Ako (a prečo!) Vytvoriť pracovnú stránku pre WordPress?

Už ste niekedy odoslali zmeny na svojich webových stránkach iba preto, aby ste toto rozhodnutie okamžite ľutovali?


Je celkom bežné, že pracujete na svojom projekte v prostredí živej výroby. Ak však na produkčnom webe robíte živé zmeny, vystavujete sa aj týmto väčšie riziká.

Myslím si, že mnohí z nás môžu pripustiť skutočnosť, že máme tendenciu ignorovať správnu cestu výmenou za rýchlu cestu.

Keď pracujem konkrétne s programom WordPress, mám tendenciu robiť malé vylepšenia a zmeny takmer každý deň a častejšie sa cítim, akoby som nepotreboval oddychový web. Viete, je to len pár riadkov CSS alebo jednoduchá inštalácia doplnkov.

Tento prístup ma zaujal viackrát, ale nie som to len ja, kto urobil túto chybu. Ak sa pozriete na akýkoľvek vývoj všeobecne, je nepredstaviteľné, že profesionálny tím bude fungovať bez oddychového prostredia.

Riziko rozbitia vecí, a teda rozbitia podnikania, je príliš vysoké na to, aby sa urobil taký obozretný výber. Aby sa predišlo riziku, odporúča sa pracovať súčasne z prostredia výroby a inscenácie.

Čo je pracovné prostredie?

Jednoducho povedané, pracovná stránka je „presnou“ kópiou vašej výrobnej stránky. Na pracovnom webe môžete vykonávať vlastné zmeny alebo testovať nové funkcie bez rizika poškodenia. No tak trochu bez rizika. Stále môžete veci rozbiť, ale prinajmenšom je to „offline“ verzia webu. V dôsledku toho môžete zabrániť tomu, aby tieto zmeny narušili váš výrobný web.

aké je pracovné prostredieUmenie: Martin David

Nastavenie stránkovacích stránok je relatívne jednoduché (ukážeme vám, ako dole) a často ich môžete vytvoriť prostredníctvom poskytovateľa hostingu. Hneď ako všetko nastavíte, môžete začať pracovať zo svojej pracovnej stránky.

Potrebuje každý pracovnú stránku?

Ak prevádzkujete stránky s citlivými informáciami, mali by ste so všetkou spravodlivosťou zvážiť získanie zastávky.

Ak prevádzkujete iba malý blog so službou >50k čitateľov každý mesiac, pravdepodobne dostanete priechod. To isté platí pre vývojárov, ktorí sú si istí, že rozumejú zmenám kódu.

To sa však môže odraziť, keď máte čo do činenia s pridaním nových tém a doplnkov.

kreatívna chyba 404Umenie: Elisa Cioca

Myslím si, že z väčšej časti platí, že ak vaše stránky ukladajú citlivé údaje alebo majú nejakú súvislosť s výmenou finančných prostriedkov je to skoro povinné aby ste mali k dispozícii verziu karantény pre vaše živé webové stránky.

Odporúčané čítanie:

Stredné štádium: Osvedčené postupy pre pracovné prostredia →
Tipy na vývoj a údržbu pracovných prostredí, ktoré vám pomôžu vytvoriť stabilnejšie softvérové ​​systémy.

Čo sú profesionáli & Nevýhody použitia oddychovej stránky?

Keď hovoríme o externých funkciách, vždy existuje možnosť mať určité nevýhody. V prípade oddychových miest majú profíci tendenciu prevažovať nad nevýhodami.

Tu je niekoľko výhod:

 1. Dá sa reprodukovať online alebo offline. Vďaka tomu môžete pracovať na vývoji a dizajne aj v režime offline.
 2. Dozviete sa o chybách, chybách a ďalších kritických problémoch vopred.
 3. Vytvárajte lepšie weby a funkcie, pretože ich môžete pred odoslaním na živobytie dôkladne otestovať.

A tu sú niektoré z nevýhod:

 1. Ak pôjdete s verziou poskytovanou hostiteľom, pravdepodobne vám vzniknú ďalšie náklady na služby. Závisí to od vašich potrieb, pretože je možné nastaviť miestnu verziu.
 2. Vývoj sa môže spomaliť, pretože trávite viac času kontrolou chýb a iných chýb.

Celkovo možno len ťažko odôvodniť, aby sa o to nejednalo.

Ako vytvoriť pracovné prostredie pre web WordPress?

Vytvorenie oddychovej stránky pre stránky zamerané na WordPress je prekvapivo jednoduché. Vo väčšine prípadov budete používať doplnok, ale prípadne použijete službu pracovného prostredia poskytovanú hostiteľskou spoločnosťou.

Cenovo dostupné hostingové riešenia a prémiové hostingové platformy WordPress majú tendenciu ponúkať určitú formu podpory pre webové stránky.

Poďme preskúmať všetky možnosti.

Možnosť č. 1: Váš poskytovateľ hostingu

Jedným zo spôsobov, ako zaručiť konzistentnosť, je použitie postupovacieho prostredia poskytovaného poskytovateľom hostingu. Nastaviť je tiež spravidla veľmi ľahké.

Poskytovatelia hostingu ako WP Engine a KINŠTA zabezpečte jednoduchú inštaláciu jedným kliknutím pre všetky nové pracovné miesta.

Posúvanie pracovného prostredia na živo

Ďalšou výhodou stagingových serverov na úrovni poskytovateľa je to, že na svoje živé stránky môžete zvyčajne okamžite tlačiť nové zmeny. To by tiež odporovalo jednému z bodov, ktoré sme už uviedli, o strate času.

Musíte sa však poradiť so svojím hostiteľom individuálne. Kinsta je jednou z hostingových spoločností poskytujúcich túto službu.

Možnosť č. 2: Použitie doplnku

Kde by bol WordPress bez svojej fantastickej knižnice doplnkov? Zdá sa, že v týchto dňoch je doplnok pre takmer čokoľvek, čo zahŕňa aj webové stránky.

Uvádzame dve dôležité možnosti.

WP Staging

WP Staging - migrácia duplikátorov súborov DB WordPress org

Tento doplnok založený na duplikácii vám umožní za pár minút skopírovať vaše stránky výroby na nové stránky vývoja. Spôsob, akým to funguje, je pomerne jednoduchý. Prejdete na informačný panel doplnkov, kliknete na možnosť Kopírovať a ktokoľvek – váš klon sa pripravuje.

Na papieri to samozrejme znie ľahko, ale v pozadí sa odohráva veľa vecí.

doplnok Waging Staging

Doplnok musí kopírovať súbory a databázu a musí sa uistiť, že všetky odkazy fungujú správne. S týmto vedomím, WP Staging je skvelý doplnok na použitie.

Tento doplnok má tiež verziu Pro, ktorá pridáva funkcie, ako napríklad Push Changes, na vaše pracovisko. To znamená, že zmeny môžete použiť priamo na živé stránky bez toho, aby ste ich museli robiť dvakrát.

Program WP Staging používa viac ako 30 000 používateľov systému WordPress, takže ste v dobrých rukách!

WP Stagecoach

One Click WordPress Staging Sites WP Stagecoach

Ďalším riešením, ktoré môžete použiť, je WP Stagecoach, tento však ponúka iba bezplatnú skúšobnú verziu a je inak prémiovým produktom. To by však mohlo stáť za investíciu na základe skutočnosti, že WP Stagecoach má oveľa viac funkcií.

 • Inštalácia jedným kliknutím. Funguje rýchlo. Nastavte vlastnú adresu URL a vyberte, či chcete zakázať ukladanie do vyrovnávacej pamäte a / alebo pridať heslo na svoju novú pracovnú stránku.
 • Ochrana heslom. Ak pracujete s klientmi, môžete zobraziť ukážku ich projektového projektu a chrániť stránku pomocou hesla.
 • Natívna podpora SSL. Neriskujte, že vám na vašom novo vytvorenom webe s vývojom umožní preniesť údaje a aktivovať SSL. Ľahké a efektívne!
 • Zlúčenie databázy. Pravdepodobne jedinečná vlastnosť nášho doplnkového modulu, ktorý nemôžete získať nikde inde: spája databázy. Napríklad váš produkčný web môže fungovať ako obvykle a keď importujete nové zmeny zo zavedenia, vaše existujúce databázové údaje nebudú ovplyvnené..

Na záver možno povedať, že doplnok WP Stagecoach sa zdá vhodnejší pre klientske projekty, kde potrebujete určitú flexibilitu.

Možnosť č. 3: Localhost

Vaša tretia a posledná možnosť je urobiť všetko lokálne.

Je to zadarmo a získate oveľa rýchlejší prístup k vývojovému procesu, navyše si môžete svoj web prispôsobiť offline.

Pracovné miesta založené na serveri Localhost sú medzi spoločnosťami zaoberajúcimi sa vývojom softvéru pomerne populárne, ale tiež pracujú dokonale so stránkami WordPress.

Logo XAMPP

Pokiaľ ide o výber miestneho zásobníka, odporúčam vám odhlásiť sa XAMPP a BitNami.

XAMPP je úplne bezplatná a ľahko inštalovateľná distribúcia Apache obsahujúca MariaDB, PHP a Perl. Balík XAMPP open source bol nastavený tak, aby sa neuveriteľne ľahko nainštaloval a použil.

Aj keď je XAMPP bezchybným miestnym vývojovým prostredím, sú tu k dispozícii nástroje, ktoré vám pomôžu posunúť vaše pracovné miesta na produkciu, napr. Vaše aplikácie XAMPP môžete poslať poskytovateľom cloudu, ako sú Azure, AWS a Google Cloud..

bitnami wordpress

Bitnami ponúka nezávislé stohy, ktoré môžete použiť ako cloud, ako kontajner alebo lokálnu inštaláciu na vašom počítači.

Zásobník Bitnami pre WordPress vám umožní spustiť web WordPress jedným kliknutím. Je k dispozícii pre počítače Unix, MacOS a Windows. A je veľa zábavy pracovať na vašom webe lokálne, ak ste to ešte nikdy neurobili. Ak potrebujete pomoc s nastavením lokálneho servera, pozrite sa toto školenie online.

Nakoniec poskytuje Bitnami podporu pre množstvo najpopulárnejších systémov na správu obsahu na webe. Pozrite sa bližšie na ich Katalóg aplikácií aby ste zistili, čo sa deje.

Nikdy neviete, možno nájdete niečo, čo ste chceli vyskúšať, ale nikdy ste nemali šancu.

Tip: Nezabúdajte, že musíte preniesť svoje živé stránky na miestne lokálne stránky. V predvolenom nastavení získate iba klasickú inštaláciu WordPress. Ak chcete synchronizovať veci, použite rovnaké doplnky a motívy, aké momentálne používate na svojich živých stránkach.

Záverečné vyhlásenie

Vytvorenie vývojovej stránky pre WordPress je jednoduchšie, ako ste si mysleli!

Najdôležitejšie je, že vytvorením tejto postupnej stránky môžete zaistiť, aby bol váš živý web chránený pred neočakávanými nehodami alebo hacknutím.

Pri predložení toľkých bezplatných a prekrásnych možností nie je ospravedlnenie nezavádzať pre váš projekt pracovné prostredie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map