku, alebo môžeme dodať, že každý z týchto blokov údajov, t.j. blok je chránený a pripojený pomocou kryptografických princípov, t.j. reťazca. Takto sa odvodil výraz „blockchain“!

Si zmätený?

Zjednodušene povedané, Blockchain je séria trvalých záznamov alebo zväzkov údajov, ktoré spravuje skupina štandardných počítačov. Technológia Blockchain tiež chráni digitálnu menu, ktorá zahŕňa bitcoíny, Litecoiny atď. Pre nich táto technológia umožňuje distribúciu, ale nie kopírovanie digitálnych informácií.

V tejto príručke vám vysvetlíme, čo je technológia blockchainu, ako funguje blockchain a aké sú jeho vlastnosti, vďaka čomu je jedinečná.

Rýchly úvod

Myšlienku blockchainov predstavil Satoshi Nakamoto v roku 2008 a neskôr sa prvýkrát uskutočnil v roku 2009 ako súčasť digitálnej bitcoínovej meny; blockchain slúži ako sociálna kniha pre všetky bitcoinové transakcie.

Blockchain

Sieť Blockchain nemá rozhodujúce oprávnenie. Keďže ide o rozdelenú a nemennú knihu, informácie v nej sú otvorené pre verejnosť a pre všetkých. Preto je všetko, čo je postavené na blockchaine, svojou osobitnou povahou transparentné a za to sú zodpovední ľudia, ktorých sa to týka.

Užívatelia môžu jednoducho upraviť časti Blockchainu, ktoré „vlastnia“, získaním súkromných kľúčov potrebných na adresovanie súboru. Kryptografia zabezpečuje, aby sa kópia distribuovaného blockchainu ľudí umiestnila do synchronizácie.

Ako funguje Blockchain?

Systém Blockchain pozostáva z dvoch kópií záznamu, aktivít a blokov. Transakcie sú obyčajne akcie vykonávané v konkrétnom období, ktoré sú držané spolu v jednom bloku.

Blockchain

Na internete je možné šíriť informácie a neskôr k nim môžu ostatní pristupovať kdekoľvek na svete. Blockchain umožňuje poslať hodnotu kdekoľvek na svete, kde je prístup k súboru blockchain. Musíte však mať samostatný kryptograficky vytvorený kľúč na zostavenie iba blokov, ktoré „vlastníte“.

branie Bitcoin príklady sú potrebné na prevod blokov, ktoré pozostávajú z menových jednotiek, ktoré majú finančné prostriedky. Je to úloha čítania prevodu, ktorý vo všeobecnosti vykonávajú banky.

Program Blockchain je podporovaný sieťou typu peer-to-peer (ďalej sa o nej bude diskutovať). Sieť predstavuje kompiláciu uzlov, ktoré sú vzájomne prepojené. Uzly sú jednotlivé počítače, ktoré držia na vstupe a produkujú na nich funkciu a otáčajú výstupom.

Pozrime sa na príklad Wikipédie.

Vďaka blockchainu môže veľa ľudí vytvárať záznamy do záznamu informácií a colná spoločnosť sa môže zaoberať tým, ako sa zaznamenávanie údajov upravuje a aktualizuje. Podobne záznamy z Wikipedie nie sú výstupom jedného spisovateľa. Informácia nemá dominantný význam.

Vždy, keď používateľ osloví stránku Wikipedia, bude mať revidovanú verziu „hlavnej kópie“ stránky Wikipedia. Kontrola databázy zostáva v rukách administrátorov Wikipedia, čo umožňuje podporu prístupu a dohôd.

Hlavná kópia Wikipédie je zverejnená na serveri a všetci používatelia majú aktuálnu verziu. V procese blockchainu každý uzol v systéme prichádza k rovnakému presvedčeniu, pričom každý záznam obnovuje jednotlivo namiesto toho, aby sa stal hlavnou kópiou..

Funkcie blockchainu

Blockchain

Teraz sme všetci potrební na distribúciu informácií prostredníctvom decentralizovanej online platformy, t. J. Internetu. Keď sa však zdá, že prevádza hodnotu – napríklad peniaze, vlastnícke práva, duševné vlastníctvo atď. -, sme vo všeobecnosti nútení ustupovať od tradičných, centralizovaných inštitúcií alebo systémov, ako sú banky alebo vládne úrady..

Dokonca aj online platobné metódy, ktoré vznikli od narodenia internetu – PayPal je najzreteľnejším príkladom – zvyčajne potrebujú integráciu s bankovým účtom alebo kreditnou kartou, aby boli efektívne. Technológia Blockchain umožňuje príjemnú možnosť likvidácie tohto „sprostredkovateľa“.

Výhodou blockchainu

 • Nie je to kontrolované iba jednou entitou. Preto je decentralizovaná.
 • Dáta sú kryptograficky uložené v blokoch
 • Blockchain je trvalý, takže nikto sa nemôže pohrávať s údajmi, ktoré sú v blokoch Blockchain.
 • Blockchain je transparentný a jasný, takže je možné údaje zaznamenať, ak chcú.

Je blockchain bezpečný?

Vďaka svojej pokročilej politike kryptografickej ochrany ponúka Blockchain oveľa stabilnejší zážitok ako bežné bankovníctvo.

V prípade, že automatizácia je decentralizovaná a nemôže sa spätne zmeniť alebo upraviť, je optimálna pre finančné činnosti a skrytie cenných informácií..

Blockchain tiež zlepšuje pripravenosť na zabezpečenie súkromia používateľa – to však, bohužiaľ, stalo sa čoraz významnejším, pretože spôsob platby preferencie pre kyberkriminov, ako uzol bitcoínovej siete, nemusí zverejňovať identifikáciu jednotlivého prepravcu. alebo platby.

Čo ďalej?

Blockchain tiež poskytuje možnosť vytvorenia systému ochrany proti podvodom na uskutočňovanie výmen. Naznačuje to teda jej obrovský potenciál poskytovania služieb mimo sféry digitálnej meny, čo pomáha prilákať záujem nielen medzi konvenčné finančné inštitúcie, ale aj o také odlišné sekcie, ako sú stavebníctvo, výroba potravín a mnoho ďalších..

Zaujíma vás stavba vášho blockchainu? Vyskúšajte to praktický návod.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map