Ako zálohovať databázu WordPress bez doplnku

Aj keď milujeme WordPress z mnohých fantastických dôvodov, nemožno poprieť skutočnosť, že pri nesprávnom zaobchádzaní je náchylný na zraniteľné miesta a môže spôsobiť vážne škody..


Takže ak máte webovú stránku WordPress, je nevyhnutné, aby ste ju náležite chránili pred všetkými hlúposťami. Jedným z dôležitých krokov údržby v tomto ohľade je pravidelné zálohovanie stránok.

Môžete mať predstavu, že s vašimi údajmi nemôže nič pokaziť, keď máte automatický zálohovací systém nainštalované na vašom webe. Neviete však, ako a kedy sa môžu veci pokaziť.

Preto sa vždy snažte dať dodatočnú vrstvu zabezpečenia okolo tvrdej práce, ktorá si vyžiadala toľko času, úsilia a peňazí. Strata všetkých údajov (buď z dôvodu ľudskej alebo technickej chyby) nezaberie ani minútu, a môže byť neuveriteľne zastrašujúce začať veci od nuly..

Najlepším spôsobom zabezpečenia údajov je občasné manuálne zálohovanie databázy WordPress. Na začiatku to môže znieť drvivo, ale verte mi, stojí to za každú sekundu času, ktorý strávite v procese.

Táto záloha sa môže hodiť v prípade, že dôjde k napadnutiu vašich webových stránok a zistíte, že ste uzamknutí mimo svojej administratívnej oblasti. Keďže prístup k oblasti správcu v takýchto časoch môže byť veľkou výzvou, použitie doplnku na zálohovanie je úplne vylúčené.

V dnešnom tutoriále vám poviem, ako spustiť zálohu databázy WordPress bez doplnku. Predtým však porozumieme základom databázy WordPress.

Pochopenie databázy WordPress

WordPress je webová aplikácia PHP riadená databázou. Aby ste mohli mať úplnú zálohu svojej databázy, musíte si jednotlivo zálohovať nasledujúce položky.

 • Váš blog WordPress
 • Vaše súbory WordPress
 • MySQL databáza WordPress
 • Koreňové konfiguračné súbory

Váš blog WordPress bude obsahovať všetok obsah, ktorý ste doteraz na svoj web nahrali. Súbory WordPress obsahujú súbory webových aplikácií WordPress, súbory doplnkov a súbory tém.

V treťom budete mať citlivejšie informácie, ako sú informácie o používateľovi, heslá, obsah, nastavenia doplnkov WordPress a motívov, nastavenia webových stránok atď..

V poslednom z nich budete zálohovať rôzne koreňové konfiguračné súbory, ako napríklad .htaccess – konfiguračný súbor servera, identifikačný súbor nástroja Webmaster, ako je googleCODE.html, BingSiteAuth.html, Wp-config.php atď..

Poznanie súboru WordPress wp-config.php 

WordPress wp-config.php je významnou súčasťou vašich webových stránok. Obsahuje nielen podrobnosti o pripojení k databáze, ale aj niekoľko ďalších dôležitých informácií, ako sú možnosti ladenia, bezpečnostné kľúče WordPress a ďalšie podobné údaje. Štandardná databáza obsahuje 11 tabuliek. Tieto tabuľky sú nasledujúce –

 • wp_commentmeta
 • wp_comments
 • wp_links
 • wp_options
 • wp_postmeta
 • wp_posts
 • wp_terms
 • wp_term_relationships
 • wp_term_taxonomy
 • wp_usermeta
 • wp__users

Rôzne spôsoby zálohovania bez doplnku

Existuje niekoľko spôsobov, ako zálohovať databázu bez doplnku. V tomto príspevku sa zameriame na tri rôzne spôsoby, ktoré môžete použiť pre svoj web. Oni sú –

 1. Plánovanie automatického zálohovania pomocou cPanel
 2. Vytvorenie manuálnej zálohy pomocou cPanel
 3. Vytvorenie manuálnej zálohy pomocou phpMyAdmin

1. Plánovanie automatického zálohovania pomocou cPanel

Väčšina poskytovateľov zdieľaného hostenia ponúka cPanel, kde môžete naplánovať automatické zálohovanie vašich webových stránok. Týmto vytvoríte automatizovaný spôsob zálohovania vašich stránok, takže môžete preskočiť všetky únavné kroky, ako to urobiť sami..

Vykonanie nastavení bude trvať iba niekoľko minút. Z tohto dôvodu sa musíte najskôr prihlásiť do svojho cPanel a vyhľadať Cron Job ikona.

manuálne zálohovanie databázy wp

Uvidíte nové otvorenie obrazovky s možnosťami, ktoré vám umožnia nastaviť čas a frekvenciu spúšťania zálohy. Nastavte ju podľa svojich požiadaviek. Bude to vyzerať takto.

Do poľa Príkaz skopírujte nasledujúci príkaz:

mysqldump –opt -Q -u dbusername –password = dbpassword dbname | gzip > /path-to-store-the-backup-file/db_backup.sql.gz

Namiesto hesla dbwordword si zapíšte heslo používateľa databázy. Použite pár jednoduchých ponúk okolo vášho dbpassword aby to fungovalo správne.

Namiesto toho dbname napíšte názov databázy, ktorú chcete zálohovať. Musíte tiež nahradiť cestu k uloženiu súboru zálohy cestou súboru na vašom serveri, kam chcete zálohu uložiť..

A to je všetko. Ak sa chcete ubezpečiť, či sa veci urobili správne alebo nie, choďte do toho a vyskúšajte kukuricu, aby ste zistili, či to funguje.

Poznámka: Názov databázy WordPress nájdete v wp-config.php súbor, v koreňovom adresári vášho WordPress.

2. Vytvorenie manuálneho zálohovania pomocou cPanel

Ak chcete vytvoriť manuálne zálohovanie databázy, musíte sa najskôr prihlásiť do ovládacieho panela svojho webového hostiteľa a v časti Súbory vyberte možnosť Sprievodca zálohovaním..

manuálne zálohovanie databázy wp

V časti Sprievodca zálohovaním nájdete ďalšiu možnosť zálohovania. V tejto časti nájdete dve rôzne možnosti zálohy. S jedným môžete mať úplnú zálohu databázy, zatiaľ čo druhá vám umožňuje vykonať čiastočnú zálohu.

Môžete si myslieť, že je životaschopné vykonať úplnú zálohu, ale s tým je malý problém. Ak máte úplnú zálohu, nebudete ju môcť obnoviť, kým sa nachádzate v rovnakom hostiteľovi.

Tento krok je užitočný, ak migrujete na iného hostiteľa a chcete obnoviť databázu v novom hostiteľovi.

Čiastočná záloha na druhej strane umožňuje obnoviť databázu v rámci toho istého hostiteľa. Túto zálohu môžete použiť, ak sa váš web nakazí inou cudzou hrozbou alebo ak z rôznych dôvodov dôjde k výpadku.

manuálne zálohovanie databázy wp

Bez ohľadu na to, ktorú zálohu chcete, každá z nich bude musieť zálohovať štyri rôzne oddiely.

 1. domovský adresár ktorý pozostáva z tém, doplnkov a nahraného obsahu stránky.
 2. MySQL databáza pozostáva z nastavenia stránky, ktoré ukladá vaše príspevky a komentáre.
 3. e-maily a jeho konfigurácia
 4. E-mailové filtre.

manuálne zálohovanie databázy wp

Prejdite na každú možnosť osobitne a stiahnite si ich. Uložte ich do svojho počítača. Môžete ich tiež uchovať v bezpečí na pevnom disku. Po dokončení sú vaše údaje v bezpečí a neskôr ich môžete kedykoľvek obnoviť.

3. Vytvorenie manuálnej zálohy pomocou phpMyAdmin

Poskytovateľ hostenia WordPress má vo všeobecnosti nainštalovaný phpMyAdmin v ovládacom paneli. Preto si používateľ môže ľahko položiť ruky na ovládací panel a vykonávať úlohy potrebné na jeho údržbu.

Ak chcete vytvoriť manuálnu zálohu databázy WordPress pomocou phpMyAdmin, musíte sa najskôr prihlásiť do svojho cPanel. Keď prejdete nadol na stránku, ktorá sa objaví na obrazovke, nájdete rôzne možnosti, ako sú Predvoľby, Pošta, Súbory, Denník, Zabezpečenie atď..

Jednou z týchto možností je možnosť Databázy. V rámci tejto možnosti s názvom phpMyAdmin. Po kliknutí na túto možnosť sa vo vašom okne objaví nová obrazovka s názvom phpMyAdmin. Teraz si vyberte vľavo možnosť WP database..

Teraz sa zobrazí zoznam tabuliek, ktoré sú súčasťou databázy. Na paneli s ponukami v hornej časti obrazovky uvidíte niekoľko možností, ako je štruktúra, SQL, vyhľadávanie, dopyt atď. Vyhľadajte možnosť Export a kliknite na ňu. To vám umožní exportovať / zálohovať databázu do súboru.

Na obrazovke budete teraz mať dve rôzne možnosti na export databázy. Jedným z nich je rýchly a druhou je zvyk možnosť ako na obrázku nižšie.

manuálne zálohovanie databázy wp

Vlastná možnosť vám dáva väčšiu kontrolu nad tým, čo sa rozhodnete exportovať a čo nie. Vyberte vlastnú možnosť. Tu je ukážka toho, čo získate.

manuálne zálohovanie databázy wp

Zobrazí sa zoznam tabuliek, ktoré existujú v databáze WordPress. Môžete si vybrať všetky z nich alebo vybrať, čo nechcete vyvážať. Spravidla je bezpečné vybrať všetky položky na stole.

Na obrázku vyššie nájdete Uložte výstup do súboru pod Výstupná časť. Začiarknite túto možnosť a vyberte položku utf-8 pre „Súbor znakov“. Pre kompresiu môžete vybrať zips alebo gzip voľba.

Teraz prejdite nadol na koniec stránky a vyberte položku Choď. Teraz budete mať rôzne možnosti na stiahnutie súboru. V závislosti od toho, čo vyberiete, dostanete buď zipsový alebo gzipový formát databázy.

To je všetko. Vaša práca je hotová.

Teraz, ako viete, si môžete overiť, ako je možné tieto zálohy obnoviť v prípade núdze, niekoľko metód na zálohovanie databázy WordPress..

Obnova databázy MySQL zo zálohy

Obnovenie databázy MySQL zo zálohy je veľmi jednoduché. Môžete to urobiť rýchlo pomocou phpMyAdmin. Najprv sa musíte prihlásiť do svojho cPanel a prejsť do sekcie databáz. Teraz kliknite na ikonu phpMyAdmin ikona.

Na ľavej strane nájdete ponuku s dvoma rôznymi možnosťami. Odtiaľ vyberte databázu, do ktorej chcete importovať zálohu.

manuálne zálohovanie databázy wp

Po výbere databázy budete presmerovaní na novú stránku so štruktúrou vybranej databázy. Teraz vyberte možnosť Importovať v ponuke v hornej časti stránky.

Obnovuje sa záloha

Na obrazovke sa objaví nová stránka. Kliknite na tlačidlo Prehľadávať a vyberte, čo chcete importovať z počítača. Teraz stlačte tlačidlo Go, aby sa proces dokončil. Po dokončení sa na obrazovke zobrazí potvrdzovací e-mail s oznámením o dokončení importu.

záver

Z bezpečnostných dôvodov sa odporúča pravidelne zálohovať databázu WordPress. Hlavne pri aktualizácii svojho webu novým nastavením motívu alebo pridaním doplnku pre pridanú funkciu.

Môžete tiež zvážiť použitie prémiového záložného doplnku, napríklad My WP Backup Pro, ktorý vám pomôže pri zálohovaní na viacerých miestach a ľahko sa obnoví.

Dúfam, že vám to pomohlo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map