Internet vecí na vývoj webových aplikácií

V posledných rokoch došlo k masívnemu rozvoju technológie a neustále sa to deje. Prispelo veľa k zlepšeniu ľudských životov a vytvorilo neobmedzené multifunkčné zariadenia, ako sú superrýchle počítače, inteligentné mobily, pokročilé roboty, vozidlá s vlastným riadením a mnoho ďalšieho. Všetky tieto veci zlepšili náš ľudský život, rýchlejšie a pohodlnejšie


Internet vecí (IoT) zažili všetci, ktorí majú k internetu pripojené mobilné telefóny, notebooky, nositeľné práčky, práčky, inteligentné reproduktory a elektronické prístroje. Mnoho oblastí, ktoré IoT vykoná zmeny, vrátane webdizajnu a vývoja. Môže nám to pomôcť efektívne rozvíjať budúcnosť.

Internet of Things je technológia, ktorá spája digitálny svet transformáciou interakcií používateľského rozhrania medzi človekom a strojom. Teraz IoT vstúpil do ríše webového rozvoja a zvýšil interaktivitu používateľov s webovými stránkami. A vytvoriť inteligentný & významnú úlohu vo svete rozvoja.

Je to obrovská sila konektivity a počítačovej citlivosti, ktorá pomáha pochopiť vlastnosti klienta a vytvoriť správne stratégie.

Hranica IoT vo vývoji webových aplikácií spôsobí zmenu rozhrania front-end a používateľov atď. Všetci používatelia použijú toto rozhranie frontend na komunikáciu s kamerami, senzormi a inými zariadeniami na internete..

Podľa roku 2006 dosiahnu zariadenia pripojené do internetu do roku 2025 takmer 75 miliárd štatistov.

Prehľad zariadení pripojených k internetu

Aké sú teda veci na internete, máte nejaký nápad?

A ako to ovplyvní budúcnosť webového vývoja?

Poďme sa hlboko ponoriť do toho, ako internet vecí zmení vývoj webových aplikácií,

IoT je vývoj domácich, mobilných a vnorených aplikácií pripojených k internetu, vďaka čomu umožňuje integrovať vyššiu výpočtovú kapacitu a využívať analýzu údajov na extrahovanie zmysluplných informácií..

Úloha internetu vecí vo vývoji webových aplikácií

Internet vecí spája zariadenia & človek so sklonom inovácií. Teraz bude IoT zriadená v odvetví vývoja webových aplikácií, aby sa webová architektúra a používateľské rozhranie stali kreatívnejšími a interaktívnejšími. IoT vytvorí predbežnú komunikáciu medzi rozložením webových stránok a prevádzkovými modelmi.

IoT má veľkú intenzitu vecí, ako sú senzory, kamery, signalizačné zariadenia atď. Zabezpečí efektívne riešenie požiadaviek klientov a vytvorenie správnych smerov..

V súčasnosti môže veľa zariadení internetu vecí zobrazovať informácie a výsledky webových stránok. Zahŕňa prenosné počítače, inteligentné zariadenia, ako sú striedavé a mikrovlnné rúry, atď., A priemyselné monitory ako vstavané systémy. Zohráva dôležitú úlohu pri vývoji webových aplikácií a presahuje všetky tieto technológie.

IoT Web Development sa líši od konvenčných

Internet vecí na webe je komplikovanejší ako súčasný webový vývoj a dizajn. Vývoj webových aplikácií IOT sa zaoberá veľkým množstvom údajov, nadmernou komunikáciou, bezpečnosťou, neustále sa meniacimi používateľskými rozhraniami a problémami so spoľahlivosťou.

Nasledujú niektoré základné faktory, ktoré internet vecí urobí zmeny vo vývoji webových stránok.

Zber a spracovanie vysokých objemov údajov

Systémy internetu vecí pracujú s veľkým množstvom údajov, pretože zhromažďujú údaje zo senzorov a spracovávajú ich na prenos údajov prostredníctvom cloudovej siete. Ak sa tento druh údajov prenáša prostredníctvom bežných webových stránok, spôsobuje to oneskorenie v systémoch. V systémoch s povoleným IoT sa však tieto údaje spracovávajú a odosielajú prostredníctvom cloudových sietí, takže sa nemusíte obávať oneskorenia v systéme. Vývoj internetu vecí sa viac zameriava na spoľahlivosť a škálovateľnosť siete ako na štandardný vývoj webových aplikácií.

Čo je škálovateľnosť?

Zabezpečuje distribúciu a zhromažďovanie údajov, ale nezávisí od objemu údajov.

Čo je spoľahlivosť?
Znamená to, že každý systém poskytuje presné výsledky bez meškania, pokiaľ ide o zber údajov IoT a dodávanie údajov bez akýchkoľvek chýb.

To je dôvod, prečo vývojári IoT uprednostnia programovacie jazyky a riešenia na vytváranie škálovateľných webových aplikácií, ako sú C, JavaScript a Java. Rozhodujúcim faktorom pri vývoji internetu vecí je odosielanie množstva údajov prostredníctvom požadovaných protokolov na výmenu údajov, ktoré zahŕňajú XMPP pre prístup v reálnom čase a AMQP pre odosielanie / príjem údajov..

Dynamické používateľské rozhranie

Vývoj vynikajúceho používateľského rozhrania nie je ľahká úloha, pretože sa vyvíja technológia, ktorú nemožno očakávať, ktorá z nich dokonale funguje na ktorej platforme..

Ale integrácia s IoT je efektívna na vytvorenie používateľského rozhrania, je veľmi trendy a poskytuje používateľom dynamický zážitok. Zvyšuje tiež úlohu webového vývojára so súčasnými vývojovými trendmi. Vývojári budú môcť urobiť vývojové testy A / B vo vývoji, aby si vybrali ten trendový.

Integrácia Chatbots a Kreatívne užívateľské interakcie

V posledných rokoch sa zvýšila integrácia chatbotov na webové stránky. Tieto chatboty sa integrujú s algoritmami strojového učenia, aby reagovali na otázky poskytnuté používateľmi bez zásahu človeka. V budúcnosti očakávame hodnotnejšie výsledky zvýšením využívania internetu vecí pri vývoji webových aplikácií.

Hlasové vyhľadávanie sa každým dňom stáva silnejším vo vývoji webových aplikácií. Spoločnosť Google nedávno vydala obrovskú aktualizáciu algoritmu pre webové stránky s názvom „Florida“. Podľa tohto algoritmu hlasového vyhľadávania sa integrované webové stránky umiestnia vyššie ako nehlasové.

Použitie internetu vecí pri vývoji webových aplikácií umožňuje efektívnejšie začleniť hlasové vyhľadávanie do webových stránok. Toto je jedna z hraníc internetu vecí v priemysle vývoja webových aplikácií.

Živá podpora a kybernetická bezpečnosť

IoT tiež ponúka vynikajúce zabezpečenie, ktoré pomáha chrániť obchodné dáta ako aj dáta používateľov. Moderné webové stránky, ktoré zahŕňajú internet vecí, umožnia technikám kritickej identifikácie porozumieť nesprávnemu správaniu údajov a dosiahnuť bezpečnosť.

Podľa Globálny internetový prieskum, Trh bezpečnosti internetu vecí v roku 2017 predstavuje 7 550 miliónov dolárov, do roku 2026 sa zvýši o 34%.

IoT sa zameriava hlavne na automatizačné procesy, ktoré umožňujú znížiť alebo eliminovať zásahy človeka. IoT vo webovej technológii je známy zjednodušením procesu vývoja webu a poskytuje užitočné zabezpečenie.

Dôkladná podpora pre mobilné platformy

Internet vecí poskytne prehľadné údaje, ktoré môžu ovládať zariadenia zo vzdialených oblastí. S využitím dôkladnej analýzy umožňuje internet vecí komunikovať so zariadeniami a zdieľať informácie. Zariadenia s malými obrazovkami, ako sú smartfóny, posilňovacie pásma, AC, mikrovlnné rúry atď. A všetky sú pripojené k internetu, zdieľajú informácie a zvyšujú produktivitu ľudského života..

Výsledky webových stránok môžu zobraziť takmer všetky zariadenia integrované do internetu. Poďme teda diskutovať o týchto zariadeniach a o tom, ako ovplyvnia náš každodenný život.

Chytré hodinky: Jedná sa o výpočtové a nositeľné zariadenie. Môže vám poskytnúť dôležité výsledky úlohy, ako je zobrazenie času, výpočet vzdialenosti, ktorú ste prekonali, tlkot srdca, BP, intenzitu cvičenia atď. A zobrazuje všetko na malých obrazovkách.

Čoskoro tieto hodinky tiež podporujú webové prehliadače.

Osobní asistenti: Osobný asistent je v digitálnom svete novým trendom. Poskytuje výsledok založený na hlasovom asistentovi. Na trhu máme Amazon Alexa, Apple Siri, Microsoft Cortana a Domov Google atď. Tieto zariadenia sú užitočné na ovládanie všetkého príslušenstva, ako sú AC, mikrovlnné rúry, ventilátor, žiarovka atď..

Všetky výsledky sa zobrazujú na malých obrazovkách.

Vplyv vývoja internetu vecí na rôzne priemyselné odvetvia

Nasadenie internetu vecí môže zmeniť odvetvia, ako je maloobchod, zdravotníctvo, doprava atď. Tieto odvetvia potrebujú moderné webové aplikácie, napríklad v lekárskom priemysle, aby skontrolovali úroveň srdcového rytmu, BP, skenovanie MR, počet krokov, ktoré treba podniknúť atď. Na kontrolu presnosti poloha, dopravné údaje a podrobnosti o nehode patria do odvetvia dopravy.

Architektúra internetu vecí budúcnosti

Moderná webová aplikácia, ktorá umožňuje nakupovať online, patrí do odvetvia maloobchodu. Takto napríklad existujú rôzne typy kategórií, pre ktoré sú webové aplikácie vyvíjané. V súčasnosti vývojári aplikácií, ktorí používajú riešenia IoT, aby webové aplikácie spĺňali požiadavky klientov. Viac podrobností nájdete pod obrázkom.

Zdroj obrázka: UNCTAD Správa o technológiách a inováciách 2018

záver

Technológia je niečo, čo sa neustále vyvíja do nových výšok tým, že robí ľudský život pohodlnejším a lepším.

Internet of Things je revolučná technológia, ktorú zaviedla väčšina priemyselných odvetví s cieľom zmeniť tradičný proces na inteligentnejší. IoT prinesie zásadné zmeny, ktoré by posunuli vývoj webových aplikácií na ďalšiu úroveň. Ak potrebujete pomoc pri učení sa pri zostavovaní internetu vecí, pozrite sa na toto Kurz Udemy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map