Visual Studio 2019 – 10 nových funkcií a vylepšení

Spoločnosť Microsoft vydala novú verziu pre Visual Studio v roku 2019.


Ako všetci vieme o tomto softvéri s názvom Integrated Development Environment (IDE) a pri vývoji softvéru sa zvýši produktivita programátorov. & aplikácie. V tomto článku sa chystáme diskutovať o najnovších pokročilých funkciách v programe Visual Studio 2019 a o tom, ako tieto funkcie budú hrať dôležitú úlohu vo vývoji produktivity a vývoji softvéru..

Takže predtým, ako vstúpime do tohto článku, pár vecí, o ktorých musíme diskutovať, aby sme lepšie porozumeli nasledujúcim spôsobom

Čo je IDE?

IDE znamená Integrované vývojové prostredie. Používa sa na vytvorenie prostredia pre vývojárov a poskytovanie komplexných funkcií pre vývoj a testovanie softvéru. Vo všeobecnosti IDE obsahuje editor zdrojových kódov, niektoré nástroje na automatizáciu a ladiaci nástroj na testovanie. Hlavným cieľom spoločnosti IDE je zvýšiť produktivitu vývojárov.

Čo je Visual Studio?

Visual Studio je jedným z najslávnejších IDE, ktoré používa už niekoľko rokov. Spoločnosť Microsoft ju vyvinula. Používa sa na vytvorenie počítačového programu, webových aplikácií a súborov EXE atď. Prvá verzia tohto druhu bola spustená v roku 1997. A teraz je najnovšou verziou na trhu Visual Studio 2019..

Čo je nové v programe Visual Studio 2019?

Aplikácia Visual Studio 2019 bola vydaná 2. apríla 2019. Existuje veľa pokročilých funkcií, ktoré budú súčasťou tejto verzie.

Poďme sa teda hlboko ponoriť do týchto pokročilých funkcií,

Nové okno so skúsenosťami s novým používateľom

Jedna dôležitá vec, ktorú ste si všimli, že nové úvodné okno sa objaví vo Visual Studio 2019. Pozostáva z toľkých odporúčaných možností uvedených nižšie.

 1. Skontrolujte kód
 2. Otvorte projekt
 3. Otvorte priečinok
 4. Vytvorte nový projekt

štartovacie okno vo vizuálnom štúdiu 2019

Zdieľanie Visual Studio Live

Live Share je služba pre vývojárov v aplikácii Visual Studio 2019. Táto funkcia umožňuje priamo zdieľať kontext kódu a proces ladenia so svojimi kolegami a získať priamy prístup v rámci samotného Visual Studio, ako sú napríklad dokumentové služby Google..

zdieľanie vizuálneho štúdia

Vďaka službe Live Share môžu vaši spolupracovníci prirodzene čítať, upravovať, ladiť a navigovať vyvíjajúci sa projekt. Táto služba je predvolene nainštalovaná v New Visual Studio 2019.

Vylepšené refaktoring

Refaktoring v akomkoľvek IDE bude pre vývojárov veľmi užitočný. V aplikácii Visual Studio 2019 tieto refactorings prídu s novými pokročilými funkciami, ktoré sa používajú na usporiadanie kódu štruktúrovaným spôsobom.

refaktoring vo vizuálnom štúdiu 2019

Tieto refaktoringy zobrazia návrhy na ikone žiarovky a obsahujú akcie, ako je základná trieda a rozhranie pohybujúcich sa členov, zmena menných priestorov tak, aby vyhovovala štruktúram priečinkov. Napríklad konvertujte slučky foreach na dotazy LINQ atď.

Vylepšené vyhľadávanie

Jednou z užitočných funkcií programu Visual Studio 2019 je aktualizované vyhľadávacie pole. V predchádzajúcej verzii sa to nazývalo rýchle spustenie. Nový zážitok z vyhľadávania v aplikácii Visual Studio 2019 je rýchlejší a efektívnejší na dosiahnutie najlepších výsledkov. Toto je pokročilá funkcia v aktuálnom vydaní IDE v porovnaní s predchádzajúcimi verziami.

vyhľadávacie pole vo Visual Studio 2019

Vo výsledkoch vyhľadávania sa teraz pri zadávaní textu do vyhľadávacieho poľa zobrazia návrhy a výsledky sa dynamicky zobrazia. Pri vyhľadávaní môžete použiť aj klávesové skratky, čo vám pomôže zapamätať si vyhľadávacie dopyty pre budúce použitie a vyvolať ich pri vytváraní nových webových aplikácií..

Funkcia vyhľadávania počas ladenia

Už ste vedeli, že ladenie je proces identifikácie chýb a odstránenia týchto chýb v softvéri. Hľadanie objektov a vhodných hodnôt počas procesu ladenia je pre vývojárov veľmi užitočné.

vyhľadávanie pri ladení vo vizuálnom štúdiu

V aplikácii Visual Studio 2019 sa počas ladenia pridáva vyhľadávanie, ktoré slúži na nájdenie hodnôt a objektov v oknách Locals, Autos a Watch. Nižšie uvedená animácia vysvetlí skutočný proces ladenia vyhľadávacieho okna vo VS2019.

Visual Studio IntelliCode

Intellicode je rozšírenie v aplikácii Visual Studio 2019 a vylepšuje webovú aplikáciu & vývoj softvéru pomocou pokročilých technológií s názvom Artificial Intelligence. Poskytuje návrhy a kódovanie objektov vo vývojovom procese. Intellicode získava svoju silu pomocou 2000 rôznych open-source projektov v Githube na zefektívnenie a vylepšenie vašich kódovacích schopností.

inteligentný kód vo Visual Studio 2019

Vyčistenie kódu jedným kliknutím

Nový príkaz na vyčistenie kódu v aplikácii Visual Studio 2019 je zisťovať varovania a návrhy pomocou tlačidla jedným kliknutím. Tento príkaz pomôže formátovať kód a vykonať zmeny v kódovacom formáte navrhnutom súbormi a nastaveniami .editorconfig.

vyčistenie kódu vo vizuálnom štúdiu 2019

Umožňuje tiež ukladať kolekcie opravárov ako predvolený profil. Vezmime si jeden príklad na jasné pochopenie, že musíte použiť inú dynamickú sadu fixátorov, ktoré sa majú použiť pred kontrolou syntaxe kódu, aby ste nakonfigurovali rôzne profily pre rôzne úlohy.

kód vyčistiť

Integrované kontroly kódu vo vývoji

Spoločnosť Microsoft navrhuje úplne nové rozšírenie s názvom Spravované žiadosti o oprávnenie (PR). Pomocou tohto rozšírenia môžete spustiť kód a ladiť požiadavky na vytiahnutie tímu bez toho, aby ste ukončili aplikáciu Visual Studio.

V súčasnosti je táto funkcia k dispozícii iba pre Azure Repos a čoskoro môžete očakávať podporu od GitHub. Ak chcete toto rozšírenie použiť na vývoj, musíte si ho stiahnuť z Visual Studio Marketplace.

Vykresľovanie podľa monitora (PMA)

Ak v predchádzajúcich vydaniach IDE budete pracovať s monitormi, ktoré boli nainštalované s rôznymi typmi faktorov mierky zobrazenia, a tieto sú diaľkovo spojené so strojom, aby zobrazovali rôzne faktory mierky, ktoré sa líšia od primárneho zariadenia, ale tieto výsledky sa zobrazujú rozmazane. alebo vykreslenie s nesprávnymi faktormi mierky.

PMA vo vizuálnom štúdiu 2019

Visual Studio 2019 však prišiel s aplikáciou PMA (s podporou monitorov). To bude zobrazovať výstup správne bez toho, aby sa čokoľvek zobrazovalo bez ohľadu na faktory mierky zobrazenia.

Nový model doručovania pre dátové nástroje SQL Server

Visual Studio podporuje toľko programovacích jazykov, vrátane jazykov na strane servera. A dátové nástroje servera SQL (SSDT) ​​sa vždy používajú na vytváranie aplikácií na strane servera. Nový model poskytovania údajov je k dispozícii v aplikácii Visual Studio 2019 na vývoj projektov súvisiacich s SQL, ako sú napríklad aplikácie na strane servera, projekty analytických služieb, projekty reportovacích služieb a projekty integračných služieb atď..

Tento model poskytovania bude k dispozícii vo forme rozšírení nazývaných analytické služby a rozšírenia integračných služieb. V predchádzajúcich vydaniach sú tieto rozšírenia k dispozícii vo forme samostatného typu inštalátora. Ale v novej verzii budú tieto funkcie priamo prístupné so zabudovanou pracovnou záťažou Visual Studio 2019.

záver

Tieto pokročilé funkcie Visual Studio zvýšia produktivitu programátorov a tímovú spoluprácu pri vývoji softvéru v porovnaní s predchádzajúcimi verziami. Nové používateľské rozhranie umožní používateľom vytvárať aplikácie veľmi efektívne a rozšírený vyhľadávací panel poskytuje vývojárom presné výsledky pri vývoji softvéru.

Ladenie je o 50% rýchlejšie ako predchádzajúce verzie, vysoko efektívny vyhľadávací panel v oknách Autos, Locals a Watch. Koniec koncov, tieto rozšírené funkcie v programe Visual Studio významne ovplyvnia softvér & vývoj aplikácií.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o kódovaní vo Visual Studio, potom pozrite sa na tento kurz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map