Vylepšite svoju hru WordPress pomocou vlastných typov príspevkov

Dni, keď WordPress nebolo nič iné ako nástroj na blogovanie, sú už dávno preč.


Dnes WordPress (WP) napája systémy elektronického obchodu, podnikový redakčný systém, rezervačné systémy, reštaurácie, mimovládne organizácie atď. Pomenujete ho a WordPress na to má odpoveď.

A celá táto transformácia bola možná vlastné typy príspevkov (CPT). Ak máte firmu založenú na inštalácii WordPress a hľadáte väčšiu silu a výraznosť, odpoveďou sú vlastné typy príspevkov.

Najprv však nejaká história. ��

Čo sú vlastné typy príspevkov v WP?

Vlastné typy príspevkov. , , Terminológia je trochu nešťastná, existujú však historické dôvody. Spočiatku bol WordPress postavený na ničom inom ako myšlienke blogovacieho nástroja. A čo je základná jednotka blogu?

To je pravda, príspevok. Takže po dlhú a dlhú dobu nebolo v krajine WordPress nič iné ako „príspevky“. Vytvorili ste, upravili alebo odstránili príspevok; príspevky môžu byť vložené na ľubovoľnú stránku; a tak ďalej.

Výbuch popularity WordPress bol nečakaný. Zrazu všetky webové stránky bežali na WordPress a podniky začali cítiť potrebu rozširovať WordPress, aby slúžil iným obchodným funkciám.

Hlavný tím WordPress odpovedal zavedením vlastných typov údajov, ale keďže termín „post“ bol vo svete WordPress synonymom „fieldset“, výsledná funkcia sa volala Custom Post Types.

Pomocou vlastných typov príspevkov môžete zoskupiť rôzne základné metódy vstupu do entity, ktorá má zmysel na podnikovej úrovni.

Napríklad v systéme laboratórneho riadenia môžu byť záznamy pacientov vlastným typom príspevku, s poliami pre potrebné informácie, vykonanými testami, očakávanými hodnotami, nameranými hodnotami atď. Po vytvorení týchto vlastných typov príspevkov môže laboratórny personál zadávať údaje. do nich bez toho, aby ste sa museli starať o externý systém.

Vlastné typy príspevkov samozrejme, s výnimkou jednoduchého vkladania údajov, nebudú fungovať samostatne a je potrebné určité kódovanie. Existujú dostatočne výkonné doplnky, ktoré vám uľahčia prácu.

Ďalej sa pozrime, ako vytvoriť vlastný typ príspevku v programe WordPress.

Vytvorenie vlastného typu príspevku vo WP – jednoduchý spôsob

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob vytvorenia vlastných typov príspevkov vo WordPress je pomocou príslušného doplnku. Je tu veľa možností a moje odporúčanie je urobiť vyhľadávanie, vyskúšajte niekoľko doplnkov a potom sa uspokojte s tým, ktorý sa vám zdá intuitívny.

Napríklad, ak sa rozhodnete pracovať s Typy nástrojov plugin (čo by bolo skvelou voľbou, pretože doplnok obsahuje viac ako 200 000 inštalácií od písania), urobíte to takto.

Po nainštalovaní doplnku prejdite do ponuky Správca a kliknite na Nástroje -> Pridajte nový typ príspevku. Popíšte, ako by ste chceli volať svoj typ príspevku a aké polia by mali obsahovať (časť „Sekcie na zobrazenie“).

Akonáhle stlačíte tlačidlo „Uložiť“, nový typ sa vytvorí v ponuke Správca!

Teraz sa pokúste vytvoriť nového psa. Uvidíte, že sa otvára štandardné používateľské rozhranie „vytvoriť príspevok“ programu WordPress. Až na to, že tentoraz existujú iba tri polia, o ktorých sme povedali, že by sa tam mali nachádzať: názov, popis a odporúčaný obrázok. Na tejto stránke by sa zobrazili aj vlastné polia, ak nejaké existujú. Vyplňte ich, stlačte Zverejniť a váš nový pes bude zverejnený!

Čo ak chcete, aby sa psi zobrazovali ako súčasť vašich blogových príspevkov? Zvyčajne to nie je možné, pretože vlastné typy príspevkov sa považujú za úplne samostatné entity. Keďže nejde o „príspevky“, v predvolenom nastavení sa nezobrazia v zozname blogov.

Ak ich chcete pridať do blogu, musíte upraviť súbor features.php a pridať nasledujúci kód:

add_action (‘pre_get_posts’, ‘add_dog_types_to_query’);

function add_dog_types_to_query ($ query) {
if (is_home () && $ query->is_main_query ())
$ query->set (‘post_type’, array (‘post’, ‘dogs’));
return $ query;
}

Viem, čo si myslíš. Táto sekcia prisľúbila „jednoduchý spôsob“ vytvárania vlastných príspevkov, ale je to jednoduché, ale nie jednoduché! Mám sklon súhlasiť, ale na obranu môžem iba povedať, že vlastné typy príspevkov sú pokročilé funkcie a budú vyžadovať Schopnosti rozvoja WP.

Vlastné typy príspevkov – tvrdá cesta

Aké sú teda nevýhody použitia doplnku pre vlastné typy príspevkov?

Po prvé, pluginy majú cenu nepružnosti; áno, umožňujú rýchlo sa rozbehnúť a bežať, ale akonáhle sa budete musieť odchýliť od predvoleného nastavenia, všetko pôjde o prehadzovanie. Nebude ťažké povedať, že neporiadok doplnkov je tým, čo niektoré podniky odvracia od WordPress.

Zostávajúci, tvrdý spôsob je ísť do všetkého a kódovať vaše typy príspevkov. Ak teraz nie ste vývojárom programu WordPress, nie je to niečo, o čo by ste mohli dúfať, že sa o to pokúsite, takže je lepšie najať si odbornú pomoc. Napriek tomu, ak by ste sa chceli pozrieť, dokumenty sú tu.

Nakoniec by som rád zopakoval, že vlastné typy príspevkov sú výkonnou funkciou, ale stojí to za to. Zložitosť a údržba vášho webu sa zvyšuje a vy ste dokonca hlboko spojený s ekosystémom WordPress..

Je to cesta, ktorú by ste mali ísť dolu, iba ak ste si istí, že sa chcete zaviazať. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map