Kaip pasidaryti “WordPress” duomenų bazės atsarginę kopiją be papildinio

Nors mes mėgstame „WordPress“ dėl daugybės fantastiškų priežasčių, neginčijame fakto, kad netinkamai tvarkant, ji yra linkusi į pažeidžiamumus ir gali sukelti didelę žalą.


Taigi, jei turite „WordPress“ svetainę, labai svarbu tinkamai pasirūpinti, kad ji nepatektų į visas minias. Vienas iš esminių priežiūros žingsnių šiuo atžvilgiu yra reguliarus atsarginių kopijų kūrimas svetainėje.

Galite laikyti, kad su jūsų duomenimis nieko negali nutikti, kai turite automatinė atsarginių kopijų kūrimo sistema įdiegta jūsų svetainėje. Tačiau jūs nežinote, kaip ir kada viskas gali suklysti.

Taigi stenkitės, kad sunkus darbas, atimantis tiek daug laiko, pastangų ir pinigų, būtų papildomas saugumo lygmuo. Net nepraeis nė minutė, kol prarasite visus savo duomenis (dėl žmogiškųjų ar dėl techninių klaidų), ir gali būti neįtikėtinai bauginanti pradėti viską nuo nulio.

Geriausias būdas apsaugoti savo duomenis yra kartkartėmis pasidaryti rankinę „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją. Iš pradžių tai gali skambėti stulbinamai, bet patikėk manimi, verta kiekvieną sekundę laiko, kurį praleisi procese.

Ši atsarginė kopija gali būti naudinga tuo atveju, jei jūsų svetainė bus nulaužta, o jūs atsidursite uždarytas iš savo administratoriaus srities. Kadangi tokiu metu pasiekti administratoriaus sritį gali būti didelis iššūkis, visiškai nenaudokite atsarginės kopijos papildinio.

Šiandienos vadove leiskite man pasakyti, kaip sukurti „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją be papildinio. Bet prieš tai perpraskime „WordPress“ duomenų bazės pagrindus.

„WordPress“ duomenų bazės supratimas

„WordPress“ yra duomenų bazių valdoma PHP žiniatinklio programa. Taigi jūs turite atskirai kurti atsarginę kopiją, kad galėtumėte sukurti visą savo duomenų bazės atsarginę kopiją.

 • Jūsų „WordPress“ tinklaraštis
 • Jūsų „WordPress“ failai
 • „WordPress MySQL“ duomenų bazė
 • Šaknies konfigūracijos failai

Jūsų „WordPress“ tinklaraštyje bus visas turinys, kurį iki šiol įkėlėte į savo svetainę. „WordPress“ failuose yra jūsų „WordPress“ žiniatinklio programos failai, papildinių ir temų failai.

Trečiajame turėsite jautresnę informaciją, tokią kaip vartotojo informacija, slaptažodžiai, turinys, „WordPress“ papildinių ir temų nustatymai, svetainės nustatymai ir kt..

Paskutiniame turėsite atsarginę įvairių šaknų konfigūracijos failų, tokių kaip .htaccess, serverio konfigūracijos failo, „Webmaster“ įrankio identifikavimo failo, pvz., GoogleCODE.html, BingSiteAuth.html, Wp-config.php ir kt., Atsarginę kopiją..

Žinant „WordPress wp-config.php File“ 

„WordPress wp-config.php“ yra reikšminga jūsų svetainės dalis. Jame yra ne tik duomenų bazės ryšio informacija, bet ir keletas kitų svarbių informacijos elementų, tokių kaip derinimo parinktys, „WordPress“ saugos raktai ir kiti panašūs duomenys. Standartinėje duomenų bazėje yra 11 lentelių. Šios lentelės yra tokios:

 • wp_commentmeta
 • wp_komentarai
 • wp_links
 • wp_options
 • wp_postmeta
 • wp_posts
 • wp_terms
 • wp_term_relationships
 • wp_term_taxonomy
 • wp_usermeta
 • wp__naudotojai

Įvairūs atsarginės kopijos būdai be papildinio

Yra keletas būdų, kaip sukurti atsarginę duomenų bazės atsarginę kopiją. Šiame įraše apžvelgsime tris skirtingus būdus, kuriuos galite naudoti savo svetainėje. Jie yra –

 1. Automatinio atsarginių kopijų kūrimo planavimas naudojant „cPanel“
 2. Rankinės atsarginės kopijos kūrimas naudojant „cPanel“
 3. Rankinės atsarginės kopijos kūrimas naudojant „phpMyAdmin“

1. Automatinio atsarginio kopijavimo planavimas naudojant „cPanel“

Daugelis bendrojo prieglobos paslaugų teikėjų siūlo „cPanel“, kur galite suplanuoti automatinę savo svetainės atsarginę kopiją. Tokiu būdu sukuriate automatinį svetainės atsarginių kopijų kūrimo būdą, kad galėtumėte praleisti visus varginančius veiksmus, kuriuos galite atlikti patys..

Nustatymams atlikti prireiks vos kelių minučių. Tam pirmiausia turėsite prisijungti prie „cPanel“ Kronas Jobas piktogramą.

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Pamatysite naują ekrano atidarymą, kuriame bus parinktys, leidžiančios nustatyti atsarginę kopiją. Nustatykite jį pagal savo reikalavimus. Tai atrodys maždaug taip.

Lauke Komanda nukopijuokite šią komandą:

mysqldump –opt –Q –u dbusername –password = dbpassword dbname | gzip > /path-to-store-the-backup-file/db_backup.sql.gz

Vietoj dbpassword užrašykite savo duomenų bazės vartotojo slaptažodį. Panaudokite pavienių citatų porą dbpassword kad ji tinkamai veiktų.

Vietoj dbname parašykite duomenų bazės, kurią norite sukurti atsarginę kopiją, pavadinimą. Taip pat turėsite pakeisti failą „kelias į parduotuvę – atsarginę kopiją“ failo keliu serveryje, kuriame norite išsaugoti atsarginę kopiją..

Štai ir viskas. Jei norite įsitikinti, ar viskas buvo padaryta teisingai, eikite į priekį ir patikrinkite, ar tai veikia.

Pastaba: „WordPress“ duomenų bazės pavadinimą galite rasti wp-config.php failas, esantis jūsų „WordPress“ šaknyje.

2. Rankinės atsarginės kopijos kūrimas naudojant „cPanel“

Norėdami sukurti rankinę savo duomenų bazės atsarginę kopiją, pirmiausia turėsite prisijungti prie savo žiniatinklio prieglobos valdymo skydelio ir pasirinkę „Backup Wizard“ parinktį, esančią faile „Files“..

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Skiltyje Atsarginės kopijos sudarymo vedlys rasite dar vieną atsarginę parinktį. Šiame skyriuje pamatysite dvi skirtingas atsarginės kopijos parinktis. Vieną iš jų galite turėti visą savo duomenų bazės atsarginę kopiją, o kitas – padaryti dalinę atsarginę.

Galite manyti, kad būtų naudinga pasidaryti visą atsarginę kopiją, tačiau yra nedidelė problema. Jei turite visą atsarginę kopiją, negalėsite jos atkurti būdami tame pačiame pagrindiniame kompiuteryje.

Šis žingsnis yra patogus, jei perkeliate į kitą pagrindinį kompiuterį ir norite atkurti savo duomenų bazę naujoje pagrindinėje programoje.

Kita vertus, dalinė atsarginė kopija leidžia atkurti duomenų bazę tame pačiame pagrindiniame kompiuteryje. Šią atsarginę kopiją galite naudoti, jei jūsų svetainė užkrėsta kokia nors užsienio grėsme arba dėl įvairių priežasčių atsikrato.

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Nesvarbu, kurią atsarginę kopiją norite sukurti, kiekviename jums reikės keturių skirtingų skyrių atsarginių kopijų.

 1. namų katalogas kurią sudaro svetainės temos, papildiniai ir įkeltas turinys.
 2. „MySQL“ duomenų bazė kurią sudaro svetainės sąranka, kurioje išsaugomi jūsų įrašai ir komentarai.
 3. el persiųstas ir jo konfigūracija
 4. El. Pašto filtrai.

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Eikite į kiekvieną parinktį atskirai ir atsisiųskite jas. Išsaugokite juos savo kompiuteryje. Taip pat galite juos saugiai laikyti kietajame diske. Tai atlikę, jūsų duomenys yra saugūs ir vėliau gali būti atkurti, kai jums jų prireiks.

3. Rankinės atsarginės kopijos kūrimas naudojant „phpMyAdmin“

Paprastai „WordPress“ prieglobos paslaugų teikėjas savo „phpMyAdmin“ yra įdiegęs valdymo skydelyje. Taigi vartotojas gali lengvai pastatyti rankas ant valdymo skydelio ir atlikti jo priežiūrai reikalingas užduotis.

Norėdami sukurti rankinę „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją naudodami „phpMyAdmin“, pirmiausia turėsite prisijungti prie „cPanel“. Eidami žemyn puslapyje, kuris pasirodys ekrane, rasite įvairių parinkčių, tokių kaip Nuostatos, paštas, failai, žurnalas, sauga ir kt..

Viena iš šių parinkčių yra duomenų bazių parinktis. Pagal šią parinktį, vadinamą phpMyAdmin. Spustelėjus šią parinktį, jūsų lange pasirodys naujas ekranas pavadinimu „phpMyAdmin“ .Dabar kairėje pasirinkite „WP duomenų bazės“ parinktį..

Dabar pasirodys lentelių, kurios yra duomenų bazės dalis, sąrašas. Ekrano viršuje esančioje meniu juostoje pamatysite keletą parinkčių, tokių kaip struktūra, SQL, paieška, užklausa ir kt. Ieškokite parinkties Eksportuoti ir spustelėkite ją. Tai leis jums eksportuoti / sukurti atsarginę duomenų bazę į failą.

Dabar ekrane turėsite dvi skirtingas parinktis eksportuoti duomenų bazę. Vienas iš jų yra Greitai variantas, o kitas yra Paprotys parinktis, kaip pavaizduota žemiau.

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Pasirinkta parinktis suteikia daugiau galimybių valdyti, ką pasirinkote eksportuoti, o ką ne. Taigi pasirinkite pasirinktinę parinktį. Čia yra ekrano kopija, kurią gausite.

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Pamatysite lentelių, esančių jūsų „WordPress“ duomenų bazėje, sąrašą. Galite pasirinkti juos visus arba pasirinkti tai, ko nenorite eksportuoti. Paprastai saugu rinkti visus ant stalo esančius daiktus.

Aukščiau esančiame paveikslėlyje rasite Išsaugoti išvestį failo parinktyje po Išėjimo skyrius. Pažymėkite šią parinktį ir pasirinkite utf-8 dėl „Simbolių rinkinys“. Norėdami suspausti, galite pasirinkti užtrauktukas arba čiupo variantas.

Dabar eikite į puslapio pabaigą ir pasirinkite Eiti. Dabar turėsite skirtingas parinktis atsisiųsti failą. Priklausomai nuo to, ką pasirinksite, gausite ZIP arba gzip duomenų bazės formatą.

Viskas. Jūsų darbas padarytas.

Dabar, kai žinote, keli „WordPress“ duomenų bazės atsarginės kopijos kūrimo būdai patikrins, kaip šias atsargines kopijas galima atkurti kilus ekstremaliajai situacijai..

„MySQL“ duomenų bazės atkūrimas iš atsarginės kopijos

„MySQL“ duomenų bazės atkūrimas iš atsarginės kopijos yra labai paprastas. Galite greitai tai padaryti naudodami „phpMyAdmin“. Tam pirmiausia turėsite prisijungti prie „cPanel“ ir patekti į duomenų bazių skyrių. Dabar spustelėkite „phpMyAdmin“ piktogramą.

Kairėje pusėje rasite meniu su dviem skirtingais variantais. Iš ten pasirinkite duomenų bazę, kurioje norite importuoti atsarginę kopiją.

rankinis wp duomenų bazės atsarginis kopijavimas

Kai pasirinksite duomenų bazę, būsite nukreipti į naują puslapį su pasirinktos duomenų bazės struktūra. Dabar puslapio viršuje esančiame meniu pasirinkite parinktį Importuoti.

Atstatyti atsarginę kopiją

Ekrane pasirodys naujas puslapis. Spustelėkite naršymo mygtuką ir pasirinkite, ką norite importuoti iš savo kompiuterio. Dabar paspauskite mygtuką Pradėti, kad procesas būtų baigtas. Tai atlikus, ekrane pasirodys patvirtinimo laiškas, kuriame sakoma, kad importavimas baigtas.

Išvada

Norint būti saugesniems, rekomenduojama reguliariai kurti „WordPress“ duomenų bazės atsarginę kopiją. Ypač atnaujinant svetainę naudojant naują temos nustatymą arba pridedant papildomą funkciją.

Taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti „premium WW Backup Pro“ atsarginį papildinį, kuris padės pasidaryti atsarginę kopiją keliose vietose ir lengvai atkurti..

Tikiuosi, kad tai jums buvo naudinga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map